razmena ucenika sa SAD

mene interesuje da li mogu preko Inter Global Exchange Limited ici u porodicu u koju ja zelim... da mi oni srede vizu i sve, posto imam tetku u LA.


Ljudi je l sada neko ima nekuinformaciju o nekom programu kao sto su npr gradjanske ili slicno za odlazak u Ameriku na mesec do godinu dana ali program razmene ne kao da se placa?Nazalost cini mi se da su me sve te razmene zaobisle.
 
Bilo bi informativno ako bi ovo "ojacao" sa nekim cinjenicama, ili bar objasni zasto mislis da je "glupost" - ovako, bez obrazlozenja nema nikakvu tezinu.

А мислим , шта је то теби запело?:roll:

У сваком случају, појаснићу.
SYLP програм је за само неколико општина у Србији.Шта је са нама осталима? :roll:
Мислим да је јасно зашто сам написао да је глупост,ако си пратила.
 
...
SYLP програм је за само неколико општина у Србији.Шта је са нама осталима? :roll:
Мислим да је јасно зашто сам написао да је глупост,ако си пратила.

Znaci program kao program nije glupost... tebi se ne svidja zato sto pokriva samo nekoliko opstina (u koje ti ne spadas).
 
Ljudi planiram sledece godine tacnije cetvrti razred gimnazije da zavrsim u Ameriku.Upoznata sam sa svim stvarim sto se tice samog putovanja,agencije,porodice,skole itd...
Imam samo jednu zelju da idem bas u Kaliforniju.Kontaktirala sam razne agencije svaka mi je rekla da mogu da biram regiju,uz doplatu naravno,ali da niko ne garantuje da cu je 100% dobiti.
Da li neko moze da mi da neku korisnu informaciju kako dobiti CA?
Odgovore saljite na sledeci mail - mare.9@live.come
Svaka informacija ce mi biti korisna..unapred hvala!
 
Pa ovako,obisla sam milion sajtova za razmenu,i nigde nisam nasla konkretne uslove ni neke formulare za aplikaciju.Zavrsila sam drugi razred gimnazije...i htela bih da odem u Kanadu na dve godine..
e sad,pitanje...da li moram da budem u nekoj porodici koju agencija izabere? Posto mi je vec pola porodice u Torontu...ko zna nesto o tome neka mi napise,stvarno mi je hitno...hvallaaa..:)
 
Pa ovako,obisla sam milion sajtova za razmenu,i nigde nisam nasla konkretne uslove ni neke formulare za aplikaciju.Zavrsila sam drugi razred gimnazije...i htela bih da odem u Kanadu na dve godine..
e sad,pitanje...da li moram da budem u nekoj porodici koju agencija izabere? Posto mi je vec pola porodice u Torontu...ko zna nesto o tome neka mi napise,stvarno mi je hitno...hvallaaa..:)

Ne znam da li ce neko da ti odgovori na pitanje; ovo je tema "razmena ucenika sa SAD", a ti se interesujes za Kanadu... takodje imas podforum za srednje skole http://forum.krstarica.com/forumdisplay.php?f=259.
Imas tamo par tema vezanih za SS razmenu ucenika vezano za Kanadu. Predlazem da tamo postavis svoje pitanje.
Ako postavis pitanje na odgovarajuci (pod)forum sa odgovarajucim nazivom teme - vece su ti sanse da dobijes odgovor.
 
Mnogo mi je zao sto sam propustio priliku da u II razredu gimnazije odem u Ameriku. U Pitanju je bio SYLP program, a drugarica koja je uskocila umesto mene je donela divna secanja :)
Ukoliko vam se pruzi slicna sansa, definitivno je treba iskoristiti.
 
Mnogo mi je zao sto sam propustio priliku da u II razredu gimnazije odem u Ameriku. U Pitanju je bio SYLP program, a drugarica koja je uskocila umesto mene je donela divna secanja :)
Ukoliko vam se pruzi slicna sansa, definitivno je treba iskoristiti.

