Australijanka došla u Srbiju- smrdi da ne može da se jede

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
334.370
Kejtlin, Australijanka koja je neko vreme živela u Leskovcu je putem društvenih mreža otkrila šta joj se dopalo u našoj zemlji, a šta ne.
Rekla je da je mnogo stvari u Srbiji šokira, a izdvojila je one koje je najviše zgražavaju. Na prvom mestu se našao alkohol.
"Evo nekoliko stvari koje su me šokirale kada sam se preselila iz Melburna u jedan mali grad u Srbiji.

Prvo, alkohol može da se kupi svuda", rekla je Kejtlin.
Na drugom mestu su se našle cigarete i bila je zgrožena što je u većini kafića i restorana dozvoljeno pušenje.
"Smrad je užasan i nekada je baš teško jesti", rekla je Australijanka kojoj se nisu dopale ni kladionice.
"Kladionice su pune čak i preko dana, a vožnja i parkiranje me šokiraju svakoga dana.
Ljudi se parkiraju svuda, čak i na ulici i niko ne kaže ništa povodom toga", dodala je ova devojka iz Australije.

Ono što je mnogo rastužilo jeste veliki broj pasa i mačaka na ulicama.
"Mačke i psi lutalice su svuda po gradu i to me baš rastužuje, jer su tako slatki i samo žele dom", istakla je ova devojka.

Izgleda da joj je Srbija ipak bila draga, jer je često objavljivala video snimke o tome šta joj se sve dopalo u našoj zemlji,
a sada je nastavila da upoznaje druge kulture i otišla je u Japan.

(b92)

Sve što je navela je u pravu i sve ovo može da se odnosi i na ostale gradove u Srbiji koje nismo uspeli da uredimo zakonom
 
Kejtlin, Australijanka koja je neko vreme živela u Leskovcu je putem društvenih mreža otkrila šta joj se dopalo u našoj zemlji, a šta ne.
Rekla je da je mnogo stvari u Srbiji šokira, a izdvojila je one koje je najviše zgražavaju. Na prvom mestu se našao alkohol.
"Evo nekoliko stvari koje su me šokirale kada sam se preselila iz Melburna u jedan mali grad u Srbiji.

Prvo, alkohol može da se kupi svuda", rekla je Kejtlin.
Na drugom mestu su se našle cigarete i bila je zgrožena što je u većini kafića i restorana dozvoljeno pušenje.
"Smrad je užasan i nekada je baš teško jesti", rekla je Australijanka kojoj se nisu dopale ni kladionice.
"Kladionice su pune čak i preko dana, a vožnja i parkiranje me šokiraju svakoga dana.
Ljudi se parkiraju svuda, čak i na ulici i niko ne kaže ništa povodom toga", dodala je ova devojka iz Australije.

Ono što je mnogo rastužilo jeste veliki broj pasa i mačaka na ulicama.
"Mačke i psi lutalice su svuda po gradu i to me baš rastužuje, jer su tako slatki i samo žele dom", istakla je ova devojka.

Izgleda da joj je Srbija ipak bila draga, jer je često objavljivala video snimke o tome šta joj se sve dopalo u našoj zemlji,
a sada je nastavila da upoznaje druge kulture i otišla je u Japan.

(b92)

Sve što je navela je u pravu i sve ovo može da se odnosi i na ostale gradove u Srbiji koje nismo uspeli da uredimo zakonom
Inace u drugim zemljama se nista nije uredjivalo zakonom i placanjem kazni,nego vaspitanjem
 
Bukvalno sve sto je nabrojala da ne valja je sve ono sto mi ni najmanje nedostaje iz Srbije :D
Pocev od divljackog parkiranja po trotoarima, da ne moze da se prodje (ja ne znam sta rade invalidi u Srbiji, kako se uopste krecu), pa do umobolnog obicaja da se pusi tamo gde se sluzi hrana. Ovo poslednje, pogotovo, mi nikad nece biti jasno.
Bogami počeo je priličan progon zbog parkiranja u većim gradovima. U Leskovac to još nije stiglo.
Što se tiče pušenja, kafana i jeste mesto za to.
Kome smeta imaju bašte, terase itd.
 

Back
Top