Kako opstati posle prevare u braku?

Treba znati istorijat necega da bi se dao valjani odgovor. Ja sam dete razvedenih roditelja i mogu da vam ispricam tu pricu:
Matori je bio svaler, beogradski mangup, a keva dete sa sela. I sta? Ja se rodio, ali da li se on promenio. Ma kakvi!! I dan danas je takav, samo ga godine sustigle, pa ne moze. Ali ako se neko promenio u braku, onda treba traziti uzroke. Kad se nesto desi najgluplja stvar je upirati prstom i vikati TI SI KRIV (ili kriva) !!! Ljudi mogu da se o svemu dogovore, ako su ljudi, a ako naidju na prvi problem i ne mogu da nadju zajednicki jezik, onda je najbolje da se razidju. Deca ce uciti na njihovim greskama i nece ih ponavljati, a i to je bolje nego da budu "kolateralna steta". Postoje ljudi koje ne mozes promeniti nikako, ali tu treba ukljuciti i mozak a ne samo emocije. Na takvim testovima se ogleda koliko volis nekog, a ne samo volim ga (ili volim je) dok meni lepo, a posle cao. To zvuci sebicno, zar ne?
 
A sto navodite primere?
I to bas one extremne gde je muskarac teski svaler.
Primera ima raznih.
Evo jednog i od mene kad ste vec poceli sa tim. :)

Muskarac i zena sa detetom su sticajem okolnosti ziveli sa mnom u istom stanu.
Muskarac je radio u drzavnoj instituciji, posle uobicajenog radnog vremena je radio privatno a nakon svega je radio na adaptaciji stana u koji su trebali da se usele.Posle toga se vracao kuci kod zene koja po ceo dan nije radila apsolutno nista i koja ga je svako vece docekivala smorena, neraspolozena, depresivna, neretko uplakana.Vrlo cesto se ponavljala ista prica-njeno bezrazlozno smrkutanje i kukumakanje i njegov smiren glas, objasnjavanje, uteha.To je tako jako dugo funkcionisalo.Odnos nije nikada bio u toj meri narusen da bi neko od njih dvoje pozeleo da se razvede, pretpostavljam da je u toj vezi postojala i ljubav.
I recimo da je on u jednoj losoj fazi, kada mu je u zivotu krenulo krenulo nizbrdo i kada nije vise imao snage da resava i svoje i njene probleme(a da je menja posle xy godina braka ne moze) ventil putem kojeg bi se "ispraznio" potrazio u potpuno neobaveznom sexu sa zavodljivom, duhovitom i vedrom medicinskom sestrom sa kojom je radio.
Ne sumnjam u to da je EXIT pogresno odabran,(bolje bi mu bilo da je isao kod peach u NS ;) ) ali da li je to sto je uradio bas toliko neoprostivo?

Cudno mi je bilo i to sto je mammy napisala da daje "sve".Sta to uopste znaci?Svi mi imamo mane.Nekad smo teski i sami sebi a kamoli drugima.Plus sto u zivotu, na zalost, moze da nas zadesi jos mnogo ruznih stvari zbog kojih ne retko trpi i nase okruzenje.Pocev od svakodnevnih stresova i gubitka posla preko teske menopauze do bolesti bliske osobe.Ma kad malo razmislim, tako i zelja za sexom moze da se izgubi, a partner ni kriv ni duzan! ;)

Resiti razgovorom ili se razvesti, zvuci kao razumna opcija.Ali bracne krize traju dugo.Tasovi na vagi jako dugo osciliraju pre nego sto jedan prevagne.I jako tesko je preseci i doneti konacnu odluku.Neki tako vagaju dozivotno. :(

I za kraj pitanje.
Da li bi mogli da se zakunete da NIKADA ne bi prevarile bracnog partnera?Ni pod kakvim okolnostima?
Uzmite u obzir Bred Pita, 25 cm ;) ,muza na visemesecnom sluzbenom putu, privremenu impotenciju...zamislite kombinacije u glavi, ma moguce ih je iskombinovati vise nego kada je Loto u pitanju ;)...pustite masti na volju i ako budete blage prema sebi budite blagi i prema drugima.A ako je vas odgovor DA ja vam od srca cestitam.Moj odgovor je NE iako sam monogamna i po opredeljenju i po osecaju.

