Sergej Trifunović: Nisam znao da je lik Jovana Divjaka na majici

pa da ta vrsta prozivanja,i ova,pa nek gostuju u nekoj emisiji,ako koja tv sme da ih pita sta su radili.

ma obojicu su znali sta rade i znali su da ce da stvore kontroverzu i protest, ono sto ne ocekuju su finansijske konsekvence, oni i oni koji ih uposljavaju.
te treba prcati bojkotom, aktivnim bojkotom sve dok se ne ograde od obojice i odbiju da saradjuju sa njima ubuduce.

nije to nesto tesko da se uradi, par desetina njih stoji ispred jugoslovenskog dramskog i atelja 212 pre predstvae sa porukama da oba ova pozorista svojom saradnjom sa ova dva glumca su saucesnici u ratnom zlocinu.

ja sam juce zvao DS sound, neki tip koji prodaje karte za predstave ova dva pozorista i obavestio ga o mogucem bojkotu. tip nesto yeo govna, kako on nema pojma o chemu se radi i da ima puno posla te nema vremena za te stvari, ja mu rekoh da je dobro sto ima puno posla, problem je kad nema i da ga zato i zovem.

mic po mic docicemo do nechega.
 
3nojavi Omladinac;17069689]ma obojicu su znali sta rade i znali su da ce da stvore kontroverzu i protest, ono sto ne ocekuju su finansijske konsekvence, oni i oni koji ih uposljavaju.
te treba prcati bojkotom, aktivnim bojkotom sve dok se ne ograde od obojice i odbiju da saradjuju sa njima ubuduce.

nije to nesto tesko da se uradi, par desetina njih stoji ispred jugoslovenskog dramskog i atelja 212 pre predstvae sa porukama da oba ova pozorista svojom saradnjom sa ova dva glumca su saucesnici u ratnom zlocinu.



ja sam juce zvao DS sound, neki tip koji prodaje karte za predstave ova dva pozorista i obavestio ga o mogucem bojkotu. tip nesto yeo govna, kako on nema pojma o chemu se radi i da ima puno posla te nema vremena za te stvari, ja mu rekoh da je dobro sto ima puno posla, problem je kad nema i da ga zato i zovem.

mic po mic docicemo do nechega.[/QUOTE]

Ima na fejsu grupa za bojkot,a tija voda breg roni,obojica bi trebalo da se kazne novcano i zabranom projekcija i filmova i pozorisnih predstava gde ucestvuju,i zabrana bavljenja javnim KUR-kulturnoumetnickimradom na godinu dana najmanje i da im se propise sudska kazna za dobrotvoran rad,negde u poljoprivredi sad kad pocnu poljoprivredni prolecni radovi i stale da ciste i krave da muzu,ma idijoti jedni i oni koji ih podrzavaju
 
Nakon Pala "Montevideo" otkazan i u Gradišci


Nakon skandaloznog ponašanja Sergeja Trifunovića i Dragana Bjelogrlića na premijeri filma "Montevideo, Bog te video" u Sarajevu juče je otkazana projekcija filma u Palama.

Kulturni centar Pale je juče otkazao premijeru iz bezbjednosnih i sigurnosnih razloga.

Film "Montevideo, Bog te video" koji je od 08. do 12. marta trebao biti prikazan u Gradišci takođe je otkazan. Na sajtu Kulturnog centra Gradiška stoji saopštenje da je film otkazan zbog "novonastale situacije".

Veterani vojske RS iz Kozarske Dubice zatražili su juče od glumca i producenta Tihomira Stanića, koji na tim lokacijama snima film „Top je bio vreo“, da u Dubicu na snimanje više ne dovodi Sergeja Trifunovića, koji tumači jednu od uloga!

Stanić u izjavi za Kurir kaže da Trifunović, iako je trebalo, ne glumi u pomenutom filmu.

- Bolje je da ne komentarišem taj haos, bog sam zna šta se sve tu izdešavalo - kratko nam je rekao Stanić.


