Sta se desilo FLopy disku ?

123456789

Ističe se
Poruka
2.175
ovako pre neki dan mi je crklo napajanje i ja se odlucim da kupim novo kuciste i da prebacim komponente iz jednog u drugo.Sve sam lepo odradio ali flopy nikako da proradi , povezao sam ga i na maticnu i na napajanje
i proveravao sto puta da nesto nisam dobro uradio ali sve je OK.
DA li je mozda flopy crkao sa kad i staro napajanje ?
JEl pada nekom napamet sta mu se desilo ?

PS. Nebih ja ni namesto flopy nego je potreban mom ćaletu.
 
123456789:
ovako pre neki dan mi je crklo napajanje i ja se odlucim da kupim novo kuciste i da prebacim komponente iz jednog u drugo.Sve sam lepo odradio ali flopy nikako da proradi , povezao sam ga i na maticnu i na napajanje
i proveravao sto puta da nesto nisam dobro uradio ali sve je OK.
DA li je mozda flopy crkao sa kad i staro napajanje ?
JEl pada nekom napamet sta mu se desilo ?

Sad mu vise nije nista :D
 
Ako svetli lampica prilikom dizanja sistema flopi je verovatno ispravan.Probaj da okrenes id kabel mislim iako je sad okrenut kako treba pa ga okrenes naopako nemoze se nista lose desiti.A ako proradi onda si pobedio.I pustite odgovore tipa " stace ti to to ja nikad ne stavljam u masinu " covek je lepo napisao da mo flopi treba za caleta, a ako neznate odgovor preskocite temu. :twisted:
 
Кулиража:
123456789:
Кулиража:
Kad palis racunar ili kad ubacis disketu u NJ da li svetli ona zelena lampica ili uopste ne daje znake zivota?
Ako je ovo drugo da nisi mozda iskljucio Flopy u BIOS-u?

Svetli lampica !
Ako svetli non-stop ti ponovo otvori kuciste i IDE kabl okreni za 180 stepeni i ne bi trebao da imas problema ubuduce.

Da to sam i uradio ali on i dalje nece da sljaka , da li da kupujem novi ili da pokusam jos nesto , sto se tice kablova sve zivo sam isprobavao.
 

Back
Top