Tolkinov svet

Што?Једва чекам да га видим у филму.Поготово у битци пет армија када као медвед јури на орке!:D

Pa ne znam, eto. Jednostavno je tako :D
Mislim jeste fora sto moze da se pretvara i to. Zanimljiva je scena u Hobitu i kao sto rekoh samo me jos zanima kako ce da ga uradi P.J.

A da Bitka pet armija ce biti vrh hehe.
Takodje jedva cekam da vidim put kroz Mracnu sumu, borbe protiv pauka i kako jure vilenjake dok slave. Ma jedva cekam sve da vidim. Samo da izadje film. Prosli put sam isao prvi dan na premijeru. Planiram i ove godine isto :D
Dosad sam ga odgledao jedno 20 puta. Evo drzim na hardu onu HD verziju i malo malo pa mi se opet gleda :D
 
Не.Ипак је она најбоља.Овде више уопште не личи на себе,него више подсећа на...не знам,неког духа,вампира?

Нисам мислио да овако стваро изгелда,нити да је цртач хтео да то други помисле.Ова игра боја треба да оживи његов унутрашњи лик,који голим оком није видљив,а који је привлачио друге ка њему.Кад се усресредим на лице и покушам да га замислим онаквим каквим се могао приказати,признајем да би и мене очарао изгледаом,а потом и као личност пошто је Анатар био јако пријатна особа.
Него,допда ли вам се Беор и шта мислите о њему и мењачима коже(колико сам разумео има их још)?

У књизи ме није баш привукао као лик,надам се да ће то остварити у филму.Него, одакле је Толкин узе то да се човек претвара у медведа?Постоје многи митови о претварању човека у вука,али не и у медведа.:think:

Што?Једва чекам да га видим у филму.Поготово у битци пет армија када као медвед јури на орке!

Можда нешто овако:

http://www.dodaj.rs/f/26/U8/2QesM5Wt/2010chesley8.jpg
 
A da Bitka pet armija ce biti vrh hehe.
Takodje jedva cekam da vidim put kroz Mracnu sumu, borbe protiv pauka i kako jure vilenjake dok slave. Ma jedva cekam sve da vidim. Samo da izadje film. Prosli put sam isao prvi dan na premijeru. Planiram i ove godine isto

А ја да видим вилењаке и мрачну страну филма(Некромансера и његове утваре).Не знам можда је био у мом граду,али ја га нисам гледао.:sad2:

Dosad sam ga odgledao jedno 20 puta. Evo drzim na hardu onu HD verziju i malo malo pa mi se opet gleda

Благо теби.Скупљам ко хрчак преко нета само делове.Јеси ли скино филм или си га добио од некога?
 
А ја да видим вилењаке и мрачну страну филма(Некромансера и његове утваре).Не знам можда је био у мом граду,али ја га нисам гледао.:sad2:



Благо теби.Скупљам ко хрчак преко нета само делове.Јеси ли скино филм или си га добио од некога?

Kako bre ne znas. Ja sam nedelju dana pre kupio kartu. A cim sam saznao kad ce biti premijera van glavne u Velingtonu odmah sam pogledao, kad ce biti kod mene.
S obzirom da ne znam odakle si ne mogu ti pomoci. Osim da sam potrazis, ukoliko imate bioskop u gradu, kad se pusta.

Kako mislis skupljas delove? Pa naravno da sam skinuo. Cini mi se da je u februaru ili tako nesto vec izasla dobra verzija. HD malo kasnije.
 
Па има биоскоп него ја нисам баш у току,а ово моји(другови) и нису баш љубитељи Хобита и ето.Преко јутјуба скидам,а овако нисам ни тражио .
 
Па има биоскоп него ја нисам баш у току,а ово моји(другови) и нису баш љубитељи Хобита и ето.Преко јутјуба скидам,а овако нисам ни тражио .

Preko YT, pa ti si lud :D kako mozes, ne vredi ni cemu tu. Sto nisi potrazio preko torrenta?
Ja sam sam isao na film i iskreno me boli dpe da li nekoga zanima ili ne. Idem da gledam zbog sebe. Nazalost su i moji drugovi takvi. Najcesce nisu ni culi sta je to. Misle da su bajke za male bebe. :/

- - - - - - - - - -

A i ne moras da budes u toku, samo pogledas na netu :D
 
Нисам мислио да овако стваро изгелда,нити да је цртач хтео да то други помисле.Ова игра боја треба да оживи његов унутрашњи лик,који голим оком није видљив,а који је привлачио друге ка њему.Кад се усресредим на лице и покушам да га замислим онаквим каквим се могао приказати,признајем да би и мене очарао изгледаом,а потом и као личност пошто је Анатар био јако пријатна особа.


