Analiza ili prihvatanje

soba23:
Vragolasta Amfibija:
Generalizovano na ovo moze da odgovori neko ko nikada nije voleo.
Ko je voleo...........

Mozak se miri sa tim,ali srce nikad nece moci.
Sto da se radi kad ni mozak nece da se pomiri ... :(

E onda lepo pakazes emocije, bez ustrucavanja, bez obzira kako to izgleda ili zvuci..samo ih pokazuj. Tada ce ti se to smuciti i onda ces biti slobodna..Naravno za ovo sto sam rekla je pretpostavka da je bila ljubav u pitanju, jaka veza..itd
 
Ova tema i postovi na njoj su dokaz ne zrelosti
ljudi koji kuckaju po forumu.
Jer da si zreo shvatio bi jedno:

Nikad se ne analizira.Kad shvatis da je gotovo,to samo iz tebe prodje.Nestane.Nekad duze,nekad krace.Ali se ne razmislja posle.A do tad,svako razmisljanje je subjektivno.
 
mackica ns:
Kad dođe kraj... Neko vas ostavi, kaže da voli nekog drugog... Ili da jednostavno vi niste jedno za drugo i kaže sve poznate fraze - nisi ti kriv, nije pravo vreme... I sve što se već govori u takvim situacijama.
Pitanje je da li prihvatate takvo stanje stvari, koliko god da vam je teško i nastavljate dalje; ili analizirate sebe, njega/nju i tog nekog drugog, trećeg... Da li razmišljate i pokušavate da shvatite šta niste dobro uradili, šta taj neko drugi ima, a vi nemate... Da li idete nekad i dotle da želite da postanete kao ta druga/i? Da menjate sebe, da biste se dopali tom kome želite.
Recimo, vidite momka koji vas je ostavio sa drugom devojkom - i prvo što vam padne na pamet - lepša je, ili ružnija je od mene. Pa, ako je ružnija (a uglavnom jeste :lol: ) kažete - šta radi sa njom, pa ja sam lepša :shock: To je najprizemniji primer, ali koliko daleko idete u takvim analizama, pitanjima, upoređivanjima...
I koliko gubite samopouzdanje zato što vas je baš taj neko određen, koga vi volite ostavio ili odbio? Da li ste u stanju da se pomirite sa tim da - bez obzira koliko ste i šta dali, koliko bili dobri - samo i jednostavno to 'nešto' ne postoji; a sa druge strane - sa nekom drugom, koja je ružnija ili lošija od vas - postoji. Da li ste u stanju da bez analize, bez ikakvih vidljivih i realnih razloga prihvatite da je to tako.

ZNAM koji su pravi odgovori na ova pitanja, tipa: takvi-smo-kakvi-smo, nekom ćemo biti najbolji i takvi, ne menjam se ni zbog koga, ako me ne voli takvu - neka ide... i sl. Mislim, svi mi znamo kako bi TREBALO da bude, zanima me kakvi ste stvarno u takvim situacijama... O čemu razmišljate, koja pitanja postavljate sebi i njemu/njoj, da li ih uopšte postavljate - ko je kriv, zašto je kriv...

Pa nije te valjda opet neko ostavio? :(
Ili je to ona stara prica opet aktuelna... znam da je pre X meseci bila neka prava mala drama.
 
Setio sam se nešto srbskog junaka, Nebojše Pavkovića, zimus sam hteo da postavim temu o tome. Čovek je izgubio posao, bio anatemisan u društvu, izgubio stan, izgubio zdravlje, imao tešku operaciju, optužio ga je Hag i onda ga je ostavila ona ***** i sponzoruša, Glorija. Bilo joj je dobro, glupači najogavnijoj, dok je on bio popularan i imao šta da joj ponudi, zaboravila je na obećanje 'i u dobru i u zlu'
Poenta je - kako se on osećao kad ga je ona ostavila? Dugo sam razmišljao o tome, kako je moguće da čoveka zapadnu sva zla koja mogu da ga strefe i da ga još ostavi žena-*****. Verujem da je to primio muški i da je on primer kako to treba raditi.
 
Groucho_Marx:
Setio sam se nešto srbskog junaka, Nebojše Pavkovića, zimus sam hteo da postavim temu o tome. Čovek je izgubio posao, bio anatemisan u društvu, izgubio stan, izgubio zdravlje, imao tešku operaciju, optužio ga je Hag i onda ga je ostavila ona ***** i sponzoruša, Glorija. Bilo joj je dobro, glupači najogavnijoj, dok je on bio popularan i imao šta da joj ponudi, zaboravila je na obećanje 'i u dobru i u zlu'
Poenta je - kako se on osećao kad ga je ona ostavila? Dugo sam razmišljao o tome, kako je moguće da čoveka zapadnu sva zla koja mogu da ga strefe i da ga još ostavi žena-*****. Verujem da je to primio muški i da je on primer kako to treba raditi.


