Grejač u rerni

Ona Marge

Veoma poznat
Poruka
10.610
Imam privileg šporet...ravna ploča, rerna sa ventilatorom gde mogu da se peku 3 tepsije...u stvari, moglo je.
Danas uključim rernu i ona za sat vremena nije uspela da podigne temperaturu iznad 150 stepeni. Nekako sam izmučila ribu što se pekla u njoj.
E sad, večeras mm da vidi šta je sa njom, uključi rernu, ali ne uključi ventilator i ona čas posla dođe do 200.
Da li te rerne imaju različite grejače kada radi ventilator i kada ne radi, jer ja nikad nisam pekla bez ventilatora ?
 
Evo, gotova priča. MM rasklopio i proverio grejač postoji oko ventilatora i kad se uključi rerna da radi ventilator, onda radi on i donji grejač. Kada hoću da radi rerna bez ventilatora , onda radi donji i gornji grejač. Tako funkcioniše. Tako radi ova moja rerna. Crko je taj grejač oko ventilatora, to ću sutra kupiti, mm zameniti i teraj dalje.
I ko zna zašto je to dobro, jer mi nikad ne bi palo na pamet da uključujem rernu bez ventilatora, a možda bi nešto bilo ukusnije da on ne radi. Mislim, možda se neko meso ne bi moralo pokrivati folijom , nego ga mogu ispeći i bez toga. Ili krompir, možda ne bi morao u vatrostalnu sa poklopcem ?
 
Prođoh danas sve radnje sa delovima za šporete. Kažu, stari model grejača, nema ! Pa kolko stari model može biti kada je šporet sa ravnom pločom i rerna ima mogućnost pečenja na tri nivoa ?
Sad nemam pojma šta da radim, a nije ni neka šklj marka, privileg je šporet.
 
Prođoh danas sve radnje sa delovima za šporete. Kažu, stari model grejača, nema ! Pa kolko stari model može biti kada je šporet sa ravnom pločom i rerna ima mogućnost pečenja na tri nivoa ?
Sad nemam pojma šta da radim, a nije ni neka šklj marka, privileg je šporet.

To ti je tako kod nas kad se prodajom bavi ko hoće. Niko da obezbedi servis i delove iako su u obavezi da to rade i to 10 godina od poslednje prodaje. Ali, Srbija je to...
Uostalom šta brineš kada ti se mm razume u te stvari, uzeće neki drugi grejač i sve će da sredi.
 
Slažem se. I ja imam novi šporet sa ventilatorom koji može da peče 3 tepsije i nikako nisam zadovoljna. Od samog početkka - ne valja. Sa desne strane mi izgori, a na sredini ostane presno, onda nekad peče sa ventilatorom super, a nekad isuši, uopšte nema pravila. Mnogo mi je bio bolji stari šporet koji je imao 25 godina. Svi ovi novi uređaji su bezveze i tačno traju 5 godina koliko je i garancija, a posle je gotov , a eto nema ni delova.
 
Posle koznakoliko godina koristim ovaj šporet bez ventilatora i moram da prijavim da mnogo bolje peče bez njega. Jedino još nisam spremala pusla koru, ali lenja pita, pogačice, pica, meso i krompir, sve je lepše bez ventilatora. Kojisam ja kreten, trebalo je da mi se šporet pokvari pa da shvatim da bolje tako peče.
Mada, danas, po navici spremih dve pice da se peku, a to sada ne može odjednom, nego redom, jedna po jedna...
 
Ja imam sličan šporet koji ima nekoliko opcija sa ventilatorom...kada se okrene na slicicu na kojoj je samo ventilator budu užasne kore, a dobro se ispeku kada se okrene na sličicu sa ventilatorom i donjim grejačem :) Isprobajte sve opcije na šporetu...
 
Prođoh danas sve radnje sa delovima za šporete. Kažu, stari model grejača, nema ! Pa kolko stari model može biti kada je šporet sa ravnom pločom i rerna ima mogućnost pečenja na tri nivoa ?
Sad nemam pojma šta da radim, a nije ni neka šklj marka, privileg je šporet.

