Cirlica se zabranjuje. .

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Seprtlja

Aktivan član
Poruka
1.849
Prijavih se na odredjen forum, otvorih temu na cirilicnom pismu. Moderator se oglasi, i kaze - cirilica je zabranjena, moras pisati latinicom. Ne razumem kakvo je ovo sprdanje? Dobro bi bilo vas moderator da mi obrazlozi svoje misljenje o tome. Hvala.
 
''Ако пишеш ћирилицом значи да си фашиста... Нисам ни фашиста, ни нациста, само Србин, брате, родољуб, националиста! Али нисам тип патриоте што разбија излоге, него чувам своје писмо, брате, љубим своје иконе...'' :heart:

 
''Ако пишеш ћирилицом значи да си фашиста... Нисам ни фашиста, ни нациста, само Србин, брате, родољуб, националиста! Али нисам тип патриоте што разбија излоге, него чувам своје писмо, брате, љубим своје иконе...'' :heart:

samo da ti kazem druze. gledam tvoj avatar,to me podseti. .kako me oni, koji su mi zabranili da psiem cirilicu uce me da se ne pise Srbski, nego Srpski. zamisli sad, kakvo je to sprdanje. .
 
samo da ti kazem druze. gledam tvoj avatar,to me podseti. .kako me oni, koji su mi zabranili da psiem cirilicu uce me da se ne pise Srbski, nego Srpski. zamisli sad, kakvo je to sprdanje. .

Што се таквих тиче...

254040_160834577315695_7683713_n.jpg

253990_160834600649026_6303073_n.jpg

247150_160834820649004_8299872_n.jpg

255045_160834833982336_6693170_n.jpg

259815_160834847315668_8251222_n.jpg

255010_160834883982331_1335101_n.jpg

253430_160834897315663_4172214_n.jpg

253825_160834960648990_1203728_n.jpg


Слово Б смо намерно задржали из више разлога:
1) корен речи за назив нашег народа, државе и језика јесте СРБ;

2) слово Б је писао свети Сава као први и највећи просветитељ Срба, и сви писци после њега, кроз читав средњи век све до Вука Караџића;

3) и сам Вук је у почетку писао Б, док најзад није, колебајући се између Мушицког и Копитара, послушао овог другог;

4) и данас у нашем правопису постоје изузеци од једначења по звучности (брдски, одштета, вођство);
такође, правило каже да се промена не врши, ако би дошло до удаљавања од основе, поготово ако би и значење речи постало нејасно (штабски, а не: штапски официр, Градац: Градца, а не Гратца или Граца);
једначење се не врши у властитим именицама страног порекла (Хабсбург, Вашингтон, Мидхат, Едхем);

5) сам назив слова Б јесте БУК што значи Бог (Свезнајући);

6) сам облик слова Б је величанствен: оно је начињено од слова О и Г, тако да кад се саставе сва три слова добијемо реч БОГ;
оно нам казује на само да је Бог Света Тројица него и начин Њиховог постојања: из Б излазе и О и Г, баш као што се Син рађа од Оца и као што Дух Свети исходи од Оца;
у једном слову главна православна истина (догма)!
 
You have received an infraction at *********
Dear Dobro došli,
You have received an infraction at *********.
Reason: Trollanje
-------
Ćirilica (ni bilo koje drugo ne-latinično pismo) nije dopuštena na *********-u.
-------
This infraction is worth 35 point(s) and may result in restricted access until it expires. Serious infractions will never expire.
************************************************************************************


Само због ћирилице, лупили су ми 35 казнених поена и нису трепнули a текст избрисали.
То ми је за наук: шта сам тражио тамо код идиота.
Примера ради, Хрвати, Босанци, ...... на Форуму Крстарице дивљају а изречене казне ( С–1 или највише бан 2 дана ) је више миловање но казна.


 
You have received an infraction at *********
Dear Dobro došli,
You have received an infraction at *********.
Reason: Trollanje
-------
Ćirilica (ni bilo koje drugo ne-latinično pismo) nije dopuštena na *********-u.
-------
This infraction is worth 35 point(s) and may result in restricted access until it expires. Serious infractions will never expire.
************************************************************************************


Само због ћирилице, лупили су ми 35 казнених поена и нису трепнули a текст избрисали.
То ми је за наук: шта сам тражио тамо код идиота.
Примера ради, Хрвати, Босанци, ...... на Форуму Крстарице дивљају а изречене казне ( С–1 или највише бан 2 дана ) је више миловање но казна.



mene ne zanima kojim pismom oni pisu. al njima smeta kad ja psiem cirilicom, u tome je problem.
 
na tom forumu sam primetijo da pisu i hrvatskim jeizkom, kako vec. i ja to citam, a niko ga ne zabranjuje. a ja uzmem cirilicom pisem i zabrane mi temu. necu da govorim ko kom forumu je rec, jer bi bijo apsurd.