OVDE JE TREBALO DATI SVOJE MISLJENJE IZ LICNOG ISKUSTVA .... A NE O TOME STO SI CITAO U NOVINAMA ... IMAS LI TI SVOJ ZIVOT? :evil:
 
Pitaš se ko je u svemu tome bio iskren, i koliko.
Onda shvatiš da ili si budala, sentimentalna, ili si bi(o)la samo "taken for a ride", ili previše naiv(an)a i slepo verova(o)la u nešto što nije postojalo u toj "priči".
 
inspirion:
Njoj to dodje ko dobro jutro.
Doro jutro i vama 8) :P
I ne, niko me nije ostavio :P Jel' vam krivo sad :?: Kakvi ste ljudi, bre, jedva čekate da neko bude tužan, pa da se vi osetite bolje. Što, kao nisam jedini koji sam syeban, ima ih još, pa mi je lakše :roll: E, pa ovih dana vam neću ja biti taj razlog sa veselje :P
Ma, ko je čitao 'dramu pre x meseci' zna da sam ja mnogo tužnija i mnogo više intimnosti ispričam :? :roll: .
Ovo sad samo onako... Zanima me koliko pokušavate da racionalizujete stvari, da mozgom dođete do razloga srca.
 
Pa nema tu mnogo filozofije ... moras raditi onako kako osecas. Nekad osecas da srce prevlada, pa ga pozoves pravis malo budalu od sebe i ne prihvatas stvari, ali tako je. Nekad ti je razum jacha strana, jedes se u sebi, ali ostajes dostojanstvena u celoj situaciji .... jer tako osecas da treba.

Nema leka .... sve je u tebi ....
 
NatasaNatasa:
Pa nema tu mnogo filozofije ... moras raditi onako kako osecas. Nekad osecas da srce prevlada, pa ga pozoves pravis malo budalu od sebe i ne prihvatas stvari, ali tako je. Nekad ti je razum jacha strana, jedes se u sebi, ali ostajes dostojanstvena u celoj situaciji .... jer tako osecas da treba.

Nema leka .... sve je u tebi ....
Ma, nije stvar u tome da li zoveš ili ne zoveš, ni da li praviš budalu od sebe...
Pitanje je o čemu ti razmišljaš, da li misliš da možeš dokučiti razloge - nisam lepa, debela sam, nisam pametna, posesivna sam... Ili, nisam dobar u krevetu, nisam dovoljno pružio, ili pružio sam previše... E, takve stvari - racionalizacija - ZAŠTO te neko ne voli tako kako ti voliš njega? A recimo da takvi vidljivi razlozi ne postoje.
Da li ste u stanju da prihvatite kao činjenicu samo da ne postoji hemija koja bi trebala da postoji, bez dodatnih racionalnih i vidljivih razloga...
 
mackica ns:
NatasaNatasa:
Pa nema tu mnogo filozofije ... moras raditi onako kako osecas. Nekad osecas da srce prevlada, pa ga pozoves pravis malo budalu od sebe i ne prihvatas stvari, ali tako je. Nekad ti je razum jacha strana, jedes se u sebi, ali ostajes dostojanstvena u celoj situaciji .... jer tako osecas da treba.

Nema leka .... sve je u tebi ....
Ma, nije stvar u tome da li zoveš ili ne zoveš, ni da li praviš budalu od sebe...
Pitanje je o čemu ti razmišljaš, da li misliš da možeš dokučiti razloge - nisam lepa, debela sam, nisam pametna, posesivna sam... Ili, nisam dobar u krevetu, nisam dovoljno pružio, ili pružio sam previše... E, takve stvari - racionalizacija - ZAŠTO te neko ne voli tako kako ti voliš njega? A recimo da takvi vidljivi razlozi ne postoje.
Da li ste u stanju da prihvatite kao činjenicu samo da ne postoji hemija koja bi trebala da postoji, bez dodatnih racionalnih i vidljivih razloga...


