Samohrana majka u Srbiji

Moja kuma koja ni pod kojim uslovima nije htela da ostane u braku u kom je bila. Postala je samohrana majka, i to u pravom smislu te reči, jer ni jednu alimentaciju nije dobila, sa dvoje dece, koja su u tom trenutku imala 2 i 9 godina.

I svesno, nego kako. Znala je da će biti teško, i teško joj je, ali je bila svesna svega što taj razvod nosi.
 
Koliko znate zenskih osoba koji bi bile spremne da svesno postanu samohrane majke i pod kojim uslovima?
svaka odrasla osoba bi trebala da bude svjesna da kada propusti koristenje zastite, rizikuje da postane i majka i samohrana majka, nevezano za uslove
sada,
koliko je koja pametna i na koji nacin ce da rijesi situaciju - ili ne, zavisi od svake osobe pojedinacno
mada ce vecina predvidivo samo da prepusti da je zivot vodi
 
Koliko znate zenskih osoba koji bi bile spremne da svesno postanu samohrane majke i pod kojim uslovima?

tetka mi se razvela od muza koji ju je tukao sa detetom od godinu dana,danas mali ima 18 godina,koleginica moje frizerke nece da se uda za oca bebe koju je rodila jer hoce da zivi sama i da gaji dete i ako otac priznaje dete i hoce da zvi sa njom,imao sam jednog poznanika koji je izgubio oca u ratu 99 i samo keva ga izdrzava.
 
tetka mi se razvela od muza koji ju je tukao sa detetom od godinu dana,danas mali ima 18 godina,koleginica moje frizerke nece da se uda za oca bebe koju je rodila jer hoce da zivi sama i da gaji dete i ako otac priznaje dete i hoce da zvi sa njom,imao sam jednog poznanika koji je izgubio oca u ratu 99 i samo keva ga izdrzava.
zar otac nema zakonsko pravo da zahtjeva podjeljeno starateljstvo?
- ne da bude bracni clan porodice na silu, vec da ima pravo na ucestvovanje u zivotu djeteta

mislila sam da smo izjednacili prava vanbracne djece sa onom rodjenom u braku
 
zar otac nema zakonsko pravo da zahtjeva podjeljeno starateljstvo?
- ne da bude bracni clan porodice na silu, vec da ima pravo na ucestvovanje u zivotu djeteta

mislila sam da smo izjednacili prava vanbracne djece sa onom rodjenom u braku
Sta si bre mene napala? Zena nece da ima "gazdu" kako ona kaze,on ce da gaji sa njom dete,ali nece da zive zajedno. Ona ce da se brine najvise o detetu,a ovaj ce da bude sa detetom vikendom i da ucestvuje u gajenju. Znaci zensko je problem,tj majka,a ne otac. Cak se i meni ovaj model roditeljstva svidja!
 
Da budem malo precizniji.

Govorim o sledecem slucaju. Devojka ima 35+ i nije nasla odgovarajuceg partnera. Svesna je da joj bioloski sat kuca i da ce dok takvog nadje (ako ga ikada nadje - kad to nije uspela kao mladja, sada ce realno to ici mnogo teze) proci voz za radjanje.

Drugim recima, pred njom stoje sledece mogucnosti:

a) da ceka i ostane i bez muza i dece,
b) da ceka i nadje muza, ali ostane bez dece,
c) da ceka i nadje i muza i dobije decu (sve manje verovatno),
d) da ne ceka i dobije dete bez muza.

Moje pitanje se odnosi na d) - uradi ono sto mozes dok jos mozes.
 
Da budem malo precizniji.

Govorim o sledecem slucaju. Devojka ima 35+ i nije nasla odgovarajuceg partnera. Svesna je da joj bioloski sat kuca i da ce dok takvog nadje (ako ga ikada nadje - kad to nije uspela kao mladja, sada ce realno to ici mnogo teze) proci voz za radjanje.

Drugim recima, pred njom stoje sledece mogucnosti:

a) da ceka i ostane i bez muza i dece,
b) da ceka i nadje muza, ali ostane bez dece,
c) da ceka i nadje i muza i dobije decu (sve manje verovatno),
d) da ne ceka i dobije dete bez muza.

Moje pitanje se odnosi na d) - uradi ono sto mozes dok jos mozes.

Nece cekati nego ce naci daj sta das..jako retko ce ostati bez dece
 
Koliko znate zenskih osoba koji bi bile spremne da svesno postanu samohrane majke i pod kojim uslovima?

Бити самохрана мајка у Србији је нешто што ни највећем злу од жене...нечему најгорем...не би пожелео... Ову државу би требало да буде срамота што овај проблем не решава....што се у погледу овог проблема не угледа на ЕУ а не само педере и наркомане да доводи....
 
@user,

kako ce da joj pomogne vestacka oplodnja kad joj prodje vreme?

@george,

mislis da ce naci nekoga na brzinu, pa bilo koga, samo da ne idu na d)?

Druze to nisu alarmantne godine do 45. Zena moze da rodi i u 55. Sad sto smo mi malogradjanska sredina i zatucan narod to je druga stvar. Trebalo bi mi barem 32 godine da se sit izivim i da sazrelim da se ozenim i necu pre,osim ako ne naletim na neku pametnu ribu tela boginje i dobrog miraza. :D
 
Znam ih puno u BG.
Na zalost moderna sugestija emancipacije je da nijedan muskaracnije dovoljno podoban ,jer malo je onih finansijski izdasnih cija bi izdasnost poklopila eventualno razlike u stavovima i potrebu stvaranja kompromisa.
U beogradu je to tako cesto i mnogo devojaka se odlucuje za sperm donore i kresace na neki orginalan nacin.
Znaci ili im kazu pa se kresnu par puta ili im i ne kazu vec istrpe i izglume par puta i dobiju materjal par puta...

