EU neće da vodi izbornu kampanju u ime vlasti

User Friendly

Buduća legenda
Poruka
25.007
Zvaničnici Evropske unije postali su vrlo skeptični i negativno nastrojeni prema politici Beograda, posebno prema onoj koju Vlada Srbije posredstvom svojih pregovarača vodi na severu Kosova, nezvanično saznaje „Blic“ od diplomatskih izvora iz Brisela.


Paraliza i na terenu i u pregovorima: Kuper i Stefanović tokom jednog od ranijih razgovora
- Stav je da potezi koje vlasti u Srbiji vuku imaju veze sa izborima koji se bliže. Svi u Briselu misle da se vlast našla uvređenom pošto je shvatila da Brisel neće da vodi predizbornu kampanju u njeno ime, posebno ne kada je reč o situaciji i krizi na Kosovu - navodi naš dobro obavešteni izvor.

Povodom dolaska posrednika EU u razgovorima Beograda i Prištine Roberta Kupera u Beograd i najave šefa srpskog pregovaračkog tima da će na sastanku biti reči o situaciji na prelazima Jarinje i Brnjak, izvor „Blica“ navodi da to svakako neće biti teme.

- U Kuperovoj nadležnosti je da pokrene pitanje primene dogovorenog sporazuma o pečatima, koji je do danas ostao prazno slovo na papiru, tako da će tokom razgovora biti reči samo o tehničkim pitanjima, ne o barikadama - navodi izvor.

Opširnije u štampanom izdanju

http://www.blic.rs/Vesti/Politika/281401/EU-nece-da-vodi---izbornu-kampanju-u-ime--vlasti

Ode drug BoTa. Pustise ga niz vodu gazde iz EU.:(
 
U Srbiji generalno ljudi pate od percepcije da su nesto mnogo vazni.

Sto bi se Merkelova drugacije ponasala prema predsedniku Srbije u odnosu na nekog drugog.

Vec sam pisao Poljska, Ceska, Rumunija, Slovacka, Bugarska imaju priblizno stanovnika kao Nemacka.

Pa ipak u EU je veci uticaj nekog nemackog veceg grada a da ne govorimo neke od 16 nemackih pokrajina-drzava nego svih ovih zemalja zajedno.

http://forum.krstarica.com/showthread.php/500721-Amerikanci-pisu-Nemacka-je-postala-velika-sila
 
U Srbiji generalno ljudi pate od percepcije da su nesto mnogo vazni.

Sto bi se Merkelova drugacije ponasala prema predsedniku Srbije u odnosu na nekog drugog.

Vec sam pisao Poljska, Ceska, Rumunija, Slovacka, Bugarska imaju priblizno stanovnika kao Nemacka.

Pa ipak u EU je veci uticaj nekog nemackog veceg grada a da ne govorimo neke od 16 nemackih pokrajina-drzava nego svih ovih zemalja zajedno.

http://forum.krstarica.com/showthread.php/500721-Amerikanci-pisu-Nemacka-je-postala-velika-sila

Meni nikada nisu bili jasni ljudi koji preterano kritikuju ovu zemlju ne uočavajući da su druge zemlje po mnogim stvarima gore i da je baš to što našu zemlju smatramo kantom smeća i imamo ovakve ljude na vlasti...

Kažeš da nismo važni Migel? Zašto je onda njima toliko važno da mi priznamo Kosovo??? Znaš li da Grčka i dan danas ne priznaje da je Istambul turski grad?
Zašto ne nateraju Kipar da prizna Severni Kipar koji je de fakto nezavisna država mnogo duže od Kosova?

Ima mnogo primera, znaš i sam, Španija, Irska, Rumunija, svuda maltene...
Zašto mi moramo da priznamo državu kojom vlada terorista Hašim Tači???
 
Meni nikada nisu bili jasni ljudi koji preterano kritikuju ovu zemlju ne uočavajući da su druge zemlje po mnogim stvarima gore i da je baš to što našu zemlju smatramo kantom smeća i imamo ovakve ljude na vlasti...

Verovatno nisi shvatio kontekst.

Prvenstveno sam mislio na ljude na funkcijama i to generalno u istocnoevropskim zemljama koji za sebe misle da su nesto mnogo vazni.

Zato svaki izbori dodju kao biti il' ne biti i otud teske reci u kampanjama.
 
Vladajuće stranke gube podršku EU za izbore

Vlada u Srbiji našla se uvređenom pošto je shvatila da Evropska unija neće voditi predizbornu kampanju u njeno ime, piše list "Blic" pozivajući se na diplomatske izvore u Briselu.

To bi moglo da znači da neće biti većih pomaka u procesu evropske integracije na koje bi vladajuće stranke mogle da računaju za naredne izbore koji bi trebalo da se održe u proleće 2012. godine.

Prema navodima Blica, zvaničnici Evropske unije postali su vrlo skeptični i negativno nastrojeni prema politici Beograda, posebno prema onoj koju Vlada Srbije posredstvom svojih pregovarača vodi na severu Kosova.

"Stav je da potezi koje vlasti u Srbiji vuku imaju veze sa izborima koji se bliže. Svi u Briselu misle da se vlast našla uvređenom pošto je shvatila da Brisel neće da vodi predizbornu kampanju u njeno ime, posebno ne kada je reč o situaciji i krizi na Kosovu", naveo je izvor lista.

Evropska unija dala je "vetar u leđa" proevropskoj opciji u prethodnoj predizbornoj kampanji, kada je neposredno pred parlamentarne izbore 2008. godine odobrila potpisivanje Sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju EU, što je bio veliki korak napred u procesu evropske integracije.

Raspoloženje građana prema priključivanju EU je trenutno, prevashodno zbog situacije na Kosovu, na najnižem nivou u proteklih 11 godina. Tek 46 odsto građana sada podržava članstvo Srbije u EU, dok je prethodnih godina podrška bila iznad 60 odsto.


http://www.novimagazin.rs/vesti/vladajuce-stranke-gube-podrsku-eu-za-izbore

Kolika je količina gluposti potrebna ovoj vlasti da sebe dovede u situaciju da je gazda više ne želi i da joj neće pomoći?!

:hahaha:
 
Koliko jos puta EU treba Tadicu , Vuku , Canku , Djilasu , Sutanovcu , Cedi & comp da se popiisa po glavi da bi shvatili da njih njihova EU uopste ne voli .. :lol:

Mora da je kod zutih shabana i njihovih vodja stanje ocajno - cim je EU morala i ,,Blic ,, da ukljuci u antiEU kampanju .. :rotf::rotf::rotf:

Ocekujem da se i B92 ukljuci u antiEU kampanju - kako bi ova prozapadna podkvarena gologuzija napokon shvatila ..
 

Back
Top