sarajvski Romeo i Julija

:sad2: kako je meni neshvatljivoi da je nekok bitno ko je koje vere i nacionalnosti....odrasla sam u visenacionalnoj sredini, sama sam mesano meso :)))) i bila udata za madjara....i sadasnji mi je mesan....nikada nam to nije bio problem niti se oko toga vodila polemika....cak i jezik nije bio prepreka....to samo bolesni umovi nadju razloge za mrznju i u banalnim razlikama....

bolest, bas bolest......
 
Tuga...ali mislim da je ovo "Romeo i Julija" samo zbog različitih nacionalnosti,a ne zato što su se voljeli...Da su poginuli dvoje mladih iste nacionalnosti (a isto bi im bilo vjerovatno u ovom slučaju),da li bi oni bili "Romeo i Julija"..?
...A nešto su mi i "Romeo i Julija"i taj izraz postao skroz banalan i izlizan...:roll:
 
:sad2: kako je meni neshvatljivoi da je nekok bitno ko je koje vere i nacionalnosti....odrasla sam u visenacionalnoj sredini, sama sam mesano meso :)))) i bila udata za madjara....i sadasnji mi je mesan....nikada nam to nije bio problem niti se oko toga vodila polemika....cak i jezik nije bio prepreka....to samo bolesni umovi nadju razloge za mrznju i u banalnim razlikama....

To je samo na Balkanu....
 
Нема мешања, нисмо ратовали зато што се волимо. А те приче "љубав не зна за разлике, вере, године" итд итд, па зашто у сваком браку муслимана и српкиње, српкиња углавном мора да згази библију и крст пре него што уђе у кућу? Зашто им се деца зову самир, енес, емир? Пусти те приче о љубави, муслиман кад одведе српкињу тамо, то се слави као победа не знам ни ја каква. И немој да ми причате о миру јер нисте окусили делић тога.

Потпуно си у праву. Оштро, али тачно.

Иначе, прича је сама по себи интересантна и на неки налин лијепа, ипак у данашњим околностима она је деструктивна, али зар има смисла објашњавати разлоге због којих је иста дестукривна оним који те разлоге не чују?
 
Na stranu sad moj stav o razlikama između religija, ljudskim tragedijama, Balkanskom poluostrvu, karakteru i intelektu ljudi itd, ali LJUDI MOJI, pa zar vi ne shvatate jednu, SUŠTINSKU stvar - iako njihovim telima i bitisanju u ovozemaljskom obliku jeste kraj, NJIHOVOJ LJUBAVI NIJE, NEMA I NEĆE DA BUDE KRAJA (pa ne znam kakav snajper da naprave) !! LJUBAV JE VANZEMALJSKI, VANPROSTORNI, VANTELESNI I VANVREMENSKI FENOMEN - LJUBAV JE VEČNA, a jedino(i) joj mi, neuki Zemljani, određujemo mere, sposobnosti i trajanje itd, pokušavajuću da je satremo, obogaljimo, izvitoperimo i iskorenimo !!

Čak i sama poslednja rečeniča uvodnoga teksta teme ide u prilog tome ...

E pa onda zaista ovaj bedni i prividni mir i jeste, ništa drugo nego samo veoma, veoma kratak period između dva rata ! Mada taj ukus mira je sasvim relativna (a ponegde i retka) kategorija ...
Ali dobro, kao što je i njih dvoje, STIĆI ĆE I većinu NAS I NAŠIM LJUBAVIMA SPASENJE ...

:heart2:
 
Poslednja izmena:
Потпуно си у праву. Оштро, али тачно.

Иначе, прича је сама по себи интересантна и на неки налин лијепа, ипак у данашњим околностима она је деструктивна, али зар има смисла објашњавати разлоге због којих је иста дестукривна оним који те разлоге не чују?

Уопште ме и не занима да објашњавам те разлоге људима који су ушушкани били у своје лепе кревете далеко од свог тог сра*а, и сад ми просипају причу о љубави, миру, овоме, ономе.. Ево била је репортажа из Сребренице, као нека српкиња и муслиман се венчали, као ето да покажу како чак и у Сребреници може да се деси љубав између српкиње и муслимана, јесте, све је то фино, ал' јој се дете зове самир, или како већ нисам запамтио, мислиш да ће ићи у цркву? Ићи ће ку*ац. Исто тако знам ритуал који се дешава када српкиња долази у њихову кућу, обавезно гази крст и библију.. Гади ми се свако ко је имао било шта са муслиманима. И уопште ми није жао због ове приче, баш нешто не осећам тугу.. А ова прича како су се као загрлили, то је тек смешно, то је убачено само да прича више дирне глуп народ.
 
