Šta mislite dal bi današnja vojska Srbije mogla da se odupre Vermahtu ?

Jugoslaviju je napalo 900.000 vojnika nacističke Nemačke, od toga velika većina je napala Srbiju (pošto Sloveniju, Hrvatsku i BIH i nisu morali)

E sad moje pitanje je šta mislite dal bi današnja vojska Srbije mogla da se odupre tadašnjem Vermahtu koji je napao Srbiju ?

Misliš, naša vojska s trenutnim naoružanjem - protiv vermahta s tadašnjim naoružanjem?
Moguće, uz opštu mobilizaciju i dobro osmišljenu taktiku.
 
pomenuo sam pvo kao efikasniji način obaranja aviona, ako već pričamo o prednosti koju bismo imali.

Znaš kako,sa vrlo velikim brojem patova i pamova kojima je obilovao ,Vermaht bi naše migove 21-ice učinio skoro beskorisnim pa bi ta razlika u kvalitetu vazduhoplova manje došla do izražaja.S druge strane nemački tenkovi iz 1941 iz današnjeg ugla su skoro igračke.
 
Sad cu zvucati kao stric Albert Troter i ono njegovo cuveno: "During the war..." :D Za vreme proslog rata prisustvovao sam sastanku staresina moje jedinice na kom nas je visoki oficir upoznao sa planom po kome bi delovali u slucaju kopnene invazije NATO agresora. Pokrivali smo prilaze glavnom gradu, ocekivao se prodor sa severoistoka u vise pravaca. Pomenuti visoki oficir je bio dodeljen nasoj brigadi i zaduzen je bio za planove, nesto kao Grujin Bole, strateg. :) Sve je on bio do detalja razradio, iscrtao kartu kao deca blok broj 5, i nakon sto je demonstrirao plan pred nama vise reda radi je upitao ima li ko neko pitanje ili ne daj boze primedbu ne ocekujuci da se iko javi i iznese opasku u vezi genijalnog plana. :) U takvoj situaciji koju bi nasi preci opisali recima "kad upre sila pamet prdi" plan nije lose delovao iako mnogi faktori nisu bili uzeti u obzir. Medjutim mi okupljeni smo "mudro" cutali, znajuci da se u totalitarnom sistemu strcanje iz mase i drugacije misljenje skupo placa. No jedan covek je istupio, na opste cudjenje. On je bio izbeglica iz Krajine, ali nas drzavljanin, imao je neke rodjake u Generalstabu u Beogradu i boleo ga je "stojan", nije morao da ima dlake na jeziku. Samo je visokom oficiru rekao da bi komunikacije duz kojih bi mi trebali da dejstvujemo bile zakrcene uspanicenim civilima koji beze sa severa zemlje pred najezdom neprijatelja i ostacima prvog eselona nasih snaga koje bi primile pocetni udar, i da mi ne bi uspeli da zauzmemo predvidjene polozaje, agresor bi nas najverovatnije preduhitrio. Ono sto je visilo u vazduhu je to da je nase stanovnistvo etnicki nehomogeno i da se u slucaju agresije na nasu zemlju mogla ocekivati reakcija onog dela stanovnistva koje ne bi ostalo lojalno, vec bi podrzalo neprijatelja. To bi svakako zakomplikovalo stanje. U sastavu nase jedinice bilo je i do cetrdeset procenata vojnika pripadnika nacionalnih manjina, vecina njih su bili veterani iz prethodnih sukoba na podrucju bivse Jugoslavije, pouzdani i iskusni, medjutim pitanje je kako bi u ratnim uslovima koji pogadaju porodice, prijatelje, komsije, dakle nama najblize osobe podneli psiholoski pritisak i Srbi medju nama, a kamoli oni nasi saborci koji ne moraju da budu patriote.
 
Jugoslaviju je napalo 900.000 vojnika nacističke Nemačke, od toga velika većina je napala Srbiju (pošto Sloveniju, Hrvatsku i BIH i nisu morali)

E sad moje pitanje je šta mislite dal bi današnja vojska Srbije mogla da se odupre tadašnjem Vermahtu koji je napao Srbiju ?

Danas sam iz zajebancije uguglao "Barbarosa"......
Frapirajuće stvari sam pročitao,
iako sam o tom sporazumu Hitler - Staljin poprilično znao i ranije.
Ali, obilje detalja se tu iznosi.
Jedan od njih je da su Nemci napali Rusiju iz tri pravca istovremeno.
Sa preko 4 miliona vojnika, 3.580 tenkova, 7.184 topa, 1830 aviona.....
Bila je to najveća invazija u ljudskoj istoriji......

Toplo preporučujem da se pročita !
 