:super::super::super::super::bye:
 
Nakon Pala "Montevideo" otkazan i u Gradišci


Nakon skandaloznog ponašanja Sergeja Trifunovića i Dragana Bjelogrlića na premijeri filma "Montevideo, Bog te video" u Sarajevu juče je otkazana projekcija filma u Palama.

Kulturni centar Pale je juče otkazao premijeru iz bezbjednosnih i sigurnosnih razloga.

Film "Montevideo, Bog te video" koji je od 08. do 12. marta trebao biti prikazan u Gradišci takođe je otkazan. Na sajtu Kulturnog centra Gradiška stoji saopštenje da je film otkazan zbog "novonastale situacije".

Veterani vojske RS iz Kozarske Dubice zatražili su juče od glumca i producenta Tihomira Stanića, koji na tim lokacijama snima film „Top je bio vreo“, da u Dubicu na snimanje više ne dovodi Sergeja Trifunovića, koji tumači jednu od uloga!

Stanić u izjavi za Kurir kaže da Trifunović, iako je trebalo, ne glumi u pomenutom filmu.

- Bolje je da ne komentarišem taj haos, bog sam zna šta se sve tu izdešavalo - kratko nam je rekao Stanić.


:super::super::super::super::bye:


Tihomir se prep`o da bi i on mog`o na*ebati, pa nema komentar. :D

Inače, očekujemo da primjer Pala i Gradiške slijede i ostali gradovi po Republici Srpskoj .

(u Kozarskoj Dubici, baš zahvaljujući Staniću, predpremijera je održana prije skandala, pa bojkot nažalost nije moguć)
 
Sergej Trifunović: Nisam znao da je lik Jovana Divjaka na majici

A.Nikolić | 06. 03. 2011. - 00:02h | Foto: Pixell | Komentara: 0
U sarajevskom bioskopu “Meeting Point” u petak uveče je održana premijera filma “Montevideo, Bog te video”, dugometražnog prvenca Dragana Bjelogrlića, a iznenađenje večeri bio je Sergej Trifunović, koji se na premijeri pojavio u majici s likom Jovana Divjaka, bivšeg ratnog generala. Specijalno za “Blic” poznati glumac obajašnjava šta se dogodilo na filmskoj premijeri u Sarajevu.


Sergej na premijeri filma "Montevideo, Bog te video“ u Sarajevu
- Bili smo veseli na žurci posle premijere filma “Montevideo”. Đuskali smo, zabavljali se, pevali. Bio je baš dobar provod kao što to u Sarajevu obično biva, pa sam se oznojio i hteo sam da odem u hotel da promenim majicu. Neko mi je u gužvi rekao da nema potrebe i dobacio mi neku crnu u najlon kesi. Video sam da je na njoj silueta ljudskog lika. Na majici ništa nije pisalo, a lik me je podsetio na papu Vojtilu. Pitao sam svoje domaćine: ”Je l’ to papa?“, a oni su mi odgovorili: “Nije, ovaj ti je pravoslavni”. Svi smo se nasmejali i nastavio sam da se zabavljam, a da nisam ni pogledao čiji je lik na majci koju nosim - kaže Sergej Trifunović za “Blic”.

Sergej napominje da je za Jovu Divjaka čuo prvi put u životu istog jutra, kada je sa ekipom filma “Montevideo, Bog te video” krenuo iz Mostara za Sarajevo.

Opširnije o ovome čitajte u izdanju "Blica nedelje" od 6. marta 2011. godine.
Ipak nije znao!:think:

Laže kao pas. Ne mislim da laže da tada nije znao šta oblači. Drogirana budala bi tada obukla i majicu sa likom Ante Pavelića, i ne bi prepoznao ko je to. Ali, da je taj dan prvi put čuo za Divjaka, laže. Nema toga, ko je bio savremenik tih događaja, ko nije pomno pratio sve šta se dešavalo. To bi bilo isto kao da je danas nekog Libijca u sred Libije baš briga šta se dešava. Znači, nemoguće... Zemlja ti se raspada, izbijaju sukobi i ratovi svuda po njoj, a tio kao ne pratiš šta se dešava. A, svako ko je pratio šta se dešava, mogao je zapaziti Divjaka kako taj dan pokušava smiriti situaciju.

