Muzika i ples na filmu

Da li gledate mjuzikle?

  • Mrzim mjuzikle

  • Volim mjuzikle

  • Uglavnom ne gledam, poneki mi se dopadne

  • Mjuzikl - šta je to?


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Mislim da je u uvodnom postu pitanje bilo i sta bi voleli da vidimo kao mjuzikl?
Postoji serija Poslednji gospodari Balkana, francuska, mislim da je u originalu Le dernier seigneur de...kako vec nesto, nebitno. Obuhvata period oko kraja XIX veka. Zanimljiva, dramaticna, strastvena, puna kolorita ovdasnjih obicaja, bas Balkan u pravom smislu.
Mozda bi tako nesto bilo dobro uraditi u formi mjuzikla, sa gomilom izvornih pesama za koje se ni ne zna tacno poreklo i sa kompozicijama iz tog perioda plus nesto novo ali dobro ukomponovano.
Mislim onako isprepletano sa svim religijama i narodima koji ovde zive i da se zacini jednom dobrom ljubavnom pricom :D
Zadrzavam autorska prava, cisto da napomenem ;)

Nesto ozbiljno sam posle pomislio o ovome i dajem ti umnogome za pravo.
Kao prvo, ne vidim drugi nacin da se snimi neki znacajan mjuzikl na ovim prostorima, ako vec ne bio umetnut u neki malo dalji istorijski kontekst.
Ima tu nekih novijih ali vrlo mlakih pokusaja poput 'Carlston za Ognjenku' ili 'Zone'..
Prije par dana bila je obiljezena 50-godisnjica od urucenja Nobelove nagrade Ivi Andricu, negdje bas tu sam procitao i jedan kratak intervju sa LJ. Smardzicem:


Ili pak Oliveru Katarinu.

Opet se vracam na Kustu, iako sam ga prvi put vise podsvjesno spomenuo, samo njega mogu zamisliti iza te imaginizovane pozornice i kamere sa svom simbolikom, eksplozijom tonova i slika.. On je taj koji se neprimjetno uvlaci pod kozu. Cak sto vise, mislim da ce na kraju svog opusa bas i snimiti taj neki mjuzikl, mozda i autobiografski i na taj nacin oduziti se svima: zemljacima (citaj: Bosnjacima) koji ga osporavaju, nama ostalim koji ga nismo dovoljno razumjeli i na kraju najvise sam sebi..

Kako nazvati takvo nesto na kraju?! Mozda: 'Balk. Hronika' ili 'Balk. Rapsodija' :D

kako bilo.. autorska prava su Deenina :p
 
Verujem da imamo ogroman kulturni i umetnicki potencijal ali sve se to gusi u nacionalizmu, ostrascenosti, gluposti, mrznji... Onda stvorili smo malo trzise na kome kvalitet ne moze da opstane. Kad bi se mi kao narod, mislim na sve sa ovih prostora i umetnici malo izdigli iz tog primitivizma imali bi ekranizacije Andricevih dela a ne Mirjam i neke lake literature. Smoki ima nos ali nema konkurenciju pa se cini da je mnogo kvalitetniji nego sto jeste.

Pogledaj sta je sad moderno, serije sa vampirima i srednjovekovnom tematikom. Mi imamo uzasno dobre narodne bajke, pa vampir je rec srpskog porekla ali osim Kadijevica niko nije ozbiljnije radio na tome. Srednji vek nam je bajkovit i nabijen emocijama mozda vise nego bilo gde na svetu. Opet sta se radi kod nas? Pavic na staru slavu klonira hiljaditi Bolji zivot. Nekako zivimo na obodu zapadne civilizacije i tapkamo u mestu, dok se ne promeni trend negativne selekcije mi o nekom velikom ostvarenju na ovim prostorima mozemo samo da kuckamo na Krsti. Nama za takav mjuzikl treba sveza krv i malo bolja publika. Kome da pustis mjuzikl kad su svi zabrinuti za Muftiju iz neke patrijarhalne turske neo-hipi komune?

Kusturica, po mom misljenju, ima neki politicki i licni integritet za razliku od ostalih pa bi imao najvise potencijala da napravi nesto sa talentovanim ljudima. U suprotnom ce Kalina i Mina sa Bosiljcicem biti glavni likovi. Super je Kusta, samo da malo o'ladi sa tim licnim pecatima u svakom delu.