Kao sto rekoh rodjena za haubu......... :wink:
 
mackica ns:
lav607:
mackica ns:
Daj, Lave, rođena sam ja za bolje, hauba samo u nuždi :P

Ma sanjo sam te na mojoj haubi..........pa mi to ostalo tako upecatljivo............... :wink:
Pa, dobro, sad shodno temi - da li razmišljaš zašto ti se san neće ostvariti? :P

Pa recimo posto prosli put nisi bas ostavila neki utisak...............a znas vrlo dobro da ja ne ponavljam greske...........tako da se ne bih ponovo maltretirao..............soryy 8)
 
inspirion:
Ova tema i postovi na njoj su dokaz ne zrelosti
ljudi koji kuckaju po forumu.
Jer da si zreo shvatio bi jedno:

Nikad se ne analizira.Kad shvatis da je gotovo,to samo iz tebe prodje.Nestane.Nekad duze,nekad krace.Ali se ne razmislja posle.A do tad,svako razmisljanje je subjektivno.
Pa, u pravu si inspirione; svako razmišljanje jeste subjektivno. I trebalo bi da se ne razmišlja... I da nestane... Ali, svi mi to ZNAMO, pitanje je da li smo u stanju da uvek i živimo u skladu sa tim 'mudrostima'. Ipak smo ljudska bića, nesavrešena, od krvi i mesa.
Pitanje je bilo kako vi živite, doživljavate i preživljavate te stvari, a ne kako bi trebalo da bude.
''Život je ono što jeste, a ne ono što bi trebalo da bude''
 
Kraj nikada ne dođe od jednom;uvek postoji početak kraja.
Posle kraja nikada ne analiziram sebe,njega;jesam pre, dok sam bila mlađa,ali sada ne.
Smatram da postoji razlog zbog kojega je nastupio kraj.
Ne treba žaliti,mučiti sebe kojekakvim pitanjima,pokušavati se promeniti u nadi da će vam se ta osoba vratiti.
Nisam ljubomorna kad ga vidim sa drugom.
Kada sam sa nekim i posvećujem mu svoje vreme,onda je to isključivo iz ljubavi;dajem sve od sebe, nesebično, da tu osobu usrećim i da joj bude svaki trenutak proveden sa mnom lep,a i meni.
Zato nikada ne žalim, može samo druga strana za onim što je izgubila!
 
CaLiMeRo:
Ajd' ljubim te, i nemoj da si mi tužna.
Mnogo bre ličiš na mene... ne valja ti to. :wink:

CaLi, ljubim ja tebe
36_3_15.gif

Ma nisam tužna, vid' me :arrow: :D :wink:

I, šta nama fali 8) :wink:
 
Perla:
Kraj nikada ne dođe od jednom;uvek postoji početak kraja.
Posle kraja nikada ne analiziram sebe,njega;jesam pre, dok sam bila mlađa,ali sada ne.
Smatram da postoji razlog zbog kojega je nastupio kraj.
Ne treba žaliti,mučiti sebe kojekakvim pitanjima,pokušavati se promeniti u nadi da će vam se ta osoba vratiti.
Nisam ljubomorna kad ga vidim sa drugom.
Kada sam sa nekim i posvećujem mu svoje vreme,onda je to isključivo iz ljubavi;dajem sve od sebe, nesebično, da tu osobu usrećim i da joj bude svaki trenutak proveden sa mnom lep,a i meni.
Zato nikada ne žalim, može samo druga strana za onim što je izgubila
!
Perlice, ljubim i tebe, ovo je mnogo dobro :wink:
Ma, baš tako 8)
Nemam šta da dodam ni oduzmem :D
 
Groucho_Marx:
NatasaNatasa:
Groucho_Marx:
Setio sam se nešto srbskog junaka, Nebojše Pavkovića, zimus sam hteo da postavim temu o tome. Čovek je izgubio posao, bio anatemisan u društvu, izgubio stan, izgubio zdravlje, imao tešku operaciju, optužio ga je Hag i onda ga je ostavila ona ***** i sponzoruša, Glorija. Bilo joj je dobro, glupači najogavnijoj, dok je on bio popularan i imao šta da joj ponudi, zaboravila je na obećanje 'i u dobru i u zlu'
Poenta je - kako se on osećao kad ga je ona ostavila? Dugo sam razmišljao o tome, kako je moguće da čoveka zapadnu sva zla koja mogu da ga strefe i da ga još ostavi žena-*****. Verujem da je to primio muški i da je on primer kako to treba raditi.


OVDE JE TREBALO DATI SVOJE MISLJENJE IZ LICNOG ISKUSTVA .... A NE O TOME STO SI CITAO U NOVINAMA ... IMAS LI TI SVOJ ZIVOT? :evil:

Ne.
Imaš ti :?:
Imaš li ga barem ovde :?:

Ima ovde bas cudnih (glupih) ljudi, pa jeste vi bili nekad deca, jel znate vi onu mnogo staru izreku: "Uci se na tudjim greskama"
A to sto vi, kad hocete da imate jaci argument kazete: "IZ MOG LICNOG ISKUSTVA", bas ste jadni i vidi se da ste se samo ucili na svojim greskama, a druge niste ni slusali.... i sad bih mogao da vam s*rem do sutra, ali mi nije jasno sto se sad ja nerviram zbog nekih debila.....ali stvarno ste jadni bre :!: :twisted:

P.S. I Marx se nije svadjao samo ti je lepo odgovorio!
 
