Zene u Srbiji

Tommy_V

Aktivan član
Poruka
1.208
Danas sam malo u kancelariji pa da podelim sa vama neka misljenja i zapazanja. Neke stvari sam znao i od ranije - ali da podelim sa vama...

Elem, Srbija je puna prelepih zena. Nekako u razlicitim uzrastima, sve su lepe na nekako vrlo poseban nacin.

Primetio sam takodje da u Srbiji ima jako puno zena na bitnim pozicijama u firmama i da su vrlo kompetentne i znaju znanje. Govore strane jezike i u svakom slucaju ostavljaju odlican utisak.

Mislim da u Srbiji MOZDA nema velikih problema sa emancipacijom zena, bar ne u urbanim sredinama. Sta vi mislite?

Mislim, nase zene su cudo - i hvala im sto su tako super. :wink:
 
Tommy_V:
Danas sam malo u kancelariji pa da podelim sa vama neka misljenja i zapazanja. Neke stvari sam znao i od ranije - ali da podelim sa vama...

Elem, Srbija je puna prelepih zena. Nekako u razlicitim uzrastima, sve su lepe na nekako vrlo poseban nacin.
Primetio sam takodje da u Srbiji ima jako puno zena na bitnim pozicijama u firmama i da su vrlo kompetentne i znaju znanje. Govore strane jezike i u svakom slucaju ostavljaju odlican utisak.

Mislim da u Srbiji MOZDA nema velikih problema sa emancipacijom zena, bar ne u urbanim sredinama. Sta vi mislite?

Mislim, nase zene su cudo - i hvala im sto su tako super. :wink:

Baš si sladak i slažem se da je svaka žena lepa na svoj način :D :D :D
 
mislim, meni je slatko što Tommy tako misli i piše ...ali jel sve baš tako,a?
ja ne bi bila takav optimista...

ptičice poje, cveće cveta, život je sjajan a žene u Srbiji su super i nemaju problema...hm...
 
Pa dobro, covek nije rekao da nemaju ili imaju problema, samo je primetio da su lepe, obrazovane, itd.
Konacno jedno pozitivno misljenje o zenama u Srbiji ovde na forumu. Uglavnom mozemo naici na misljenja da smo sponzoruse, droljetine i jos ne znam kakve. A ja kad se osvrnem malo oko sebe i pogledam devojke i zene sa kojima proovodim vreme, vidim da su to uglavnom zene koje je Tommy i opisao.
:P
 
kapiram.
udarilo mu proleće u glavu :lol:



ne, bez zezanja, zaista je lepa primedba (a i nije spočitavanje: one mene neće)

different voice, welcome!


meni je sve lepo kad sam raspoložena, i obrnuto.
 
b]
Koji se muškarac poziva na "emancipaciju" žena u 21. veku :roll:

Odrasli muškarac smatra žene ravnopravnim, zato sto ih poznaje 8) Prirodno su predodređene, da mnogim veštinama, vladaju čak bolje od nas. Doduše, nije mi najjasnije poslednje istraživanje da su bolji vozači :?

Što se lepote tiče, tu je po mom mišljenuju, reč o zabludi. Za sela i srpske palanke ne znam, ali znam za prestonicu. Pun grad prelepih devojka, ide proleće i jedva čekam gole pupkove i dugonoge lepotice. Naša sirotinja ,isplivaće na da ih miluju sunce i tuđi gladni pogledi.

Nikada nećete videti najlepše Parižanke, Njujorčanke, Andalužanke i najlepše žene svih gradova sveta na ulici. One se ne voze gradskim prevozom, ne trče sa zembiljima po gradskim pijacama, ne čekaju one decu ispred škole, njih dovoze i odvoze, one su predmet obožavanja iza 1000 brava. Ukoliko rade, onda su okupirane 18 sati poslom, za njih postoji samo petak i subota. Kada ih vidite, zanemite od lepote. Ja odavno nisam zanemeo u Beogradu, sve su, uglavnom iste. Mađarska je prošla pre nas tranziciju, u to vreme sam proveo tri meseca u Budimpešti. Mađarice su prelepe, njih ste onda mogli da vidite, kako kao na modnoj reviji zanose kukovima dok žure na posao u 9 ujutru. I u toku dana nigde više!. Zato Beograđani, uživajmo dok nam lepotu sa ulica ne otmu zakoni lovaca i plena.[/b]
 
smatra se da je dodatni problem emancipacije zena u nasem drustvu to sto crkva propagira, tj njeni sveti kanoni nalazu vernicima da je muskarac glavni a da je zena iza njega, i da treba da ga sledi.
ovo je realni problem za emancipaciju, kada jedna od mocnijih i popularnijih institucija u nasem drustvu vaspitava svoje stado u ovom duhu i kaze da zena i u 21. veku treba da sledi i prati (citaj slusa) muskarca koji je glavni.
simptomaticno je da je veci broj vernika zenskog pola, mada to je neki moj utisak da vas je vise...
 
