Game Of Thrones

Nije loš početak; svakako mnogo bolji od prve epizode prošle epizode, gde izgleda kao da su počeli od starta da se gube.

Usporeno malčice, ali u duhu opening-a solidno i bez dornjanske blamaže, bespotrebnih šok efekata i iznenađenja koja su tu radi toga.

Džeremi Podesva je, inače, režirao prve dve epizode prethodne sezone, koja mi se uzev u celosti nije preterano svidela, a smatram i da je loše počela. Podesva je režirao dve epizode u petoj sezoni, od kojih je jedna ona sa Ramzijevim silovanjem Sanse, za koju je dobio nominaciju Emija. Inače smatram da je samo kontroverze privukao na sebe i da je u tom smislu izvikan, a njegova uloga, uključiv i određeno zaokruženje osvete Severa, zbog koje je i dobio ovu ulogu, možda je u trovanju Frejevih na početku (bez faktora iznenađenja, naravno, mada sam na samom početku bio pomislio da nije ovo neko prisećanje pre Arjinih atentata).

No, imajući na umu Podesvine sklonosti da značajniji efekat stavi na užasu, kao i na, po mom mišljenju, slabi početak prethodne sezone, mislim da je obavio iznenađujuće solidan posao sa ovom uvertirom.

Sledeće dve epizode, Stormborn i The Queen's Justice režira Mark Milod, gotovo jednoglasno najslabiji režiser Igre prestola u opticaju. Da nije bilo Iana Mekšejna u ulozi Brata Reja koji je Šandora Kleganija spasao i vratio u život, a koji je dao pečat epizodi u kojoj se pojavljuje, Milodove četiri epizode bi bile, po mom mišljenju, najvećim delom potpuno zaboravne. Ni sa Džonatanom Prajsom nije znao šta da radi i iskoristi njegov veliki potencijal, dok nisu drugi naišli.

Ovo znači da bi obe epizode trebalo da budu uglavnom drame, bez previše sadržaja, uključiv nešto više komičnih elemenata (Milodovo iskustvo sa režiranja za Shameless se može osetiti).

Drugu epizodu konkretno piše Brajan Kogman, jedan od najgorih scenarista GoT, po mom mišljenju (autor bad pussy dijaloga).

Sažetak za iduću epizodu:

Daenerys receives an unexpected visitor. Jon faces a revolt. Tyrion plans the conquest of Westeros.

Reklama:


I, da, mislim da to znači da imamo konačno reujedinjenje Arje i njenog strahovuka, Nimerije, posle više od punih šest godina. :-)

Mislim da se diskusija koja se vodi u Zmajkamenu vrti oko bezbednosti samog stanovništva u Kraljevoj Luci, uz prisećanje i lošeg Stanisovog iskustva. Mislim da Tirion neće biti toliko otvoren za upotrebu zmajeva na jednom gradu, koji nije obični zamak, već naselje sa preko 200.000 ljudi...mislim da ćemo imati sučeljavanje dve opcije - napasti direktno u prestonicu, ili odseći je sa svih strana i naterati na predaju.

Što se tiče pobune na Severu, ovo je vrlo interesantno. Put ka tome Maloprstić postavlja kod Sanse već dugo unazad, ali pitanje je kojih će razmera ovo biti. Verujem da očekujemo Brana i Miru u Zimovrelu već u toj epizodi (imajući na umu ubrzani tempo kojem serija već neko vreme ide), tako da je moguće da će diskusija o Džonovom poreklu već sada biti pokrenuta, a što bi u određeno smislu moglo ići na Sansinu ruku. Sansa ima sve iz Erinovog dola uz sebe, ali verovatno i vlastelu koja se borila na Džonovoj strani; Lijana Mormont ne deluje nimalo zadovoljna ishodom, a ako su divljani otišli iz zamka da čuvaju Zid, Džon se opet pomalo nalazi u tipičnoj starkovskoj poziciji i ponestaje mu vernih saveznika.

Šta mislite, ko je unexpected visitor? Džora? Možda Džon, koji ide da traži savenzika? Ili možda baš Juron stiže i iznenada je napada (nemam predstave šta planira da radi sa zmajevima, no dobro)? No, iako je moguće da imamo omanju pomorsku bitku pred kraj epizode, s obzirom da je ovo Milod, verovatno ne bi trebalo očekivati ništa preterano značajno.
 
