Nema više duplih kosovskih plata

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2010&mm=08&dd=14&nav_id=451794

Кажу да ће доћи до егзодуса са косова због овога...
Ја вам кажем да неће. Ево ја бих без проблема радио макар и за једну плату. С обзиром на то да сам овде незапослен.

Koliko ja znam, plate vec neko vreme nisu duple, vec uvecane za 50%... Ovaj cin sada je samo jos jedan dokaz da vlast iz Beograda ostavlja Srbe koji su ostali na Kosmetu da brane drzavu Srbiju na milost i nemilost... Nista novo...

A, ako bi ti ziveo i radio na Kosmetu, za bilo kakvu platu, ja ne vidim ni jedan razlog da ne odes i usrecis se... Da li ti neko brani da se preselis i zivis na Kosmetu... Biraj grad i uzivaj...
 
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2010&mm=08&dd=14&nav_id=451794

Кажу да ће доћи до егзодуса са косова због овога...
Ја вам кажем да неће. Ево ја бих без проблема радио макар и за једну плату. С обзиром на то да сам овде незапослен.

Pa ako treba zbog para da dodje do egzodusa, neka dodje.

Mi ovde radimo i za manje, pa nemamo kud da "bezimo".

Sramota je bila i do sad sto su im isplacivali nekakve "dodatke'.
 
Koliko ja znam, plate vec neko vreme nisu duple, vec uvecane za 50%... Ovaj cin sada je samo jos jedan dokaz da vlast iz Beograda ostavlja Srbe koji su ostali na Kosmetu da brane drzavu Srbiju na milost i nemilost... Nista novo...

A, ako bi ti ziveo i radio na Kosmetu, za bilo kakvu platu, ja ne vidim ni jedan razlog da ne odes i usrecis se... Da li ti neko brani da se preselis i zivis na Kosmetu... Biraj grad i uzivaj...


Nemojte vise na Kosovu da nas branite kad vas molim.:rtfm::bye:
 
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2010&mm=08&dd=14&nav_id=451794

Кажу да ће доћи до егзодуса са косова због овога...
Ја вам кажем да неће. Ево ја бих без проблема радио макар и за једну плату. С обзиром на то да сам овде незапослен.

I da ne zaboravim... Taj dodatak su primali samo oni koji su na budzetu, a ne svi... Lekari, prosvetari, sudije i sl.
 
Evo koga ce najvise pogoditi i ko ce se najglasnije buniti !


Ispostavilo se da najsiromašniji sloj Srba na Kosovu i dalje živi u bedi, dok su pojedinci u nekim državnim firmama zaposleni na tri radna mesta i na sva tri primaju duple plate. Najčešće, oni ne žive na Kosovu, već na posao putuju iz centralne Srbije. Prostom računicom može se izračunati koliko je jedan činovnik mogao da zaradi radeći tri posla: ako je prosečna plata 300 evra, duplo je 600, a puta tri 1.800 evra. (RTS, 25. okt 2008. godine)
 
Evo koga ce najvise pogoditi i ko ce se najglasnije buniti !

Nazalost, ima istine u ovome...

Samo, ne moze se prica generalizovati i taj dobar potez izvrgavati ruglu zbog manjeg broja onih koji su to zloupotrebili... To se prvenstveno odnosi na profesore Univerziteta koji su ujedno predavali i na drugim fakultetima... Moze se odnositi mozda na neke lekare specijaliste kojih trenutno nema sa prebivalistem na Kosmetu... Ali se prica ne moze generalizovati... Taj dodatak su primale i medicinske sestre, ucitelji i nastavnici itd, i niko od njih nije iz unutrasnjosti Srbije, niti radi na vise mesta... Jednostavno je neizvodljivo...
 
Poslednja izmena:
A што ови који одобравају укидање додатка нису отишли на КиМ да раде и зараде, ако већ толико завиде онима који су доле живели и радили и примали дупле плате од Србије....
 
A што ови који одобравају укидање додатка нису отишли на КиМ да раде и зараде, ако већ толико завиде онима који су доле живели и радили и примали дупле плате од Србије....
Зато што је поента написати било шта, макар и без смисла.
 
A што ови који одобравају укидање додатка нису отишли на КиМ да раде и зараде, ако већ толико завиде онима који су доле живели и радили и примали дупле плате од Србије....

A sto ne bi davali duple plate npr. u Crnoj Travi?:think:

Mozda zato sto je zivot u Crnoj Travi fantasticno ekstra-mega-giga-super, za razliku od Kosova, pa je zato na Kosovu tako nesto dozvoljeno.:think:

Sto ovi sa Kosova ne idu u Crnu Travu, kada je tamo tako fantasticno i super?:think:
 
A sto ne bi davali duple plate npr. u Crnoj Travi?:think:

Mozda zato sto je zivot u Crnoj Travi fantasticno ekstra-mega-giga-super, za razliku od Kosova, pa je zato na Kosovu tako nesto dozvoljeno.:think:

Sto ovi sa Kosova ne idu u Crnu Travu, kada je tamo tako fantasticno i super?:think:

Јеси ти скоро узимао неке таблете за чишћење, па кренуле да делују?
Живот и ризици живота Срба у Црној Трави се не могу упоредити са животом на КиМ...
 

Back
Top