P.S.Kad malo bolje razmislim, svasta moze na ovoj Krstarici da se procita.Recimo roman "Da li oprostiti bracnu prevaru?" written by N_E_U_D_A_T_A__S_K_V_O . ;) :lol:
 
S_K_V_O:
Cudno mi je bilo i to sto je mammy napisala da daje "sve".Sta to uopste znaci?

Ti si napisala ovu pricu o paru, on radi, ona se zali, ja sam vidjela takve parove i znam da ni to nije ok....ja se trudim (i mislim da i uspjevam) da mu ne zvocam, da ga ne "gnjavim" glupostima ako vidim da je imao tezak dan. Da mu ne brondam za svaku sitnicu, da mu skuvam sta on voli, da ga iznenadim nekim stvarima (pozitivnim) koje ne ocekuje, da trazim kompromis u stvarima u kojima se ne slazemo. Da mu pomognem kad je umoran a ja ne, da ga ne odbijam kad mu je potrebna ljubav...itd itd
ali onda ocekujem isto i od njega....
I sta sad ako je on mjesec dana umoran, jel' ja trebam da idem sa nekim da se ebem, i da mu onda kazem, "eto dragi ti si bio umoran" i da jos ocekujem da predje preko toga?
Skvo, ja se slazem da situacija ima razlicitih, to sam vec rekla milion puta, ali, i ja SVOJU situaciju
imam i znam. I u ovoj vezi NECU DOZVOLITI da dodjem u situaciju da bilo koje od nas dvoje vara i jebucka...Jel' sad' jasno?
 
S_K_V_O:
A sto navodite primere?
I to bas one extremne gde je muskarac teski svaler.
Primera ima raznih.
Evo jednog i od mene kad ste vec poceli sa tim. :)

Muskarac i zena sa detetom su sticajem okolnosti ziveli sa mnom u istom stanu.
Muskarac je radio u drzavnoj instituciji, posle uobicajenog radnog vremena je radio privatno a nakon svega je radio na adaptaciji stana u koji su trebali da se usele.Posle toga se vracao kuci kod zene koja po ceo dan nije radila apsolutno nista i koja ga je svako vece docekivala smorena, neraspolozena, depresivna, neretko uplakana.Vrlo cesto se ponavljala ista prica-njeno bezrazlozno smrkutanje i kukumakanje i njegov smiren glas, objasnjavanje, uteha.To je tako jako dugo funkcionisalo.Odnos nije nikada bio u toj meri narusen da bi neko od njih dvoje pozeleo da se razvede, pretpostavljam da je u toj vezi postojala i ljubav.
I recimo da je on u jednoj losoj fazi, kada mu je u zivotu krenulo krenulo nizbrdo i kada nije vise imao snage da resava i svoje i njene probleme(a da je menja posle xy godina braka ne moze) ventil putem kojeg bi se "ispraznio" potrazio u potpuno neobaveznom sexu sa zavodljivom, duhovitom i vedrom medicinskom sestrom sa kojom je radio.
Ne sumnjam u to da je EXIT pogresno odabran,(bolje bi mu bilo da je isao kod peach u NS ;) ) ali da li je to sto je uradio bas toliko neoprostivo?

Cudno mi je bilo i to sto je mammy napisala da daje "sve".Sta to uopste znaci?Svi mi imamo mane.Nekad smo teski i sami sebi a kamoli drugima.Plus sto u zivotu, na zalost, moze da nas zadesi jos mnogo ruznih stvari zbog kojih ne retko trpi i nase okruzenje.Pocev od svakodnevnih stresova i gubitka posla preko teske menopauze do bolesti bliske osobe.Ma kad malo razmislim, tako i zelja za sexom moze da se izgubi, a partner ni kriv ni duzan! ;)

Resiti razgovorom ili se razvesti, zvuci kao razumna opcija.Ali bracne krize traju dugo.Tasovi na vagi jako dugo osciliraju pre nego sto jedan prevagne.I jako tesko je preseci i doneti konacnu odluku.Neki tako vagaju dozivotno. :(

I za kraj pitanje.
Da li bi mogli da se zakunete da NIKADA ne bi prevarile bracnog partnera?Ni pod kakvim okolnostima?
Uzmite u obzir Bred Pita, 25 cm ;) ,muza na visemesecnom sluzbenom putu, privremenu impotenciju...zamislite kombinacije u glavi, ma moguce ih je iskombinovati vise nego kada je Loto u pitanju ;)...pustite masti na volju i ako budete blage prema sebi budite blagi i prema drugima.A ako je vas odgovor DA ja vam od srca cestitam.Moj odgovor je NE iako sam monogamna i po opredeljenju i po osecaju.