Poslednja izmena:
Slabo si mislio.Vermaht je za manje od 40 dana porazio francusku vojsku potpomogunutu Englezima a koliko je teritorija zauzeo u Sovjetskom Savezu pogledaj ne mapi..Smešno je i pomisliti da bi mu se mogla suprostaviti Srbija ili Jugoslavija.

Ja nisam ni rekao da bi smo ih zaustavili, ali otpor je mogao da bude neuporedivo jaci no sto je bio ako je ono i moglo da se nazove otporom. A danas, tek smejurija.
 
Ja nisam ni rekao da bi smo ih zaustavili, ali otpor je mogao da bude neuporedivo jaci no sto je bio ako je ono i moglo da se nazove otporom. A danas, tek smejurija.
Pružili su otpor koji se graniči sa maksimumom samo što je to bio sukob neravnopravnih protivnika.Bez protivoklnopnih topova,bez sopstvenih tenkovskih jedinica i sa neprijateljskom avijacijom koja bez prekida bombarduje i linije i jedinice koje dolaze u pomoć ,kakav može da bude otpor.Samo na glavnom pravcu udara - iz Bugarske samo u prvih dva ili tri dana,gubici su prema jednom istoričaru oko 30 000 poginulih.
 
Jugoslaviju je napalo 900.000 vojnika nacističke Nemačke, od toga velika većina je napala Srbiju (pošto Sloveniju, Hrvatsku i BIH i nisu morali)

E sad moje pitanje je šta mislite dal bi današnja vojska Srbije mogla da se odupre tadašnjem Vermahtu koji je napao Srbiju ?

кад краљ побегне ко пи`ка или се елита разјури а народ препуштен сам себи никнуће герилу која ће да се бори, били у питању турци швабе или марсовци

увек би бранио србе у рату али никад не би ратовао по налогу дачића, вучића, томе дипломе и сличних...
 
Jugoslaviju je napalo 900.000 vojnika nacističke Nemačke, od toga velika većina je napala Srbiju (pošto Sloveniju, Hrvatsku i BIH i nisu morali)

E sad moje pitanje je šta mislite dal bi današnja vojska Srbije mogla da se odupre tadašnjem Vermahtu koji je napao Srbiju ?

Сама помисао је равна самоубитсву.
 
Znaš kako,sa vrlo velikim brojem patova i pamova kojima je obilovao ,Vermaht bi naše migove 21-ice učinio skoro beskorisnim pa bi ta razlika u kvalitetu vazduhoplova manje došla do izražaja.S druge strane nemački tenkovi iz 1941 iz današnjeg ugla su skoro igračke.

vrlo moguće ako je ovo sve što imamo :roll:

Наоружање Ваздухопловства и противваздухопловне одбране

АВИОНИ
-ТРАНСПОРТНИ АВИОН АН-26
-ЛАКИ ТРАНСПОРТНИ АВИОН АН-2ТД
-ШКОЛСКО-БОРБЕНИ АВИОН "ГАЛЕБ" Г-2
-ШКОЛСКО-БОРБЕНИ АВИОН "ГАЛЕБ" Г-4
-ПУТНИЧКИ АВИОН ЈАК 40
-ЛОВАЧКИ АВИОН МИГ-21
-ЛОВАЧКИ АВИОН МИГ-29
-ЛОВАЦ БОМБАРДЕР "ОРАО"
-УТВА 75

ХЕЛИКОПТЕРИ
-ХЕЛИКОПТЕР СА-341Х/СА-342Л "ГАЗЕЛА"
-ТРАНСПОРТНИ ХЕЛИКОПТЕР МИЛ МИ-8/МИ-17

РАКЕТНИ СИСТЕМИ
-РАКЕТНИ СИСТЕМ ПВО КУБ-М
-РАКЕТНИ СИСТЕМ ПВО С-125М НЕВА-М

РАДАРИ
-РАДАРСКИ СИСТЕМ С-600
-ОСМАТРАЧКИ РАДАР АН/ТПС-7
 
Danas ne mozemo da ratujemo jer ne postojimo kao narod i drzava. Mozda kada bi tu srpsku vojsku cinili dobrovoljci koji hoce da ratuju sa istim naoruzanjem i tehnikom kao sto ima nemacka vojska. Ali pod uslovom da tu vojsku predvode pravi srpski oficiri a ne komunojugoslovenski mutanti poput Ratka Mladica i ostalih govvana iz JNA. SS jedinice bi mogle samo da prihvate da nam popuse ******! Dobro motivisanog srpskog vojnika moze samo Bog da zaustavi, pod uslovom da ga ne vode izdajnici i nesposobni ljudi!
 

Back
Top