Evo jos nekih od mene, dajte i vi vase....

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

ooo

Primećen član
Poruka
512
pogledsaulaza2we.jpg

:)

dnevnasoba7gg.jpg


:)
bla20bs.jpg



Sta mislite?
 
:) Svestan sam ja toga da je dobro uradjeno, ali sam svestan i toga da nije perfektno. Gledajuci sta rade vrhunski umetnici, ja sam jos uvek malo dete i posle 10 godina, ne bas aktivnog, rada u 3D Maxu.Znam da imam svest da procenim i naucim losije od sebe i zato trazim one za koje sam ja losiji. :) Petnaestak sati po slici...

Ako nekoga zanima neka pogleda sta rade pravi majtori 3d modelinga....

http://www.cgtalk.com/forumdisplay.php?f=121
 
3d Max je program koji omogucava trodimenzionalno modeliranje objekata i njihovo predstavljanje u dvodimenzionalnoj slici, staticnoj ili pokretnoj. Znaci prvo moras da napravis mrezu nekog objekta, zatim da napravis materijale koje nalepis tim objektima. Postavis kameru i osvetljenje i izrenderujes zeljenu slicicu. Bukvalno imas ceo filmski studijo u jednom programu. Na tebi je da izmodeliras glumce, kostimografiju da napravis zeljenu atmosferu itd... Nije tesko, problematicno je samo prvih 5-6 godina, posle sve ide lako :)

Nina2 hvala na pohvali.
 
Ma salim se, nije toliko komplikovano. Ali poenta je da imas nekoga pored sebe ko bi te uputio i tajne 3D Maxa. Jako je tesko uciti ga sam, pa cak i iz knjige. Puno je nepoznatih pojmova, i jako je tesko snaci se u 3d prostoru ako nemas vec usmeren um u tom pravcu. Mada vremenom i ispravnim radom, sve se moze savladati. Za 3D Max je najbitnije biti istrajan...
Ako resis da ucis mogu ti pomoci, ali bice malo tesko...

Sto se tice kupovine raspitaj se kod okolnih prodavaca programa i igrica. Nacices ga sigurno....
Postovacu ti par slicica cisto da ti pokazem princip rada.....
 
ooo:
Postovacu ti par slicica cisto da ti pokazem princip rada.....

´ajde, ´ajde.... postavljaj, hocu i ja da vidim! :D
inace, bravo! odlicni radovi!
imas odlicno oko za prostor ali sam primetila u onoj prvoj slici (mermerno-metalni enterijer sa stepenicama) da kvadratne ploce na podu (desna strana narocito) nisu dobile pravo skracenje i suzenje za postavljenu perspektivu... dobija se utisak kao da pod "pada" na desnu stranu... to je prvo sto sam primetila...:roll:

ima nesto blago misteriozno u tvojim enterijerima i to mi se jako dopada!
samo napred!
 
divlja u srcu:

:) Duso moja, ja ni sebi ne mogu biti ucitelj, a kamoli nekom drugom. :)

-----------
A sto se tice zakrivljenja na plocicama to je zbog toga sto je kmera sa 15mm-skim objektivom. Dobija se utisak pticijeg oka. Morao sam da ga koristim jer je prostorija jako mala, 5m sa 5,5m ali se sa tako podesenom kamerom hvata veliki deo prostorije, sto je ovde bilo u interesu :)...
stizu slike ...
 
Evo jednog primera kako 3d Max funkcionise:

Ovako izgleda scena sa izmodeliranim objektima bez nalepljenih materijala i bez bilo kakvog svetla i podesenih senki:

00011qf.jpg




Ovako izgleda scena sa istim tim objektima ali sa postavljenim scenskim osvetljenjem:


00028om.jpg




Ovako izgleda scena sa zalepljenim materijalima na prethodno podeseno scensko osvetljenje:


00039rc.jpg



Ova cena jos uvek nije zavrsena. Mora se jos raditi na materijalima i osvetljenju mozda cak i na kompoziciji samih objekata na sceni...
:) Pozdrav....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top