Ja ponavljam, ja Divjaka ni najmanje ne osuđujem za Dobrovoljačku, ali ga treba streljati za izdaju.
 
KRATKE NOGE
EVO DOKAZA: SERGEJ JE LAŽOV, MAJICU OBUKAO RANIJE!


Iako glumac tvrdi da je majicu s likom generala Jovana Divjaka obukao tek posle žurke koja se desila posle arajevske premijere filma, fotografije dokazuju suprotno!

48874.jpg

http://www.kurir-info.rs/vesti/evo-dokaza-sergej-je-lazov-majicu-obukao-ranije-78623.php

Toliko o tome da su ga zahebali dok je drogiran đuskao.
 
tezak je glumacki hleb,a ako uzmemomo u obzir da je i privatno i poslovno prozivao bivshu bracu.Ko zna mozda je morao da obuce da bi se dodvorio-uvukao u d.pe!!!
Daleko od toga da odobravam njegovo ponasanje u vezi sa majcom coveka koji je pobio klince od 18-21god na odsluzenju vojnog roka!!
Neznam sta ali sergej gledaj sto pre da se iskupish ili ces na tapetu biti dosta dugo
 
Ево, човек је данас упутио и извињење и кајање... и сада ми га је и некако жао, видим колико је пропао за неколико дана на овој слици:

Бјелогрлић: Жао ми је

bjelogrlic.jpg
Фото Бета




БЕОГРАД –Глумац и режисер Драган Бјелогрлић упутио је данас јавно извињење због своје изјаве да му је жао што на премијери филма „Монтевидео, Бог те видео” недавно у Сарајеву није био пензионисани генерал Армије БиХ Јован Дивјак.


„Свима који су се из било ког разлога осетили повређенима због моје изјаве, посебно породицама настрадалих у рату, јавно се и искрено извињавам, уколико то може да поправи штету”, рекао је Бјелогрлић на конференцији за новинаре.


„Сметнуо сам с ума да човек осумњичен за ратне злочине не може бити изједначен са сваким другим гледаоцем, и погрешио сам”, рекао је режисер.
Тужилаштво за ратне злочине Србије води истрагу против Дивјака и још 18 особа за злочин у Добровољачкој улици у Сарајеву 1992. године
Бјелогрлић је рекао да му је жао што је приликом премијере „Монтевидеа” у Сарајеву „уопште дао одговор на тенденциозно и намештено питање” једне новинарке да ли му је жао што на премијери није био Дивјак.


„На такво питање је немогуће дати нормалан и људски одговор, јер вас сваки одговор ставља у позицију судије. Одговор 'Да, жао ми је', нажалост изједначен је са ставом да ми је жао што је ухапшен, односно да није крив”, нагласио је Бјелогрлић.


Он је нагласио да је своје филмско умеће уложио у „Монтевидео” како би поручио својим „суграђанима и народу да постоји неко ко га воли и цени, и ко га не третира као чергу Цигана, банду убица и лудаке са Балкана без будућности”.
„Свој патриотизам не могу, не желим и нећу да доказујем речима. Али питам се може ли једна непромишљена и трапава изјава да доведе у питање моју оданост свом народу. Ако може, то би била неправда”, истакао је Бјелогрлић.


На новинарско питање да објасни своје познанство са Дивјаком, Бјелогрлић је рекао да се са њим сусрео први пут на Сарајево филм фестивалу 1998. године, и потом три-четири пута, од чега последњи пут 2003. поново на истом фестивалу.
Да би објаснио свој однос са Дивјаком, Бјелогрлић је поделио новинарима примерак свог интервјуа у ком описује први међусобни сусрет на фестивалу у Сарајеву, где му је Дивјак пришао и рекао: „Знаш ли ти ко сам ја? Ја сам овај град бранио од вас”.


