Poseban termin kada se provodi vreme samo sa porodicom

Da li imate poseban termin kada provodite vreme samo sa porodicom, bez interneta,televizora....i sta radite ?

Немамо неки посебан, упланиран термин. Прексиноћ смо играли ''магараца'', јуче смо ишли на купање...а некад прође и цела недеља да се не саставимо сви заједно!
 
Da li imate poseban termin kada provodite vreme samo sa porodicom, bez interneta,televizora....i sta radite ?

svo vreme posle pola 5 je vreme za moju porodicu, tv se kod nas jako malo gleda jer je djete malo... znaci jedno od nas ga vodi u setnju ili igraonicu drugo sprema rucak i sredjuje stan, uvece se svi zajedno igramo a kod uspavamo malca onda se i mama i tata malo poigraju :) a internet i racunar mi dosade na poslu tako da ih kod kuce skoro i ne ukljucujem osim ako mi je nesto potrebno....
 
:zcepanje:
@tema - od 16h kada dodjem kuci sa posla pa dok ne uspavam decu. :lol: glupo je "imati posebno vreme za porodicu" u smislu dana i sata kada je to kvalitetno vreme :roll: to je programiranje koje ce od dece napraviti poslusne robove ili buntovnike....glupo.

"Posebno"vreme predstavlja neki vid automatizma,robotike.

To mu dodje kao neki slag na tortu od dnevnih obaveza koje traju 23 sata i 30 minuta,pa se 30 minuta dnevno posveti onim "malim i sitnim radostima" koje cine coveka i "porodicnoj sreci" u toplom kutku slatkog doma gde su ljudi zasticeni debelim zidovima kako se ne bi osetio miris komsijskog kiselog kupusa,zakljucanim bravama od provalnika,kapijama,zavesama i roletnama koje su po pravilu uvek spustene jer ih je sramota da ih drugi gledaju pa jos da se nasladjuju njihovim porodicnim blagodetima koje su u vecini slucajeva gledanje u kutiju zvanu televizor kod odraslih, i igranje sa transformesima kod mladjih na tepihu koji ima grinje ili laminatu u cijem sastavu imai nuklearnog otpada,poput onoga u plocicama kojima je izlepljeno kupatilo.
 
"Posebno"vreme predstavlja neki vid automatizma,robotike.

To mu dodje kao neki slag na tortu od dnevnih obaveza koje traju 23 sata i 30 minuta,pa se 30 minuta dnevno posveti onim "malim i sitnim radostima" koje cine coveka i "porodicnoj sreci" u toplom kutku slatkog doma gde su ljudi zasticeni debelim zidovima kako se ne bi osetio miris komsijskog kiselog kupusa,zakljucanim bravama od provalnika,kapijama,zavesama i roletnama koje su po pravilu uvek spustene jer ih je sramota da ih drugi gledaju pa jos da se nasladjuju njihovim porodicnim blagodetima koje su u vecini slucajeva gledanje u kutiju zvanu televizor kod odraslih, i igranje sa transformesima kod mladjih na tepihu koji ima grinje ili laminatu u cijem sastavu imai nuklearnog otpada,poput onoga u plocicama kojima je izlepljeno kupatilo.

А да одговориш на тему, а?
 
"Posebno"vreme predstavlja neki vid automatizma,robotike.

To mu dodje kao neki slag na tortu od dnevnih obaveza koje traju 23 sata i 30 minuta,pa se 30 minuta dnevno posveti onim "malim i sitnim radostima" koje cine coveka i "porodicnoj sreci" u toplom kutku slatkog doma gde su ljudi zasticeni debelim zidovima kako se ne bi osetio miris komsijskog kiselog kupusa,zakljucanim bravama od provalnika,kapijama,zavesama i roletnama koje su po pravilu uvek spustene jer ih je sramota da ih drugi gledaju pa jos da se nasladjuju njihovim porodicnim blagodetima koje su u vecini slucajeva gledanje u kutiju zvanu televizor kod odraslih, i igranje sa transformesima kod mladjih na tepihu koji ima grinje ili laminatu u cijem sastavu imai nuklearnog otpada,poput onoga u plocicama kojima je izlepljeno kupatilo.
:lol: sjajan si.
ok a sta preporucujes da izbacim tepihe, povadim laminat i razlupam pod pa da se igramo na zemlji? punoj buba na cije ujede mi je dete alergicno? :lol:
 
