Svadje!!!

Kalamiti Dzejn

Buduća legenda
Poruka
36.154
Odlazak u oblaku besa ili raspravom isterati svoje?

U trenucima kada vas stvarno iznervira teško je odoleti iskušenju da mu jednostavno okrenete leđa i izađete napolje dok se strasti ne smire.

Takva strategija zapravo nije uspešna.
Jedna nedavno sprovedena studija otkrila je da u vezi u kojoj se jedan partner redovno povlači prilikom svađe postoje veće šanse da dođe do razlaza.

Kako se svadjati a da to ne bude da se zaćute obe strane?:think:

Kako se vi svadjate , jel uvek mora popustit neko ili terate svoje?:roll:

Jel volite kad ste ljuti razgovarat o tome ili to volite uradit tek kad se strasti smire a prašina slegne?:think:
 
U trenucima kada vas stvarno iznervira teško je odoleti iskušenju da mu jednostavno okrenete leđa i izađete napolje dok se strasti ne smire.

Takva strategija zapravo nije uspešna.
Jedna nedavno sprovedena studija otkrila je da u vezi u kojoj se jedan partner redovno povlači prilikom svađe postoje veće šanse da dođe do razlaza.

Kako se svadjati a da to ne bude da se zaćute obe strane?:think:

vidis ja imam taj problem
nenormalno me nervira to ignorisanje i onda normalno, sta mogu na kraju, nego da zaje bem celu vezu

rasprava je da se r-a-s-p-r-a-v-i ne da se pobegne

a neki ljudi jednostavno nisu talentovani za to
prostije receno GLUPI SU

ja volim kad ljudi pokazuju svoj bes
obozavam to, znaci da im je stalo, znaci da postoji entuzijazam, znaci da nisu razmazeni retardi
 
vidis ja imam taj problem
nenormalno me nervira to ignorisanje i onda normalno, sta mogu na kraju, nego da zaje bem celu vezu

rasprava je da se r-a-s-p-r-a-v-i ne da se pobegne

a neki ljudi jednostavno nisu talentovani za to
prostije receno GLUPI SU

ja volim kad ljudi pokazuju svoj bes
obozavam to, znaci da im je stalo, znaci da postoji entuzijazam, znaci da nisu razmazeni retardi

razmazeni su bas upravo ti koji se svadjaju. jer da nisu razmazenci nebi se svadjali ko deca.
 
Odlazak u oblaku besa ili raspravom isterati svoje?

U trenucima kada vas stvarno iznervira teško je odoleti iskušenju da mu jednostavno okrenete leđa i izađete napolje dok se strasti ne smire.

Takva strategija zapravo nije uspešna.
Jedna nedavno sprovedena studija otkrila je da u vezi u kojoj se jedan partner redovno povlači prilikom svađe postoje veće šanse da dođe do razlaza.

Kako se svadjati a da to ne bude da se zaćute obe strane?:think:

Kako se vi svadjate , jel uvek mora popustit neko ili terate svoje?:roll:

Jel volite kad ste ljuti razgovarat o tome ili to volite uradit tek kad se strasti smire a prašina slegne?:think:

Najbolje je izbeci svadju,popustiti,pa nece trebati taktika
 
Sto se tice "svadje" sa partnerom, tu treba biti lukaviji, mislim da je to stvar samokontrole, najbolje se "povuci" i kada vas partner/ka kad ohladi glavu, vratiti se na tu temu i ponovo mirnim razgovorom pokusati resiti taj nesporazum ili problem. Zavisi i ja se nekad "upecam" pa udjem u svadju. A ima tu i stvar profila licnosti, partner ako je sujetan, egocentrik, malo toga ce vam pomoci. Najvaznije je biti realan ako parter/ka dokazu svojim argumentima priznajte da su u pravu, manite se sujete.

Drugo veoma je vazno kad se "svadjate" da imate samokontrolu, jer tada zaista bes moze da vas dovede u to stanje da izgovorite neke recenice za koje zapravo i nemislite tako. Povredicete partnera/ku i otvoriti neku drugu "ranu".

Trece samo sam na Balkanu video da muz i zena kada se posvadjaju da li zbog "sitnica" ili nesuglasica, misljenja prestanu da "pricaju" evo recimo Nemci bracni par kada se posvadjaju zbog drugacijeg misljenja oni i dalje nastavljaju komunikaciju, oni se mozda ne slazu oko izmedju sebe oko tog misljenja koji ih je doveo u konflikt, ali nastavljaju i dalje konverzaciju sto se tice ostalog. Mozada je to i dobro.
 
Odlazak u oblaku besa ili raspravom isterati svoje?