Poslednja izmena:
Što se tiče pobune na Severu, ovo je vrlo interesantno. Put ka tome Maloprstić postavlja kod Sanse već dugo unazad, ali pitanje je kojih će razmera ovo biti. Verujem da očekujemo Brana i Miru u Zimovrelu već u toj epizodi (imajući na umu ubrzani tempo kojem serija već neko vreme ide), tako da je moguće da će diskusija o Džonovom poreklu već sada biti pokrenuta, a što bi u određeno smislu moglo ići na Sansinu ruku. Sansa ima sve iz Erinovog dola uz sebe, ali verovatno i vlastelu koja se borila na Džonovoj strani; Lijana Mormont ne deluje nimalo zadovoljna ishodom, a ako su divljani otišli iz zamka da čuvaju Zid, Džon se opet pomalo nalazi u tipičnoj starkovskoj poziciji i ponestaje mu vernih saveznika.
Ima o tome reči još od poslednje epizode prošle sezone. Međutim, sve se bazira na par intervjua sa glumcima i par Maloprtićevih rečenica. Konkretno u odnosu Sanse i Džona ne postoji ništa što na bilo koji način ukazuje da Sansa ima ikakvu želju da preuzme vodeću ulogu. U šestoj sezoni, ona je automatski zauzela poziciju savetnika, a ne predvodnika, i to se vidi u svemu, od govora tela (uvek se nekako nalazi IZA Džona, u rangu sa Davosom), preko trapavih pokušaja da ga natera da je sasluša (kad pokušava da mu objasni u kolikoj je opasnosti od Remzija, jer se nikad nije suočio sa takvim protivnikom, i realno šta god Džon kaže, Remzi JESTE gori od Noćnog Kralja) do direktne izjave koju daje kad joj Džon kaže da je dao da se za nju propremi glavna soba (Mother and father's room? You should have it. --I'm not a Stark. --You are to me).

Naravno, mogla bi ova epizoda da posluži kao temelj takvom razvoju njihovog odnosa, ali iskreno ne pije mi to baš vodu. Sansa je poslednjih 6 sezona odvojena od svih članova svoje porodice i konstantno zlostavljana, ne verujem da će da rizikuje to što ima sad samo jer misli da je bolji vladar od Džona. U svakom slučaju, nije mu rekla ništa što nije tačno, i svaki savet koje je pokušala da da je bio vrlo razuman. Iskreno, u celoj toj situaciji, Džon ispada loš, nadmen i nadobudan, i ova epizoda me je podsetila na ono što je Ruz Bolton rekao o Robu: He ignored my advice at every turn. If he had been a trifle less arrogant.... itd. Sansa je potpuno u pravu, Džon samo ponavlja greške koje su Ned i Rob napravili pre njega, i već je jednom najebao zbog toga (ono, ubili su ga njegovi ljudi). S tim u vezi, ja pretpostavljam da će tako da se razvija njihov odnos. Ne u smislu da će njoj da dopizdi njegova glupost, već da će on u jednom momentu da napravi neko sranje i Sansa će da ga izvuče iz govana i kaže mu I TOLD YOU SO, i to bi moglo da dovede do produbljivanja njihovog odnosa, a ne uništavanja. Jer za sad, Sansa veruje Džonu, ali Džon je u fazonu ŠTA TI ZNAŠ, zato se ovo i dešava.

S druge strane, Sansa me je iznenadila što se raspravljala sa Džonom pred onoliko ljudi. Kapiram da je bila iznenađena njegovom glupom odlukom (mada bi nakon svega trebalo da prestane da se iznenađuje), i da je njoj bilo podrazumevano da će ta stvar da se završi tako što će izdajnicima da se oduzme zemlja, i da je zbog toga tako reagovala, ali ako bi nešto moglo da me navede da posumnjam u Sansinu odanost Džonu, to je ta scena. Naravno, ta scena samo pokazuje koliko su oboje neiskusni u vladanju oboje. :D
 
Ellaria Sand, sudeći po trejleru.

