Hrvatska:Hapšenje uzburkalo javnost

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.396
Beograd -- Hapšenje bivšeg predsednika UO Hipo Alpe banke Volfganga Kulterera, osumnjičenog za odobravanje milionskih kredita bez pokrića uzburkalo je javnost u Hrvatskoj.

Posebno odeljenje austrijske policije za istragu afere ocenjuje da je u vreme dok je i Kulterer bio šef, iz njenog bilansa "nestalo" najmanje 100 miliona evra.

Prema ranijim navodima medija u regionu, veliki deo rizičnih kredita završio je u Hrvatskoj, kao i u Srbiji i Bosni i Hercegovini.

Za razliku od Hrvatske, u Srbiji se još ne govori o proveravanju poslovanja te banke u našoj zemlji.

Hrvatskoj javnosti je najzanimljivija uloga bivšeg premijera Ive Sanadera u poslovanju Hipo banke. Novinar Hrvoje Apelt je u izjavi za Hrvatsku televiziju rekao da poseduje brojne dokumente koji svedoče o povezanosti banke i hrvatskih političara.

Sa poslovanjem Hipo banke u Hrvatskoj se, između ostalih, pominje i bivši ministar spoljnih poslova te zemlje Mate Granić. On je u uključenju u program Hrvatske televizije rekao da i dalje smatra da je dolazak Hypo banke, koja je prva strana banka koja je došla u tu zemlju, bio veliki dobitak za Hrvatsku.

On takođe tvrdi da je njegova konsultantska kuća imala transparentan poslovni odnos sa Hypo bankom.

Klijenti Hipo Alpe Adria banke ne bi trebalo da brinu zbog hapšenja nekadašnjeg čelnika banke jer je nju austrijska država krajem decembra prošle godine otkupila za simboličnu cenu od tri evra.

Na zahtev EU banka će morati da bude drastično redimenzionirana, a prema želji vlade za
par godina trebalo bi ponovo da bude privatizovana.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2010&mm=08&dd=14&nav_category=167&nav_id=451790

Koja smo mi banana...kod nas je Dinkić uspešno zataškao sve glasove o muvačinama Hipo Alpe Adria banke.Posle će biti:''Gde su pare?''...pojeo Dinkić.:sad2:
 
Ja imam tekući u toj banci, u minusu sam i na tekućem i na rivolvingu. Tako da samo neka ona propadne...

Ликвидациона маса ће имати потраживање према теби, а због тог потраживања нећеш моћи нигде отворити текући рачун, о кредиту да и не говорим!
 
nemoj da ste naivni i ako prsne hipo banka dug ima da se prebaci na drzavu srbiju pa cete dugovati njoj tj.onima koji su i doveli ove lihvare koji nisu ni pravi ogranci tih maticnih banaka jer centrale ne garantuju za pizdarije koje oni ovde naprave.

Tačno tako. Centrale samo garantuju da će na kraju godine povući štoviše para sa ovih ogranaka u matičnu banku.:mrgreen:
 
Tačno tako. Centrale samo garantuju da će na kraju godine povući štoviše para sa ovih ogranaka u matičnu banku.:mrgreen:

tacno... i odes sa njihovom karticom odavde u austriju, svapsku, francusku, britaniju i kazes dobar dan ja bi da dignem nesto para sa racuna a ovi te tamo gledaju belo jer im brojevi tvog racuna nevidljivi u bancinom serveru... naravno ako nisu zlatne vise il nes' slicno....

mislim da samo societe generale moze, da ne gresim dusu....
 
pa idi npr. u austriju i digni 20 soma evra na blagajni koje ovde imas na racunu npr. rajfajzena...

hebes plastiku... to za klopu i sitne potrepstine :roll:

:super: i to kad moraš. Btw nisam probao da podignem kintu kupio sam neke gluposti na koje sam slučajno naleteo. Dopuna, da i napisao si da se podignu pare, moja greška, radim još nešto paraleleno pa izgleda površno čitam.
 
Poslednja izmena:
austrijsa banka je u stvari propala i drzava ju je spasila sa milijardama € i sada je u drzavnom vlasnistvu ...banke u hrvatskoj i srbiji nisu direktno povezane i ne odgovaraju za austrijsku banku
Hoćeš da kažeš da austrijska banka ne odgovara za svoje filijale?:think:Ili možda misliš da Hipo Alpe Adria u Hrvatskoj matična banka a ona u Austriji filijala?:eek:
 

Back
Top