U trenucima kada vas stvarno iznervira teško je odoleti iskušenju da mu jednostavno okrenete leđa i izađete napolje dok se strasti ne smire.

Takva strategija zapravo nije uspešna.
Jedna nedavno sprovedena studija otkrila je da u vezi u kojoj se jedan partner redovno povlači prilikom svađe postoje veće šanse da dođe do razlaza.

Kako se svadjati a da to ne bude da se zaćute obe strane?:think:

Kako se vi svadjate , jel uvek mora popustit neko ili terate svoje?:roll:

Jel volite kad ste ljuti razgovarat o tome ili to volite uradit tek kad se strasti smire a prašina slegne?:think:
pa ovo je isto..ne ostavljam nista nedoreceno..a posto je vecina ljudi povrsna i izbegava odgovornost tesko se nalazi zajednicki jezik..svaka svadja u iole zdravom odnosu se mora za 5 minuta stisati..a ne ko ovnovi danima tvrdoglavo cutati
 
Najbolje je o problemu razgovarati odmahh a ne ćutati aa da niko ne konta u čemu je problem :huh:
ja se svadjam kad i dok imam materijala kaad mi toga ponestane okrenem se i odem :eek:
 
Poslednja izmena:
Obicno se zacute obe strane, a onda ja drugu stranu pokusavam na fin nacin da nateram da se otvori.
Teram svoje, ali nisam tvrdoglav tolerisem i tudje misljenje i volim sve da razresim obostranim dogovorom, ali ako se svadjam sa nekim ko je manje tolerantan i sa jacim glasnim zicama od mene, povlacim se i nerado "slazem".
Jutro je obicno pametnije od veceri, tako da tek kada se prasina slegne, jer ovako se u afektu mogu reci svakakve stvari.
 
Odlazak u oblaku besa ili raspravom isterati svoje?

U trenucima kada vas stvarno iznervira teško je odoleti iskušenju da mu jednostavno okrenete leđa i izađete napolje dok se strasti ne smire.

Takva strategija zapravo nije uspešna.
Jedna nedavno sprovedena studija otkrila je da u vezi u kojoj se jedan partner redovno povlači prilikom svađe postoje veće šanse da dođe do razlaza.

Kako se svadjati a da to ne bude da se zaćute obe strane?:think:

Kako se vi svadjate , jel uvek mora popustit neko ili terate svoje?:roll:

Jel volite kad ste ljuti razgovarat o tome ili to volite uradit tek kad se strasti smire a prašina slegne?:think:

temperamentna ja, temperamentan on. a dalje je sadržaj za ljis mo'š misliti :rumenko:
 
Odlazak u oblaku besa ili raspravom isterati svoje?

U trenucima kada vas stvarno iznervira teško je odoleti iskušenju da mu jednostavno okrenete leđa i izađete napolje dok se strasti ne smire.

Takva strategija zapravo nije uspešna.
Jedna nedavno sprovedena studija otkrila je da u vezi u kojoj se jedan partner redovno povlači prilikom svađe postoje veće šanse da dođe do razlaza.

Kako se svadjati a da to ne bude da se zaćute obe strane?:think:

Kako se vi svadjate , jel uvek mora popustit neko ili terate svoje?:roll:

Jel volite kad ste ljuti razgovarat o tome ili to volite uradit tek kad se strasti smire a prašina slegne?:think:

Nisam svadjalacke prirode, ali svadju ne izbegavam. Ne okrecem ledja, nego trazim objasnjenje. A ako on okrene ledja, okrenem odna i ja. Zauvek.
 
Ee naj su opasne one svadje de se vredja ili kaže više no što se konta pa te posle ne može oprat ni Sava ni Dunav , tvoje reči odoše u etar a ti se onda samo lepo slikaj........... za fejs :eek:
 
Nije da sam zavistan od svađa, ali (pošto sam i ovan) volim da se posvađam, jer je svađa, ustvari, tek kroz svađu i konfliktne situacije, najbolje testiraš svoju mudrost, pamet i karakter !! A ako, pri tome, još i voliš, ceniš i poštuješ svog partnera, pa kako da pobegneš (nis' pzd :rumenko:) !? Ne kažu ljudi 'zalud da LEPA REČ I GVOZDENA VRATA OTVARA !!
Dobro, ja se ne važim, ja imam Osmeh, koji otvara i jače brave od gvozdenih, ali izneo sam otprilike suštinu !! :lol:

A vala, Sohhili, nekome (naročito ženama) je nekad bolje da odreaguju, tek kad se prašina slegne, jer ima raznih RAZJARENIH BIKOVA i ko zna šta sve mogu, u naletu besa !! :sad2:
 

Back
Top