Platforme- lepe ili ne?

Ja ih obozavam :)
Rade za figuru sve sto i stikla a nije tesko hodat u njima...

Christian-Louboutin-Une-Plume-140mm-Wedges-Black.jpg

Ove su supeeeeer... :ok:
 
Ne volim niske štikle, a volim da ih nosim, tako da obično biram one više.

Imam dva para obuće sa platformom, jedne papučice i jedne sandalice, obujem ih onda kad mi stvarno treba da malo odmorim stopala od tankih potpetica, na haljine uz koje ravno ne ide. :)
 
Ne volim niske štikle, a volim da ih nosim, tako da obično biram one više. Imam dva para obuće sa platformom, jedne papučice i jedne sandalice, obujem ih onda kad mi stvarno treba da malo odmorim stopala od tankih potpetica, na haljine uz koje ravno ne ide. :)
A uz koje haljine ne ide ravno? Mogu da razumem kada su večernje haljine u pitanju, ali koja je to odeća za dan uz koju ne mogu da se nose baletanke, recimo? Baš bih volela da mi odgovoriš, zato što imamo dosta drugačiji ukus pa mi je zanimljivo da znam :)
 
Ja bas volim platforme. Podsecaju me na hipi period pa ih tako i nosim. Kako simpatisem boho stil i mozda bih se u njega onako grubo mogla smestiti, platforme od kanapa su idealan spoj sa leprsavim haljinama mini ili maxi duzine, sirokim dzinsom i kosom koja je ocesljana samo vetrom. Ne volim preveliku ispoliranost a smeta mi estetika pozornice.

Nadjoh...e ovakve nosim, slicno ih i uklapam, da sve deluje malko apa drapa - nisam se previse trudila - tek sam se probudila...

Celebrity-Style-Nicky-Hilton.jpg
 
Poslednja izmena:
A uz koje haljine ne ide ravno? Mogu da razumem kada su večernje haljine u pitanju, ali koja je to odeća za dan uz koju ne mogu da se nose baletanke, recimo? Baš bih volela da mi odgovoriš, zato što imamo dosta drugačiji ukus pa mi je zanimljivo da znam :)

Uh, ne znam kako bih ti to objasnila, jedino bi možda fotografije pomogle. :lol:

Videću ako nađem nešto. ;)
 
Uh, ne znam kako bih ti to objasnila, jedino bi možda fotografije pomogle. :lol: Videću ako nađem nešto. ;)
Hajde molim te :lol: Ja sam druga generacija, u moje vreme ( :lol: e sad zvučim kao da sam iz praistorije) mlade žene uopšte nisu nosile štikle, to je bilo nešto rezervisano za moju baku, majku i njene koleginice, pa još uvek ne mogu da se naviknem da se moda promenila i da se mlada devojka (recimo ti) ne skida sa štikli, i to baš visokih.
 
Ja ću sad ko padobranac i mirođija ali uprkos tome što ne volim platforme smatram da je reći da ' platforme nisu ženstvene' glupost pa čak je pomalo preterano reći i to da su manje ženstvene od štikli.
Ženstvenost je kako nosimo određenu stvar, izmeđ ostalog.
Žena može biti lepa i ženstvena i u japankama i starkama i na štiklama..isto kao što i na štiklama može izgledati kao raspala trandža, da me izvine mlađa populacija.
 
Ja ću sad ko padobranac i mirođija ali uprkos tome što ne volim platforme smatram da je reći da ' platforme nisu ženstvene' glupost pa čak je pomalo preterano reći i to da su manje ženstvene od štikli.
Ženstvenost je kako nosimo određenu stvar, izmeđ ostalog.
Žena može biti lepa i ženstvena i u japankama i starkama i na štiklama..isto kao što i na štiklama može izgledati kao raspala trandža, da me izvine mlađa populacija.

Slažem se. Juče sam videla ekstreman primer: visoku doteranu ženu na visokim i tankim štiklama kako hoda po kaldrmi. Nije čak izgledala ni kao tranža, celo telo joj se iskrivilo, i pravila je tako čudne pokrete, da je više ličila na neku životinju, cela usredsređena samo na to da se ne sruši na sred ulice. Nije bilo ni malo ženstveno, a da je recimo bila u baletankama ili platformama, hodala bi sa lakoćom, uspravno i veselo, tj. mnogo ženstvenije.
 
Hajde molim te :lol: Ja sam druga generacija, u moje vreme ( :lol: e sad zvučim kao da sam iz praistorije) mlade žene uopšte nisu nosile štikle, to je bilo nešto rezervisano za moju baku, majku i njene koleginice, pa još uvek ne mogu da se naviknem da se moda promenila i da se mlada devojka (recimo ti) ne skida sa štikli, i to baš visokih.

Mislim da nema veze sa tim mladja starija, sad zvucis k'o da imas sto godina...mislim moja majka generalno nosi baletanke i to na haljine, da ne znam da ce me ubiti stavila bih fotografiju...elem, radi se o kulturnoj matrici, kod nas se stikle povezuju sa zenskim rodom u celini gledano a zene gledaju jedna u drugu i tako odredjuju sta ce pazariti i kako ce sta nositi. Pogledaj one Sopingholicarke, svaka kad se obuce lepo obuje iste cipele sa platformom samo u razlicitim bojama. Mozda se radi i o visini, nize se osecaju lepse u visokim potpeticama ali za moj racun visoke potpetice su za kancelariju i za izlazak, na svakom drugom mestu su mi malko promasena tema. Secam se kada sam na stranom faksu obula cizme na stiklu, gledale su me k'o da sam pala s' kruske, one to nose kad podju uvece na veceru ali one idu na veceru...nase cure idu u kafeterije pa im je merak da obuju stikle i ja to razumem, nemaju bas priliku a vole i zele...nevezano za Megi, samo sam se nadovezala...
 