Sta ste se okomili kao lesinari?
Bila sam jednom u situaciji da nekome kazem " izvini, mi ne mozemo vise biti zajedno" , a da pravi razlog nisam znala ni ja! Od samog pocetka nesto je kocilo, da li mene, da li njega, i to je bilo osudjeno na propast. Predpostavljam da tu nije bilo te hemije koja bi nas vodila! Znam da se on osecao lose, mada to nije bila velika ljubav, i verovatno je on sebe analizirao, dok sam ja bila relativno mrtva-hladna! Sa druge strane, kad sam ja bila ostavljena, i posle videla tu drugu devojku ( da, ruznija je :D ), onda sam se tek razocarala. Postavljala sam sebi ta i slicna pitanja, ali odgovora nigde! Covek kad prestane da voli, sve se gubi. Ono sto si ucinila za njega vremenom bledi i postaje samo uspomena, ali ce on nove ljubavne scene dozivljavati sa drugom, a tebe zaboraviti!
Racionalno-ne znam! Treba mozda analizirati svoje postupke,tj. treba stojati iza svake svoje reci, i ako mislis da su u tom trenutku bile ok. , onda ti nista nisi kriv! Ne treba po svaku cenu menjati sebe da bi te neko voleo, jer ce sutra ocekivati nesto sto je van tvojih mogucnosti. Treba se drzati kompromisa,a da budem iskrena, tu lekciju i sama moram nauciti.
Samoanaliza nije losa stvar, ne samo po pitanju ljubavi, ali ne treba biti opterecen njome.
 
Perla:
Kraj nikada ne dođe od jednom;uvek postoji početak kraja.
Posle kraja nikada ne analiziram sebe,njega;jesam pre, dok sam bila mlađa,ali sada ne.
Smatram da postoji razlog zbog kojega je nastupio kraj.
Ne treba žaliti,mučiti sebe kojekakvim pitanjima,pokušavati se promeniti u nadi da će vam se ta osoba vratiti.
Nisam ljubomorna kad ga vidim sa drugom.
Kada sam sa nekim i posvećujem mu svoje vreme,onda je to isključivo iz ljubavi;dajem sve od sebe, nesebično, da tu osobu usrećim i da joj bude svaki trenutak proveden sa mnom lep,a i meni.
Zato nikada ne žalim, može samo druga strana za onim što je izgubila!
Sta si ti, pisac onih shpanskih serija?
Svejedno odlicno si ovo napisala,svaka cas, bas zablistam kad ovako nesto procitam :D :D :D
 
Perla:
Kraj nikada ne dođe od jednom;uvek postoji početak kraja.
Posle kraja nikada ne analiziram sebe,njega;jesam pre, dok sam bila mlađa,ali sada ne.
Smatram da postoji razlog zbog kojega je nastupio kraj.
Ne treba žaliti,mučiti sebe kojekakvim pitanjima,pokušavati se promeniti u nadi da će vam se ta osoba vratiti.
Nisam ljubomorna kad ga vidim sa drugom.
Kada sam sa nekim i posvećujem mu svoje vreme,onda je to isključivo iz ljubavi;dajem sve od sebe, nesebično, da tu osobu usrećim i da joj bude svaki trenutak proveden sa mnom lep,a i meni.
Zato nikada ne žalim, može samo druga strana za onim što je izgubila!

Ova analiza meni deluje JAKO POVRSNO. Kako to da se ne zapitas zasto je neko raskinuo sa tobom. Jer kao i za ljubav, i za raskid je potrebno dvoje. Ne mozes nekom pruzati ljubav, davati sve od sebe, a kad te on ostavi, ti kao ''ma bas me briga, ne mogu da se opterecujem time'' .... Treba razmisljati o greskama ... nekad cak treba i pokusati vratiti nekog, ako malo razmislis i shvatis da si gresio. Ne treba bas pustiti da te zivot nosi onako kako se njemu svidja. Nego stvar uzeti u svoje ruke, i zivot rukovoditi iskljucivo svojim zeljama, potrebama i htenjima.

Uostalom, kad te ostavi osoba koju volis, ne da razmisljas, nego ti to malte ne postane opsesija.

Cisto je foliranje fraza ''tako je kako je, sad je gotovo''. Ma dajte molim vas. Gde je tu borba. Gde je tu moje Ja .... gde je tu potreba da se karte bace na sto i iskreno se pogleda u oci nekim stvarima :evil:
 

Back
Top