:sad2: u pubertetu je i kvalitetno vreme provodimo kad on hoce....kuci sam svako popodne i jedva docekam da pozeli samnom da razgovara.....musko dete je to :))) a ja ne zelim previse da ga smaram....cesto vikendom idemo van kuce: kupanje, setnja u prirodi, izleti.....

vjerujem da ti je tesko mene srce zaboli kad moje maleno tek iz pelena izaslo kad su drugari tu kaze "bezi mama, nemoj lubi" rastu srasno brzo, djevojcice se jos malo duze maze ali djecaci jako rano pocnu da se stide "izliva emocija" svojih majki :) dok su mali mozemo nesto i da organizujemo kako rastu mozemo samo da se dogovaramo i prilagodjavamo
 
ja baš imam suprotno iskustvo...moj 4 godišnji momčić još uvek voli da se mazi...a kvalitetno vreme,pa to pokušavan da stvorim svakodnevno za njega kada sam kod kuće...da li je to druženje sa njegovim drugarima,šetnja u parkiću,izlet ili samo blejanje po dvorištu,nema veze...važno je da budemo zajedno i da mu posvećujem pažnju,i da zna da sam ja tu za njega...
 
ja baš imam suprotno iskustvo...moj 4 godišnji momčić još uvek voli da se mazi...a kvalitetno vreme,pa to pokušavan da stvorim svakodnevno za njega kada sam kod kuće...da li je to druženje sa njegovim drugarima,šetnja u parkiću,izlet ili samo blejanje po dvorištu,nema veze...važno je da budemo zajedno i da mu posvećujem pažnju,i da zna da sam ja tu za njega...

blago tebi moj je na oca voli da se mazi kad nema nikoga ali ako je neko tu onda je on veliki :) a normalno da se sve vrti oko njega posebno sto veci deo dana nisam sa njim pa se trudim kad sam kod kuce da mu to nadoknadim.
 
ja baš imam suprotno iskustvo...moj 4 godišnji momčić još uvek voli da se mazi...a kvalitetno vreme,pa to pokušavan da stvorim svakodnevno za njega kada sam kod kuće...da li je to druženje sa njegovim drugarima,šetnja u parkiću,izlet ili samo blejanje po dvorištu,nema veze...važno je da budemo zajedno i da mu posvećujem pažnju,i da zna da sam ja tu za njega...

i moj je bio velika maza, ja sam takva pa sam ga naucila....ali, sad i on vidi da njegovi vrsnjaci nisu vise takvi i pocelo je odvajanje koje meni nekada pada tesko...ne bih volela da ga gusim ali zelim da zna da sam tu uvek za njega kada je bitno....balans nije lako postici....
 
naravno da nije lako...sa svojim drugarima ni moj nema potrebu da se mazi samnom,ali dotrči sa vremena na vreme i ljubnemo se...ali zato kada sam kod kuće,pošto zaista jako puno radim,e onda se izmazimo baš baš...i jurcamo,i igramo igrice,i švrljamo po gradu,i dočekujemo drugare na igru...

