kako se manifestuje seborejicni dermatitis?

shomyy

Početnik
Poruka
16
Ja recimo skoro da i nemam perut, ali s vremena na vreme me svrbi glava. Tj. perut sam imao jako puno do letos zbog dugogodisnjeg koriscenja gela i onda sam otisao kod jednod dermatovenerologa povodom holinergijske urtikarije koju imam, a on mi je dao nevezano za to sampon pod imenom Selsun da sa njim perem kosu otprilike desetak dana i prestanem da stavljam gel na kosu i ono sto je bilo neverovatno posle pranja kose sa tim samponom ja sam ocistio perut i cak su prestali da mi izlaze pecati po chelu koji mi izlaze zbog urtikarije prilikom nekog napora, po telu sam imao i dalje pecate. Cim sam prestao da perem kosu sa tim samponom pecati po chelu su poceli ponovo da se pojavljuju posle napora, pa me zanima da li postoji mogucnost da iako ja imam holinergijsku urtikariju meni po celu izlaze pecati zbog seboreje, tj. seborejicnog dermatitisa a ne zbog urtikarije. Inace, Selsun sampon sad nema nigde da se kupi, probao bih sa Mycosepom?
Izvinjavam se na opsirnosti ali nisam mogao da objasnim drugacije. Hvala unapred!
 
buni me to sto dok sam koristio Selsun sampon iako imam holinergijsku urtikariju, meni nisu izlazili pechati na chelu! ja ne znam da li imam seboreicni dermatitis jer ne znam kako se on manifestuje. ponekad me bas svrbi glava, ne znam da li je to to? pretpostavljam da bi neki sampon tog tipa kao sto je Selsun ponovo doveo do toga da nemam pechate po chelu koji izlaze usled holinergijske urtikarije? pre koriscenja Selsuna imao sam dosta peruti i napade svraba po glavi i zato mi je preporuceno da ga koristim. sada skoro da i nemam peruti, ali svrab postoji povremeno. cim sam prestao da koristim Selsun pechati su pocheli ponovo da izlaze iako perut jos dugo nisam imao posle toga.
 
Imati perut ne znaci imati seboroicni dermatitis!
Isto tako tvoja perut i svrab na kozi glave nema veze sa urtikarijom koja ti se javlja.
Selsun je head&sholders u jacoj koncentraciji, mycoseb mu nije paralela vec antimikoticni preparat i s obzirom na te tvoje urtike ne bih ti savetovala da ga uzimas na svoju ruku.
Konsultuj dermatologa.
 
dermatolog je konstatovala da imam seboroicni dermatitis i prepisala mycoseb ili t-gel.
ja sam pretpostavio da moja holinergijska urtikarija i seboreicni dermatitis nemaju veze jedno s drugim, ali me je bunilo to da dok sam koristio Selsun nisu mi izlazili pechati, barem ne po chelu i po licu. kako to objasnjavate?
 

Back
Top