Šta vam se ne sviđa u Čačku?

Srbin1000%

Aktivan član
Poruka
1.462
Šta vam se ne sviđa u gradu?
Šetalište su uništili ovim zadnjim renoviranjem,celo šetalište ima stare kuće i zgrade i sve je nakada bilo u starom stilu,a sada su po sredini kafići i restorani,a ulična rasveta uopšte nema veze i ne uklapa se u takav jedan ambijent!
Dosta gradova u Srbiji ima staro jezgro grada:Beograd,Šabac,Valjevo,Niš,Kruševac...,a mi ono šta imamo smo upropastili!
 
Šta vam se ne sviđa u gradu?
Šetalište su uništili ovim zadnjim renoviranjem,celo šetalište ima stare kuće i zgrade i sve je nakada bilo u starom stilu,a sada su po sredini kafići i restorani,a ulična rasveta uopšte nema veze i ne uklapa se u takav jedan ambijent!
Dosta gradova u Srbiji ima staro jezgro grada:Beograd,Šabac,Valjevo,Niš,Kruševac...,a mi ono šta imamo smo upropastili!

da,odvratno je.
nekako mi je cacak mnogo rastrkan,ogromno prostransto,ali totalni nesklad...kao da je sve ne_planski radjeno...kao da je gomila ljudi u urbanizmu,gde svako vodi svoju politiku,jedan bije u klin drugi u plocu.
a dom zdravlja i bolnica,uzasnuta sam koliko je to jedno od drugog daleko.
gradski prevoz mi se ne dopada.
i svasta jos nesto,mrzi me da pisem,ali u jedno sam sigurna,cacak je nekako postao hladan,izgubio je `dusu`.
 
da,odvratno je.
nekako mi je cacak mnogo rastrkan,ogromno prostransto,ali totalni nesklad...kao da je sve ne_planski radjeno...kao da je gomila ljudi u urbanizmu,gde svako vodi svoju politiku,jedan bije u klin drugi u plocu.
a dom zdravlja i bolnica,uzasnuta sam koliko je to jedno od drugog daleko.
gradski prevoz mi se ne dopada.
i svasta jos nesto,mrzi me da pisem,ali u jedno sam sigurna,cacak je nekako postao hladan,izgubio je `dusu`.

Jeste,a fontanu na trgu su uradili da više podseća na bide nago na fontanu!
Ima mnogo malo zelenila,a i park hoće da ruše!
 
LJUDI! Znaci 90% su toliki seljoberi da je to necuveno. Naravno nije mi namera da prozivam ili da se svadjam ali ljudi su jednostavno najgori!
Terenske poslove sam radio u skoro svim gradovima i u bezbroj sela. Ali u Cacku su ubedljivo najgori.
Em su skrtice pa ne nude majstore,em te svaki psuje. Odes u trafiku da kupis novine ljubaznost je ispod nule. Znaci zlo. Nekazem... Nadje se koji da je ok.
 
LJUDI! Znaci 90% su toliki seljoberi da je to necuveno. Naravno nije mi namera da prozivam ili da se svadjam ali ljudi su jednostavno najgori!
Terenske poslove sam radio u skoro svim gradovima i u bezbroj sela. Ali u Cacku su ubedljivo najgori.
Em su skrtice pa ne nude majstore,em te svaki psuje. Odes u trafiku da kupis novine ljubaznost je ispod nule. Znaci zlo. Nekazem... Nadje se koji da je ok.
Ma ima nas dosta i bezobraznih,to se guraju da uđu u autobus,utrpavaju se koće prvi da bude uslužen!
Čačak ne može da se poredi sa tim istim Čačkom pre 40 i više godina!

Za sve prave Čačane,neka pogledaju ovu predivnu stranicu:
https://www.facebook.com/jervolimocacak
 
Kahm, kahm, evo ovako:

nema normalnih mesta da se izadje

izbor garderobe loš, em je skupo

putevi užas, kad god odem do grada ima nova rupa

sela zapuštena

bolnica se u nekim delovima ( npr ginekologija) nije renovirala sto godina

lekari su nam blagi užas, čast izuzecima

loša zaposlenost i mogućnost za posao

Trg i šetališta su večito u nekim izgradnjama. Mislim dok se odluče koliko će da pokradu, treba tu vremena.

Zapostavljamo arheologiju, a imamo toliko materijala da razvijemo taj segment i oživimo malo muzej i galeriju.

Loši i bahati ljudi

Korumpirana policija ( ali šta ćeš tako je svuda, zašto bi se mi razlikovali)


........................................... itd
 
LJUDI! Znaci 90% su toliki seljoberi da je to necuveno. Naravno nije mi namera da prozivam ili da se svadjam ali ljudi su jednostavno najgori!
Terenske poslove sam radio u skoro svim gradovima i u bezbroj sela. Ali u Cacku su ubedljivo najgori.
Em su skrtice pa ne nude majstore,em te svaki psuje. Odes u trafiku da kupis novine ljubaznost je ispod nule. Znaci zlo. Nekazem... Nadje se koji da je ok.

