Kako se odbraniti od sekti?

gost 268930

Poznat
Poruka
8.832
U Srbiji je u ovom trenutku aktivno oko 100 različitih verskih sekti, a podaci govore da u njihovom funkcionisanju učestvuje čak pola miliona ljudi, kaže za Press Zoran Luković, inspektor MUP-a i naš vodeći ekspert u ovoj oblasti.

Sekte:

Pseudohrišćanske (evioniti, montanisti, apokrifi, arijci, nestorijanci, gnostici, monofiziti, bogumili, staroverci, baptisti, nazareni, adventisti, Jehovini svedoci, mormoni, pentakostalci, Božja deca)

Pseudohinduističke i dalekoistočne (transcendentalna meditacija, karma centar, Sai baba, Čandrasvami, Meher baba, Hare Krišna, Falung Gong)

Sinkretističke (rozenkrojceri, Zlatna zora, masoni, iluminati, teozofska društva, Novo doba, Red istočnog hrama, sajentologija, Šinrikjo)

Satanističke sekte (Satanina crkva, slobodni spiritisti, Hram naroda, Belo bratstvo, Loza Davidova, Vrata raja...)


Šta je razlog da Srbi otpadaju od pravoslavne vjere? Kako se odbraniti od ovolike navale jeresi (sekti)? Da li bi bilo dobro zakonski zabraniti djelovanje ovih organizacija? Da li Udruženje ateista postaje sekta?
 
Jel znas ti uopste sta znaci rec religija?

A i sto da se odreknem necega sto ja apsolutna istina... Ima daleko vise smisla nego da nas je neki cika stvorio i onda ostavio da se medjusobno koljemo, cak nas i pobio par puta ( izvrsio genocid )....

Ovdje ne pričamo o religiji uopšte nego o sektama. Izguglaj šta znači sekta.

Evolucionizam se može prihvatiti jedino vjerom, pa se njegovi pobornici stoga mogu smatrati sektom.
 
Šta je razlog da Srbi otpadaju od pravoslavne vjere? Kako se odbraniti od ovolike navale jeresi (sekti)? Da li bi bilo dobro zakonski zabraniti djelovanje ovih organizacija? Da li Udruženje ateista postaje sekta?

Svakako da cim "ne skupljaju" s hricnanima, "rasipaju" i doprinose sirenju sekti.

Ja srecom ne znam za slucajeve sektastva iz svoje neposredne okoline, (pitam se da li to i moze da se zna dok ne "pukne tikva" kad se i roditelji iznenade zbog kradje rodjenog deteta stvari iz kuce), ali me raduje kad u crkvi zateknem veliki broj mladih, lepih (i da se tako izrazim, modernih ljudi), koji sasvim skromno stoje na sluzbama, dok iz njih prosto izbija pozitivna energija.

Ipak je dobro jace od zla, a crkve su prepune mladih, zdravih, pravih i normalnih ljudi.
 
Poslednja izmena:
Sekte:

Pseudohrišćanske (evioniti, montanisti, apokrifi, arijci, nestorijanci, gnostici, monofiziti, bogumili, staroverci, baptisti, nazareni, adventisti, Jehovini svedoci, mormoni, pentakostalci, Božja deca)

Pseudohinduističke i dalekoistočne (transcendentalna meditacija, karma centar, Sai baba, Čandrasvami, Meher baba, Hare Krišna, Falung Gong)

Sinkretističke (rozenkrojceri, Zlatna zora, masoni, iluminati, teozofska društva, Novo doba, Red istočnog hrama, sajentologija, Šinrikjo)

Satanističke sekte (Satanina crkva, slobodni spiritisti, Hram naroda, Belo bratstvo, Loza Davidova, Vrata raja...)


Šta je razlog da Srbi otpadaju od pravoslavne vjere? Kako se odbraniti od ovolike navale jeresi (sekti)? Da li bi bilo dobro zakonski zabraniti djelovanje ovih organizacija? Da li Udruženje ateista postaje sekta?

Šta to tebe briga kao adventistu? :D
 
Pa svaka religija je losa.....

Ni jedna religija nije losa...samo ni jedna nije potpuna jer je covek taj koji treba da je upotpuni,a ljudi tu grese,ne vide to na pravi nacin,tumace veru pogresno i onda im je Bog kriv kad izgube lovu na kladionici,kad ih ostavi devojka a ne zapitaju se sta je do toga dovelo,kad deca postanu narkici...svaka od ovih prica ima dve strane,tako i covek ima dve strane pa tako i vera ima dve strane,sad samo zavisi kako je ljudi tumace.Ni jedna vera ne kaze nesto ruzno ili lose,ni jedan Bog (iako mislim da ima jedan,ovo se odnosi na razlicite vere u kojoj svaka ima svoj naziv za Boga) ne radi lose,vec su ljudi ti sto cine lose jedni drugima ili sami sebi. :D To sto vidis popa da je lopuza ne znaci da ta vera ne valja vec da je taj pop cini lose. ;)

A sto se tice teme,nema sta ko koga da brani,svako odlucuje za sebe u svoje ime...Ne moze nasu zemlju niko da odbrani od propadanja vec nekoliko godina,kad MI narod to sami ne cinimo...
 
