Najbolji koncert

Keeper:
Zanima me koji je najbolji koncert na kom ste bili, ukljucujuci muziku, posecenost, spektakl ......
I koji je najbolji koncert koji ste videli na tv-u, video kasetama, comp-u i slicno ...

sto se mene tice, nisam prisustvovao nekom koncertnom spektaklu, zaista sam imao malo prilika, a najbolji koncert koji sam gledao je P.U.L.S.E. od Pink Floyda, 1994. u Londonu - puna hala publike, neponovljivi video spektakl sa velikim video bimom iznan bine na kom su pustani spotovi koji su savrseno korespondirali sa muzikom, light-show, i fantasticna projekcija u vazduhu aviona koji leti halom i udara uz veliku eksploziju u zid. :lol: ludilo 8) a na muziku ne treba trositi reci.
drugi po redu koncert je Neil Young i Crazy Horse "The year of the horse", turneja po Francuskoj. Bio je dokumentarac o tome na Pinku (zamislite :lol: ) ... to je najromanticniji koncert koji sam video, u nekom starom amfiteatru ili stadionu sta li je, znaci svuda kamen, mrak, prigusena svetla i svece :lol:

Najbolji koncert u SFR JUGOSLAVIJI bio je 24. JANUARA 1984. godine u Beogradu. ERIC CLAPTON was here ;) promovishuci album "money and cigarettes". U hali No. 1 Beogradskog sajma je bilo sjajno! Oko 25 000 posetilaca je UZIVALO!
 
. . .:
Ja bih na spisak ododao jos i koncert Exploited-a sto se zbio pre par meseci u bgd. Stvarno je bilo dobro. . .

Slažem se. S obzirom na činjenicu da sam davne '85 sa punih četrnes leta prisustvovao nastupu istog ansambla, samo u drugačijoj i nešto mlađoj postavi, mogu reći da su Eksplojtedi zauzeli dva od omiljenih prvih pet (nesortiranih) koncerata koje poseti moja malenkost. Ostala tri popunjavaju One Way System i Toy Dolls u Beogradu i Rammstein (pirotehnika je bila - WoW) u Budimpešti '98.
 
Najbolji koncert na kome sam do sada bila je Lou Reedov u Sava Centru 15.3. ove godine. Imao je tako dobrog bubnjara i basistu i gitaristu, pa i drugog basistu...ma ceo njegov prateci bend je bio vrhunski a on...izveo je nastup kako se samo pozeleti moze!

HOCU PONOVO DA DODJE U BEOGRAD!!!!
 
Od mnogobrojnih koncerata koje sam uspeo da posetim (a zbog, jel` raznih, dobro poznatih, situacija, (pretpostavljam kao i kod vecine vas) bilo ih je uhhhh cekaj da izbrojim 6 ili ceeeeelih 7)....najbolji je bio ovaj najsveziji - Depeche Mode, Budapest 21.03.2006.
SJAJNO!! :D
 
. . .:
I kako je bilo te '85? Ja sam tad bio manje od 2 godine star pa iz ociglednih razloga nisam prisustvovao :lol:
A OWS sam cuo da je bila grdna tuca posle koncerta. . .

Teško je sa ove distance napisati realno kako je bilo '85. Bio sam klinac, matorcima nisam ni smeo da kažem gde idem, nego sam lagao da sam otišao kod druga (sa kojim sam otišao na koncert). Mislim, prvi koncert - pa Exploited! Sećam se da je, za razliku od danas, pljuvačka letela na sve strane i da je šutka bila u pravom smislu te reči, dakle - bespoštedno. Opet, kažem, bio sam klinja, prvi koncert, možda me utisak vara. Što se svirke tiče, opet ne mogu da bog-zna-šta da kažem. Ja sam tada znao samo za album Punk's Not Dead, a oni su (valjda) tad bili na Horror Epics turneji.

Sličan problem imam i sa malo poznatim koncertom Slapshot-a u Beogradu ('89 - '90, ne sećam se tačno). Tada sam tek bio čuo za njih, nisam znao nijednu pesmu, u publici je bilo 60 ljudi, a posle neke tuče oko 40. Tek kasnije sam skapirao koliko je to jak bend, ali eto - ovde je prošao nezapaženo, ali je cert bio zanimljiv.
 
najbolji koncert na kojem sam bila je definitivno Metallica! Atmosfera, posećenost, jedina stvar koju sam uradila zajedno sa bratom... Mada je prvi na kojem sam bila Placebo, bilo je strava ali to ne može da se meri sa Metallicom. Imam čak i trzalicu.

Metallica moj dobar drugar!!!!!
 
Wesley Earl Craven:
Teško je sa ove distance napisati realno kako je bilo '85. Bio sam klinac, matorcima nisam ni smeo da kažem gde idem, nego sam lagao da sam otišao kod druga (sa kojim sam otišao na koncert). Mislim, prvi koncert - pa Exploited! Sećam se da je, za razliku od danas, pljuvačka letela na sve strane i da je šutka bila u pravom smislu te reči, dakle - bespoštedno. Opet, kažem, bio sam klinja, prvi koncert, možda me utisak vara. Što se svirke tiče, opet ne mogu da bog-zna-šta da kažem. Ja sam tada znao samo za album Punk's Not Dead, a oni su (valjda) tad bili na Horror Epics turneji.
E to sam cuo bio negde da su Wattie-a okupali koliko su ga pljuvali :lol:
 

Back
Top