A stvarno puno ih ima...
Obicno su to devojke koje su studirale zavrsile, dobile stabilan posao i onda jedno vreme uletele u klupske seme , a nekad cak i bez toga i onda sabrale godine i sta ciniti...
Sad iako poznajem muskarce koji su takodje u tom opsegu i trebalo bi da se upare sa takvim devojkama, na zalost to se ne desava.
Iz jednostavnog razloga sto muskarci spuste kriterijume svog zivljenja, kao sto je karakteristicno za muskarce uvek, prilagode mogucem, dok zene uvek zahtevaju bar neki minimum, drustveno odredjen...
Tako da se prvo gubi mogucnost upoznavanja, jer prvo se skresu izlasci , bar ono sto ja vidim kod mojih poznanika, jer mene nije blamaza ni sa malo para izaci, ali mi je tesko naci godisnjake koji nece da se kurce i bar pokazu ravni...

Zatim tu je nedostatak stambenog prostora i finansijska crna slika...
Vazi nepisano pravilo da se kako kome umre baba, taj i ozeni....
Sa zenske strane je jednostavna racunica, lakse je ne rizikovati i sto je jos ubitacnije tesko je prebaciti se iz sistema misljenja namazanih u sistem misljenja korektnih...
Zenama je to posebno tesko jer su uvek bile malo povlastene i to i dalje ocekuju , a korektno razmisljanje je prilicno tesko ostvariti i u finom okruzenju a kamoli u okruzenju drp tehnicara i sebicnjaka.

Iz iskustva vidim da je prikaz statusnih simbola i kurcenje desetostruko bolja taktika makar bio i totalno smece i jednostavno ih skartirao kao poslednje drolje , ostace dobar glas za tobom.
Jer zenska psiha to racuna kao potencijalni rizik, vezan uz dobitak, tj opravdano je biti stoka ako vredis.
Upravo takva situacija pogorsava polozaj finim muskarcima i finim zenama.

I kad pogledas taj zaplet, onda resenje u samohraniteljstvu i jeste pametno.
Nije pametno sto obicno tako ostavlja porod bas sebicnjak , dziber i stoka, a to ce se osetiti kod deteta, ma kako ga vaspitali deo ostaje.
Nije fer,ali to nema veze sa zivotom , zivot nikad nije fer, kad se pita vecina, jer vecina uvek voli na kvarno i lopovski...

Nije zdravo za drustvo to sto osoba koja nije bila hrabra da se upusti u kvalitetne musko zenske odnose sutra vaspitati dete skoro usmereno i tako ce i dete biti falicno u nekom smislu , narocito cesto je ili fobicno ili unipolarno razmisljanje , jer dete nije dobilo priliku da shvati kako funkcionise bipolarna emocija...
Floskula koja nije floskula je dete razvedenih roditelja ce i samo imati razvod....
 
Sta si bre mene napala? Zena nece da ima "gazdu" kako ona kaze,on ce da gaji sa njom dete,ali nece da zive zajedno. Ona ce da se brine najvise o detetu,a ovaj ce da bude sa detetom vikendom i da ucestvuje u gajenju. Znaci zensko je problem,tj majka,a ne otac. Cak se i meni ovaj model roditeljstva svidja!
nisam ti povukla lanac, ako si to tako dozivio
tvoja stvar
Da budem malo precizniji.

Govorim o sledecem slucaju. Devojka ima 35+ i nije nasla odgovarajuceg partnera. Svesna je da joj bioloski sat kuca i da ce dok takvog nadje (ako ga ikada nadje - kad to nije uspela kao mladja, sada ce realno to ici mnogo teze) proci voz za radjanje.

Drugim recima, pred njom stoje sledece mogucnosti:

a) da ceka i ostane i bez muza i dece,
b) da ceka i nadje muza, ali ostane bez dece,
c) da ceka i nadje i muza i dobije decu (sve manje verovatno),
d) da ne ceka i dobije dete bez muza.

Moje pitanje se odnosi na d) - uradi ono sto mozes dok jos mozes.
ako zeli da rodi djecu, moze da rodi odmah ili kasnije,
bez obzira na prisustvo ili odsustvo partnera
ako zeli da usvoji djecu, opet - moze da uzvoji odmah ili kasnije, bez obzira na prisustvo ili odsustvo partnera

partner je tu irelevantan
 
nisam ti povukla lanac, ako si to tako dozivio
tvoja stvar

ako zeli da rodi djecu, moze da rodi odmah ili kasnije,
bez obzira na prisustvo ili odsustvo partnera
ako zeli da usvoji djecu, opet - moze da uzvoji odmah ili kasnije, bez obzira na prisustvo ili odsustvo partnerapartner je tu irelevantan

A cekaj ti mislis to je ono ko odes na pijac..znas neku kojoj je uspelo da usvoji kao sama bez partnera?
 
@user,

teorijski da. Realno, znam dosta devojaka koje nisu uspele da rode ni sa 35. Kad bih sad poceo da ti medicinski obrazlazem zasto i kako, verovatno bi presela vecera polovini foruma.

@ansai,

kako mislis da zena sama usvoji dete? Mislim da to bas tako ne funkcionise.

@pussy,

daj detalje. Kako je to uradila, donor, nesvesni davalac ili dogovorno? Je li otac u prici ili ne?
 

Back
Top