:) moj vise nece samnom ni da proseta....samo hoce ako je upitanju sladoled, hamburger, pizza....ala brzo rastu, majka ne stigne ni da se navikne na sve te promene....
 
ja baš imam suprotno iskustvo...moj 4 godišnji momčić još uvek voli da se mazi...a kvalitetno vreme,pa to pokušavan da stvorim svakodnevno za njega kada sam kod kuće...da li je to druženje sa njegovim drugarima,šetnja u parkiću,izlet ili samo blejanje po dvorištu,nema veze...važno je da budemo zajedno i da mu posvećujem pažnju,i da zna da sam ja tu za njega...

paznja je krucijelna stvar u celoj ovoj prici,jer cesto moze biti rasuta pa je dzabe ako je prodica na okupu
 
Nama je taj poseban termin, uglavnom, svako popodne kada je lepo vreme. Bebac i ja smo zajedno ceo dan. Kada tata i seka dodju, ručamo, popijemo ili ne popijemo kafu i - pravac šetnja. Kad kraća, kad duža, kad do grada, kad po naselju, kad u park, kad u školsko, kad samo šetamo i uživamo... Bude tu svega - i "sakrivanja i traženja" i čarobnih štapića ( jednom sam imala probleme, jer je štapić zapravo običan prut, pa je mahanje njime od strane zabrinutih prolaznika, uvek spremnih da gurnu nos gde mu mesto nije, bilo pogrešno protumačeno ), i pevanja dečijih pesmica iz sveg glasa i igre pogadjanja i tata bude zadužen da nosi na krkače, i mama da nosi na ledjima... u zadnje vreme smo jaaakooo zainteresovani kako se stvari dešavaju, od čega se nešto pravi, pa kako pa šta... pa loptu često ponesemo...iiih, uživancija. Pronašli smo i "gradjevinu" gde žive patuljci, i drvo gde živi patuljak Ben a još smo u potrazi za zamkom princeze Holi, tražimo i selo Štrumpfova... a jedva čekamo tople letnje pljuskove da posle njih skačemo po blatnjavim baricama...
Onda kada stignemo kući, kada prodje večera i kupanjac, ne znaš da li pre legnu ili pre zaspu :lol: I tek onda ide sredjivanje kuće, uglavnom samo kuhinje i najhitnijeg, i vreme za tatu i mene. Tako je, kad je lepo vreme, bar 4-5 dana nedeljno. Nekada se desi da ih tata sam izvede, ako baš mora nešto hitno u kući da se uradi, ali uglavnom idemo svi četvoro.
Kada je vreme ovako loše, uglavnom je jedan od nas sa bebom, a drugi sa starijom ćerkicom, pa nekako ne mogu da kažem da svi zajedno učestvujemo u nečemu... iako smo skupa.
 
Pronašli smo i "gradjevinu" gde žive patuljci, i drvo gde živi patuljak Ben a još smo u potrazi za zamkom princeze Holi, tražimo i selo Štrumpfova...
ata jel to trazite bebac i ti ili sa cerkicom..i koji je uzrast, da nme ne shvatis pogresno....moje dete ima 5 godina, i ja sam vrlo konkretna kadaje u pitanju masta i stvarnost, sta ja znam mislim da treba da zna da npr. patuljci i babaroge "zive" samo u pricama i crtacima, a da vuk zaista zivi u sumi i to ne ovoj nasoj sumi, da je cup sa zlatom na kraju duge samo prica, a da duga nastaje tako i tako. ne kazem da se ne treba igrati carobnim stapicima ali dete od 5 godina (govorim sad za moje dete ne znam kolika je tvoja devojcica ;)) treba da zna da taj stapic ne moze da stvori nesto iz nicega, kao sto ne moze da padne frizider pun kinder pingvina ako pljesnes dlanom o dlan ( on je probao ali ...:lol:)
e a ima neki crtac neka mia, koja ima carobnu narukvicu, i kada kaze carobne reci ona se pretvori u vilu...i to je probao i on i drugar ali imnije uspelo...prvo sam mu rekla da je to samo u crtacu, medjutim on je ubedjen da to moze tako a onda sam mu rekla da svako verovatno ima samo svoju carobnu rec i da verovatno nisu izgovorili pravu rec :lol: verovatno sam pogresila ali.....
 

Back
Top