Razlike izmedju SQL Servera i MySQL-a???

Na čemu pokušavaš da instaliraš SQL?
Takođe postoji i određen redosled instalacije odnosno deinstalacije nekih programa, pre nego što instaliraš SQL.

Windows 7,

Instalirano je sve sto je potrebno, ako mislis na frameworke, visual studio itd itd, sve je tu. Sto se tice deinstalacije tu nisam pametan.
Dugo vec imam problem sa SQL-om, ranije je bio problem zbog kao neke prosle verzije visual studia 2008, a ja imao 2010, to sam resio, da ne duzim sad kako nije bitno. Sad mi je problem taj sto nece da se instalira Management Tools, i sad sam bas gledao u error log i u pitanju je da imam vec instaliran SQL i kao da ga unistim. Samo unistavanje SQL-a je zaeban posao, stotine puta sam pokusavao da ga skroz unistim ali dzaba.
 
MYSQL se bez problema instalira na običnim OS ali ne i SQL, pokušavao sam mnogo puta i ništa, ali kada sam podigao Server onda je to bila druga priča i lagana instalacija.
Ali koliko se sećam ne smeš imati instaliran netfreamework i visual studio. U koliko imaš postoji redosled po kojem ih treba skidati pa onda instalirati SQL, malo je složenije ali ima uputstvo negde izguglaj,
Ja sam pozajmio knjigu pa ti to prenosim iz onoga što sam pročitao, inače ne radim direktno u SQL-u ali svakodnevno koristim tu bazu preko već određenih programa pa mi je trebalo da malo upoznam taj rad.
 
MYSQL se bez problema instalira na običnim OS ali ne i SQL, pokušavao sam mnogo puta i ništa, ali kada sam podigao Server onda je to bila druga priča i lagana instalacija.
Ali koliko se sećam ne smeš imati instaliran netfreamework i visual studio. U koliko imaš postoji redosled po kojem ih treba skidati pa onda instalirati SQL, malo je složenije ali ima uputstvo negde izguglaj,
Ja sam pozajmio knjigu pa ti to prenosim iz onoga što sam pročitao, inače ne radim direktno u SQL-u ali svakodnevno koristim tu bazu preko već određenih programa pa mi je trebalo da malo upoznam taj rad.

Imao sam ja vec instaliran SQL Server i to posle Visual Studia sam ga instalirao :) Trazio sam problem u logu i stalno se zali da nije sve unisteno, verovatno i nije jer uniinstalacija ne moze da nadje setup(koji sam obrisao) fale mu neki fajlovi iz setup-a njegovog da bi mogao izvrsiti unistavanje, glupost. I sad hocu opet da ga instaliram i sad se javio stoti problem, instalacija puca, jede sama sebe, neverovatno. Pokrenem instalaciju, idem na 'New installation SQL-a', idem Next, potvrdim Licence i onda krene kao neka instalacija OD POLA(ovo pre nije bilo od pola) i samo od jednom pukne, i aj' ti Boze znaj u cemu je problem. U event vieweru cisto, log se nije ni formirao znaci mrzim mrtvi Microsoft. Sa zadovoljstvom bi ja krenuo na MySQL, ali moram baze podataka da polozim na faksu.
 
MySQL je dobar za male sajtove i tu se prica zavrsava.Danas se sve vise ubacuje SQL i za sajtove.SQL ma koliko ga ti mrzeo je ipak jednostavniji od DB2 ili Oracle a pocinje da ulazi i na teren gde su Oracle i DB2 imali primat kao sto je recimo SAP

Tako je, izgleda se Microsoft okreće više prema sebi i svojim proizvodima. nisam do sada radio u SAP-u ali zato radim u Navision-u i mogu reći da me nova verzija iznenađuje koliko toga novog ima, Drugo sam Office 2010 je neverovatan sa svim add in-ovima koje pruža taj paket. npr. kao power pivot, imao sam vremena i da istestiram tu alatku i neverovatno. uspela je da primi informacije iz baze negde oko 25miliona redova, posle je naravno pukla, za one koji kapiraju excel ova brojka je neverovatna.
 
MySQL je dobar za male sajtove i tu se prica zavrsava.Danas se sve vise ubacuje SQL i za sajtove.SQL ma koliko ga ti mrzeo je ipak jednostavniji od DB2 ili Oracle a pocinje da ulazi i na teren gde su Oracle i DB2 imali primat kao sto je recimo SAP

Daleko od toga da ga mrzim, nego em ubi ta njegova instalacija. Evo danas krenuo da intaliram SQL Server 2005 SP4 i nece management studio iz razloga sto COM+ Catalog ne moze da komunicira sa MSDTC. I ceo dan pokusavam da taj MSDTC vratim ili skienm ali bezuspesno. U System32 postoji njegov folder, ali ne moze da mu se pristupi jer prehebeno zasticen, pokusao sam da mu stavim full kontrol na moj account, ali dzaba full control je disabled. Kontam da COM+ Catalog ne mzoe da se poveze sa njim bas zbog te zasticenosti MSDTC-a. Na lap-topu sam ga usep instalirati ali mi u name: trazi neko ime, jel tu treba ime racunara tako?
 
Razmisljao sam o tome, taman mi trebaju virtualne masine iz mreza. Nego mislim da ce instalacija virtualne masine dodatno da mi optereti pc?

Pa hoće, zato ako imaš nešto 64-bit da ga malo nafiluješ sa memorijom, jer SQL uzima 100% iskoristive memorije.Mada sam negde pročitao da može da mu se odredi koliko da koristi, kao neki način ograničenja.Ali koliko će to da utiče na rad SQL ne znam.
 
Pa hoće, zato ako imaš nešto 64-bit da ga malo nafiluješ sa memorijom, jer SQL uzima 100% iskoristive memorije.Mada sam negde pročitao da može da mu se odredi koliko da koristi, kao neki način ograničenja.Ali koliko će to da utiče na rad SQL ne znam.

Ma nema sanse :( 32bitni, 1gb ram, 2.02 ghz procesor, 512mb GK. Ja na faksu imam 6 virtualnih masina na jednom kompu od kojih je 3 XP i 3 W7 i ne koci mnogo. Ali je konfiguracija 4gb ram itd. :(
 
Ma nema sanse :( 32bitni, 1gb ram, 2.02 ghz procesor, 512mb GK. Ja na faksu imam 6 virtualnih masina na jednom kompu od kojih je 3 XP i 3 W7 i ne koci mnogo. Ali je konfiguracija 4gb ram itd. :(

Da li imaš pristup tom kompu, odnosno da li možeš preko remote desktop connection da mu pristupiš pa da njega koristiš, za tako nešto ti ne treba neka extra konekcija a tvoja konfiguracija je i više nego dovoljna.
U koliko nema iznajmljenu adresu možes preko http://jumpdesktop.com/quick-start-on-windows-2 što je nešto slično, samo ti treba Gmail nalog i to je to. U ostalom provalićeš sam,mnogo dobra stvar.
 

Back
Top