Ako živiš u Beogradu,ne bacaj stari grejač postoji jedna radnja na Kanarevom brdu koja proizvodi grejače,možda mogu da naprave takav,ili bilo koja radnja koja se bavi tim poslom.Mislim da ih ima i na buvljaku na N.Beogradu.A kada popraviš šporet onda peci u režimu kakvom ti odgovara,sa ili bez ventilatora.
 
aj da pitam i ja nesto,kupila sam pre pola godine sporte sa tom multifunkcionalnom rernom tj taj koji u ventilatoru ima i grejac i koji moze da pece na tri nivoa,par puta sam probala i nista mi nije uspelo e sad ili ja ne znam da podesim sporet ili ta rerna nije bas toliko dobra kako je predstavljaju u pitanju je sporet GORENJE takodje sa ravnom plocom probala sam da pecem i korice za tortu i to po dva pleha a isto i peciva i nije to uopste ispalo kako treba .Gde gresim?
 
aj da pitam i ja nesto,kupila sam pre pola godine sporte sa tom multifunkcionalnom rernom tj taj koji u ventilatoru ima i grejac i koji moze da pece na tri nivoa,par puta sam probala i nista mi nije uspelo e sad ili ja ne znam da podesim sporet ili ta rerna nije bas toliko dobra kako je predstavljaju u pitanju je sporet GORENJE takodje sa ravnom plocom probala sam da pecem i korice za tortu i to po dva pleha a isto i peciva i nije to uopste ispalo kako treba .Gde gresim?

Ja imam šporet, frižider i veš mašinu Gorenje i sve je GROZNO! :-( Ali što se tiče šporeta ja pečem peciva u 2-3 pleha odjednom i budu ok, samo ne budu u isto vreme gotovi, ali kore za torte nikad ne pečem više od jedne u isto vreme. Nego jednu-po jednu. Možda ne uključiš dobru opciju? :-/ Možeš da pečeš 2-3 pleha samo ako uključiš opciju sa ventilatorom.
 
:
Ja imam šporet, frižider i veš mašinu Gorenje i sve je GROZNO! :-( Ali što se tiče šporeta ja pečem peciva u 2-3 pleha odjednom i budu ok, samo ne budu u isto vreme gotovi, ali kore za torte nikad ne pečem više od jedne u isto vreme. Nego jednu-po jednu. Možda ne uključiš dobru opciju? :-/ Možeš da pečeš 2-3 pleha samo ako uključiš opciju sa ventilatorom.
ma uputstvo sam prostudirala sto puta i sve opcije isprobala i nicim nisam zadovoljna.pecivo kada sam stavljala znam da ne moze u isto vreme da bude gotovo ali onda jedna strana mi bude vise ispecena ma uopste nisam zadovoljna:sad2::sad2::sad2:
 
ja ne znam ni cemu to proseravanje sa ventilatorom, do pre neku godinu nismo ni znali za to a sad odjednom ne mozemo bez glupog ventilatira? :lol:
imam stari sporet nema tu glupost i ne pada mi na pamet da ga menjam osim ako ne daj boze rikne da ne moze da se popravi

potpuno je logicno da sa ventilatorom ne moze da pece kao i bez :lol:
 
a kako peku sporeti na vise nivoa u pekarama...
Mogu peci i te kako dobro sa ventilatorom!
Ja kupila neku rernu sa ventilatorom, neka jeftinija.. kad sam je ukljucila uzas... na jednu stranu gori a na drugoj ne pece... spakujem sôret, vratim u prodavnicu, dodam duplo vise para, kupim zmaja od rerne i sad uzivam.... na 2 ili tri nivoa.. kako kad :)
 
aj da pitam i ja nesto,kupila sam pre pola godine sporte sa tom multifunkcionalnom rernom tj taj koji u ventilatoru ima i grejac i koji moze da pece na tri nivoa,par puta sam probala i nista mi nije uspelo e sad ili ja ne znam da podesim sporet ili ta rerna nije bas toliko dobra kako je predstavljaju u pitanju je sporet GORENJE takodje sa ravnom plocom probala sam da pecem i korice za tortu i to po dva pleha a isto i peciva i nije to uopste ispalo kako treba .Gde gresim?

