Neko ce se prepoznati !!!

vesti2

Početnik
Poruka
29
GLAVNI inspektor Pentagona istražuje praksu vojske da plaća novinare da pišu tekstove i komentare za veb-sajtove na internetu, čiji je cilj uticaj na javno mnjenje na Balkanu. Prema pisanju američkih medija, portparol sekretara za odbranu Donalda Ramsfelda, Lari Di Rita, zahtevao je od glavnog inspektora Džozefa Šmica da ispita slučaj i šire aktivnosti Pentagona na “neprimerenom” plaćanju novinarima.
Američka TV stanica Si-En-En je prva izvestila o ulozi Pentagona u dva veb-sajta - “Sautist Juropian Tajms” namenjenom Balkanu i “Magrebia” usmerenom ka Alžiru, Libiji, Mauritaniji, Maroku i Tunisu. Di Rita smatra da nema nikakvih nepriličnih aktivnosti”, ali da želi da dobije širok pogled na ovo pitanje.
Istakao je, kako su preneli američki mediji, da su oba projekta rađena u bliskoj saradnji sa Stejt departmentom.

Sajt za Balkan je izrastao, u vreme bombardovanja 1999. godine. Zamišljeno je, kako je precizirao, da bude protivteža “srpskoj propagandnoj mašineriji, koja je koristila Internet”.
On kaže da je sajt okrenut prevashodno mladoj publici, i da predstavlja “napor da se čuje glas umerenosti, ali ne dezinformacije”, ističući: “Svaka reč je istinita”.
Predsednik SAD je sve ovo kratko prokomentarisao da administracija ne sme da plaća komentatorima da “unapređuju naš program”.
 
Mi smo samo zrtve velikih igraca u informativnom smislu reci, velikih zveri - koje normalno unistavaju slabije.

Medjutim, istina je kao VODA - NADJE PUKOTINU! Tako ce i njihovo zadovoljstvo u sirenju dezinformacija i lazi biti kratkog daha - jer zaboravljaju - zivot je samo JEDAN !!!
 
Ni meni to nije jasno, ako se već radi o tekstovima koje plaća američka administracija, a koji se objavljuju na sajtu Pentagona, u čemu je tu skandal? Da li je neko ovde čitao Sportski Žurnal, čiji se novinari i izdržavaju od plaćenih reklama fudbalera i njihovih 'mecena'.
 
Za sve neveste i one koji se takvim pokusavaju da predstave, a i one koji su se prepoznali(pouzdano znam da ima takvih),koji ovde eto pisu "svoje" stavove i misljenje....dovoljno je reci...
"balkanski sajt ima, oko 50 novinara,koje placa Evropska komanda Americke vojske (NATO) preko privatnog ugovaraca "Anteona" kompanije za informacijsku tehnologiju sa sedistem u Ferfaksu, Virdzinija" tako da svako poredjenje sa "Zurnalom" je neumesno.
Radi se o perfidnom nacinu kreiranja javnog mnenja u nasoj zemlji putem interneta, "udarajuci" na svest mladih ljudi...
 
________________________________________________________________________________________________________

vesti2
"balkanski sajt ima, oko 50 novinara,koje placa Evropska komanda Americke vojske (NATO) preko privatnog ugovaraca "Anteona" kompanije za informacijsku tehnologiju sa sedistem u Ferfaksu, Virdzinija" tako da svako poredjenje sa "Zurnalom" je neumesno.
Radi se o perfidnom nacinu kreiranja javnog mnenja u nasoj zemlji putem interneta, "udarajuci" na svest mladih ljudi...[/quote]
________________________________________________________________________________________________________

MOZES LI DA OVO MALO OPSIRNIJE POJASNIS ???
 
Vesti, da ti ja malo pojasnim, pošto si pogrešio adresu: neki ljudi rade svoj posao za koji su plaćeni; radi se o naručenim tekstovima i normalno je da onaj ko daje pare određuje o čemu se piše; problem nije u njima što to pišu ili u onima koji te i takve tekstove naručuju, svako ima pravo da radi po svom nahođenju; problem nastaje tek kada neki drugi mediji počnu da prenose takve tekstove prikazujući ih kao relevantne i nezavisne izjave. Da si tako postavio svoj komentar imao bih razloga da ga podržim i napadnem gde treba, ovako ću se suzdržati, jer, ponavljam, nije na meni da određujem našta neko troši pare. Pogledaj iz njihove perspektive, sve je to u cilju spoljne politike koju sprovode, i ne možemo mi uticati na to. A na savesti svakog od nas je da li će te tekstove prihvatiti kao konačnu istinu ili sagledati ih iz drugog ugla.
 
__________________________________________________________________________________________________________
Nexus 6:
sta ti nije jasno...pa, anti-srpska zavera, covece...[/quote]
_____________________________________________________________________________________________________________


Pa hajde onda da se udruzimo -
pa da im ga damo pravi Balkanski sajt !
 
DisMisaL:
Vesti, da ti ja malo pojasnim, pošto si pogrešio adresu: neki ljudi rade svoj posao za koji su plaćeni; radi se o naručenim tekstovima i normalno je da onaj ko daje pare određuje o čemu se piše; problem nije u njima što to pišu ili u onima koji te i takve tekstove naručuju, svako ima pravo da radi po svom nahođenju; problem nastaje tek kada neki drugi mediji počnu da prenose takve tekstove prikazujući ih kao relevantne i nezavisne izjave. Da si tako postavio svoj komentar imao bih razloga da ga podržim i napadnem gde treba, ovako ću se suzdržati, jer, ponavljam, nije na meni da određujem našta neko troši pare. Pogledaj iz njihove perspektive, sve je to u cilju spoljne politike koju sprovode, i ne možemo mi uticati na to. A na savesti svakog od nas je da li će te tekstove prihvatiti kao konačnu istinu ili sagledati ih iz drugog ugla.

Zar zaista mislis,da sam ja od onih ljudi koji kucaju na otvorena vrata a uz to i na pogresnu adresu...??? VARAS SE JAKO PRIJATELJU....
Prakticno-pragmaticno,se moze sve objasniti,samo se cinjenice ne mogu sakriti...
Kada bih bio u prilici,bilje reci kada bih smeo,da iznesem sva svoja saznanja.....stecena operativnim radom....mnogo stosta bi ti bilo jasnije.

ps. U poslu kojim se ja bavim,postoji jedan termin za ljude,novinare,medije koji koriste takvu vrstu "istine"...KORISNE BUDALE !
 
Nexus 6:
da...a, nasa vojska nije imala novinare na platnom spisku...samo je "vest" kada se USA sluzi takvim sredstvima...
al' to je nji'ova vojska, a ovo je nasa...a ti posle sama proceni koja je bolja... :lol:Moram da se umesam.Kada je rec o placanju vojske za odranu svoje domovinu nije ni steta platiti,ali platiti ih da idu po celom svetu,..pa u ime nekakve demokratije;ni fasizam joj nije ravan,da se neko obogati ubijati nevinu sirotinju,..e Boga mi nije jludski.
A sto citaoci na ovom forumu pisu o SAD ne-zadovoljstvo radi,moj boze pa ako je cista "svesti" nek im odgovoiri na njihovo postavljeno pitanje kao i na njihova ne-zadovoljstvo ako postoji takvo!!!
 

Back
Top