Колико знаш срба православаца да редовно иду у цркву? Колико их знаш да знају уопште да се понашају у цркви?
И сад проблем што нека српкињица која се удала за муслимана неће ичи у цркву. Па вјероватно ни до брака није ишла.
И код нас се дјеца воде на оца, па логично да ће мали муслиман бити самир а не србољуб.

Овај пар је имао остварену љубавну причу, ово није била забрањене нереализована љубав. Погинули су у рату, као и хиљаде других, не због љубави.
Још једна у низу прича за распиривање националне и вјерске мржње.
 
Колико знаш срба православаца да редовно иду у цркву? Колико их знаш да знају уопште да се понашају у цркви?
И сад проблем што нека српкињица која се удала за муслимана неће ичи у цркву. Па вјероватно ни до брака није ишла.
И код нас се дјеца воде на оца, па логично да ће мали муслиман бити самир а не србољуб.

Овај пар је имао остварену љубавну причу, ово није била забрањене нереализована љубав. Погинули су у рату, као и хиљаде других, не због љубави.
Још једна у низу прича за распиривање националне и вјерске мржње.

Не ради се овде о њој, за њу ме боли ку*ац чим се удала за њега, она ми се гади и што се мене тиче и не треба она у цркви, али фора је у томе што та њихова деца неће ићи у цркву, па ај' и што неће ићи у цркву него ће ићи у џамију, е то је оно што мене највише боли.. Рађаш мале потурице који ће сутра ићи против твог рода, како можеш бити нормална?

А оној којој буде ок да рађа мале емире, и самире, она нам и не треба уопште..

Такође код мене то уопште није распиривање, мени за то не треба никаква прича, одем на гробље, пребројим моје мртве из тога рата, и то је довољно. Пола њих тек почело да се брије.
 
Не ради се овде о њој, за њу ме боли ку*ац чим се удала за њега, она ми се гади и што се мене тиче и не треба она у цркви, али фора је у томе што та њихова деца неће ићи у цркву, па ај' и што неће ићи у цркву него ће ићи у џамију, е то је оно што мене највише боли.. Рађаш мале потурице који ће сутра ићи против твог рода, како можеш бити нормална?

А оној којој буде ок да рађа мале емире, и самире, она нам и не треба уопште..

Такође код мене то уопште није распиривање, мени за то не треба никаква прича, одем на гробље, пребројим моје мртве из тога рата, и то је довољно. Пола њих тек почело да се брије.

gadljiv na zene :mrgreen:
 
Уопште ме и не занима да објашњавам те разлоге људима који су ушушкани били у своје лепе кревете далеко од свог тог сра*а, и сад ми просипају причу о љубави, миру, овоме, ономе.. Ево била је репортажа из Сребренице, као нека српкиња и муслиман се венчали, као ето да покажу како чак и у Сребреници може да се деси љубав између српкиње и муслимана, јесте, све је то фино, ал' јој се дете зове самир, или како већ нисам запамтио, мислиш да ће ићи у цркву? Ићи ће ку*ац. Исто тако знам ритуал који се дешава када српкиња долази у њихову кућу, обавезно гази крст и библију.. Гади ми се свако ко је имао било шта са муслиманима. И уопште ми није жао због ове приче, баш нешто не осећам тугу.. А ова прича како су се као загрлили, то је тек смешно, то је убачено само да прича више дирне глуп народ.

cekaj, a kad su ta srranja bila ti se nisi ni rodio. ili ajde, ako si se rodio mozda si dobio tek prvi zub. i sad ti kao tupis ovde nesto:lol:
 
Колико знаш срба православаца да редовно иду у цркву? Колико их знаш да знају уопште да се понашају у цркви?
И сад проблем што нека српкињица која се удала за муслимана неће ичи у цркву. Па вјероватно ни до брака није ишла.
И код нас се дјеца воде на оца, па логично да ће мали муслиман бити самир а не србољуб.

