Heroj Beograda: Spasao 50 putnika i preminuo

Young_blood

Poznat
Poruka
7.391
VOZAČ MARKO ĐORĐEVIĆ - HEROJ BEOGRADA - POZLILO MU, ALI JE POSLEDNJIM ATOMIMA SNAGE OBUZDAO AUTOBUS U PUNOJ BRZINI
HEROJ-1.jpg

Otac Miroslav: I dok je gledao smrti u oči mislio je na druge, a ne na sebe .... Sreća u nesreći - Autobus je bio pun, na obližnjoj stanici čekalo je mnogo ljudi, a sve se dogodilo u jednom od najprometnijih delova Beograda, pa je jasno da je hrabri vozač sprečio ogromnu tragediju.
Hrabri vozač gradskog prevoza Marko Đorđević (38) spasao je juče ujutru autobus pun putnika, na liniji 51, uspevši poslednjim atomima snage da obuzda i zaustavi vozilo kada mu je naglo pozlilo. Nažalost, ovaj heroj Beograda preminuo je nedugo zatim u bolnici.
Marku je oko 8.30 časova iznenada pozlilo za volanom, u neposrednoj blizini Beogradskog sajma, jednom od najprometnijih delova glavnog grada, dok je vozio autobus sa više od 50 putnika. S obzirom na to da je vozilo išlo brzo, da je u saobraćaju bilo još mnogo automobila, a obližnja stanica bila puna ljudi, gotovo je izvesno da bi došlo do nesreće tragičnih razmera da odvažni vozač nije poslednjom snagom uspeo da zaustavi autobus. Njemu, međutim, nije bilo pomoći, a uzrok smrti je najverovatnije srčani udar.Ekipa Pressa stigla je na lice mesta nekih pola sata kasnije. Okupljeni na uglu Bulevara vojvode Mišića i Ruske ulice i dalje su prepričavali ono što se dogodilo ne znajući da vozač nije preživeo. Gotovo uglas rekli su nam da ne mogu - Video sam da autobus u velikoj brzini zanosi levo-desno i odmah sam znao da nešto nije u redu. Odahnuo sam kada se vozilo na kraju zaustavilo. Kada je autobus stao, pritrčala mi je jedna žena, koja je uspaničeno vikala da je vozaču pozlilo. Svaka mu čast na hrabrosti i prisebnosti da zaustavi vozilo, ne znam ko bi na njegovom mestu smogao snage za to - čuli smo od saobraćajnog policajca koji je regulisao saobraćaj na ovoj raskrsnici.
Autobus na liniji 51, privatnog prevoznika „Trans jug", zaustavio se na stanici ispred Vojvođanske banke, a radnik obezbeđenja kaže da je po komešanju putnika video da nešto nije u redu:
- Iz autobusa je istrčala putnica i tražila mi vodu. Potrčao sam do autobusa i video da ljudi pokušavaju da pomognu nesrećnom čoveku. Hitna pomoć ga je na mestu događaja reanimirala i nakon toga su ga odvezli.
Dva sata kasnije, kada se saznalo da srce hrabrog vozača ipak nije izdržalo, ekipa Pressa zaputila se u porodičnu kuću Đorđevića, u Bariču, dvadesetak kilometara od Beograda. Zatekli smo šok, tugu i nevericu. Teška tišina nadvila se nad ceo Barič, jedino su iz kuće žalosti odjekivali leleci. Markov otac Miroslav, zanemeo od bola, sedeo je ispred kuće i gledao ka kapiji, kao da će svakog trenutka ugledati sina koji se vraća s posla, kao i toliko puta ranije.
- U ovo ne mogu da poverujem. Pa Marko se nikad nije žalio na zdravlje, samo bi ponekad, kad ga je bolela glava, popio „kafetin" ili „brufen". I ja više od 30 godina radim kao vozač autobusa i do sada nikad nisam čuo da se neko od putnika žalio na mog sina. Trudio se da pomogne svakom da se bezbedno smesti u autobus. I kolegama je pomagao. Kad god ga je neko od njih zvao da ga menja, menjao ga je. Bez izuzetka. Samo je gledao da pomogne drugom. Evo i sada, umro je u autobusu, a nije napravio udes, pred sam kraj života gledao je da drugi budu dobro, a za njega kako bude - kroz plač priča otac Miroslav dok teši Markovu nevenčanu suprugu Danielu.
Tuguje ceo Barič

Komšije takođe ne kriju suze. Kažu da ih uopšte ne čudi da je Marko mislio na druge čak i dok je gledao smrti u oči.
- Bio je duša od čoveka. Uvek je gledao kako drugom da pomogne i nikada nije pravio probleme. Kod njega reči neću i ne mogu nisu postojale. Kakva je to crna sudbina - vidno potresen priča komšija Živorad.ni da zamisle kakva bi se katastrofa dogodila da vozač nije na vreme zaustavio autobus.O Marku i zaposleni u „Trans jugu" govore biranim rečima:
- Bio je jedan od najvrednijih radnika. Ispunjavao je sve zadatke, nikada mu ništa nije bilo teško. Nije se žalio da ima problema, redovno je išao na sistematske - rekli su iz „Trans juga".

PRESS
 

Back
Top