RAVNA GORA POBEDITI MORA

katana_blade

Zainteresovan član
Poruka
226
Skup na Ravnoj gori tradicionalno je posvećen obeležavanju godišnjice antifašističkog ustanka Jugoslovenske vojske u otadžbini pod vođstvom generala Dragoljuba Mihailovića. Ovogodišnji skup je po prvi put održan pod pokroviteljstvom Vlade Srbije i njenog Ministarstva za kulturu, a okupljenima se obratio ministar spoljnih poslova SCG i lider Srpskog pokreta obnove Vuk Drašković.

Za razliku od nekih na ovom forumu, mi Srbi smo z a i s t a imali antifasisticki pokret, a ne ustase i balije koje sada rehabilituju u "njihovoj lijepoj" ...materini.
Moj predlog je da svi sa foruma bojkotuju postove tih prerusenih dusebriznika za Srbiju i Srpstvo.
 
katana_blade:
Skup na Ravnoj gori tradicionalno je posvećen obeležavanju godišnjice antifašističkog ustanka Jugoslovenske vojske u otadžbini pod vođstvom generala Dragoljuba Mihailovića. Ovogodišnji skup je po prvi put održan pod pokroviteljstvom Vlade Srbije i njenog Ministarstva za kulturu, a okupljenima se obratio ministar spoljnih poslova SCG i lider Srpskog pokreta obnove Vuk Drašković.

Za razliku od nekih na ovom forumu, mi Srbi smo z a i s t a imali antifasisticki pokret, a ne ustase i balije koje sada rehabilituju u "njihovoj lijepoj" ...materini.
Moj predlog je da svi sa foruma bojkotuju postove tih prerusenih dusebriznika za Srbiju i Srpstvo.
Kakav cirkus i parada primitivizma! "Antifasisticnost" cetnickog pokreta je krajnje sumnjiva.
Onaj ko je video kako ta krasna proslava izgleda trebalo bi da mu je jasno zbog cega je sramota da se sponzorise iz budzeta Ministarstva KULTURE (!). Konacno, nije to tamo neki budzet, to su pare svih nas.
 
Nazalost mnogi u Srbiji jos uvek posmatraju cetnicki pokret i cetnike kao "likove" iz Bulajicevih filmova.Komunisticka propaganda se uzasno zapatila i jos uvek traje.Najumniji ljudi toga doba u Srbiji su pripadali ili bili simpatizeri Ravnogorskog pokreta.S jedne strane su bili Slobodan Jovanovic,Zivko Topalovic,Stevan Moljevic,vladika Nikolaj...a sa druge Mosa Pijade,Djilas,Jovo Kapicic,drug Bevc...Da li su ove dve grupe ljudi po bilo cemu intelektualnom uporedivi?Posebna je prica odnos izmedju Mihajlovica i Broza.Prvi,visoko skolovani oficir sa diplomom sa Sorbone,a drugi predratni masinbravar koji je posle dve godine postao marsal.E takvo napredovanje u vojnoj hijerarhiji nije zabelezeno u istoriji covecanstva.Mislim da bi dalje uporedjivanje bilo besmisleno.
 