Doduše, čini mi se da se na nekim ranijim trejlerima vidjela i Melisandra kod Deneris.

Pa Elarija nije nikakvo iznenađenje, zna se da je u njenom timu. :D

Mel ima malo više smisla, mada mi ovo deluje od nekog za koga zna, a za nju nisam siguran je li čula uopšte ikada.

Ima o tome reči još od poslednje epizode prošle sezone. Međutim, sve se bazira na par intervjua sa glumcima i par Maloprtićevih rečenica. Konkretno u odnosu Sanse i Džona ne postoji ništa što na bilo koji način ukazuje da Sansa ima ikakvu želju da preuzme vodeću ulogu. U šestoj sezoni, ona je automatski zauzela poziciju savetnika, a ne predvodnika, i to se vidi u svemu, od govora tela (uvek se nekako nalazi IZA Džona, u rangu sa Davosom), preko trapavih pokušaja da ga natera da je sasluša (kad pokušava da mu objasni u kolikoj je opasnosti od Remzija, jer se nikad nije suočio sa takvim protivnikom, i realno šta god Džon kaže, Remzi JESTE gori od Noćnog Kralja) do direktne izjave koju daje kad joj Džon kaže da je dao da se za nju propremi glavna soba (Mother and father's room? You should have it. --I'm not a Stark. --You are to me).

Naravno, mogla bi ova epizoda da posluži kao temelj takvom razvoju njihovog odnosa, ali iskreno ne pije mi to baš vodu. Sansa je poslednjih 6 sezona odvojena od svih članova svoje porodice i konstantno zlostavljana, ne verujem da će da rizikuje to što ima sad samo jer misli da je bolji vladar od Džona. U svakom slučaju, nije mu rekla ništa što nije tačno, i svaki savet koje je pokušala da da je bio vrlo razuman. Iskreno, u celoj toj situaciji, Džon ispada loš, nadmen i nadobudan, i ova epizoda me je podsetila na ono što je Ruz Bolton rekao o Robu: He ignored my advice at every turn. If he had been a trifle less arrogant.... itd. Sansa je potpuno u pravu, Džon samo ponavlja greške koje su Ned i Rob napravili pre njega, i već je jednom najebao zbog toga (ono, ubili su ga njegovi ljudi). S tim u vezi, ja pretpostavljam da će tako da se razvija njihov odnos. Ne u smislu da će njoj da dopizdi njegova glupost, već da će on u jednom momentu da napravi neko sranje i Sansa će da ga izvuče iz govana i kaže mu I TOLD YOU SO, i to bi moglo da dovede do produbljivanja njihovog odnosa, a ne uništavanja. Jer za sad, Sansa veruje Džonu, ali Džon je u fazonu ŠTA TI ZNAŠ, zato se ovo i dešava.

S druge strane, Sansa me je iznenadila što se raspravljala sa Džonom pred onoliko ljudi. Kapiram da je bila iznenađena njegovom glupom odlukom (mada bi nakon svega trebalo da prestane da se iznenađuje), i da je njoj bilo podrazumevano da će ta stvar da se završi tako što će izdajnicima da se oduzme zemlja, i da je zbog toga tako reagovala, ali ako bi nešto moglo da me navede da posumnjam u Sansinu odanost Džonu, to je ta scena. Naravno, ta scena samo pokazuje koliko su oboje neiskusni u vladanju oboje. :D

A šta ako je pobunu orkestrirao Maloprstić sam, bez Sanse?

Koliko shvatam, u Zimovrelu je stancionirana udarna pesnica Erinovog dola, a bez Divljana, koji odlaze na Zid, ostaje šačica iscrpljenih Severnjaka posle svih silnih ratova protiv unutrašnjih i spoljašnjih neprijatelja.

Ako je Džon neočekivani posetilac na Zmajkamenu, stvari Maloprstiću postaju još lakše.
 
