Nova Владa Србије

Шта мислите какав ће бити нови састав Владе?

  • ДС - СПС - ЛДП

    glasova: 21 14,0%
  • ДС - СПС - ЛДП - УРС

    glasova: 35 23,3%
  • ДС - СНС

    glasova: 31 20,7%
  • СНС - СПС - ДСС

    glasova: 44 29,3%
  • Неће се формирати Влада, иде се на нове изборе

    glasova: 19 12,7%

  • Ukupno glasova
    150
  • Anketa je zatvorena .
DS-SPS-LDP verovatno

a 30 % sansi ostavljam za SNS-NS-SPS-SVM.

Нема довољно посланика за то што предлажеш. Једино да им неко да мањинску подршку. Можда економски гениј Млађан Динкић, ионако је најавио да ће овај мандат да искулира у опозицији.
 
Значи ипак ”немогуће” може да буде јако могуће, то јесте Влада састављена од ДС и СНС?
Ако сам добро схватио Дачића он каже...да парафразирам...неће у Владу коју сачињавају странке које РСрпску називају геноцидном и говоре да се ткз. република косово мора признати као независна (ЛДП и дружина) а с друге стране неће у владу са странкама које су за прекид преговора са ЕУ (ДСС), а без наведених Влада се не може формирати...значи остаје само солуција ДС и СНС.
 
Poslednja izmena:
Значи ипак ”немогуће” може да буде јако могуће, то јесте Влада састављена од ДС и СНС?

Не верујем да ће се то десити у овом мандату, сувише је личних анимозитета и тешке речи су пале између њих. Можда после неких наредних избора тако нешто и буде могуће.

Мада искрено, не знам случај у свету да две најјаче странке заједно формирају владу. Обично сакупе око себе једну или неколико мањих па онда са њима иду.
 
Да слажем се, али ипак Дачић постаје трн у оку и Тадићу и Николићу својим изјавам (типа: још се не зна ко ће бити Предсједник али се сигурно зна ко ће бити Премијер)...без социјалиста Влада се не може тако лако формирати а да буде стабилна...што мање странака у Влади то Влада стабилнија и ефикаснија...због тога се питам да се ова двојица не наљуте и кажу ОК, правимо двопартијски систем...ДС Предсједник и СНС Премијер.

Мислим да било каква велика коалиција неће изаћи на добро.




Не верујем да ће се то десити у овом мандату, сувише је личних анимозитета и тешке речи су пале између њих. Можда после неких наредних избора тако нешто и буде могуће.

Мада искрено, не знам случај у свету да две најјаче странке заједно формирају владу. Обично сакупе око себе једну или неколико мањих па онда са њима иду.
 
Poslednja izmena:
slusam danas na fokusu jednog aktivistu, moze da se kaze opozicionog, posto nema lepe reci za vladu, ni proslu, ni buducu, i on prognozira da ce nova vlada pasti do nove godine, najkasnije za godinu dana!

i ja nemam bas poverenja ni u strucnost, ni u dobre namere te nove vlasti, a ni okolnosti im neidu vise u prilog, pa bih mogao da se slozim. nema vise sta da se proda, telekom i edb, a onda?

sta vi mislite?
 
На прошлим изборима им је била крхкија већина него сад, па су издржали 4 године.

Зато не треба сумњати да ће Борис Тадић владати све до конституисања нове скупштине 2016.



nema vise sta da se proda, telekom i edb, a onda?
Приватизација пропалих комуњарских предузећа није КРАЈ просперитета, него ПОЧЕТАК просперитета.

Читав смисао реформи је пребацивање економије у тржишну сферу.
 
На прошлим изборима им је била крхкија већина него сад, па су издржали 4 године.

Зато не треба сумњати да ће Борис Тадић владати све до конституисања нове скупштине 2016.




Приватизација пропалих комуњарских предузећа није КРАЈ просперитета, него ПОЧЕТАК просперитета.

Читав смисао реформи је пребацивање економије у тржишну сферу.

Pa gde si ti? :lol:
 
]slusam danas na fokusu[/B] jednog aktivistu, moze da se kaze opozicionog, posto nema lepe reci za vladu, ni proslu, ni buducu, i on prognozira da ce nova vlada pasti do nove godine, najkasnije za godinu dana!

i ja nemam bas poverenja ni u strucnost, ni u dobre namere te nove vlasti, a ni okolnosti im neidu vise u prilog, pa bih mogao da se slozim. nema vise sta da se proda, telekom i edb, a onda?

sta vi mislite?
Боље се замакни.
 
На прошлим изборима им је била крхкија већина него сад, па су издржали 4 године.

Зато не треба сумњати да ће Борис Тадић владати све до конституисања нове скупштине 2016.




Приватизација пропалих комуњарских предузећа није КРАЈ просперитета, него ПОЧЕТАК просперитета.

Читав смисао реформи је пребацивање економије у тржишну сферу.

'De si Babasero, nije te dugo bilo ? ;)
 
На прошлим изборима им је била крхкија већина него сад, па су издржали 4 године.

Зато не треба сумњати да ће Борис Тадић владати све до конституисања нове скупштине 2016.




Приватизација пропалих комуњарских предузећа није КРАЈ просперитета, него ПОЧЕТАК просперитета.

Читав смисао реформи је пребацивање економије у тржишну сферу.

С обзиром колико има пара у буџету први мањи немири се могу очекивати крајем лета почетком јесени а они већи почетком пролећа !
 
slusam danas na fokusu jednog aktivistu, moze da se kaze opozicionog, posto nema lepe reci za vladu, ni proslu, ni buducu, i on prognozira da ce nova vlada pasti do nove godine, najkasnije za godinu dana!

i ja nemam bas poverenja ni u strucnost, ni u dobre namere te nove vlasti, a ni okolnosti im neidu vise u prilog, pa bih mogao da se slozim. nema vise sta da se proda, telekom i edb, a onda?

sta vi mislite?

па ако Тома победи на председничким изборима,а ја се најискреније надам да хоће,и ако истражи изборну крађу (а то ће свакако са предсеничке функције имати моћ да учини)-онда ова Влада неће скрпити ни 6 месеци....јер ће бити расписани ноиви избори....
 

Back
Top