Mislim da nema veze sa tim mladja starija, sad zvucis k'o da imas sto godina...mislim moja majka generalno nosi baletanke i to na haljine, da ne znam da ce me ubiti stavila bih fotografiju...elem, radi se o kulturnoj matrici, kod nas se stikle povezuju sa zenskim rodom u celini gledano a zene gledaju jedna u drugu i tako odredjuju sta ce pazariti i kako ce sta nositi. Pogledaj one Sopingholicarke, svaka kad se obuce lepo obuje iste cipele sa platformom samo u razlicitim bojama. Mozda se radi i o visini, nize se osecaju lepse u visokim potpeticama ali za moj racun visoke potpetice su za kancelariju i za izlazak, na svakom drugom mestu su mi malko promasena tema. Secam se kada sam na stranom faksu obula cizme na stiklu, gledale su me k'o da sam pala s' kruske, one to nose kad podju uvece na veceru ali one idu na veceru...nase cure idu u kafeterije pa im je merak da obuju stikle i ja to razumem, nemaju bas priliku a vole i zele...nevezano za Megi, samo sam se nadovezala...

Haha, nemam sto godina, ali moda se jeste jako promenila u poslednjih dvadeset godina. Nismo ni mi svi bili isti, bilo je različitih stilova u odevanju uvek, ali niko nije nosio štikle, možda jedna ili dve devojke u posladnjoj godini srednje škole, ali one su bile jako tetkaste, i nama je to bilo mnogo smešno. Inače se slažem, kancelarija i večernji izlasci... zato i postoje platforme, espadrile sa štiklom i slično - ko voli 'visoko', a da ne bude neumesno doteran, kad recimo krene na pijacu, ili u prodavnicu :)
 
Poslednja izmena:
Ja bas volim platforme. Podsecaju me na hipi period pa ih tako i nosim. Kako simpatisem boho stil i mozda bih se u njega onako grubo mogla smestiti, platforme od kanapa su idealan spoj sa leprsavim haljinama mini ili maxi duzine, sirokim dzinsom i kosom koja je ocesljana samo vetrom. Ne volim preveliku ispoliranost a smeta mi estetika pozornice.

Nadjoh...e ovakve nosim, slicno ih i uklapam, da sve deluje malko apa drapa - nisam se previse trudila - tek sam se probudila...

Celebrity-Style-Nicky-Hilton.jpg

I ja volim platforme i cesto ih nosim, ne mogu reci svaki dan, ali svaki drugi ili treci... Niska sam, i onda volim da obujem nesto vise, em sto se osjecam ljepse, a i navikla sam na visoko, nemam problema sa tim da me bole noge... Ne kazem da ne nosim ravno, naravno, nosim i baletanke i japanke i starke i sportske patike, ali preferiram sa petom. Pogotovo kad su ove vrucine, kao u zadnja dva dana, nema sanse da obujem baletanke, noga mora da mi bude slobodna, a ne da se znoji...
Freya, svidjaju mi se slike koje si postavila da docars kakao ih nosis. :ok:
 
Slažem se. Juče sam videla ekstreman primer: visoku doteranu ženu na visokim i tankim štiklama kako hoda po kaldrmi. Nije čak izgledala ni kao tranža, celo telo joj se iskrivilo, i pravila je tako čudne pokrete, da je više ličila na neku životinju, cela usredsređena samo na to da se ne sruši na sred ulice. Nije bilo ni malo ženstveno, a da je recimo bila u baletankama ili platformama, hodala bi sa lakoćom, uspravno i veselo, tj. mnogo ženstvenije.

Ja bih samo da te pitam da li si tu djevojku vidjela prije par dana u Knezu u Beogradu, cini mi se da je isla sa deckom koji je nosio bijelu kosulju???
 
Lepe, zašto da ne?
Upravo sam u potrazi za jednima. Prošle godine je bilo prelepih u Office Shoes-u.
One što je jedna od članica kupila nedavno su pravo savršenstvo, mnogo upečatljivije od potpetica.
Espadrile isto tako ne moraju biti bapske, ako ih osoba iznese.
Ovaj tip mi je idealan za dnevnu varijantu.


Moje nesuđene, jurila sam ih po Zari...:sad2:


Ove su skroz šik



Jedino mi se ne dopada onaj tip što je izbacio Aldo i Kitten mislim, sa punom petom i platformom napred, neudobne su mi i nalikuju na kopita. Mada na slikama izgledaju takođe dobro.
 
Gde u Bg-u ima veliki izbor sandala na platformu ovako za svaki dan,znaci da je visina platforme do 6-7 cm,a da nisu babske i da su cene do 2-3.000? Sve koje sam videla su babske ili previsoke za svaki dan :(

ako hoces tako jeftinije, ja sam ih vidjala u piramidi, ima stvarno veliki izbor

u bati ima lepih, ali su oko 5-6000..
ove su mi vrh: http://www.batashoes.rs/article/19127 :heart:
 

Back
Top