To mi deluje verovatnije, ali samo za nijansu, jer imaju ono pravilo da ne smeju da naude gostu/domaćinu kad jednom podele hleb i so, i iako postoje primeri koji se ne poklapaju s tim (Crveno venčanje), ti primeri su oštro osuđeni od velike većine likova u GoT, ne samo jer su nečasni već i iz praktičnih razloga - osoba koja to uradi više ne može da računa ni na koga, jer mu više niko neće verovati, i biće bukvalno osuđen na propast. Na stranu Maloprstić, nekako ne mogu da verujem da bi čuveni Lords of the Vale dozvolili sebi takvu blamažu, a za čije babe zdravlje? Maloprstića, koga svi gledaju kao dno dna i najradije bi ga bacili psima? Ne pije mi vodu i dalje. Iskreno, čini mi se da je ovde Maloprstić u najnepovoljnijoj poziciji, jer u Zimovrelu nema nikog sa autoritetom ko bi imao najmanju želju da ga zaštiti. A njegov autoritet nikad nije bio klimaviji.

Sad, mogao bi možda da pokuša da progura priču da on to sve radi u Sansino ime, ali ko bi mu poverovao, sve dok je Sansa tu da lično posvedoči da to nije istina?

Ono što mene buni je njegov i Sansin odnos, tj zašto ga tačno ona trpi, i šta misli da može da izvuče iz njega.

Nevezano za to, jeste li upoznati sa teorijom po kojoj se Sansa udaje za Džona, i koliko je smatrate verovatnom?
 
To mi deluje verovatnije, ali samo za nijansu, jer imaju ono pravilo da ne smeju da naude gostu/domaćinu kad jednom podele hleb i so, i iako postoje primeri koji se ne poklapaju s tim (Crveno venčanje), ti primeri su oštro osuđeni od velike većine likova u GoT, ne samo jer su nečasni već i iz praktičnih razloga - osoba koja to uradi više ne može da računa ni na koga, jer mu više niko neće verovati, i biće bukvalno osuđen na propast. Na stranu Maloprstić, nekako ne mogu da verujem da bi čuveni Lords of the Vale dozvolili sebi takvu blamažu, a za čije babe zdravlje? Maloprstića, koga svi gledaju kao dno dna i najradije bi ga bacili psima? Ne pije mi vodu i dalje. Iskreno, čini mi se da je ovde Maloprstić u najnepovoljnijoj poziciji, jer u Zimovrelu nema nikog sa autoritetom ko bi imao najmanju želju da ga zaštiti. A njegov autoritet nikad nije bio klimaviji.

Sad, mogao bi možda da pokuša da progura priču da on to sve radi u Sansino ime, ali ko bi mu poverovao, sve dok je Sansa tu da lično posvedoči da to nije istina?

Ono što mene buni je njegov i Sansin odnos, tj zašto ga tačno ona trpi, i šta misli da može da izvuče iz njega.

Nevezano za to, jeste li upoznati sa teorijom po kojoj se Sansa udaje za Džona, i koliko je smatrate verovatnom?

Pa zar nije rekla i sama u prošloj epizodi?

On ih je spasao i potrebna im je njegova vojska.

Severnjaci možda jesu žestoki ratnici i oprobani u dosadašnjim ratovima, ali Erinov dol ima gotovo neokrnjenu veliku vojsku, stavljajući ih u jedinstvenu poziciju pored Dornjana.

Od neprocenjivog su značaja, a - za sada - njima kontroliše Maloprstić.

Ne bih se baš složio da je u najnepovoljnijoj poziciji. Kontroliše vrlo čvrsto za sada jedno od Sedam kraljevstava, a na Severu ima, realno, ulogu Sotera (ma rekli da je Sansa lično tu zaslužna što ga je pozvala, on ih je, ipak, doveo). Bez njega, Boltonovi bi i dalje tu sedeli i držali Sever, a mrtvi bi bili i Džon i Davos i Tormund i svi divljani.

Pored toga, treba podsetiti da ima i Harendvor. Treba videti u kojoj situaciji je Edmur; potpuno mi je nejasno gde se on trenutno nalazi, jer je ponuda bila da bude bezbedne pozicije za njega i njegovu porodicu kao lanisterske taoce u Livačevoj steni, a Volder Frej je krajem prethodne sezone napomenuo da je on natrag u okovima...na šta je Džejmijev pogled izgleldao sumnjičavo, kao da je ipak samo pod nekakvim labavim dvorskim pritvorom.

