Poljoprivredno zemljište najisplativija nekretnina u Srbiji

KianyRiws

Ističe se
Poruka
2.747
BEOGRAD - Cena obradivog poljoprivrednog zemljišta u Srbiji u poslednjih pola godine drastično je skočila, pa umesto 8.000 evra, hektar najskuplje njive u našoj zemlji sada košta čak 16.000 evra, pišu Novosti.Uzrok naglog poskupljenja oranica je, kako kažu agronomi, taj što se ulaganje u zemljište pokazalo kao najsigurnija investicija u kriznim godinama. Na cenu oranica uticao je i dolazak 230 stranih kompanija, koje su u Vojvodini do sada uložile ukupno 6,432 milijarde evra....http://gdeinvestirati.com/nekretnin...-zemljiste-najisplativija-nekretnina-u-srbiji


Ovo je nesto o cemu se ovde dosta diskutuje:poljoprivreda,proizvodnja hrane kao odgovor na svetsku potraznju,povratak na selo,subvencionisanje drzave,ozivljavanje sela,a ono sto je mozda i najvaznije: za mnoge gradjane ove zemlje spas od bede,siromastva i gladi.
 
Nisam baš sigurna.....videćemo. Meni je muka na samu pomisao da se zemlja prodaje strancima jer je ona naša teritorija u bukvalnom smislu te reči a i u ekonomskom.
U svakom slučaju po ovoj ceni niko ne može da kupi zemlju osim stranaca.
Pored toga nije samo kupiti je već i proizvoditi, imati mehanizaciju, velik plac, kuću na njemu, agronome, znanje iz poljoprivrede, poreske politike, osnovati firmu ili poljoprivredno gazdinstvo, imati radnike i mnogo crnačkog rada a onda sve to uspeti prodati.
Da ćemo biti jeftina radna snaga....to stoji
 
Odmah ću ti reći. Mi ne. Ali imamo veze sa poljoprivredom oduvek. I sada, kada starih više nema, zemlja se obradjuje. Ni jedno njivče nije zaparloženo.

zemlju obradjuje neko...ne mi :lol:

vi'te vako...investicija u poljoprivredu isplativa je samo na veliko...na angro.a srbilend je mnogo vishe od vojvodine.ne kaze narod za neku zenu dzaba..."plodna ko shumadija"...gde retko ko ima parcelu od "ektar u mesto"...shodno tome,prihodi su umanjeni.o rashodima i sistemu poremecenih vrednosti necemo sada.mishkovic je odkupio dobar deo vojvodine i on diktira cene tamo.
statiske koje nam pruzaju na uvid najcheshce nemaju blage veze sa stanjem na terenu...posebno imajuci u vidu da mi je proshlog leta jedan nudio 50 evra po aru za zemljishte druge klase.i to ne u nekoj vukoyebini.cene takodje diktiraju uslovi na trzishtu,a nasha je platezna moc dotakla dno.

a to shto neki kazu da su se sponzorushe preorijentisale sa bmw-a kada su saznale za cene traktora...tachno je koliko chlanak iz teme :lol:

qq277p.jpg


- - - - - - - - - -

Pa da makar ti krupni igraci izvoze 20 umesto 2 miljarde celi bi Srbiji bilo bolje.

ali nisu oni socijalisti prijatelju :lol:
 
ma upropastishe titov lik,delo i zivotnu misiju :lol:

des dachoni :zag:

To je neshvatljivo, sve te "mesije", ti "strucnjaci", koji se sa razlicitim pobudama i idejama redjaju na grbaci nasih poljoprivrednika, i svako se najpre oseti pozvan da potpuno unisti zaostavstinu prethodnika, to im je svima prvi cilj, kao sto rece svojevremeno neka mudra starica "nece ovo deco valjati, uvode nam kapitalizam s guzice" (u prevodu sa bapskog - naopako, naopacke). :D Zato i jesmo ovde gde smo - na dnu dna, zbog tog "stvaralastva" kom je prethodilo unistenje svega postojeceg.

Pozdrav prika. :zag: :) Drago mi je sto te vidim, pa makar i na ovako sumornoj temi.
 
To je neshvatljivo, sve te "mesije", ti "strucnjaci", koji se sa razlicitim pobudama i idejama redjaju na grbaci nasih poljoprivrednika, i svako se najpre oseti pozvan da potpuno unisti zaostavstinu prethodnika, to im je svima prvi cilj, kao sto rece svojevremeno neka mudra starica "nece ovo deco valjati, uvode nam kapitalizam s guzice" (u prevodu sa bapskog - naopako, naopacke). :D Zato i jesmo ovde gde smo - na dnu dna, zbog tog "stvaralastva" kom je prethodilo unistenje svega postojeceg.

Pozdrav prika. :zag: :) Drago mi je sto te vidim, pa makar i na ovako sumornoj temi.

sumorno se i osetjam...da nisam bola tema bi me emotivno pogodila :lol:

probavali su dupetom u evropu da udju josh sa onim *****-balom...pa ko bi normalan take prihvatio:lol:.a vr' je sa toksinima u mleku.oce nemci da stopiraju uvoz iz amerike,kanade i josh nekih zemalja,chiji aflatoksini,igrom sluchaja,prevazilaze nashe.tako da je zdravlje nacije shuplja pricha.
 
Ne slonče.....ne neko nego mi sa komšijom....imamo mehanizaciju za sve to. Za nešto odu sin i muž a nešto košija sam uradi...kako se već dogovore. Sve je pod kukuruzom i pšenicom jer je daleko, samo to se može uraditi. Sledeće godine je problem jer se moraju menjati kulture, ali momci će ves smisliti kako.

u principu svake druge...prevashodno zbog semena.da se ne bi kupovalo anuelno.
 
sumorno se i osetjam...da nisam bola tema bi me emotivno pogodila :lol:

probavali su dupetom u evropu da udju josh sa onim *****-balom...pa ko bi normalan take prihvatio:lol:.a vr' je sa toksinima u mleku.oce nemci da stopiraju uvoz iz amerike,kanade i josh nekih zemalja,chiji aflatoksini,igrom sluchaja,prevazilaze nashe.tako da je zdravlje nacije shuplja pricha.
Treba cuvati zdravlje, to je najvaznija investicija u ovim teskim vremenima, kad se covek moze pouzdati u svoje zdravlje snaci ce se nekako.
 
u principu svake druge...prevashodno zbog semena.da se ne bi kupovalo anuelno.

ma znaju momci ....iskombinovaće parcele i kulture

Ma, ko zna zašto je dobro što pre 30 god. ne dadoše činovnici da se vratimo na selo.....mada sin obožava selo i san mu je da ima farmu, modernu, kompjuterizovanu, isplativu.....i njegov otac je sanjao isti san.....a i ja sa njim....
Odoh kući.....dosta je za danas :cao:
 

Back
Top