HeBePoBaTaH_:
b]
Koji se muškarac poziva na "emancipaciju" žena u 21. veku :roll:

Odrasli muškarac smatra žene ravnopravnim, zato sto ih poznaje 8) Prirodno su predodređene, da mnogim veštinama, vladaju čak bolje od nas. Doduše, nije mi najjasnije poslednje istraživanje da su bolji vozači :?

Što se lepote tiče, tu je po mom mišljenuju, reč o zabludi. Za sela i srpske palanke ne znam, ali znam za prestonicu. Pun grad prelepih devojka, ide proleće i jedva čekam gole pupkove i dugonoge lepotice. Naša sirotinja ,isplivaće na da ih miluju sunce i tuđi gladni pogledi.

Nikada nećete videti najlepše Parižanke, Njujorčanke, Andalužanke i najlepše žene svih gradova sveta na ulici. One se ne voze gradskim prevozom, ne trče sa zembiljima po gradskim pijacama, ne čekaju one decu ispred škole, njih dovoze i odvoze, one su predmet obožavanja iza 1000 brava. Ukoliko rade, onda su okupirane 18 sati poslom, za njih postoji samo petak i subota. Kada ih vidite, zanemite od lepote. Ja odavno nisam zanemeo u Beogradu, sve su, uglavnom iste. Mađarska je prošla pre nas tranziciju, u to vreme sam proveo tri meseca u Budimpešti. Mađarice su prelepe, njih ste onda mogli da vidite, kako kao na modnoj reviji zanose kukovima dok žure na posao u 9 ujutru. I u toku dana nigde više!. Zato Beograđani, uživajmo dok nam lepotu sa ulica ne otmu zakoni lovaca i plena.[/b]

vidi sad ti utrkivanje....
niski start
Eljen, eljen Neverovatan :lol:
 
random_cloud_form:
smatra se da je dodatni problem emancipacije zena u nasem drustvu to sto crkva propagira, tj njeni sveti kanoni nalazu vernicima da je muskarac glavni a da je zena iza njega, i da treba da ga sledi.
ovo je realni problem za emancipaciju, kada jedna od mocnijih i popularnijih institucija u nasem drustvu vaspitava svoje stado u ovom duhu i kaze da zena i u 21. veku treba da sledi i prati (citaj slusa) muskarca koji je glavni.
simptomaticno je da je veci broj vernika zenskog pola, mada to je neki moj utisak da vas je vise...



SPC i pravoslavna vera, ne prave razliku između muškaraca i žena, niti se u tom smislu bave bilo kakavom propagandom. Tako je uvek bilo kroz istoriju (Jefimija, prva srpska pesnikinja, brojnost i značaj koje je SPC pridavala ženskim manastirima itd.) Kanon se, u toj oblasti, ne bavi polovima, več porodicom! u kojoj podjednaki značaj imaju oba supružnika. U postkomunističkoj Srbiji, u kojoj je jedna od tema priznavanje penzija četnicima, o tome je besmisleno i govoriti.

Sa druge str. Šerijatsko pravo zbog poligamije koju zagovara, prirodno mora da pravi razliku između žena i muškaraca. Po Šerijatu, recimo, dete rođeno 300 dana nakon smrti muža smatra se bračnim, što govori na najbolji način o položaju žene, u tako naizgled, sekularno zatvorenoj zajednici.

Ravnopravnost muškarca i žena u SPC, zagovaraju i Zeloti, kao najradikalnija struja 8)
 
[/b][/quote]

vidi sad ti utrkivanje....
niski start
Eljen, eljen Neverovatan :lol:[/quote]


Moj omiljeni diskutant je - Beti :)

Naravno da su Srpkinje lepe, ne mogu da kažem da su najlepse, samo su vidljivije od drugih.

Negooo, da pogledas "Ferpektan zločin" (nije perfektan), po tvom je ukusu, lepa savremena priča o odnosima među polovima :wink:
 
A kakve veze ima odakle je zena,kada su u osnovi u samoj osnovi koju niko nece da primeti sve one suprotan pol,lepsi pol i nikada ni u jednom jedinom slucaju ili sitaciji ne treba gledati na sistem emancipacije ili bilo cega drugog sto je samo glupo moralisanje.
One postoje,one su divne.Zar nije dovoljno reci samo to o zenama?
 

Back
Top