Genocid nad Srbima u NDH

Da li Srpska Skupstina treba da okvalifikuje zlocine nad Srbima u NDH kao genocid ?

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ratna godina 1941. je bez velikih vojnih operacija. Sve skupa ima malo partizana, 7000 potkraj 1941.

Imaš spisak poginulih boraca gdje se vidi gdje su i kada poginuli.

Srbi u Hrvatskoj su bili naprosto prisiljeni na oružani otpor, a Hrvati su takvu odluku morali donijeti dobrovoljno.

jedine borbe koju su Hrvati vodili 1941 godine su one kad su naprevaru i uz pomoć starne oružabne silče hapšsili svoje komšije i likvidirali na najsuroviji način u logorima i jamama smrti....a to što kažeš da su Srbi bili prisiljeni na otpor to jeste,aHrvati nisu otkriva pravu pririodu tvog(čitaj hrvatskog)razmišljanja.,a to je da zlo nije zlo ako se meni ne dešava i ako ga ja lično ne činim.....
 
Nejde ti zagorski, ali baš nikak. :lol:

Tebi i tvojoj bratiji u Hrvatskoj smo sve omogućili; i da konačno postanete dio civiliziranog svijeta i da živite kao ljudi, pa vam ništa nije valjalo. :ljutko:




Ti omogucio nesto? Sto ti je onda zena pobegla od tebe? Da nisi hrvatski sovinista ili se to nama ovde na forumu samo "cini"? Uz takve "ljude" kao sto si ti i tvoja bratja nije se ni moglo drugacije, bal i igranku zapenusanih ustasa nije se moglo samo pasivno posmatrati i pri tome ostati u zivotu.
 
Ti omogucio nesto? Sto ti je onda zena pobegla od tebe? Da nisi hrvatski sovinista ili se to nama ovde na forumu samo "cini"? Uz takve "ljude" kao sto si ti i tvoja bratja nije se ni moglo drugacije, bal i igranku zapenusanih ustasa nije se moglo samo pasivno posmatrati i pri tome ostati u zivotu.

....Apatride,ne govori u mnozini..ima ovdje na forumu i normalnih ljudi !!!:D...
 
jedine borbe koju su Hrvati vodili 1941 godine su one kad su naprevaru i uz pomoć starne oružabne silče hapšsili svoje komšije i likvidirali na najsuroviji način u logorima i jamama smrti....a to što kažeš da su Srbi bili prisiljeni na otpor to jeste,aHrvati nisu otkriva pravu pririodu tvog(čitaj hrvatskog)razmišljanja.,a to je da zlo nije zlo ako se meni ne dešava i ako ga ja lično ne činim.....

Ti si pijan??

Puno grešaka!!
 
"M6 je još 1941. godine podmetnula Srbima onu zlokobnu krilaticu - bolje grob nego rob, a već 1945. godine širila tezu o naduvanim jasenovačkim zločinima kao velikosrpskoj izmišljotini. - Uspeli su u tome, pa je preko srpskih komunista u Srbiji bila ozakonjena zabrana pričanja u školama o genocidu nad Srbima. To se može videti i na mom primeru. Godine 1947. bila sam zaposlena u Javnom tužilaštvu Beograda i zatražila sam od šefa da me pusti tri dana kako bi u Zagrebu rešila pitanje nasledstva kao jedina preživela posle ustaškog pokolja.

Odbrusio mi je: dosta o Jasenovcu, da tvog oca nisu zaklale ustaše mi bismo ga ubili jer je bio buržuj. Ipak, otišla sam u Zagreb, a po povratku čekao me je otkaz. I danas se u Srbiji na sličan način postupa.

Preko pronađenih dokumenata u stranim arhivima, Avramova objašnjava pozadinu priče da su upravo Srbi genocidni narod, rasisti i antisemiti. - Od dolaska Sefarda na prostore Srbije u 16. veku, Srbi su bili najiskreniji prijatelji Jevrejima. Prvi Jevrej u istoriji svetskog parlamentarizma postao je krajem 19. veka član srpskog parlamenta. Jevreji su jedino u srpskoj vojsci stizali do čina generala.

Kralj Aleksandar je još 1917. godine podržao ideju stvaranja jevrejske države i među prvim vladarima potpisao te godine "Balfurovu deklaraciju". Kralj Petar II 1941. godine na putu za Englesku, u Jerusalimu je ostavio poveću svotu novca i zlata za spasavanje Jevreja u Srbiji. Brojni su primeri gde su srpske porodice spasavale jevrejske porodice od 1941. do 1945. godine.
 
Evo rođo repka za ovu provalu!!!:hahaha:




Rodjo, srecom nije se rodio i ziveo na prostorima gde su dominirali hrvatski domoljubi i hrvatska demokracija, u protivnom ko zna gde bi i kako bi zavrsili kako on tako i njegovi roditelji. Vecina Srba koji su osetili "milost i cari" hrvatske demokracije ne mogu da se okupe kao porodica. Neki su rastrkani po belome svetu, za neke se ne zna ni gde su, nestali, iscezli sa ovoga sveta, a neki su opet duboko pod zemljom.
 
  • Podržavam
Reactions: SUL
Rodjo, srecom nije se rodio i ziveo na prostorima gde su dominirali hrvatski domoljubi i hrvatska demokracija, u protivnom ko zna gde bi i kako bi zavrsili kako on tako i njegovi roditelji. Vecina Srba koji su osetili "milost i cari" hrvatske demokracije ne mogu da se okupe kao porodica. Neki su rastrkani po belome svetu, za neke se ne zna ni gde su, nestali, iscezli sa ovoga sveta, a neki su opet duboko pod zemljom.
Sakatilo je faca ovog foruma!!
A tebi evo repka za ovo ali i ovo dole da pročitaš.
Jel važi?
http://www.srpskapolitika.com/Tekstovi/Komentari/2011/latinica/044.html
 
Ima toga još,samo reci!!
Recimo kako su Bunjevce "hrvati" prisvojili!
Još jedan genocid;)






Hoce oni prisvajati tudje. Pokusavaju evo i ovaj forum pa salju svoje placenike da proveravaju one koji im se ne svide i izjednacavaju takve sa nekim valjda negativcima. Vecina ih je konstantno za genocid, mozda u nekome suptilnijem i prikrivenome obliku, nad Srbima spremna.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top