Sekte:

Pseudohrišćanske (evioniti, montanisti, apokrifi, arijci, nestorijanci, gnostici, monofiziti, bogumili, staroverci, baptisti, nazareni, adventisti, Jehovini svedoci, mormoni, pentakostalci, Božja deca)

Pseudohinduističke i dalekoistočne (transcendentalna meditacija, karma centar, Sai baba, Čandrasvami, Meher baba, Hare Krišna, Falung Gong)

Sinkretističke (rozenkrojceri, Zlatna zora, masoni, iluminati, teozofska društva, Novo doba, Red istočnog hrama, sajentologija, Šinrikjo)

Satanističke sekte (Satanina crkva, slobodni spiritisti, Hram naroda, Belo bratstvo, Loza Davidova, Vrata raja...)


Šta je razlog da Srbi otpadaju od pravoslavne vjere? Kako se odbraniti od ovolike navale jeresi (sekti)? Da li bi bilo dobro zakonski zabraniti djelovanje ovih organizacija? Da li Udruženje ateista postaje sekta?
a šta ti smetaju ljudi koji imaju drugačiji pogled na religiju?
 
Gnev Božji,
Imam prigovor na tvoju pristrasnost! Nisi bio pravedan u nabrajanju religija. Preskočio si moju religiju; Eckankar, Religiju o Svetlosti i Zvuku Boga.
Hajde samo nemoj reći da nisi još čuo za nju. Ako stvarno nisi zaviri malo ovde www.eckankar.org
Ubuduće nemoj da je propustaš u nabrajanju. Ne bi bilo fer.
Naravno da sam se malo šalio ali ona postoji samo treba se ozbiljno zapitati zašto se ljudi odlivaju. Odgovor postoji i to veoma prizeman.
 
Zasto se ne zapitate iz cega je nastao zivot,KAKO?! Jos niko nije nasao odgovor na to,tj. niko ne moze da da opipljiv dokaz,oni koji veruju u Boga tvrde da je Bog nas stvaraoc,opet sotonjaci pricaju svoje,dok ljudi od nauke tvrde nesto trece,ali ne mogu da dokazu to trece...Zar nije od ova 3 ponudjena odgovora najlogicnije da je zivot nastao od neceg veceg od nas samih,a da li cete to zvati prirodom ili Bogom,on ili ona se nece uvrediti sigurno,jer je iznad nas u svakom smislu. ;) :D
 
a šta ti smetaju ljudi koji imaju drugačiji pogled na religiju?
Smetaju mi sekte a ne ljudi koji imaju drugačiji pogled na religiju.
Postoje ljudi koji ni ne zele da se odbrane!
Svako ima pravo da veruje u ono sto zeli!
Naravno, ali ne i da vrbuje druge !

Imam prigovor na tvoju pristrasnost! Nisi bio pravedan u nabrajanju religija. Preskočio si moju religiju; Eckankar, Religiju o Svetlosti i Zvuku Boga.
To je nešto novo?
 
Nije to vera. Sekte su kao droga, "navuku" ljude a onda im otmu i poslednji dinar.

To je istina za pojedine sekte...Majka od devojke mog brata se ubila,a pre toga je prodala sve sto je imala a dvoje dece i muza ostavila na ulici...to je uradila sve po njihovom nalogu,trajalo je to duze vreme i ta devojka i njen otac i brat su znali poslednjih 6 meseci zivota njene majke da je u sekti ali nisu mogli nista da urade...
 
To je istina za pojedine sekte...Majka od devojke mog brata se ubila,a pre toga je prodala sve sto je imala a dvoje dece i muza ostavila na ulici...to je uradila sve po njihovom nalogu,trajalo je to duze vreme i ta devojka i njen otac i brat su znali poslednjih 6 meseci zivota njene majke da je u sekti ali nisu mogli nista da urade...

Sekte su strasna stvar i u prvom planu se razlikuju od vere zato sto se prilozi u veri daju dobrovoljno ili nikako (ako neko nema), dok se kod sekti novac eksplicitno trazi dok na kraju ne rasturi porodicu. :ok:

One su zato gore od droge, kao sto si naveo u primeru.
 

Back
Top