Па који мој тражиш на форуму где се пише само, једино и искључиво латиницом. Из угла просечног корисника из Хрватске, ти намерно постављаш тему нечитљиву за друге чланове форума, тј провоцираш.

Иначе за ****жу о српски VS срБски- српски правопис је фонетски и испоштовао је једначење по звучности настало у говору- прелазак Б у П испред С. С тим што би, по истом принципу, ако се србски са Б устали у употреби, морали да испоштују поновну промену говорног језика и уведу то као првилно.
 
Poslednja izmena:
Па који мој тражиш на форуму где се пише само, једино и искључиво латиницом. Из угла просечног корисника из Хрватске, ти намерно постављаш тему нечитљиву за друге чланове форума, тј провоцираш.

ma to je sveopsti forum za sve narode. ali se samo srbska cirilica zabranjuje a sve ostalo dopusta.
 
ne znam, nisam toliko ulazio i detalje.
Погледај, биће да је званично писмо сајта латиница, и да су тебе третирали ко и сваког другог паметњаковића који је при креирању налога кликнуо Accept на правила форума без да их је прочитао.
 
Погледај, биће да је званично писмо сајта латиница, и да су тебе третирали ко и сваког другог паметњаковића који је при креирању налога кликнуо Accept на правила форума без да их је прочитао.

ono sto sam primetijo, puno im smeta naglasavanje da sam Srbin. :)
 
ono sto sam primetijo, puno im smeta naglasavanje da sam Srbin. :)

Пази, ја углавном браним ћирилицу, али се на мултинационалним форумима морају правити компромиси. Поготово кад се ради о специјализованим форумима. Нпр, знам како је на једном екс-ју баскет форуму била прво изгласана, па прописана српска и/или хрватска латиница штокавског наречја. Хрватима су цензурисали чакавицу и кајкавицу, Србима ћирилицу. А све зато да би се избегле четничко-усташке расправе које ничему не служе.

ПС: Ако оплетеш негде по нећириличности наших државних докумената, имаћеш моју пуну подршку :)
 
samo da ti kazem druze. gledam tvoj avatar,to me podseti. .kako me oni, koji su mi zabranili da psiem cirilicu uce me da se ne pise Srbski, nego Srpski. zamisli sad, kakvo je to sprdanje. .

mogao si i ime da pogledash pa da skapirash da je zensko...

... elem, vas dve nesrece, pravopis i gramatika Matice srpske da se prochita, shesti razred osnovne shkole, ako me secanje josh sluzi.

pogledajte deo "jednachenje suglasnika po zvuchnosti".

bice vam potrebno u zivotu, ako ni zbog chega drugog a ono bar da vam se ne smeju ljudi.

dobro, naravno da tako prichate samo na forumu poshto bi vam se ljudi kezili u facu da to chuju inache ovako.

elem, @tema: pa ako si bio na ex-yu forumu onda i treba tako... ako si bio na srpskom forumu onda taj forum treba zabraniti.
 
6) сам облик слова Б је величанствен: оно је начињено од слова О и Г, тако да кад се саставе сва три слова добијемо реч БОГ;
оно нам казује на само да је Бог Света Тројица него и начин Њиховог постојања: из Б излазе и О и Г, баш као што се Син рађа од Оца и као што Дух Свети исходи од Оца;
у једном слову главна православна истина (догма)!

... i sam oblik slova L je velichanstven... iz njega izlazi jedna rech, nekima tako neophodna... lechenje.
 
[Ne_Vazim_Se];21938704:
mogao si i ime da pogledash pa da skapirash da je zensko...

... elem, vas dve nesrece, pravopis i gramatika Matice srpske da se prochita, shesti razred osnovne shkole, ako me secanje josh sluzi.

pogledajte deo "jednachenje suglasnika po zvuchnosti".

bice vam potrebno u zivotu, ako ni zbog chega drugog a ono bar da vam se ne smeju ljudi.

dobro, naravno da tako prichate samo na forumu poshto bi vam se ljudi kezili u facu da to chuju inache ovako.

elem, @tema: pa ako si bio na ex-yu forumu onda i treba tako... ako si bio na srpskom forumu onda taj forum treba zabraniti.

Gramatika kaže da se jednačenje vrši ako se pri tome ne odstupa od značenja korena reči.

Srb i srp su dve potpuno različite reči, svaka sa svojim značenjem.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top