Ovo je sada vrlo interesantno jer sa pokoljeme semena i plemena Frejevih u Rečnim zemljama nastaje jedan vakum koji treba popuniti, a Maloprstićeva zamisao krajnja svakako jeste bila, mislim, da se tu nametne. Meni se čini da je Džejmi lukav i da on planira da zloupotrebi Edmura tu negde...ali videćemo. Pokazao mu je da može da bude častan tako da nije u potpunosti nezamislivo da napravi nekakav dogovor sa njim i vrati mu izvesnu kontrolu nad Brzorečjem u zamenu za lojalnost Sersi, što bi ga, tehnički, stavilo na suprotnu stranu Džonu i Sansi...
 
Pa zar nije rekla i sama u prošloj epizodi?

On ih je spasao i potrebna im je njegova vojska.

Severnjaci možda jesu žestoki ratnici i oprobani u dosadašnjim ratovima, ali Erinov dol ima gotovo neokrnjenu veliku vojsku, stavljajući ih u jedinstvenu poziciju pored Dornjana.

Od neprocenjivog su značaja, a - za sada - njima kontroliše Maloprstić.

Ne bih se baš složio da je u najnepovoljnijoj poziciji. Kontroliše vrlo čvrsto za sada jedno od Sedam kraljevstava, a na Severu ima, realno, ulogu Sotera (ma rekli da je Sansa lično tu zaslužna što ga je pozvala, on ih je, ipak, doveo). Bez njega, Boltonovi bi i dalje tu sedeli i držali Sever, a mrtvi bi bili i Džon i Davos i Tormund i svi divljani.

Pored toga, treba podsetiti da ima i Harendvor. Treba videti u kojoj situaciji je Edmur; potpuno mi je nejasno gde se on trenutno nalazi, jer je ponuda bila da bude bezbedne pozicije za njega i njegovu porodicu kao lanisterske taoce u Livačevoj steni, a Volder Frej je krajem prethodne sezone napomenuo da je on natrag u okovima...na šta je Džejmijev pogled izgleldao sumnjičavo, kao da je ipak samo pod nekakvim labavim dvorskim pritvorom.

Ovo je sada vrlo interesantno jer sa pokoljeme semena i plemena Frejevih u Rečnim zemljama nastaje jedan vakum koji treba popuniti, a Maloprstićeva zamisao krajnja svakako jeste bila, mislim, da se tu nametne. Meni se čini da je Džejmi lukav i da on planira da zloupotrebi Edmura tu negde...ali videćemo. Pokazao mu je da može da bude častan tako da nije u potpunosti nezamislivo da napravi nekakav dogovor sa njim i vrati mu izvesnu kontrolu nad Brzorečjem u zamenu za lojalnost Sersi, što bi ga, tehnički, stavilo na suprotnu stranu Džonu i Sansi...
Pa jeste rekla ali šta znam, prvobitna ideja je bila da se i bitka dobije bez njega, kapiram nije im potreban da bi sredili Sever, jedino u smislu da im treba da bi se borili sa hodačima, ili sa Sersei, ali diskutabilno je koliko su oni spremni na to, tj koliko je Maloprstić voljan da se u to upušta. Dakle ne znam šta je razlog tome, pretpostavljam da ga Sansa drži tamo ne jer očekuje da im pomogne, već da im ne bi naškodio na nekom drugom mestu, ali nikad ne znaš.

Njima kontroliše Maloprstić samo zato jer mu je tu moć dao mali Robin, i njega ne mogu da ne poslušaju a da to ne bude nedvosmislena izdaja. Međutim mali Robin je i dalje u Dolu, i ako dođe do pobune, ko će da je smiri? Reč poluretardiranog klinca kog je majka odbila od sise tek kad je umrla? Kad smo kod toga - možda je to pobuna na koju se misli u sažetku? :D