„Дрско му узвратим: 'Од мене га ниси бранио!... Да си га од мене бранио, не би га ни одбранио!”, рекао је Бјелогрлић у интервјуу Недељном телеграфу 2005. године.


Конференцији за новинаре у Медија центру присуствовали су и Никола Ђуричко, Бранимир Брстина, Војин Ћетковић, Небојша Илић и други глумци и чланови екипе филма „Монтевидео, Бог те видео”, како би подржали Бјелогрлића.
Упитан за изостанак Сергеја Трифуновић, који се после премијере филма у Сарајеву појавио носећи јавно мајицу са Дивјаковим ликом, Бјелогрлић је рекао: „Назвао је да каже да неће доћи данас да не злоупотреби моју конференцију за штампу”.

„Сергеј није носио мајицу на премијери, био је у џемперу. Шта је имао испод не знам. Нисам видео кад се сликао у мајици. Питао сам га, дао ми је одговор који је дао свима. Желим да му верујем. Све што је урадио нанео је штету филму, као што сам је и ја нанео”, рекао је Бјелогрлић.


Трифуновић је рекао раније да је мајицу добио после приказивања филма и да није знао чији се лик налази на њој.


Упитан да прокоментарише отказивања приказивање „Монтевидеа” у Републици Српској, Бјелогрлић је изразио наду да се неће десити да људи у Републици Српској не виде „један од највећих српских филмова”.



Бета
објављено: 09.03.2011

*************************************************************************************************

Ето, поштено је упутио ИЗВИЊЕЊЕ свима које је повредио и сматрам да извињење ТРЕБА ПРИХВАТИТИ............:cool:
 
У целом овом случају, лично ме посебно интересује једна чињеница.

Где су наши културни радници, где су колеге глумци, режисери ... да се огласе поводом овог случаја ... да осуде ово што су урадили ова два велика фана новца ?

Само Паскаљевић и Павловић http://www.kurir-info.rs/vesti/pask...ponasanje-bjelogrlica-i-trifunovica-78801.php

Сви остали - ћуте. Да ли то многи наши културни радници сматрају да су Срби и Република Српска злочинци и да је Дивјак бранио Сарајево од ''србочетника''. Па зар није Бјелогрлић лепо рекао да му је Дивјак пријатељ с којим је ишао по ресторанима ?! Чини ми се да је тако !
 
Ево, човек је данас упутио и извињење и кајање... и сада ми га је и некако жао, видим колико је пропао за неколико дана на овој слици:

Бјелогрлић: Жао ми је

bjelogrlic.jpg
Фото Бета




БЕОГРАД –Глумац и режисер Драган Бјелогрлић упутио је данас јавно извињење због своје изјаве да му је жао што на премијери филма „Монтевидео, Бог те видео” недавно у Сарајеву није био пензионисани генерал Армије БиХ Јован Дивјак.


„Свима који су се из било ког разлога осетили повређенима због моје изјаве, посебно породицама настрадалих у рату, јавно се и искрено извињавам, уколико то може да поправи штету”, рекао је Бјелогрлић на конференцији за новинаре.


„Сметнуо сам с ума да човек осумњичен за ратне злочине не може бити изједначен са сваким другим гледаоцем, и погрешио сам”, рекао је режисер.
Тужилаштво за ратне злочине Србије води истрагу против Дивјака и још 18 особа за злочин у Добровољачкој улици у Сарајеву 1992. године
Бјелогрлић је рекао да му је жао што је приликом премијере „Монтевидеа” у Сарајеву „уопште дао одговор на тенденциозно и намештено питање” једне новинарке да ли му је жао што на премијери није био Дивјак.