zoransrba:
Nazalost mnogi u Srbiji jos uvek posmatraju cetnicki pokret i cetnike kao "likove" iz Bulajicevih filmova.Komunisticka propaganda se uzasno zapatila i jos uvek traje.Najumniji ljudi toga doba u Srbiji su pripadali ili bili simpatizeri Ravnogorskog pokreta.S jedne strane su bili Slobodan Jovanovic,Zivko Topalovic,Stevan Moljevic,vladika Nikolaj...a sa druge Mosa Pijade,Djilas,Jovo Kapicic,drug Bevc...Da li su ove dve grupe ljudi po bilo cemu intelektualnom uporedivi?Posebna je prica odnos izmedju Mihajlovica i Broza.Prvi,visoko skolovani oficir sa diplomom sa Sorbone,a drugi predratni masinbravar koji je posle dve godine postao marsal.E takvo napredovanje u vojnoj hijerarhiji nije zabelezeno u istoriji covecanstva.Mislim da bi dalje uporedjivanje bilo besmisleno.
Ma ljudi, jos ne znamo ko je bio taj lik Joza. Otisao u Rusiju kao masinbravar a vratio se i ziveo medju svojim stadom kao veliki aristokrata. Draza je priznat kao prvi gerilac u vreme kada su komunisticki izdajnici organizovali fudbalske utakmice sa Nemcima zato sto je Staljin imao pakt sa Hitlerom. Meni se licno ne svidjaju Ravnogorski paraderi kojih nema nigde kad sipci razapnu zastavu usred Bujanovca. Naravno, mislim samo na odredjenu vrstu ljudi. Inace pripadnici Ravnogorskog pokreta koje ja poznajem su vredni, posteni, disciplinovani, vaspitani ljudi za razliku od komunistickog poroda sa kojim stalno bivaju problemi. Pljacke, tuce, otimacina, prevare.
 
King 7:
zoransrba:
Nazalost mnogi u Srbiji jos uvek posmatraju cetnicki pokret i cetnike kao "likove" iz Bulajicevih filmova.Komunisticka propaganda se uzasno zapatila i jos uvek traje.Najumniji ljudi toga doba u Srbiji su pripadali ili bili simpatizeri Ravnogorskog pokreta.S jedne strane su bili Slobodan Jovanovic,Zivko Topalovic,Stevan Moljevic,vladika Nikolaj...a sa druge Mosa Pijade,Djilas,Jovo Kapicic,drug Bevc...Da li su ove dve grupe ljudi po bilo cemu intelektualnom uporedivi?Posebna je prica odnos izmedju Mihajlovica i Broza.Prvi,visoko skolovani oficir sa diplomom sa Sorbone,a drugi predratni masinbravar koji je posle dve godine postao marsal.E takvo napredovanje u vojnoj hijerarhiji nije zabelezeno u istoriji covecanstva.Mislim da bi dalje uporedjivanje bilo besmisleno.
Ma ljudi, jos ne znamo ko je bio taj lik Joza. Otisao u Rusiju kao masinbravar a vratio se i ziveo medju svojim stadom kao veliki aristokrata. Draza je priznat kao prvi gerilac u vreme kada su komunisticki izdajnici organizovali fudbalske utakmice sa Nemcima zato sto je Staljin imao pakt sa Hitlerom. Meni se licno ne svidjaju Ravnogorski paraderi kojih nema nigde kad sipci razapnu zastavu usred Bujanovca.
dobro jutro margareta
 
urospo:
veKsla:
urospo:
veKsla je po nacionalnosti nnnnnarkoman... :lol:
ma ne on vam je sa vanseljeze ili kako se to cudo zove u srboslavskoj mitologiji


a jel bese veKsla rekao da je ucio i da prica Srpski jezik?....iz cega smo mi kao trebali da zakljucimo da je on Srbin :D :D :lol: ....
e da bi se moglo zakljucivati treba biti sit a ti si izgleda na ravnoj gori ostao bez klope nisu te zapale ni koske od zaklanog stada jaganjaca
 
veKsla:
urospo:
veKsla:
urospo:
veKsla je po nacionalnosti nnnnnarkoman... :lol:
ma ne on vam je sa vanseljeze ili kako se to cudo zove u srboslavskoj mitologiji


a jel bese veKsla rekao da je ucio i da prica Srpski jezik?....iz cega smo mi kao trebali da zakljucimo da je on Srbin :D :D :lol: ....
e da bi se moglo zakljucivati treba biti sit a ti si izgleda na ravnoj gori ostao bez klope nisu te zapale ni koske od zaklanog stada jaganjaca


Pa dobro ako ja zbog toga ne mogu da zakljucim ok.....ajde ti sam reci ako imas mu.da, da mi vise ne gresimo u zaključcima......
 

Back
Top