Овај пар је имао остварену љубавну причу, ово није била забрањене нереализована љубав. Погинули су у рату, као и хиљаде других, не због љубави.
Још једна у низу прича за распиривање националне и вјерске мржње.

ili naprotiv, za konacno sirenje pacifizma.
ako ta rec nije davno izumrla:(
 
Уопште ме и не занима да објашњавам те разлоге људима који су ушушкани били у своје лепе кревете далеко од свог тог сра*а, и сад ми просипају причу о љубави, миру, овоме, ономе.. Ево била је репортажа из Сребренице, као нека српкиња и муслиман се венчали, као ето да покажу како чак и у Сребреници може да се деси љубав између српкиње и муслимана, јесте, све је то фино, ал' јој се дете зове самир, или како већ нисам запамтио, мислиш да ће ићи у цркву? Ићи ће ку*ац. Исто тако знам ритуал који се дешава када српкиња долази у њихову кућу, обавезно гази крст и библију.. Гади ми се свако ко је имао било шта са муслиманима. И уопште ми није жао због ове приче, баш нешто не осећам тугу.. А ова прича како су се као загрлили, то је тек смешно, то је убачено само да прича више дирне глуп народ.

kakvo si ti ogavno tupavo zlo stvorenje.
pun si zla i mrznje.
nikad nista lepo i neces doziveti u zivotu jer si zao.
 
gadljiv na zene :mrgreen:

Наравно, на поједине..

cekaj, a kad su ta srranja bila ti se nisi ni rodio. ili ajde, ako si se rodio mozda si dobio tek prvi zub. i sad ti kao tupis ovde nesto:lol:

Не причај оно што не знаш.. Испадаш само глупља.. Немам намеру да ти причам о мом животу..

kakvo si ti ogavno tupavo zlo stvorenje.
pun si zla i mrznje.
nikad nista lepo i neces doziveti u zivotu jer si zao.

И то је тако зато што ти кажеш да је тако? Мсм то је тачно, и ја сам такав зато што си ти донела такав закључак? Смешно..

Никад ми неће бити јасно како људи могу да дозволе себи толику слободу да доносе закључке о другим људима а немају појма о њима апсолутно ништа..

Заправо ме боли ку*ац шта ти, и тако мени небитни људи мисле о мени, чак је и боље ако мисле лоше, држаће се даље од мене, такви ми заиста и нису потребни у близини.
 
Što se tiče asimiliranja, Plja je potpuno u pravu. Tradicija srpskog naroda je još odavno, da se naše žene u ime ljubavi lako asimiliraju u druge narode, dok muškarci, često u ime ljubavi, prestanu imati interesovanje za sebe i svoje, ali opet teško odustaju od svoje vere i nacije. Sve su to pogrešni razlozi, jer to je samo nestanak samopoštovanja i poštovanja svojih korena i vere.

U suštini, mi se najviše i trudimo da udovoljimo svojim partnerima različitih vera i nacija, ako dođe do takve ljubavi, dok oni koji to neće, oni se i najviše javljaju sa osudama protiv toga i bave se samo devojkama, koje imaju našu krštenicu. I to je fer odnos, ako već ne žele takve probleme u braku.

Inače nije redak slučaj da srpkinja (barem ovde u mojoj multinacionalnoj sredini je to svakodnevica) često zauzme stav nalik koleginici NovaIsta i bude srećna ulaskom u brak, jer je pobedila ljubav i onda naleti na pakao od života. Ona se inače treba tada suočiti sa njegovom familijom, a najgore će proći od njegove majke - jer po nekom nepisanom pravilu od majke sve potiče, a one su u mnogim nacijama, motori pokretači nacionalizma i verskog fanatizma. Naše majke (srpkinje, a tu ubrajam i makedonke) su još veći zagovornici slobodne asimilacije od svoje dece i one potenciraju pacifizam i kosmopolitsko shvatanje ljudi, pa tako dolazimo u koliziju.
 
Ајде државу да промени, ј б г то се и дешава, шта сад, ал' што би неко мењао културу и веру због "љубави"? И што рече СУ ви жене сте склоније томе, лако и јефтино се продајете.
 
Pa naš narod je prvi put dobio javni tekst o tome u porukama Svetog Simeona Mirotočivog. Neki drugi istorijski spisi govore isto o tome: srpski narod ima veliku tendenciju asimiliranja sa svim narodima ovog sveta. Sveti Simeon je recimo, opomenuo srpski narod da čuva svoj jezik kulturu i običaje u pograničnim delovima Srbije, jer tendencija mnogih naroda oko Srbije je i bila da se tako proširi.

Ljubav nije doduše niko zabranio, kada je reč o međunacionalnim ljubavima. Mislim da što se ovoga tiče, ne možemo svi reči isto, jer nismo ni mi više svi isto. Bitno je da se ljudi vole i slažu. Jeste da danas olako uzimamo svoje kante go.vana i posipamo se sa njima po sebi, ali nismo svesni da time još više bivamo ružni. Drugi odavno mnogo više poštuju sebe i svoje.
 
