Racunar Pentium 4

mix1

Početnik
Poruka
47
Koliko ste samo puta culi do sada "Kupio sam racunar Pentium 4"!

Voleo bi da malo razjasnimo tu temu jer i meni nije bas potpuno jasna ta stvar. Imam racunar koji poseduje procesor Intel Celeron 2400MHz i kada sam ga kupovao svi su mi rekli da je to Pentium 4. U jedno su i upravu a opet šta se to sve podrazumeva pod tim "Pentium 4"

Šta vi mislite?
 
Hmmmm.. Pentium 4 ili P4... To moze da podrazumijeva dosta stvari..

U vrijeme kada je izasao prvi P1 to je bila bomba.. Ali ljudi neupuceni kao i danas svi govore o tome da je to Pentium 4 i to je to za njih.. Tek oni koji se nalaze malo vise od kucanja dokumenata u Wordu znaju sta znaci Pentium 4.. Za mene ta informacija ne znaci nista ma koliko to nekome smijesno izgledalo.. Kad mi neko kaze da je kupio Pentium cetvorku meni ne predstavlja ama bas nista posebno, isto kao da mi je rekao da je kupio TV a da mi nije rekao koji niti kakav..

Dakle pojam Pentium 4, je za mene imenica koja ne govori nista vise do same cinjenice da je to racunar koji moze da podrazumijeva svasta..

Oni koji se krecu po forumima i koji su upuceni bar malo vise od daktilografske upotrebe racunara se da se sloze sa mnom..

Pozdrav...
 
Bas mi je drago sto se neko seti da otvori ovu temu.
@GZ
Nekad kad se kaze P1, P2, P3 mogao si znati otprilike sta ima u tom recunaru i kolika mu je cena, a P4 ne znaci ama bas nista.
I sto je jos gore kad neko kaze da ima P4, a ono AMD.
Sa takvima se ne mozes nikako razjasniti.
Ili kako ovde P4 za 500€, a u drugoj firmi za 300€?
 
Da da , bas tako ja sam platio komp pre 4 godine hiljdau evra , a moju drug retaridinjo koji misli da je mnogo pametan a nezna da pise u wordu ili primer nekih banalnih stvari krekovanja igrica , namestanje rezolucije i slicno je platio 800 i to u jugodati :lol: .
I onda se on meni hvalio i po celoj skoli se hvalio kako je kupio Pentium 4 tad za sam 800 eura a ja sam mu bio retardinjo posto sam platio komp 1000 eura sa TFT od 17 inci , ja sam mu vise puta objasnjavao da Pentium 4 ne znaci nista ali nema sanse da ga ubedim.
I onda kad je prosla garancija od 6 meseci Ode modem :lol: , pa onda ode i maticna , cini mi se da je bila neka tomato kupio je odmah novu plocu u jugo dati potpuno istu , pa onda ode graficka :lol: , i to je zamenio :lol: i onda glavna stvar PROCESOR :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: , kako mi je bilo drago ali glavna fora je sto on i dalje nije shavatio sta znaci PENTIUM 4 :lol: :lol: .
 
@mix 1
dajte odgovorite coveku a ne tu neka svoja filozofiranja
celeron 2400 mhz jeste pentium 4 ....ali
to je verzija p4 ali osakacena iliti retardirana znaci nema brzinu p4 vec negde oko 20% sporiji od pravog p4
usput za kulirazu pa bolji je amd od bilo kog celerona ako ne i od p4(pravog)

poz.
 
kolik:
usput za kulirazu pa bolji je amd od bilo kog celerona ako ne i od p4(pravog)poz.
Nismo se razumeli.
Onim postom nisam hteo da izazivem vecitu raspravu AMD vs Intel, vec samo da kazem da se po oglasima moze naci mali milion primeraka gde pise: P4 AMD....
A da ne pricam o onima koji se prvi put susrecu sa racunarem (narocito mesec-dva pre uvodjenja PDVa :lol: ) koliko nemaju pojma sta znaci AMD, a za P4 su ubedjeni da je to predstavlja celokupnu skalameriju ispod haube.
 
Bice da ovo ispada jedan mali rat izmedju ova dva pomenuta..

MIslim da je dobro mjesto da se kaze i objasni onima koji brkaju pojmove o tome sta znaci uopste izraz Pentium 4..