Jedan moj drug je prokomentarisao nešto slično, kaže ovako: ,,Ma ovi iz grada su sve seljačine. To je sišlo sa neke planine, prodalo dedinu njivu i došlo da živi ovde" .
 
Kahm, kahm, evo ovako:

nema normalnih mesta da se izadje

izbor garderobe loš, em je skupo

putevi užas, kad god odem do grada ima nova rupa

sela zapuštena

bolnica se u nekim delovima ( npr ginekologija) nije renovirala sto godina

lekari su nam blagi užas, čast izuzecima

loša zaposlenost i mogućnost za posao

Trg i šetališta su večito u nekim izgradnjama. Mislim dok se odluče koliko će da pokradu, treba tu vremena.

Zapostavljamo arheologiju, a imamo toliko materijala da razvijemo taj segment i oživimo malo muzej i galeriju.

Loši i bahati ljudi

Korumpirana policija ( ali šta ćeš tako je svuda, zašto bi se mi razlikovali)


........................................... itd


E ovo je svugde tako... Znaci svugde.
 
da,odvratno je.
nekako mi je cacak mnogo rastrkan,ogromno prostransto,ali totalni nesklad...kao da je sve ne_planski radjeno...kao da je gomila ljudi u urbanizmu,gde svako vodi svoju politiku,jedan bije u klin drugi u plocu.
a dom zdravlja i bolnica,uzasnuta sam koliko je to jedno od drugog daleko.
gradski prevoz mi se ne dopada.
i svasta jos nesto,mrzi me da pisem,ali u jedno sam sigurna,cacak je nekako postao hladan,izgubio je `dusu`.

čuj kao da je gomila ljudi u urbanizmu, pre će biti kao da nikoga nema! I da ih je gomila našao bi se makar jedan iole pametan
trg godinama ne mogu da završe, počeli su popločavanje, i ko zna kada će završiti
odavno nije izgrađeno ništa impozantno, nijedno novo obeležje grada, stare lepe kuće stoje zapuštene, i kao što je postavljač teme već rekao uglavnom se ruše, a gradi se bez ikakvog reda i plana
 
Chachak pre 40 godina, hehehe romantichni lokal patriotizam, ne mozhe chovek a da se ne zaljubi u vashu viziju. Chachak je pre nego shto su doshli ti odvratni seljaci (dabogda pocrkali) bio tek varoshica, da nisu doshli ljudi sa strane da trazhe hleba u fabrikama Chachak bi danas bio nistha vetlji od Pozhege. O da, Chachak je pre 40 godina bio centar kulture, u mnogobrojnim pozorishtima gostovali su glumci iz celog sveta, dok su se kraj morave prostirala nepregledna shetalishta na kojima su dame prikazivale svoje nove haljine iz Pariza. Da da, nekad je to bila metropola, a onda su doshli sa strane i sve upropastili. To shto su Chachani pre 40 godina imali njive na Keju, Alvadzhinici i kraj morave ih nikako ne chini seljacima, o ne to je bio grad pun duha. Mada je jasno da chovek sa nikom Srbin100% ne mozhe bash daleko da dobaci, ni u proshlost ni u budutjnost, svakako ne u logiku. Jao evo ga i Vronski, veliki shmeker ni ovoga puta nije propustio da pohvali zhenski zhivalj.

Ono shto meni trenutno smeta u Chachku je neverovatan porast popularnosti navijachkih grupa, ceo grad su zasrali svojim debilnim shkrabotinama. Ti tinejdzheri u potrazi za identitetom nisu ni svesni u kakvo blato tonu, i boli me, boli me da vidim da su nasilje i netolerancija neshto chemu mladi streme.
 
Chachak pre 40 godina, hehehe romantichni lokal patriotizam, ne mozhe chovek a da se ne zaljubi u vashu viziju. Chachak je pre nego shto su doshli ti odvratni seljaci (dabogda pocrkali) bio tek varoshica, da nisu doshli ljudi sa strane da trazhe hleba u fabrikama Chachak bi danas bio nistha vetlji od Pozhege. O da, Chachak je pre 40 godina bio centar kulture, u mnogobrojnim pozorishtima gostovali su glumci iz celog sveta, dok su se kraj morave prostirala nepregledna shetalishta na kojima su dame prikazivale svoje nove haljine iz Pariza. Da da, nekad je to bila metropola, a onda su doshli sa strane i sve upropastili. To shto su Chachani pre 40 godina imali njive na Keju, Alvadzhinici i kraj morave ih nikako ne chini seljacima, o ne to je bio grad pun duha. Mada je jasno da chovek sa nikom Srbin100% ne mozhe bash daleko da dobaci, ni u proshlost ni u budutjnost, svakako ne u logiku. Jao evo ga i Vronski, veliki shmeker ni ovoga puta nije propustio da pohvali zhenski zhivalj.