To je takođe i odgovor na njegovu "čvrstu" kontrolu Dola - ona jeste čvrsta u knjigama, jer je manje više ubio sve koji su mu smetali, ali u seriji prosto toga nema, i njegova kontrola se zasniva samo na manipulaciji Robina, koji sam takođe ne uživa poverenje ni poštovanje podređenih. Zbog toga i dalje tvrdim da je on u daleko nepovoljnijoj poziciji nego što bi se očekivalo od čoveka sa njegovim zvanjima. Jednostavno, ovi iz Dola ga podozrivo gledaju, ovi sa Severa ga podozrivo gledaju (mada se slažem da verovatno smatraju da mu duguju što ih je spasao), nema prijatelja tu gde je sad, osim onih koje bi mogao da kupi. Takođe treba imati u vidu da Maloprstić nikad nikome nije ni delovao nešto preterano moćno, pa ga sad vide kao crva koji je poslat od strane Sersei da im zagorčava život i ponižava ih. U teoriji, on ima gomilu prednosti. U praksi, tu gde je sad, u okolnostima u kojima je, baš i nema.

O Edmuru nisam razmišljala uopšte do sad, zanimljiva ideja. :D

- - - - - - - - - -

E da, a za ovu pobunu, ja mislim da će imati neke veze sa Deneris. Bar na osnovu promo videa se tako čini. :D
 
Pa jeste rekla ali šta znam, prvobitna ideja je bila da se i bitka dobije bez njega, kapiram nije im potreban da bi sredili Sever, jedino u smislu da im treba da bi se borili sa hodačima, ili sa Sersei, ali diskutabilno je koliko su oni spremni na to, tj koliko je Maloprstić voljan da se u to upušta. Dakle ne znam šta je razlog tome, pretpostavljam da ga Sansa drži tamo ne jer očekuje da im pomogne, već da im ne bi naškodio na nekom drugom mestu, ali nikad ne znaš.

Njima kontroliše Maloprstić samo zato jer mu je tu moć dao mali Robin, i njega ne mogu da ne poslušaju a da to ne bude nedvosmislena izdaja. Međutim mali Robin je i dalje u Dolu, i ako dođe do pobune, ko će da je smiri? Reč poluretardiranog klinca kog je majka odbila od sise tek kad je umrla? Kad smo kod toga - možda je to pobuna na koju se misli u sažetku? :D

To je takođe i odgovor na njegovu "čvrstu" kontrolu Dola - ona jeste čvrsta u knjigama, jer je manje više ubio sve koji su mu smetali, ali u seriji prosto toga nema, i njegova kontrola se zasniva samo na manipulaciji Robina, koji sam takođe ne uživa poverenje ni poštovanje podređenih. Zbog toga i dalje tvrdim da je on u daleko nepovoljnijoj poziciji nego što bi se očekivalo od čoveka sa njegovim zvanjima. Jednostavno, ovi iz Dola ga podozrivo gledaju, ovi sa Severa ga podozrivo gledaju (mada se slažem da verovatno smatraju da mu duguju što ih je spasao), nema prijatelja tu gde je sad, osim onih koje bi mogao da kupi. Takođe treba imati u vidu da Maloprstić nikad nikome nije ni delovao nešto preterano moćno, pa ga sad vide kao crva koji je poslat od strane Sersei da im zagorčava život i ponižava ih. U teoriji, on ima gomilu prednosti. U praksi, tu gde je sad, u okolnostima u kojima je, baš i nema.

O Edmuru nisam razmišljala uopšte do sad, zanimljiva ideja. :D

- - - - - - - - - -

E da, a za ovu pobunu, ja mislim da će imati neke veze sa Deneris. Bar na osnovu promo videa se tako čini. :D


OK, unexpected guest je Melisandra.
 
Toliko o pobuni na Severu. :mrgreen:

Da. :D

Revolt sa engleskog se može prevesti i kao određeno neslaganje. Pobuna se jeste desila; gotovo jednoglasno, svi su protiv svog kralja. Mislim da ga jedino Davos podržava, doslovno, od svih.

Inače, što se tiče same epizode, ne znam kakvi su vaši utisci, ali za mene je ovo - očekivano slabo i u duhu dosta slabije prethodne sezone. Ovo oko Grejdžojevih je malčice zabavno, posebno na kraju, a iskreno mislim da nam se, koliko god Juron bio odvratan, svima svidelo što su stradale one dve Dornjanke (ostaje još samo ona bad pussy da ode, mada predviđam da neće živeti previše dugo, možda još svega jednu epizodu samo; zna se vrlo dobro šta je Sersina osveta, a i realno nema previše razloga da je održava u životu, izuzev radi mučenja, naravno).