Ja imam ugradnu multifunkcionalnu rernu "gorenje" i više sam nego zadovoljna. Ja sve kore za torte pečem na tri nivoa, i sva peciva moguća, i sve mi bude odlično. Sve slike koje kačim ovuda, na kojima je hrana, sve je pečeno na više nivoa uvek. I meni je sve dobro. Moram u toku pečenja da okrenem pleh, i ne budu sva tri pečena u isto vreme, ali u roku od 5 - 10 minuta budu.

Uz svo moje uvažavanje, pogrešila si u izboru proizvodjača :rtfm:

Ja sam pogrešila kada sam kupila "gorenje" mašinu za sudove, inače sva ostala bela tehnika mi je njihova, i svime sam zadovoljna.
 
a kako peku sporeti na vise nivoa u pekarama...
Mogu peci i te kako dobro sa ventilatorom!
Ja kupila neku rernu sa ventilatorom, neka jeftinija.. kad sam je ukljucila uzas... na jednu stranu gori a na drugoj ne pece... spakujem sôret, vratim u prodavnicu, dodam duplo vise para, kupim zmaja od rerne i sad uzivam.... na 2 ili tri nivoa.. kako kad :)

nije isto profi sporet i ovi kineski od 20 000 ;)
vecina nas ne moze da priusti neki sa cenom ko tri plate i onda je potpuno logicno ako odes i kupis neki satro gorenje da ces dobiti djubre

pricala mi zena koja je bila prodavac u radnji sa tehnikom, morali su da zatvore radnju nisu mogli da zive od zalbi tuzbi reklamacija i kojecega na tehnicku robu
kakvo gorenje, simens i ostalo to nije proslo pored

u danasnje vreme il ces zestoko da ga platis pa da se molis da je original il ces da das neke prosecne pare al da ne ocekujes neki kvalitet :aha:

zato ja licno glasam za stari dobri dokle god moze kad ne moze aj pomozi boze sa ovim kinezima :(
 
Kupili smo rernu Eletrolux, najjednostavniju, ima samo pecenje na 3 nivoa, ventilator, displej sa satom...
Otkud znam valjda je to sve od funkcija.
Ima ona ono pecenje samo gore, samo dole, i gore i dole, i ima funkciju sa ventilatorom.



Sve je fino, pogacu smo pekli, ok.
Djuvec pravili, ok.
Podgrevali, ok.

Ali...
Stavili pile da pecemo, katastrofa!
To prsti, to puca, to se ona masnoca i voda slivaju po celoj rerni, staklo ubljuzgano...
Dodje mi da je izbacim na ulicu.
Uzmem da je oribam, ukljucim samo svetlo a ventilator vec pocinje da drnda.
Do duse ne ono jako kao sto duva kada joj ukljucis opciju "sa ventilatorm", ali duva mi dok je ribam u oci, nos, ma popi*dim skrozzzz
smilie_girl_130.gif

Dakle hocu da kazem da ventilator radi cim joj ukljucis bilo sta pa makar i svetlo i ne moze (ili mi ne znamo) da se iskljuci.

Zvali smo servis, mislim da su usvojili odluku da dodju.

Ali pitam vas ako neko ima neko iskustvo, da servisera docekamo sa nekim predznanjem :malav:

PS Meso smo pekli 2X i oba puta je bilo isto. Jos da napomenem da smo pekli na 180-200 C, nismo divljali sa nekih 250C i tako to.

U pomoc!
 
Moja ima dva ventilatora.
Jedan koji se odmah pali cim okrenes bilo koje dugme i ona sluzi da hladi okolinu rerne i da neutralise vodenu paru.
Druga je ona koju ti ukljucujes kada hoces.

Bili su nam danas majstori iz servisa, objanili da je to rerna sa takvim ventilatorima, i rekli da je rerna u redu sto ona realno i jeste.
Ali nam predstoji valjda period privikavanja kako se sta pece u njoj.

Jel tebi meso pozuti tako poklopljeno?
Jel peces nekada bez poklopca a sa folijom?
 

Back
Top