У књизи ме није баш привукао као лик,надам се да ће то остварити у филму.Него, одакле је Толкин узе то да се човек претвара у медведа?Постоје многи митови о претварању човека у вука,али не и у медведа.:think:



Можда нешто овако:

http://www.dodaj.rs/f/26/U8/2QesM5Wt/2010chesley8.jpg


Не знам одакле му то , али у мом Хобиту са коментарима пише да је Толкин вероватно инспирацију добио из нордијске Саге о Хролфу Кракију(не питај шта је то) где главни јунак може да буде медвед када је беспослен и успаван(слично као што Вукодав узима обличје вука).Иначе, Гандалф је рекао патуљцима да неки кажу да је он човек који потиче од првог човека који је живео пре но што су Шмауг и други змајеви стигли у овај крај света и пре но што су бауци пристигли у брда са севера.Такође је рекао да он верује у то и да га је једном видео како седи на Карастени и како је посматрајући Маглене планине на медвеђем језику рекао ,Доћи ће дан када ће они пропасти,а ја ћу се вратити".;)

А она слика...то је апсолутно оно што сам ја замишљао!!!Хвала.
 
Ево још слика из Хобита:
Изгледа да ће у Мркој шуми бити неке борбе између Леголаса и вилењака против баука,биће и Азоговог сина и Билбо ће ипак у овом филму доћи до Шмауга.
 
Ево још слика из Хобита:
Изгледа да ће у Мркој шуми бити неке борбе између Леголаса и вилењака против баука,биће и Азоговог сина и Билбо ће ипак у овом филму доћи до Шмауга.

Sto vise pricamo o filmu, sve vise se nerviram kad vidim koliko moramo da cekamo da izadje.
 
Ево још слика из Хобита:
Изгледа да ће у Мркој шуми бити неке борбе између Леголаса и вилењака против баука,биће и Азоговог сина и Билбо ће ипак у овом филму доћи до Шмауга.

:lol:
 
Не знам одакле му то , али у мом Хобиту са коментарима пише да је Толкин вероватно инспирацију добио из нордијске Саге о Хролфу Кракију(не питај шта је то) где главни јунак може да буде медвед када је беспослен и успаван(слично као што Вукодав узима обличје вука).Иначе, Гандалф је рекао патуљцима да неки кажу да је он човек који потиче од првог човека који је живео пре но што су Шмауг и други змајеви стигли у овај крај света и пре но што су бауци пристигли у брда са севера.Такође је рекао да он верује у то и да га је једном видео како седи на Карастени и како је посматрајући Маглене планине на медвеђем језику рекао ,Доћи ће дан када ће они пропасти,а ја ћу се вратити".;)

А она слика...то је апсолутно оно што сам ја замишљао!!!Хвала.

Нашао сам слику:
Saga_of_Hrólfr_Kraki.jpg
 

Хвала ти.:ok:Сетио сам се приповетка Међедовића,у којој је написано да је он син жене и медведа.Не знам да ли у веровању нашег народа постоји прича о директном претварању човека у медведа.
 
Гледајући трилер чини ми се да ћу заволети Леголаса .Можда због тога што има ново друштво.:roll:

Хехе.Свиђа ми се како ово изгледа.А онај огромни медвед,није ваљда то Беорн?

- - - - - - - - - -

Хвала ти.:ok:Сетио сам се приповетка Међедовића,у којој је написано да је он син жене и медведа.Не знам да ли у веровању нашег народа постоји прича о директном претварању човека у медведа.

Нема на чему.Мислим да у нашем веровању нема тога,али нисам сигуран.
 
Мислим да јесте.Али ипак ниси га видео из лепог угла,па немој да пренаглујеш пре времена.

Нема на чему.Мислим да у нашем веровању нема тога,али нисам сигуран
.

Мислим да нема,али нисам сигуран.Мада свашта је могуће да се ,,исчачка" из веровања наших старих,па и то да се човек претвара у медведа.Да ли волиш легенде и веровања нашег народа?
 
Нисам и први пут чујем за то дело.Скоро сам гледао наш филм заснован на бајци Баш Челик. Мислим да би ваљало да се овај филм поново уради,али да задржи исту тематику
 
Нисам и први пут чујем за то дело.Скоро сам гледао наш филм заснован на бајци Баш Челик. Мислим да би ваљало да се овај филм поново уради,али да задржи исту тематику
Нисам гледао тај филм.А имаш и тему о Косингасу на форуму .Издавач је Порталибрис ако ти нешто значи.
 
Много ми је помогло.:D

Него шта мислите зашто прстен?Зашто не нека огрлица са медаљоном или неки магијски предмет ?И да ли је Толкинова идеја о прстеновима моћи његова идеја или је и њу позајмио однекле?

 
On je pozajmio iz nemacke mitologije koliko ja znam. Prsten Nibelunga (der ring des nibelungen cini mi se). Citao sam da mu je to dalo ideju.
Posto je on proucavao mitologiju i folklor.
 
Poslednja izmena:

Back
Top