Sledeću epizodu je režirao isto Milod, pa se može očekivati nastavak u duhu ove (uglavnom uvertira); očekujem da smo odgledali verovatno najgoru epizodu cele sezone, tako da bi od sada verovatno trebalo da ide na bolje, jer ipak radnja u trećoj epizodi bi trebalo da se krene razvijati u nekom (tj. u nekoliko) smeru.

Sažetak za iduću epizodu - Kraljičina pravda:

Daenerys holds court. Cersei returns a gift. Jaime learns from his mistakes.

 
Sta je ovo, Sersei i Dzejmi se opet smuvali.

Pa nisu niakda ni raskidali...samo su bili u svađi kada su proveli izvesno vreme razdvojeno, nakon čega je Džejmi otišao da se iskupi tako što dovede Mirselu. Ako se sećaš, posle njene smrti poverovala je u proročanstvo i prestala je da ga krivi i za šta i pomirili su se.

Sada kada su ostali potpuno sami, na neki način, bliži su nego ikada.

Naravno, pitanje je koliko će to potrajati, jer zavisi od toga koliko će još Sersi ludarija praviti...sve zavisi koliki će se ispostaviti Brijenin uticaj; svakako verujem da će možda imati uticaja još jedan reunion koji će imati njih dvoje ove sezone. Sersi nalazi samo privremena (uspešna) rešenja, ali je u dugoročnom smislu to verovatno brod koji tone i njega će povući za sobom, ako se iz toga nekako ne iskobelja.

Iskreno, ja nisam jedan od onih koji je na Jaime redemption strani; inače su mi dosadile te fore zloće koji biva preporođen, što je u skorije vreme bilo popularno, pa bih možda čak radije da do kraja deli sudbinu sa njom...

A kada smo već kod ove epizode...koji im je, bre, đavo da u potpunosti zaborave na Jurona? I još hajde Jara, od svih, da ga ne uračuna u faktor, a poznato je da očekuju njegov savez sa Sersi. Nebitno sada jesu li primetili prolazak ogromne flote u zaliv Kraljeve luke (što mi je malčice za ne poverovati, da bukvalno niko nije ništa iz rejona Zmajkamena primetio, no dobro), ali ne računati na tog neprijatelja je krajnji idiotizam. Npr. plan koji je očigledno Tirion sklopio jeste da snage oplove i iskrcaju se u Livačkoj steni. Hajde, OK, ovo je na sasvim drugoj strani Vesterosa, ali Zapadne zemlje su praktičko cik prekoputa Gvozdenih ostrva. Zar ne bi to značilo da bi takav poduhvat bio krajnje nebezbedan?

Zapravo, imajući to na umu, sasvim je za očekivati da Juron ako ima tri grama mozga pojuri i potopi ih sve, ubivši tako sve Neokaljane uključujući i Sivog crva.

I tako glupava kraljica, koja je iz Esosa krenula sa ogromnom armadom i uz podršku dva od sedam kraljevstava, ostane bez mornarice, vojske i kraljevstava koji stoje uz nju (babi će verovatno vlastela da izvrši neveru). Ostadoše joj opet samo Dotrakiji, samo što verovatno nema previše brodova da ih iskrca na kontinent, svakako ne dovoljno...
 
Poslednja izmena:
Jesu li ono na kraju bile Jara i Elaria obesena i probodena ili ipak ne?

Ne...već Tijenine sestre...Jara i Elarija su odvedene u zarobljeništvo.

Šta da vam kažem; Mark Milod, ljudi, Mark Milod.

Ni od sledeće ne očekujte ništa preterano, samo što će se malo više stvari desiti (i to ne samo u poslednjih 5 minuta).

Nego, mene nervira što preskaču Olujne zemlje. Kaže Džejmi Three kingdoms, at best. Koja su to tri kraljevstva? Zapadne zemlje, Erinov dol i Olujne zemlje?

Deluje malčice tupavo ako je zaista vlastela Barateonovih povinovala se Sersi...
 

Back
Top