Ono shto meni trenutno smeta u Chachku je neverovatan porast popularnosti navijachkih grupa, ceo grad su zasrali svojim debilnim shkrabotinama. Ti tinejdzheri u potrazi za identitetom nisu ni svesni u kakvo blato tonu, i boli me, boli me da vidim da su nasilje i netolerancija neshto chemu mladi streme.

Ти много сер-еш!
Као није био лепши пре 40-так година?
Народ је био културнији,сви су се међусобно поштовали,град је био мањи,али ипак мирнији!
А види данас,све је у стаклу,сви негде журе,једном речју све је УНИШТЕНО!
Чачак више не подсећа на онај исти град од пре 10-20 година,све се изменило......
 
Chachak pre 40 godina, hehehe romantichni lokal patriotizam, ne mozhe chovek a da se ne zaljubi u vashu viziju. Chachak je pre nego shto su doshli ti odvratni seljaci (dabogda pocrkali) bio tek varoshica, da nisu doshli ljudi sa strane da trazhe hleba u fabrikama Chachak bi danas bio nistha vetlji od Pozhege. O da, Chachak je pre 40 godina bio centar kulture, u mnogobrojnim pozorishtima gostovali su glumci iz celog sveta, dok su se kraj morave prostirala nepregledna shetalishta na kojima su dame prikazivale svoje nove haljine iz Pariza. Da da, nekad je to bila metropola, a onda su doshli sa strane i sve upropastili. To shto su Chachani pre 40 godina imali njive na Keju, Alvadzhinici i kraj morave ih nikako ne chini seljacima, o ne to je bio grad pun duha. Mada je jasno da chovek sa nikom Srbin100% ne mozhe bash daleko da dobaci, ni u proshlost ni u budutjnost, svakako ne u logiku. Jao evo ga i Vronski, veliki shmeker ni ovoga puta nije propustio da pohvali zhenski zhivalj.

Ono shto meni trenutno smeta u Chachku je neverovatan porast popularnosti navijachkih grupa, ceo grad su zasrali svojim debilnim shkrabotinama. Ti tinejdzheri u potrazi za identitetom nisu ni svesni u kakvo blato tonu, i boli me, boli me da vidim da su nasilje i netolerancija neshto chemu mladi streme.

popularnost navijačkog pokreta ne vodi nužno porastu nasilja! Sve zavisi ko, kako i čemu ih vodi! Meni je drago što se konačno u gradu koji godinama ima prvoligaški tim rađa navijački pokret. Nasilja će uvek biti, sa ili bez navijača
 
popularnost navijačkog pokreta ne vodi nužno porastu nasilja! Sve zavisi ko, kako i čemu ih vodi! Meni je drago što se konačno u gradu koji godinama ima prvoligaški tim rađa navijački pokret. Nasilja će uvek biti, sa ili bez navijača

Pa da,više nema navijanja kao nekad!
Danas se fudbal ne gleda radi zabave već zbog nasilja (lome se stolice,ograda ono stadiona),nekad pomislim da je bolje da navijače zatvore u jedan veliki kavez i da odatle gledaju!
 
I nemamo normalan bioskop.
Biosop prag je zatvoren,bioskop sutjeska radi nekad i nekad,pozorište je samo u domu kulture!
Ova stručnjak kaže da je sada Čačak bogatiji grad,ali nije!
On bogatstvo gleda u parama....
Čačak ima još jednog majstora koji pravi opanke,opasače,kožne kaiševe,jorgandžije nepostoje više....
Čačak je u tom smislu MRTAV GRAD!!!
 
Biosop prag je zatvoren,bioskop sutjeska radi nekad i nekad,pozorište je samo u domu kulture!
Ova stručnjak kaže da je sada Čačak bogatiji grad,ali nije!
On bogatstvo gleda u parama....
Čačak ima još jednog majstora koji pravi opanke,opasače,kožne kaiševe,jorgandžije nepostoje više....
Čačak je u tom smislu MRTAV GRAD!!!

Sutjeska radi, ali za većinu filmova teško se skupi dovoljno ljudi za projekciju
Pozorište je Domu kulture, ali Čačak nemamo svoje pozorište, već nam samo gostuju pozorišta iz drugih gradova, i to veoma retko
 
Biosop prag je zatvoren,bioskop sutjeska radi nekad i nekad,pozorište je samo u domu kulture!
Ova stručnjak kaže da je sada Čačak bogatiji grad,ali nije!
On bogatstvo gleda u parama....
Čačak ima još jednog majstora koji pravi opanke,opasače,kožne kaiševe,jorgandžije nepostoje više....
Čačak je u tom smislu MRTAV GRAD!!!
Bioskop Sutjeska i kada radi ima petoro ljudi na projekciji, zimi je, verujem toplije u letnjoj bašti, nego u sali.
 

Back
Top