Sto se tice autorskih prava dobro je sto ih imate u vidu :rtfm: :lol:
 
Poslednja izmena:
Volim mjuzikle. Jednostavni su, pozitivni i uvek me oraspoloze. Odlican nacin da se kroz ples, pesmu i glumu iznesu emocije. Sve od besa, ljutnje, ljubavi nadalje. Mozes biti sto pozelis - lukava koketa, fatalka, dama, prostakusa,...
Najdraze su mi ljubavne price u kombinaciji sa humorom.
Svidjaju mi se i kostimi u mjuziklima - glomazni sesiri sa perjem, duge haljine koje prate zensku liniju, kisobrani, lepeze..
Cesto se pocnem loodesati, plesati i pevati dok gledam..:rumenko:


Fiddler on the Roof

muzikal-my-fair-lady-133226.jpg


Zanimljivo kako se dvoje ne gotive u pocetku, a u sustini postoji medju njima skrivena harmonija.


pa (ne tim redosledom)...


West Side Story, The King and I, Top Hat, Gypsy, Cabaret, Oklahoma, Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street, Guys and Dolls Poster, 42nd Street Poster, Hello Dolly, By the light of the silver moon,...
...
 

Prilozi

  • 23b7b7eb5c01c4ca5ba48abfca91be8a.jpg
    23b7b7eb5c01c4ca5ba48abfca91be8a.jpg
    15,8 KB · Pregleda: 57
Poslednja izmena:
Au, nisam gledala film pa sam sad napravila istu facu kao Son Pen, dios mio! Ko je ova bailarina?

Kakav je film? Pretpostavljam da je dobar...mada...ima finu ekipu, a nije nesto dobro ocenjen samo 6/10

... hehe, pa podigao sam drugu temu iz naftalina zbog ovog filma... ali ne znam da l' bi ti se svideo.... uglavnom neka politicka borba i trvenja na americkom dubokom jugu.... a ova balerina je... kako procitah u guglu kada sam je trazio je Nicole Bobek... bila americki ice figure shampion 95'... sada je na uslovnoj je r je bila deo lanca distribucije metamfetamina... hbg, zivot pise drame.... and so on :)...
 
Trijumf:



Imam jedan mali zadatak za vas:-jednom davno sam odgledao jednu teen-mjuzikl komediju iz 80-ih slicnu W.S.Story: mislim da se prica odvijala oko 2 bande a glavni lik ako se dobro sjecam je neki lik, slikar koji oslikava ulicne fasade pa se zaljubi u neku klinku iz suprotnog tabora..
Jedna scena mi se urezala: kada neki drugi tip slusa kasetas okacen o granu i ne obracajuci paznju odtesterise istu, pa onda blebne.. :lol:
Ostao mi je u sjecanju kao ultra-zabavan filmcic!

Nekom poznato ime filma?? Hvala ako se sjetite!
 
Poslednja izmena:
Dino tesko ces to ovde naci... ima temu gore u sticky... gledao sam; ne znam kako se zove...

... ukucao sam ove tvoje parametre u gugl i teen musical, dve bande... sve sto je izbacio je neki film sa Dzoni Depom... ali on nije nikakav slikar... nego nekakav Roka Bili pevac...

... probaj na toj temi gore....

Preterana : sve je to super... ali ne smes da -
Online gledanje (nastavak potrazite sami):
... kacis linkove za download...

... dzizs... izgleda da krecem u kampanju da postanem mayor ovog Pigtown-a... red je da se otvore knjige... 27 gajs aj klipd... braca Erp ...

 
Poslednja izmena:
Hvala Exaybachay, mislila sam da znas malo sam te cimala da guglas, sorry :cmok2:

Tema je muzika i ples na filmu, a kad se tako spoje muzika i film prva asocijacija su mi soundracks i teme pa bi mogli i to da kacimo zar ne? :klap:

Vec je bilo reci o muzici iz Scent of a woman, indirektno preko drugog filma

 
Preterana : sve je to super... ali ne smes da - ... kacis linkove za download...

Postavljeni linkovi nisu za download, vec za online gledanje, koje je limitirano. Sa strane je reklama za skidanje programa eMule, ali sumnjam da nekoga to interesuje. :lol: Ipak, obrisacu kako ne bi bilo belaja...mada nije ni lak posao naci odgovarajuce linkove, pa ako nekome treba nek se baci na pretrazivanje.


@tema

Lagaan: Once Upon a Time in India
 

Prilozi

  • 12743_capa.jpg
    12743_capa.jpg
    26,1 KB · Pregleda: 54
Postavljeni linkovi nisu za download, vec za online gledanje, koje je limitirano. Sa strane je reklama za skidanje programa eMule, ali sumnjam da nekoga to interesuje. Ipak, obrisacu kako ne bi bilo belaja...mada nije ni lak posao naci odgovarajuce linkove, pa ako nekome treba nek se baci na pretrazivanje.

... mislim da ni to ne sme... ali opet sta ja znam... Paja je pre nekog vremena izbacio pravilnik foruma Krstarice gde u prvoj stavci... podebljano... pise da postovi moraju biti smisleni... nesto u to smislu... pa sam se zapitao zasto odavno nisam trajno banovan... moji postovi sadrze sve sem smisla :lol:

@topic

legendarna muzikica -

 

Back
Top