Gadan Problem

Mister Sparkle

Aktivan član
Poruka
1.395
Sve je počelo pre manje od nedelju dana,naime;kada god upalim računar prvih 20 min,možda i više imam veoma veoma slabu internet konekciju,toliko lošu,da kada hoću da uđem na google.com za to mi treba oko 20 sekundi.Ako se ovo nekome desilo neka proba da mi pomogne,bio bih mu zahvalan,inače računar mi radi 100% normalno,jedino mi internet nešo zeza...
Imam od anti-virus programa Malwarebytes pro i ESET NOD32...
POMAGAJTE
 
i ESET NOD32...

Virus je :) .

Uzmi pokreni speedtest i vidi prvo jel brzina ona koja treba da bude,pre svega koja ti je brzina i sta koristis,3G,adsl,wireless,,kablovski,satelit? zatim probaj neki drugi browser,a i ne bi bilo lose da precesljas komp sa jos necim,hitmen pro-om npr.
Meni je jednom antivirus zbog lose konfigurisanog porta totalno blokirao pristup netu,al tebi posto gusi,ne bi trebalo da je do av-a.
 
Sve je počelo pre manje od nedelju dana,naime;kada god upalim računar prvih 20 min,možda i više imam veoma veoma slabu internet konekciju,toliko lošu,da kada hoću da uđem na google.com za to mi treba oko 20 sekundi.Ako se ovo nekome desilo neka proba da mi pomogne,bio bih mu zahvalan,inače računar mi radi 100% normalno,jedino mi internet nešo zeza...
Imam od anti-virus programa Malwarebytes pro i ESET NOD32...
POMAGAJTE

Uradi full scan sa Malwarebytes, a ne bi bilo lose i da malo precistis komp od smeca sa CCleaner i Temp File Cleaner.
 
Uradi full scan sa Malwarebytes, a ne bi bilo lose i da malo precistis komp od smeca sa CCleaner i Temp File Cleaner.

Ma redovno koristimi CCleaner i scanirao sam sa Malwarebytes i još nekoliko alata ali ništa ne nalazim....
Inače imam Open ADSL 1.5 megabita
Nije problem u browseru,jer se problem sa konekcijom javlja kada pokrećem programe kao Skype,Teamspeak i online igre...
 
pitanje je sta tih 20min na pocetku paljenja kompa radi u pozadini,mora biti neki program koji ga gusi,uninstaliraj eset,ocisti registar,pa probaj malo net bez njega,ako radi ok stavi ti avast.
da nije mozda updatee nekog programa ili slicno,kad upalis komp otvoris task manager pa u kartici networking mozes da vidis jel se nesto skida/uploaduje ili ne,malo mi je nerazumno da prvih 20min nesto skida,jer za 20 min na toj brzini mozes skinuti 300MB,a ni jedan update nije toliko velik.
 
Nikako ..ako se vec formirao u ono za sta je predvidjen :(

Trojan Downloader se sam updatuje sa neta dok ne skine sve ono sta njegov izumetelj zeli

Moze da kopira sam sebe ..ma koliko ga brisao...:(

Nego ti najbolje BackUp-uj svoje podatke, obrisi tu patriciju i kreiraj novu

i instaliraj Svezu kopiju Windowsa ili Viste :D

Ostalo brisi !!!

Imao sam isti problem
 
Ovako, nemas nikakav downloader, problem ti pravi facemoods Toolbar, gusi internet.
Mozes da ga deinstaliras normalno ili preko recimo revo uninstallera.

Takodje imas previse toolbara, preporuka da ih sve deinstaliras, sve gde vidis da pise toolbar.

Ukoliko se ne popravi stanje odradicemo ciscenje Combofixom (silom).

Javi stanje posle deinstalacije jos bolje postavi novi DDS log.
 
==================== Find3M ====================
.
2011-03-22 18:55:28 348160 ----a-w- c:\windows\system32\msvcr71.dll
2011-03-22 18:55:27 499712 ----a-w- c:\windows\system32\msvcp71.dll
2011-03-22 13:28:17 325271 ------r- c:\program files\Vipre_Reset.exe
2011-02-09 13:53:52 270848 ----a-w- c:\windows\system32\sbe.dll
2011-02-09 13:53:52 186880 ----a-w- c:\windows\system32\encdec.dll
2011-02-02 07:58:35 2067456 ----a-w- c:\windows\system32\mstscax.dll
2011-01-27 11:57:06 677888 ----a-w- c:\windows\system32\mstsc.exe
.
============= FINISH: 21:03:02.39 ===============

Jel su ovo virusi sto mi je izbacio ?
 
Imao sam isti problem pre dva dana kao Mister Sparkle i verovali ili ne zaista su toolbars bili problem (tj. jedan od njih, brisao sam i Temp fajlove i cookies , ispravljao registre nista nije vredelo sve dok nisam krenuo da izbacujem Toolbars, i tu je lezao problem. I evo sada vidim covek je imao isti problem :)

Mozda ce jos nekome pomoci, instalirao sam anty spy softver http://www.anti-spy.info/ on mi je izlistao sve aktivne servise, izbrisao sam sve sto je imalo naziv "toolbar" i pomoglo je :)
 

Back
Top