„На такво питање је немогуће дати нормалан и људски одговор, јер вас сваки одговор ставља у позицију судије. Одговор 'Да, жао ми је', нажалост изједначен је са ставом да ми је жао што је ухапшен, односно да није крив”, нагласио је Бјелогрлић.


Он је нагласио да је своје филмско умеће уложио у „Монтевидео” како би поручио својим „суграђанима и народу да постоји неко ко га воли и цени, и ко га не третира као чергу Цигана, банду убица и лудаке са Балкана без будућности”.
„Свој патриотизам не могу, не желим и нећу да доказујем речима. Али питам се може ли једна непромишљена и трапава изјава да доведе у питање моју оданост свом народу. Ако може, то би била неправда”, истакао је Бјелогрлић.


На новинарско питање да објасни своје познанство са Дивјаком, Бјелогрлић је рекао да се са њим сусрео први пут на Сарајево филм фестивалу 1998. године, и потом три-четири пута, од чега последњи пут 2003. поново на истом фестивалу.
Да би објаснио свој однос са Дивјаком, Бјелогрлић је поделио новинарима примерак свог интервјуа у ком описује први међусобни сусрет на фестивалу у Сарајеву, где му је Дивјак пришао и рекао: „Знаш ли ти ко сам ја? Ја сам овај град бранио од вас”.


„Дрско му узвратим: 'Од мене га ниси бранио!... Да си га од мене бранио, не би га ни одбранио!”, рекао је Бјелогрлић у интервјуу Недељном телеграфу 2005. године.


Конференцији за новинаре у Медија центру присуствовали су и Никола Ђуричко, Бранимир Брстина, Војин Ћетковић, Небојша Илић и други глумци и чланови екипе филма „Монтевидео, Бог те видео”, како би подржали Бјелогрлића.
Упитан за изостанак Сергеја Трифуновић, који се после премијере филма у Сарајеву појавио носећи јавно мајицу са Дивјаковим ликом, Бјелогрлић је рекао: „Назвао је да каже да неће доћи данас да не злоупотреби моју конференцију за штампу”.

„Сергеј није носио мајицу на премијери, био је у џемперу. Шта је имао испод не знам. Нисам видео кад се сликао у мајици. Питао сам га, дао ми је одговор који је дао свима. Желим да му верујем. Све што је урадио нанео је штету филму, као што сам је и ја нанео”, рекао је Бјелогрлић.


Трифуновић је рекао раније да је мајицу добио после приказивања филма и да није знао чији се лик налази на њој.


Упитан да прокоментарише отказивања приказивање „Монтевидеа” у Републици Српској, Бјелогрлић је изразио наду да се неће десити да људи у Републици Српској не виде „један од највећих српских филмова”.



Бета
објављено: 09.03.2011

*************************************************************************************************

Ето, поштено је упутио ИЗВИЊЕЊЕ свима које је повредио и сматрам да извињење ТРЕБА ПРИХВАТИТИ............:cool:

Kad je video koliko ce iz dzepa da mu izvadi ljubav prema Divjaku, odmah je promenio plocu, da bar spasi sto se spasti moze............
Gade mi se takvi.........
Treba ga smestiti na ortopediju, za primer svima.......
 
У целом овом случају, лично ме посебно интересује једна чињеница.
Где су наши културни радници, где су колеге глумци, режисери ... да се огласе поводом овог случаја ... да осуде ово што су урадили ова два велика фана новца ?
......................................................................
!

Ма где да се оглашавају а тек осуде поступке ове двојице када и они праве исте пиз***дарије чим прекораче границу.
То их треба питати, када стану пред шалтер да остваре пензију ,,НАЦИОНАЛЕ'' или пензију уопште. Нека траже пензију од својих пријатеља за које су радили.
 
Да би објаснио свој однос са Дивјаком, Бјелогрлић је поделио новинарима примерак свог интервјуа у ком описује први међусобни сусрет на фестивалу у Сарајеву, где му је Дивјак пришао и рекао: „Знаш ли ти ко сам ја? Ја сам овај град бранио од вас”.