P.S.Kad malo bolje razmislim, svasta moze na ovoj Krstarici da se procita.Recimo roman "Da li oprostiti bracnu prevaru?" written by N_E_U_D_A_T_A__S_K_V_O . ;) :lol:
Tvoja prica potvrdjuje da zena itekako moze oterati muskarca u krevet druge,svojim ponasanjem,to je stvarno tacno i situacija je skroz drugacija za analizu.
Ali ako se to desi samo zbog nezajezljivosti partnera,onda je stvarno ,po meni,neoprostivo :evil:
A sto se tice tvog pitanja,pa sa mog stajalista,odgovor bi bio.NEBIH NIKADA PREVARILA SVOG MUZA :!: :!:
Nikako zbog toga sto se smatram tako kreposnom,nego zbog toga sto sam vrlo emotivna i nebih uspjela da se nosim sa time.Pukla bih ko zvecka :?
I sa obzirom da sam zrela i formirana licnost takav luksuz si necu dozvoliti :wink:
 
Uzmite u obzir Bred Pita, 25 cm ,muza na visemesecnom sluzbenom putu, privremenu impotenciju...zamislite kombinacije u glavi, ma moguce ih je iskombinovati vise nego kada je Loto u pitanju ...pustite masti na volju i ako budete blage prema sebi budite blagi i prema drugima....


.....Ухххххх....ја замислила.... :oops: :oops: :oops:
 
mammy:
Skvo, ja se slazem da situacija ima razlicitih, to sam vec rekla milion puta, ali, i ja SVOJU situaciju
imam i znam. I u ovoj vezi NECU DOZVOLITI da dodjem u situaciju da bilo koje od nas dvoje vara i jebucka...Jel' sad' jasno?

Naravno mammy da je jasno, oduvek je i bilo jasno, ali u ovoj temi se ne radi o tebi i tvom braku. :) Mada je ljudski i prirodno da svi vidimo svet oko sebe iz svoje perspektive.Jednostavno, bilo bi super kada bi se svi ponasali kao ti ali realno nije tako. :)

@Hellen
nestrpljivo ocekujem malo opsirniji post na "Erotskim pricama"! ;) :lol:
 
S_K_V_O:
mammy:
Skvo, ja se slazem da situacija ima razlicitih, to sam vec rekla milion puta, ali, i ja SVOJU situaciju
imam i znam. I u ovoj vezi NECU DOZVOLITI da dodjem u situaciju da bilo koje od nas dvoje vara i jebucka...Jel' sad' jasno?

Naravno mammy da je jasno, oduvek je i bilo jasno, ali u ovoj temi se ne radi o tebi i tvom braku. :) Mada je ljudski i prirodno da svi vidimo svet oko sebe iz svoje perspektive.Jednostavno, bilo bi super kada bi se svi ponasali kao ti ali realno nije tako. :)

@Hellen
nestrpljivo ocekujem malo opsirniji post na "Erotskim pricama"! ;) :lol:


Drago mi je da se razumjemo..
a025.gif
 
ivab:
ljudi ja sam prevarena,a vi prestanite sa zezanjem vec odgovorite na pitanje!
zavisi koliko imaš godina i da li si finansijski sposobna da se suočiš sa surovom stvarnošću :roll: ako imaš do 30 god i ako nisi zavisna od njegovog novčanika ti se razvedi ako imaš dokaze...da ne bude rekla kazala 8) imaš šansu za novi početak 8) ako si u zrelim godinama i materijalno zavisna...pravi se blesava :idea: kao da ništa ne znaš :P ako imaš decu ...to je još jedan problem :oops: ako nađeš posle svega i ti nekoga, moraš se navikavati i prilagođavati na njega a i tvoja deca 8) niko ne može biti bolji otac tvojoj deci nego biološki otac :twisted: i na kraju mnogi tako žive :?: u trulim brakovima :roll: nisu ni drugi muškarci bolji...pa od dva zla izaberi bolje :wink: na kraju ako te toliko povredio...ponizio i nisi u mogućnosti da to prevaziđeš, bolje je da se razvedeš nego da mu ceo život nabijaš na nos...u fazonu? ja sam ti to oprostila ali ne i zaboravila :?: pokušaj sve , jar status raspuštenice nije baš ni dobar...mada ima svoje opravdanje, a razvesti se možeš kad god hoćeš 8) :roll:
 
Nadya:
peach:
Nadya:
Naravno, to se odnosi samo na one koji su u braku/vanbracnoj vezi, a iskreni su prema sebi i partneru u vezi svojih osecanja i misle da je TO ono pravo...
pa kad su tako iskreni i misle da je to pravo,sto koji q varaju?! :shock:

Jer imaju neki nerazreshen problem iz zajednicke proslosti... pa se na taj nacin ispoljio.
A i ne mora da bude zajednicka proslost, vec individualna.