Ja se slazem sa ovim gospodinom gore da generacije P1, P2 pa i P3 u manjoj mjeri su imale slicne konfiguracije i karakteristike, stim da se tadasnja oprema, podrazumijevam kada kazem za P1 da neke jesu a rijetke su bile koje su imale ugradjen interenet modem.. Nista nije bilo integrisano kao danas i sl..

Sada kada se govori o P4, vec sam rekao da za mene to ne predstavlja nsita drugo do racunar i nista vise..

Da kazem sta je bolje pa bolje je da cutim i gleda jer je vise neozbiljno reci sta je bolje a sta nije kada svako ima svoje favorite (bas kao kod AV programa i kod browsera)..

Prema tome treba prosiriti ovu temu i reci tako sta moze da predstalja konfiguraciju jednog P4 u minimalnim ili najslabijim oblicima, zatim nekim srednjim i na kraju jakim, ovako da se izrazim, mada se kod nekih ponudjaca te kategorije regulisu na otprilike ovakav nacin..

Dakle i sa njih je u vecini P4 ili AMD..

pa stoji..

Office konfiguracija
Home konfiguracija
Game konfiguracija
profesional konfiguracija..

Ovo sam napisao ugrubo da mi me svi razumjeli..

Eto bice jos ljudi koji ce da daju svoje neko misljenje... POzdrav svima... GZ...
 
Skoro sam video u nekom oglasu: ULTRA GAMER konfiguracija, a ono ima ATI 9200 SE i 256MB rama? Najvaznije je da su na prvom mestu napisali Semptron 2,6 GHz (pa zar taj nije na 1.83GHz?)!!! :lol: :lol: :lol: A ljudi se zalepe za procesor (koji u sushtini i nije losh) a plocha,memorija i napajanje pravi krsh! Ja sam svoje napajanje popravljao 10 dana od kako sam uzeo komp, jer sam ishao onom logikom: bolje ja da ga popravim nego da mi po garanciji daju isto takvo sr@nje.Kad me je keva videla sa lemilicom pored raskupusanog napajanja zamalo da se onesvesti. :lol: :lol: :lol:
 
GZ:
Dakle i sa njih je u vecini P4 ili AMD..

pa stoji..

Office konfiguracija
Home konfiguracija
Game konfiguracija
profesional konfiguracija..

Ovo sam napisao ugrubo da mi me svi razumjeli..

Eto bice jos ljudi koji ce da daju svoje neko misljenje... POzdrav svima... GZ...

ovo je verovatno bilo na moj racun po malo , posto sam uporedio office procesor i serverski procesor , to sam pomenu samo da zato sto je neko pre mene rekao da je amd bolji od pravog p4 , a pravi p4 je podrazaumevao pod svim intelovim procesorima i onda sam ja samo uporedio jedno intelovo jezgro i jedno amd jezgro koji se mnogo razlikuju.
 
Ajd lepo knjige u sake, npr.Minasija-nadogradnja i odrzavanje racunara, pa citajte.Tamo je lepo , za nas idiote, objasnjena kompletna evolucija procesora, od x86 pa na dalje,pa onda samo po sebi se izbistri u glavi sta je celeron a sta p4 a sta amd familija i sl.
 
Ne nije bilo na tvoj racun nego sam napisao nacine ponuda nekih dilera ovde kod nas u bosni..

Obicno vecina dilera ovom opremom stavljaju ovakve vidove ponuda i za one koji ne znaju i za one koji znaju, mada oni koji znaju zele uvijek sastaviti konfiguraciju po svom ukusu...
A opisi koje sam naveo su vise radi lakseg objasnjenja kod klijentele koja se ne razumije mnogo u racunare.. te stoga i koriste ove izraze tako nema nista licno...


Nista licno i namjerno... Poz.
 
GZ:
Ne nije bilo na tvoj racun nego sam napisao nacine ponuda nekih dilera ovde kod nas u bosni..

Obicno vecina dilera ovom opremom stavljaju ovakve vidove ponuda i za one koji ne znaju i za one koji znaju, mada oni koji znaju zele uvijek sastaviti konfiguraciju po svom ukusu...
A opisi koje sam naveo su vise radi lakseg objasnjenja kod klijentele koja se ne razumije mnogo u racunare.. te stoga i koriste ove izraze tako nema nista licno...


Nista licno i namjerno... Poz.

ok , izvini na optuznici.

pozzz...
 

Back
Top