Najveće greške u proceni forumaša "Krstarice"

Dust

Domaćin
Banovan
Poruka
4.184
Pa, daklem, da krenemo. Prvo, ne krivim vas ni za šta (osim što sam ja samo za neki procenat omanuo, a neki i za po par desetina procenata u procenama). Evo šta biva kada se "realno" procenjuje srcem, a ne mozgom.
Dakle, prikupio sam od forumaša (koje neću imenovati) neke od najvećih bisera u proceni rezultata.

1) SRS osvaja 20%, DSS 15%, Dveri 8%, imaju parlamentarnu većinu po proporcionalnom sistemu
Moram priznati da mi je ovo omiljeno. Nemam ništa ni protiv jednog od ovih pokreta, ali umesto najmanje 126 poslanika, ova vesela "grupa" će imati samo DSS-ovih 20ak. Pritom, umesto podrške od 43% birača, njihov ukupni zbir je 15ak odsto

2) SPS će imati najviše 8% i verovatno neće učestvovati u formiranju vlade
Kad ono međutim...

3) DS da bude srećan ako dobije 10%... Ma neka bude srećan ako pređe cenzus
Video na par mesta, ali treba reći da su ljudi uglavnom pogodili da će dobiti oko 20%

4) LDP ne ulazi u skupštinu
Cvrc, Milojka! Imaju oni svoje uporište, nije neko, ali uvek uđu.

5) Mlađe smo se najzad rešili
Avaj, nismo... :kafa:

6) SNS i SRS tajno pregovaraju o formiranju vlade
:hahaha:

(dopišite sami)
 
forumasi imaju samo jedan zaheb..vode se logikom..
nijedna stranka ni u jednoj zemlji na svetu ne bi dobila ovoliko glasova posle OVAKVE cetiri godine..
nigde, osim u srbiji..
al dobro, mi smo poznati kao ljudi siroke ruke..
oprostili smo hrvatima, a usli sa njima u sfrj
oprostili smo slobi 91,92 i 93, pa je vladao jos punih sest godina
sto ne bi demokratama oprostili lopovluk, neznanje i bahatost?
mozda su se nakrali, pa ce sad prestati
mozda su nesto naucili, pa ce sad biti bolji
mozda..nada umire poslednja.
samo da ne prodjemo ko cigin konj, iz vica.
taman ga cigo naucio da ne jede, a on crrko
e zivote lutalico..:(
 
Ja priznajem da sam napravio ogromnu gresku verujuci da je ovom narodu ostalo bar malo samopostovanja i sposobnosti za logicko razmisljanje. Naivno sam mislio da je posle cetiri godine izivljavanja vlasti nad sopstvenim narodom najzad doslo vreme da ih kaznimo i da takvu priliku niko normalan ne bi propustio. Ali eto, Srbija je zemlja cuda.

forumasi imaju samo jedan zaheb..vode se logikom..
nijedna stranka ni u jednoj zemlji na svetu ne bi dobila ovoliko glasova posle OVAKVE cetiri godine..
nigde, osim u srbiji..
al dobro, mi smo poznati kao ljudi siroke ruke..
oprostili smo hrvatima, a usli sa njima u sfrj
oprostili smo slobi 91,92 i 93, pa je vladao jos punih sest godina
sto ne bi demokratama oprostili lopovluk, neznanje i bahatost?
mozda su se nakrali, pa ce sad prestati
mozda su nesto naucili, pa ce sad biti bolji
mozda..nada umire poslednja.
samo da ne prodjemo ko cigin konj, iz vica.
taman ga cigo naucio da ne jede, a on crrko
e zivote lutalico..:(

Kao da sam ja napisao :ok:
 
Ja priznajem da sam napravio ogromnu gresku verujuci da je ovom narodu ostalo bar malo samopostovanja i sposobnosti za logicko razmisljanje. Naivno sam mislio da je posle cetiri godine izivljavanja vlasti nad sopstvenim narodom najzad doslo vreme da ih kaznimo i da takvu priliku niko normalan ne bi propustio. Ali eto, Srbija je zemlja cuda.

Pa da ti kažem, ovde najviše vise likovi koji su pedigrirani besposličari.ostali rade. pazi samo misonija, mačka i tixog...
kako može njima išta da valja.
 
Može pokrasti, ali za par procenata. Ovde se svi maksimalno kontrolišu, a oni govore o nekim basnoslovnim ciframa.

Te cifre bi bile sasvim realne da mediji nisu kontrolisani od strane rezima i da izbori nisu pokradeni. Dakle imas vise nacina za mutaciju rezultata. Medijska blokada konkurenata je jedan nacin. (DSS, Dveri i SRS ne dobijaju zajedno toliko vremena na TV koliko LDP) Deljenje hrane gladnima na dan izbora je drugi nacin. Klasicna kradja glasova je treci nacin.

Kad se sve to oduzme i sabere, dobiju se ovakvi rezultati gde rezim na jedan ili drugi nacin kontrolise preko 90% mandata u skupstini. Potpuna diktatura.
 
Pa da ti kažem, ovde najviše vise likovi koji su pedigrirani besposličari.ostali rade. pazi samo misonija, mačka i tixog...
kako može njima išta da valja.

Ne znam za njih, ali iz razgovora sa ljudima u rl stekao sam utisak da ce DS da prodje katastrofalno, a da SPS ostvari ovoliki uspeh ne bih poverovao ni u snu. Ali, kao sto rekoh, Srbija je to.
 
Te cifre bi bile sasvim realne da mediji nisu kontrolisani od strane rezima i da izbori nisu pokradeni. Dakle imas vise nacina za mutaciju rezultata. Medijska blokada konkurenata je jedan nacin. (DSS, Dveri i SRS ne dobijaju zajedno toliko vremena na TV koliko LDP) Deljenje hrane gladnima na dan izbora je drugi nacin. Klasicna kradja glasova je treci nacin.

Kad se sve to oduzme i sabere, dobiju se ovakvi rezultati gde rezim na jedan ili drugi nacin kontrolise preko 90% mandata u skupstini. Potpuna diktatura.
E, to priznajem, to je manipulacija, ali i tako se realno moglo dobiti maksimalno 5-6%, jer je 90% ljudi na dan raspisivanja izbora znalo za koga će glasati...
 

Back
Top