Ајде државу да промени, ј б г то се и дешава, шта сад, ал' што би неко мењао културу и веру због "љубави"? И што рече СУ ви жене сте склоније томе, лако и јефтино се продајете.

pobi sve zene sveta pa ces mozda naci svoj mir:manikir:


ps. ako neko zeli da promeni i glavu i nogu i uvo zbog bilo cega, njegov problem. sta ti imas crve mali sa tim?
 
pobi sve zene sveta pa ces mozda naci svoj mir:manikir:


ps. ako neko zeli da promeni i glavu i nogu i uvo zbog bilo cega, njegov problem. sta ti imas crve mali sa tim?

Имам ја везе са свим на овом свету...

А то црве мали, ово, оно, ти да напишеш било шта мене то уопште не дотиче, тако да не труди се да изазовеш неку реакцију, смешно је..
 
Ајде државу да промени, ј б г то се и дешава, шта сад, ал' што би неко мењао културу и веру због "љубави"? И што рече СУ ви жене сте склоније томе, лако и јефтино се продајете.
Jako se lako? jeftino? prodajemo? :think: Vidim da je ova patrijahalna interpretacija zene kao vlasnistva muskarca,
koja se "prodaje" ili "predaje" za odredjenu cijenu nekom drugom muskarcu, na zalost jos uvijek prilicno jaka.

Da li ti je palo na pamet da zena, ni bilo koja zena a ni Srpkinja, nije ni pijun ni vlasnistvo ni drzave ni srpstva ni vlanistvo bjelaca ni vlasnistvo sunarodnika ni vlasnistvo crkve ni vlasnistvo komsija ni vlasnistvo roditelja ni vlasnistvo svog djeteta ni fetusa ni vlasnistvo brace niti bilo koga drugog do sebe.
Ljudsko bice, covjek, sa svojom voljom koja pripada samo njoj te ima pravo da sama odlucuje o svom tijelu, svojim mislima, svojim emocijama i svom zivotu
(cak i, pazi ovo - kulturi i vjeri! :eek:),
bez polaganja bilo kakvih racuna ili obaveze da ispunjava licne spletke bilo kome od gore navedenih ako to ne zeli.

Ako ti se nesto od navedenog ne svidja, to je samo tvoj problem. :cmok2:
 
Jako se lako? jeftino? prodajemo? :think: Vidim da je ova patrijahalna interpretacija zene kao vlasnistva muskarca,
koja se "prodaje" ili "predaje" za odredjenu cijenu nekom drugom muskarcu, na zalost jos uvijek prilicno jaka.

Da li ti je palo na pamet da zena, ni bilo koja zena a ni Srpkinja, nije ni pijun ni vlasnistvo ni drzave ni srpstva ni vlanistvo bjelaca ni vlasnistvo sunarodnika ni vlasnistvo crkve ni vlasnistvo komsija ni vlasnistvo roditelja ni vlasnistvo svog djeteta ni fetusa ni vlasnistvo brace niti bilo koga drugog do sebe.
Ljudsko bice, covjek, sa svojom voljom koja pripada samo njoj te ima pravo da sama odlucuje o svom tijelu, svojim mislima, svojim emocijama i svom zivotu
(cak i, pazi ovo - kulturi i vjeri! :eek:),
bez polaganja bilo kakvih racuna ili obaveze da ispunjava licne spletke bilo kome od gore navedenih ako to ne zeli.

Ako ti se nesto od navedenog ne svidja, to je samo tvoj problem. :cmok2:


:klap::klap::klap::zag:
 
Jako se lako? jeftino? prodajemo? :think: Vidim da je ova patrijahalna interpretacija zene kao vlasnistva muskarca,
koja se "prodaje" ili "predaje" za odredjenu cijenu nekom drugom muskarcu, na zalost jos uvijek prilicno jaka.

Da li ti je palo na pamet da zena, ni bilo koja zena a ni Srpkinja, nije ni pijun ni vlasnistvo ni drzave ni srpstva ni vlanistvo bjelaca ni vlasnistvo sunarodnika ni vlasnistvo crkve ni vlasnistvo komsija ni vlasnistvo roditelja ni vlasnistvo svog djeteta ni fetusa ni vlasnistvo brace niti bilo koga drugog do sebe.
Ljudsko bice, covjek, sa svojom voljom koja pripada samo njoj te ima pravo da sama odlucuje o svom tijelu, svojim mislima, svojim emocijama i svom zivotu
(cak i, pazi ovo - kulturi i vjeri! :eek:),
bez polaganja bilo kakvih racuna ili obaveze da ispunjava licne spletke bilo kome od gore navedenih ako to ne zeli.