Hm... Strasno! Sta su sve zene u stanju da `progutaju` kad ih muskarac prevari! Nema tu nikakve filozofije tipa moja proslost,tvoja proslost, nesretno detinjstvo, razgovor( pa da bude: zednu preko vode)...Ako si mazohista, ti ostani u braku, pati i uzivaj( vidi kako da traumu osete i deca);ako si budala bez imalo ponosa, ostani i budi budala do kraja zivota( u nesretnom braku i deca su nesretna); ako ostanes u braku da teras inat, tesko da ce ti srce biti na mestu koliko god se lagala... Hiljadu opcija, jedna ispravna: Bezi glavom bez obzira od takve osobe! Ko je u stanju da te prevari jednom nece se zaustaviti...na jednoj prevari( samo ce bolje odraditi ostale)!
 
migud:
Nadya:
peach:
Nadya:
Naravno, to se odnosi samo na one koji su u braku/vanbracnoj vezi, a iskreni su prema sebi i partneru u vezi svojih osecanja i misle da je TO ono pravo...
pa kad su tako iskreni i misle da je to pravo,sto koji q varaju?! :shock:

Jer imaju neki nerazreshen problem iz zajednicke proslosti... pa se na taj nacin ispoljio.
A i ne mora da bude zajednicka proslost, vec individualna.

Hm... Strasno! Sta su sve zene u stanju da `progutaju` kad ih muskarac prevari! Nema tu nikakve filozofije tipa moja proslost,tvoja proslost, nesretno detinjstvo, razgovor( pa da bude: zednu preko vode)...Ako si mazohista, ti ostani u braku, pati i uzivaj( vidi kako da traumu osete i deca);ako si budala bez imalo ponosa, ostani i budi budala do kraja zivota( u nesretnom braku i deca su nesretna); ako ostanes u braku da teras inat, tesko da ce ti srce biti na mestu koliko god se lagala... Hiljadu opcija, jedna ispravna: Bezi glavom bez obzira od takve osobe! Ko je u stanju da te prevari jednom nece se zaustaviti...na jednoj prevari( samo ce bolje odraditi ostale)!


А откуд ти то знаш? Искуство, или шта? :roll:
 
migud:
Hm... Strasno! Sta su sve zene u stanju da `progutaju` kad ih muskarac prevari! Nema tu nikakve filozofije tipa moja proslost,tvoja proslost, nesretno detinjstvo, razgovor( pa da bude: zednu preko vode)...Ako si mazohista, ti ostani u braku, pati i uzivaj( vidi kako da traumu osete i deca);ako si budala bez imalo ponosa, ostani i budi budala do kraja zivota( u nesretnom braku i deca su nesretna); ako ostanes u braku da teras inat, tesko da ce ti srce biti na mestu koliko god se lagala... Hiljadu opcija, jedna ispravna: Bezi glavom bez obzira od takve osobe! Ko je u stanju da te prevari jednom nece se zaustaviti...na jednoj prevari( samo ce bolje odraditi ostale)!

Hm, cudno kako neki ljudi ocekuju samo prevare i lazi... verovatno zato sto to oni sami jedino daju :?
Ne, niko ne treba nista da "guta" da bi bio srecan ili ti lazno srecan... vec treba najiskrenije da se razgovara. To je ono o cemu ja pricam. Stvarno mi nije jasno zasto upadas sa nekim plitkim stvarima u drugaciju vrstu razgovora.
Pozdrav! :wink:
 
Nadya:
migud:
Hm... Strasno! Sta su sve zene u stanju da `progutaju` kad ih muskarac prevari! Nema tu nikakve filozofije tipa moja proslost,tvoja proslost, nesretno detinjstvo, razgovor( pa da bude: zednu preko vode)...Ako si mazohista, ti ostani u braku, pati i uzivaj( vidi kako da traumu osete i deca);ako si budala bez imalo ponosa, ostani i budi budala do kraja zivota( u nesretnom braku i deca su nesretna); ako ostanes u braku da teras inat, tesko da ce ti srce biti na mestu koliko god se lagala... Hiljadu opcija, jedna ispravna: Bezi glavom bez obzira od takve osobe! Ko je u stanju da te prevari jednom nece se zaustaviti...na jednoj prevari( samo ce bolje odraditi ostale)!

