SNS-SPS zabranili Viber, Tango i Whatsapp da sprece narod da telefonira besplatno

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.422
Evo bila je i vest u Kuriru , a sada i zvanicno , vise se ako posedujete telefon sa android operativnim sistemom , ne mogu instalirati na vasem uredjaju aplikacije Viber, Whatsapp i Tango.

Neki mozda ne znaju ali to su aplikacije koje sluze da besplatno telefonirate sa bilo kime ko isto ima instaliranu tu aplikaciju na svom telefonu - potrebno je samo da imate internet.


Razlog je prost - telefoniranjem besplatno , novac gube i nasi mobilni operateri , a i vlada Srbije novac od naplacenog PDV-a.

Svi znamo koliko nasih ljudi ima rodbinu u inostranstvu, i kako je zvanje u inostranstvo papreno, i ovo je bio nacin za siromasne gradjane nase zemlje da izbegnu prevelike troskove za telefonske racune.

Tako da su zajednickim snagama zabranili narodu te aplikacije da instaliraju , u pokusaju da vam uzmu i zadnji dinar iz dzepa.

Nema sta - Vucic stvarno "misli" na narod....
 
Trenutno samo 2 zemlje na svetu blokiraju Viber - Liban i Srbija

http://en.wikipedia.org/wiki/Viber#Lebanon_Blocks_Viber

Ministarstvo telekomunikacija Libana je nalozilo blokadu Vibera.

Isto je uradilo i ministarstvo telekomunikacija Srbije.

Znaci kod nas je gori rezim nego u africkim diktaturama, azijskim monarhijama i dzamahirijama .....

Nigde u Evropi ove aplikacije nisu blokirane osim u Srbiji.
 
images


a paypal?
 

Ljudi nisu koristili Windows Messenger pošto je on obavljao proveru da li koristite legalnu verziju
Outlook Express su još i koristili ali su izbegavali Internet Explorer koji je bez dopuna zaista nebezbedan.
Ali svi koji imaju regularan windows bez problema koriste IE. OE.i messenger
ALi su zato čuli za SKYPE

Ne znam samo da li ste čuli da je Microsft kupio SKYPE i da je odustao od svog messengera a postojeće messenger naloge prebacio na kupljeni im SKYPE?

images


Dok ne počne i Microsoft SKYPE da proverava da li ste regularan korisnik...
 
Poslednja izmena:
Ljudi nisu koristili Windows Messenger pošto je on obavljao proveru da li koristite legalnu verziju
Outlook Express su još i koristili ali su izbegavali Internet Explorer koji je bez dopuna zaista nebezbedan.
Ali svi koji imaju regularan windows bez problema koriste IE. OE.i messenger
ALi su zato čuli za SKYPE

Ne znam samo da li ste čuli da je Microsft kupio SKYPE i da je odustao od svog messengera a postojeće messenger naloge prebacio na kupljeni im SKYPE?

images


Dok ne počne i Microsoft SKYPE da proverava da li ste regularan korisnik...

pa nek pocnu , sta da im radimo mozemo da predjemo na lindžu pak nek onda to proverevaju
ali mislim za sada da to nece raditi jer skajp donosi novac microsoftu kroz kupovinu kredita za pozivanje telefonskih brojeva
tako da zasad smo bezbedni :)
 
U mt:s-u imamo Bosance a ne prijatelje

Ne znam koji ti je sa Bosancima...

Inače sad sam provjerio, ne mogu da nađem nijednu od ovih aplikacija na Google Play Store. Ako su ovo uradili, onda su totalni idioti koje treba poslati u Tunguziju, mada treba sačekati, pa vidjeti šta je u pitanju.
 
Poslednja izmena:
Ne znam koji ti je sa Bosancima...

Inače sad sam provjerio, ne mogu da nađem nijednu od ovih aplikacija na Google Play Store. Ako su ovo uradili, onda su totalni idioti koje treba poslati u Tunguziju, mada treba sačekati, pa vidjeti šta je u pitanju.

Pa jesu uradili. Samo sto kao u novinama napadaju operatere a operateri nemaju ovlascenje da zabrane aplikacije samo drzava tj Ministarstvo Telekomunikacija.

- - - - - - - - - -

da li si ti svestan da play store uopšte nije u srbiji jednostavno su oni tamo zatvorili tae aplikacije za IP adrese iz srbije.

zatvorili su na zahtev ministarstva telekomunikacije tj vlade Srbije.

sigurno nije Pero iz kontrole leta slao dopis da se ovo zabrani narodu.
 
Pa jesu uradili. Samo sto kao u novinama napadaju operatere a operateri nemaju ovlascenje da zabrane aplikacije samo drzava tj Ministarstvo Telekomunikacija.

- - - - - - - - - -



zatvorili su na zahtev ministarstva telekomunikacije tj vlade Srbije.

sigurno nije Pero iz kontrole leta slao dopis da se ovo zabrani narodu.
jako mudo neko pošalje pismo iz ministarstva Telekomunikacija i onda oma neki john iz 3 pizdinaca skoči i vikne evo isključujeeem.
aj bre koga ti lažeš ni sebe ne možeš u to da ubediš?

- - - - - - - - - -

što meni ovo sve liči na dogo najavljivano plaćanje koruištenja fejsbooka najavljugu ga već 3 godine pa nikada da se desi...
 
Bez panike samo, i uplitanja politike gde joj mesto nije.
WhatsApp i Viber su dostupni u Srbiji, bez problema ih možete preuzeti čak i putem linka ili preko web verzije Play Store-a, samo ukoliko "izguglate" jer ih u pretrazi na prodavnici nećete naći.
Moraćete malo da se "pomučite" da dođete do njih ali daleko od toga da su nedostupni za nas.
Verovatno se radi o tehničkom problemu, koji će verovatno brzo biti uklonjen.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top