Ako ti se nesto od navedenog ne svidja, to je samo tvoj problem. :cmok2:

Немој ми те приче жена као власништво мушкарца, овде се не прича о власништву, него о припадности, причај ти шта хоћеш сви ви припадате Србији, а то што је неке одавде срамота због тога, то говори само о њима, ко може да пљуне на своју државу пљунуће тај на све. Друга ствар, као што свако има право као што ти кажеш, имам и ја право на свој став, своје мишљење, право да пљунем ту која ће да рађа сутра мале семире који ће већ прекосутра да мрзе Србе итд итд.. Уосталом мени ово уопште није чудно, ово је мишљење жене, а у постовима изнад сам изнео мишљење о вама.. Издале би све на свету за паре, и за своју корист, само вашем дупету да буде лепо, променићете ви и веру, и нацију, и кожу, ма ништа није проблем.
 
Немој ми те приче жена као власништво мушкарца, овде се не прича о власништву, него о припадности, причај ти шта хоћеш сви ви припадате Србији, а то што је неке одавде срамота због тога, то говори само о њима, ко може да пљуне на своју државу пљунуће тај на све. Друга ствар, као што свако има право као што ти кажеш, имам и ја право на свој став, своје мишљење, право да пљунем ту која ће да рађа сутра мале семире који ће већ прекосутра да мрзе Србе итд итд.. Уосталом мени ово уопште није чудно, ово је мишљење жене, а у постовима изнад сам изнео мишљење о вама.. Издале би све на свету за паре, и за своју корист, само вашем дупету да буде лепо, променићете ви и веру, и нацију, и кожу, ма ништа није проблем.

Nekada se ovo nalazilo i u Gorskom Vijencu. Praktično Plja govori o osećaju pripadnosti, odanosti i samopoštovanju kod nekih žena. Ako pogledamo malo istoriju, jasno se vidi da na primer nemci bi trebali pljuvati po sebi gde god stignu. Svakako apsurd, jer oni baš jako paze na to da su im brakovi čisto njihovi, ne cene mnogo na primer balkanske narode ili narode okupljene oko muslimanske vere. Oni su primer koliko jedan pojedinac treba imati osećaj pripadnosti nekom svom nacionalnom korpusu. Nije to vlasništvo žene, nije to roba. I u suštini ne treba ulaziti u raspravu sa bučnim, vređajućim i neargumentovanim ljudima. Zato na forumu uvek treba izneti mišljenje, a ne moramo se nikom obratiti lično. Dakle, nemojte kolegu Plja pogrešno shvatiti. On ima pravo da laje po nekima, kao što i neki imaju pravo lajati po njemu.

Pravo i svih ljudi je da biraju. Svi potom zaborave na posledice. Zato kažu: pogreši brzo i kajaćeš se polako.

Na primer mi volimo ruse (ne svi, jako malo, ali uzmimo za primer). Znate li koliko oni vole i hoće nas??? Pa probajte tamo da se zaposlite i da napredujete u struci. Nema teorije - čvršće brane svoje ljude i pozicije od nemaca. No bilo kako bilo ruskinje tvrde da nas vole... Mislite da je to zbog ljubavi? Malo sutra! Koliko god mi srrali po sebi, one misle da smo mi zapad. Mi to njima i jesmo - geografski. Oni su 18 godina bili u krizi kao što je ova naša današnja. Bukvalno takvoj krizi, a ne ono - embargo i tako to. Ostalo im je u glavama da su tamo neki srbi, jugosloveni prijatelji i da su oni zapad. Zapad je ključna reč. Mi i ovakvi šuntavi smo nekome zapad. Dakle - čista korist, bez obzira na to što kako rusi danas žive, oni su za nas srbe bukvalno kao zemlja snova. Ovo govorim iz ličnog iskustva.

Ne treba mešati to što Plja govori sa ovim izolovanim primerom. Ovo je po meni samo primer čiste ljubavi i dokle god ona traje, ta veza je savršena. Kada bi se strasti slegle, kada bi ljubav prešla u mirne vode, onda bi možda i njih dvoje u toj sredini doživeli brodolom. Ali, o tome se ne može sada govoriti.
 

Back
Top