Чега се то Жута Србија плаши?

Победоносцев

Stara legenda
Poruka
83.777
Copyrighted_Image_Reuse_Prohibited_271031.jpg


Сав тај sound & fury око Тадићевог пораза, сво ликовање са једне и кукумавчење са друге стране ми нису помогли да схватим чега се, конкретно, боји Жута Србија.

Имали смо прилике да видимо како је Србија изгледала под мандатом Тадића и сукцесивних влада ДС-а. Мислим да не претерујем ако кажем да су резултати врло, врло лоши - рекао бих и запањујуће лоши, али то би значило да сам очекивао нешто друго. Искрено нисам.

Међутим, многи јесу очекивали нешто друго, па њих сада и питам. Шта је то што се може догодити сада када је Тадић изгубио изборе и када је било каква ДС коалиција у скупштини потпуно неизвесна? Шта је то што вас плаши? Чега се бојите? Због чега дрхтите? Чему сви они коментари на Б92 попут већ легендарног "ко задњи... гаси светло" итд?

1. Економија је у апсолутном колапсу. Стрмоглави силазни тренд је јасан годинама. Извоз је ужасан, трговински дефицит непремостив, индустријска производња у колапсу, картели владају многим тржиштима, инвестиције (ако заборавимо све оне силне фабрике чипова итд) малтене непостојеће у поређењу са околним земљама, инфлација незаустављива, курс динара у слободном паду. Незапосленост је међу највећима у Европи. Стандард је најнижи на Балкану. Да ли се бојите краха економије? Зашто кад се то већ догодило?

2. Корупција је енормна на свим нивоима друштва и то је јавна тајна. Корупција је присутна у највишим политичким круговима. СБ нам скреће пажњу да сваке године нестане по милијарда евра у јавним набавкама. Судство је међу најспоријим, најнеспособнијим, најполитизованијим и најкорумпиранијим у свету. Сва ургирања ЕУ и Савета Европе да се приступи озбиљној борби против корупције и реформи судства падају на глуве уши владе и парламента. Да ли се бојите корупције? Зашто када је већ свеприсутна?

3. Интереси Србије немају никакву важност за наше тобожње партнере на међународној сцени. Косово... ЕУ... свуда су приметни само стагнација или повећани захтеви противни нашим жељама. Није остварен никакав реалан напредак ни на једном пољу у интернационалној арени. Отворено нам се поручује да чак ни испуњавање свих услова не може да значи акцесију ЕУ за мање од пар деценија. У међувремену и сам опстанак еврозоне и ЕУ је под знаком питања. Да ли се бојите пропуштених шанси на путу ка ЕУ? Зашто када шанси нема и није их ни било?

4. Имате неке врло конкретне користи од ЗЕС-ове власти. Зовете се Тадић, Ђилас или слично. Имате неку синекуру, партијски сте активиста, тата-мафијаш вам је под уговором да асфалтира све путеве у Србији, место на шалтеру у општини сте добили само зато што вам је тетка у општинском одбору ПУПС-а. Стрепите да би сте могли бити отпуштени и замењени вашим панданом из СНС-а који вам по свему наличи. Овај страх је оправдан.

Или вас брине и плаши нешто пето? Шта је то?
 
Жута Србија,односно врх жуте Србије,са Тадићем као својим титуларом жутила се плаше да не изгубе паре и некретнине које су покрали од 5.октобра.А ови мали паћеници што кевћу по медијима се плаше да не изгубе своје место у Лази,за шта су сами криви,јер су пропустили да натерају Боту да направи више азила за њих.
 
Zuta Srbija se boji gubitka sinekura - tu mislim na one koji zaista imaju sta da izgube silaskom DS sa vlasti ... jedino je cudno sto definitivno ima vise zutih nego sinekura :think: ... cega se takvi plase ?? .. pa takvi se plase svega i cime god da ih prepadaju - takvi ce se isprepadati ... jednostavno , nema te gluposti koju takvi ne mogu ,, popusiti ,, , samo da bi ostali u stanju straha i zabrinutosti ....
 
Poslednja izmena:
Cenjeni kolega, precenjujete prosecnog srpskog glasaca. Da bi se stanje u zemlji analiziralo tako kako ste Vi uradili, potrebno je imati odredjeni bazicni nivo obrazovanja, licne definisanosti, zdravog razuma i neostrascenosti.

U zemlji zvanoj Republika Srbija, politicari se biraju po lepoti, stilu izrazavanja i po tome koliko su vatreni u drzanju govora (jesam li spomenuo lepi?).

Kome trebaju trice i kucine kao sto su ekonomija, korpucija, zivotni standard i postovanje vladavine zakona? Dok god je lep, emancipovan i urban. Sve moze.
 
Ja se samo bojim Nikolica da nas ne odvede u neki novi rat, svestan sam toga da nam je ekonomija 0 i druge stvari koje nas svakodnevno muce.....

Tomislav Nikolic je javno nekoliko puta u toku kampanje a i po stupanju na duznost izjavio da zeli dobre odnose sa svim nasim susedima, da je Kosovo okupirana teritorija ali da nemamo druge nacine nego da se diplomatski borimo za njega u trenutnoj kosnatalaciji svetske geopoliticke realnosti. To ponavlja kao vodenica jos od kada je 2008. osnovao novu partiju.

Daleko od toga da branim novoizabranog predsednika i da sam neki njegov agitator i stranacki aktivista, cak stavise, mnogo toga mu zameram, ali te price o Nikolicu i ratu su najdrasticniji prikaz neinformisanosti, otudjenosti od politicke realnosti i predstavljaju najneosnovaniju dnevnopoliticku tvrdnju koja je strasnija cak i od ubedjenja nekih penzionera da je glas za SPS jos uvek glas za Slobu.
 
Tomislav Nikolic je javno nekoliko puta u toku kampanje a i po stupanju na duznost izjavio da zeli dobre odnose sa svim nasim susedima, da je Kosovo okupirana teritorija ali da nemamo druge nacine nego da se diplomatski borimo za njega u trenutnoj kosnatalaciji svetske geopoliticke realnosti. To ponavlja kao vodenica jos od kada je 2008. osnovao novu partiju.

Daleko od toga da branim novoizabranog predsednika i da sam neki njegov agitator i stranacki aktivista, cak stavise, mnogo toga mu zameram, ali te price o Nikolicu i ratu su najdrasticniji prikaz neinformisanosti, otudjenosti od politicke realnosti i predstavljaju najneosnovaniju dnevnopoliticku tvrdnju koja je strasnija cak i od ubedjenja nekih penzionera da je glas za SPS jos uvek glas za Slobu.
nadam se da si u pravu....:p
 
Za par dana i nekoliko intervjua diplomac je vec napravio problem sa Hrvatskom,
a sta ce tek biti kad pocne da spominje BIH videcemo.
Ocekujem izuzetno nisku reputaciju predsednika Srbije u svetskim medijima u narednom periodu!

Ma nije valjda novoizabrani Nikolić napravio problem sa sUsjedima?

I pokvario inače idiličnu i dorosUsjedsku atmosferu...ljubavi punu...:roll:
 

Back
Top