„Дрско му узвратим: 'Од мене га ниси бранио!... Да си га од мене бранио, не би га ни одбранио!”, рекао је Бјелогрлић у интервјуу Недељном телеграфу 2005. године.

А господин Бјелогрлић је могао одговорити на Дивјакову тврдњу и овако:

-Јесте ли господине бранили град када сте у априлу 1992. године први напали већинско српско насеље Илиџу из 6 праваца?

-Јесте ли господине бранили град употребљавајући тада зграду болнице за снајперска гнијезда, и тако убили два брата Јањић на Илиџи и још 9 људи?

-Јесте ли господине бранили град када сте 4. августа 1992. године са Игмана први напали српска насеља Војковиће, Грлицу и Крупац?

-Јесте ли господине бранили град када сте у Пофалићима 16. маја 1992. године убили у нападу више од 200 српских цивила и спалили више од 500 српских кућа?

-Јесте ли господине бранили град када сте на Грбавици, на српској страни, убили двије дјевојчице које су играле ластиш а на Врацама трудну жену?

-Јесте ли бранили град и убијајући оне јадне људе у Добровољачкој улици?


И још много тога али од куд би то Вјелогрлић могао знати??? У Сарајеву никада и неће сазнати...
 
Poslednja izmena:
У целом овом случају, лично ме посебно интересује једна чињеница.

Где су наши културни радници, где су колеге глумци, режисери ... да се огласе поводом овог случаја ... да осуде ово што су урадили ова два велика фана новца ?

Само Паскаљевић и Павловић

У овом клипу се, рецимо, види колико је покварен - набеђује друге из ТО да су давали наоружање народу, А ОН ОСУЂЕН ОД ЈНА НА 9 МЕСЕЦИ ЗАТВОРА ШТО ЈЕ ПРОДАВАО ОРУЖЈЕ И МУНИЦИЈУ - и затим побегао код Алије........
 
Poslednja izmena:
Paskaljević: Bjelogrlić podmeće Sergeju linč javnosti

Medijska bura oko Sergeja Trifunovića i majice sa likom Jovana Divjaka se ne smiruje, a svoje viđenje ove situacije dao je i reditelj Goran Paskaljević, koji je zaključio da iza celog skandala stoji Dragan Bjelogrlić.

“To što se dogodilo u Sarajevu je samo Bjelogrlićev i Sergejev problem. Takođe, nije pošteno pričati jedno, a onda to i poricati. Bjelogrlić je najpre tvrdio da ne zna ko je Divjak, a potom da ga poznaje. Ja ne mislim da je Sergej želeo da da podršku čoveku koji je osumnjičen za ratne zločine, on je samo želeo da bude u centru pažnje. Sa druge strane, Bjela sada ćuti i pušta da sva krivica padne na Sergeja i to je licemerno, jer je opštepoznato da on odlično zna ko je Divjak. On je taj koji se družio sa Divjakom, a ne Sergej, a sada se povukao i podmeće Trifunoviću linč javnosti. I pri tom tvrdi da mu je žao što čovek optužen za masakr nije bio na premijeri filma. Za to nema opravdanja,” priča za “Alo!” naš proslavljeni reditelj i dodaje da ne osuđuje Divjaka jer je na sudu da odluči da li je general kriv ili ne.

Objašnjenje Trifunovića da je lik na majici pomešao sa papom Vojtilom Paskaljeviću nije ubedljivo.

“Već smo se uverili da je majicu sa likom generala Divjaka nosio i na premijeri filma u Sarajevu i ja bih to poštovao da je on u tome istrajao do kraja. Treba reći istinu! Kada ste javna ličnost, morate da znate šta radite i govorite i da snosite posledice za to. Ne verujem da će zbog ovoga srpski filmovi u Republici Srpskoj naići na barijeru, kao ni naši reditelji,” zaključuje reditelj i dodaje da mu Bjelogrlić neće zameriti ove izjave jer ionako godinama ne govore.
 

Back
Top