Znas kako da znam jednu stvar a to je da necu izgubiti mnogo znanja iz moje sadasnje skoe jer su mi neki rekli da mnogo glupe stvari uce u srednjoj i da tek od collega postaje zanimljivo, znatno bih se trudio do pre godinu dana je cak to i bila moja zelja ali sam odustao cuvsi to od neki sa foruma ne samo ovog vec i drugih....Ali, ono , cekam ja priliku za college a do tada cu biti strpljiv!:mrgreen:
 
MA LJUDI WORK AND TRAVEL ROGRAM JE ZAKON. JA SAM BIO DVA PUTA PO 4 MESECA UZO OKO 30 000 DOLARA, EXTRA SE PROVEO NA NANTUCKETU-AKO NADJETE TAMO PONUDU PALITE TAMO....TU VIKENDICE IMAJU MILIJARDERI, PRELEPE PLAZE.....RAJ.....................pa nazad u Srbiju
z:)z:)z:)
 
Ja sam 1. godina gimnazije.... i zelim da zavrsim 3. i 4. u americi...
zanima me:
1.koliko gledaju ocene [posto moe i nisu bas nes sjajne, verovatno cu biti 3,80 ili 3,90 ili 4.0 na kraju i to sa 4 iz engleskog jer je nastavnica rtrd -.-']
2.Da li posle zavrsetka tog programa mogu da ostanem tamo i da idem na neki college?
3. koliko sve to kosta? msm... ne verujem da bi mogli da priuste da mi placaju oko 10 000k godisnje...
4.Dali se polaze TOEFL? i ako se polaze, da li je tezak?
inace, znm odlicno da pisem i govorim engleski...samo je profesorka rtrd koi nas tera da ucimo napamet, pa zato iam 4... -.-'

ako neko ima neke informacije neka mi posalje i mail na sanja_bg@live.com pls....^^
 
...
1.koliko gledaju ocene [posto moe i nisu bas nes sjajne, verovatno cu biti 3,80 ili 3,90 ili 4.0 na kraju i to sa 4 iz engleskog jer je nastavnica rtrd -.-']
2.Da li posle zavrsetka tog programa mogu da ostanem tamo i da idem na neki college?
3. koliko sve to kosta? msm... ne verujem da bi mogli da priuste da mi placaju oko 10 000k godisnje...
4.Dali se polaze TOEFL? i ako se polaze, da li je tezak?
inace, znm odlicno da pisem i govorim engleski...samo je profesorka rtrd koi nas tera da ucimo napamet, pa zato iam 4... -.-'
...


1. Ocene se gledaju. Ako nemas dobar prosek, onda mozes da platis... Sa takvim prosekom ne mozes se nadati nekoj stipendiji.
2. Da.
3. Zavisi od toga gde hoces da upises. Najbolje da vidis neku agenciju i tamo se raspitas kako/sta/koliko.
4. Ako znas engleski - onda nije tesko.
Gledajuci tvoj post, moram da pitam: Da li ti je engleski bolji od srpskog?:think:
 
Da li je neko bas dobro upucen u A-smyle exchange? Ovogodisnji konkurs je prosao,i ja sam ga propustila,tako da trecu godinu ne mogu zavrsiti u Americi,ali me zanima da li je moguce zavrsiti tamo 4. godinu preko ove razmene? Neke organizacije dopustaju,neke ne.. A ja sam jos plus krenula godinu dana ranije u skolu,pa ako bi gledali po godistu,mozda bih i mogla? :S hvala unapred :)
A ako neko zna jos neku sigurnu organizaciju, neka predlozi pls..:))
 
Jedan moj rodjak (zivi u Becu), treba da plati oko 3000€ za tu "zamenu" u SAD z;), mada to je ipak Austrija nzm kako je ovde


mada treba ti jos para da nesto kupis, ako te izbace iz kuce da imas gde da spavas itd z:p

Ne funkcionise razmena srednjoskolaca na taj nacin. Taj novac (nekoliko hiljada eura) se daje za troskove zdravstvenog osiguranja i eventualno za neke troskove ako skola to zahteva. Porodica kod koje si te prima bez naknade. Ne mozes da trazis privatni smestaj - ako se ne slazes sa porodicom kod koje si onda organizacija ili ti sam moras da nadjes drugu porodicu koja ce te primiti. Ako prekrsis neko pravilo (pijes alkohol, putujes bez dozvole, ne slazes se sa porodicom & ne mozes da pronadjes drugu) deportuju te kuci. Takodje, moras i da odrzavas prosek ocena da bude na zadovoljavajucem novou.
 

Back
Top