Hm, cudno kako neki ljudi ocekuju samo prevare i lazi... verovatno zato sto to oni sami jedino daju :?
Ne, niko ne treba nista da "guta" da bi bio srecan ili ti lazno srecan... vec treba najiskrenije da se razgovara. To je ono o cemu ja pricam. Stvarno mi nije jasno zasto upadas sa nekim plitkim stvarima u drugaciju vrstu razgovora.
Pozdrav! :wink:
Ma da,lepo vi za `okrugli sto` pa natenane... Dajem mu 5 min. da ce da te ubedi kako si u stvari ti kriva za prevaru!
P.S. Jos je cudnije kako neki olako prelaze preko prevara i lazi
 
@migud

ocigledno ima toliko ogorcenosti u tebi da nisi iskusila niti osetila sta je u stvari iskrenost, ali to nikako ne sme da znaci da ne das sansu i automatski da otpises iskrenost kao opciju... no dobro... svako bira ono sto mu/joj najvise odgovara...

onopic; zavisi kakav je tip prevare, prevara je ispoljavanje duboko zakopanog problema (kao sto je Nadya vec i spomenula), i najcesce je uzrok tome nesigurnost u samog sebe, i druge... iz nesigurnosti proizlazi i nemogucnost postovanja i verovanja drugim osobama, pa i sebi... poverenje je jako lako izgubiti, a neverovatno teshko i dugotrajno je ponovo steci izgubljeno poverenje... ali VREDI POTRUDITI SE! :)

tvoj problem je tezak... Nadya je dala najbolje savete, tj. savete sa kojima se u potpunosti slazem, ali napominjem ono sto je i ona rekla, ali ne sme da prodje neopazeno...

iskrenost i sav ulozen trud vredi i ima smisla ukoliko je u pitanju prava ljubav... ako nije, onda iskrenosti ni ne moze biti...

good luck...
 
Како после преваре?

Па зависи шта је у ствари та превара значила за оног ко вара. Зависи и од његове спремности да прихвати одговорност за то што је учинио и да поправи нарушене односе у браку.
Зависи и од преварене особе: колико је спремна да настави даље, да пређе преко свега...Превара се не може заборавити, али није добро ни целог живота набијати је партнеру на нос.

Da. Slažem se sa Vama.
Baš pametan komentar.
Jer ako "oprostite" pa to nabijate na nos sigurno
će biti mnogo gore.

Dakle, prvo rešite sa sobom možete li da oprostite.
ako možete morate i zaboraviri da ste oprostili

Ako ne, pa, dobar razvod je bolji od lošega braka.

I apsolutno nije ista prevara "na mah",
mislim, npr. malo više alkolhola,
provokacija sa ženske strane i sl.

Za udatu ženu je mnoooooogo opasnija
jedna suparnica, nego 5 njih, ako je bilo samo po jednom.
 
Poslednja izmena:

Nisam bila u braku nikada, ali zaista mi je u životu toliko dosta tuđih gluposti, i kojekakvih gluposti što gledah od ljudi, da nemam nameru, ali nemam nameru, da praštam prevare. Niti sam ikada, niti ću. Nisam ni u vezama opraštala, a ne da ću danas sutra, kada budem u braku.

Svaka čast ko može, ume i zna posle toga kako treba, nekome verovati..ja ne znam, ne umem i tačka. Izdaja je to, i nema dalje.

:hvala:
 
pa da svi sve znaju ne bi nigdebilo problema

Pa, da imaju imalo pameti, ne bi to ni radili, valjda takvi ljudi. Što kažu, kada već nemaš pameti da takve stvari ne radiš, a ono budi makar čovek, pa priznaj...:mrgreen: Šalu na stranu, Hiraj, sve su to nezreli ljudi po meni. Zreli ljudi koji stupaju u brakove, znaju da ne možeš imati privilegije, bez odgovornosti . A, odanost je jedna od njih.

Što je ovaj forum bio gotivan u početku...

I tebi se tako čini? :think: I meni.
 

Back
Top