Moguć napad SAD-a na Iran

kralj Artur

Primećen član
Poruka
895
Situacija u Iranu se sve više zagreva.Nedavno su Iranci iskopali masovne grobnice u kojima bi trebalo da budu sahranjeni američki vojnici ukoliko bi Amerika napala Iran.Da li će na kraju doći do nuklearnog rata.
 
Poslednja izmena:
Situacija u Iranu se sve više zagreva.Nedavno su Iranci iskopali masovne grobnice u kojima bi trebalo da budu sahranjeni američki vojnici ukoliko bi Amerika napala Iran.Da li će na kraju doći do nuklearnog rata.

Mislim da bi bilo dobro da ovo prevedes na engleski i ruski i posaljes Medvedevu i Obami, oni ce ti odgovoriti :D Ili eventualno na arapski, pa posalji u Iran (ako se tamo govori arapski :D )

Ne verujem da bi iko rizikovao sudbinu sveta zbog irana. SAD/Rusija ce svoje nuklearno oruzije koristiti samo u slicaju da budu napadnute istim, sto znaci da se medjusobno nece napasti; a sad, moguce je da ce neka zemlja treceg sveta zapoceti prva, mada nisam siguran imaju li petlju za tako nesto...
 
Mislim da bi bilo dobro da ovo prevedes na engleski i ruski i posaljes Medvedevu i Obami, oni ce ti odgovoriti :D Ili eventualno na arapski, pa posalji u Iran (ako se tamo govori arapski :D )

Ne verujem da bi iko rizikovao sudbinu sveta zbog irana. SAD/Rusija ce svoje nuklearno oruzije koristiti samo u slicaju da budu napadnute istim, sto znaci da se medjusobno nece napasti; a sad, moguce je da ce neka zemlja treceg sveta zapoceti prva, mada nisam siguran imaju li petlju za tako nesto...

Možda neće Amerika ali bi Izrael mogao.Poseduju nnuklearnu a i rade kako im Ameri kažu.Iz Vašingtona dođe dopis i Izrael lansira raketu.Naravno neku manje snage pošto su oni blizu Irana.To ti je politika.
 
mislim da nece doc do rata ali i da dođe iran ce imati mnogo vise sanse nego sto je nekada irak.....
a sto se tice izraela u slucaju rata pomamice se palestinci i libanci pa iako su oni jaci nece im cvjetat cvjece...bice tesko...a ako dođe neki rat onda on nemoze bez americkih prsti...ocu reci ameri ce se svakako umjesati jer su oni takvi đe god se ratuje oni su tu...strasno...najgora drzava...
 
mislim da nece doc do rata ali i da dođe iran ce imati mnogo vise sanse nego sto je nekada irak.....
a sto se tice izraela u slucaju rata pomamice se palestinci i libanci pa iako su oni jaci nece im cvjetat cvjece...bice tesko...a ako dođe neki rat onda on nemoze bez americkih prsti...ocu reci ameri ce se svakako umjesati jer su oni takvi đe god se ratuje oni su tu...strasno...najgora drzava...

Pokvareni su ko mućkovi.
 
Do rata ce tesko doci Ameri ce pokusati da rasture Iran iznutra a ako dodje do oruzanog sukoba to ce verovatno biti vazdusni udari po nuklearnim postrojenjima kao sto je Izrael unistio Iracki nuklearni reaktor 1981.god.

Teško da će rasturiti Iran iznutra.To su mogli Jugoslaviju tako da rasture,ali Iran teško.Uz to Iran ima mnogo jaču i bolje opremljenu i kopnenu vojsku i avijaciju nego što je imao Irak.
 
Poslednja izmena:
Gledao sam neku emisju pre izvesnog vremena gde bivsi CIA agent prica kako se to postavljaju ljudi "od poverenja" (citaj: marionete) na bitne polozaje u raznim zemljama, kako se vrsi pritisak na lidere i sve to kroz istorijske primere bas u Iranu 70ih valjda i jos nekim zemljama. Ko hoce da saradjuje (citaj: radi sta mu se kaze) moze da uziva dok ga masa ne razapne, ko nece sklone ga i stave novog koji to hoce. To valjda vise nije poverljivo, to je bilo pre 40-50 godina, a sta se tek sad radi, samo bog zna.

Verujem da ce se tako nesto desiti i sada u iranu, kao sto se desilo i devedesetih kod nas, no to je neka druga tema...
 
Nuklearka u Iranu je pustena u rad 2. avgusta.Znaci uskoro napad ili nikada.
Bivsi fbi-cia celnici kazu da je moguc napad krajem ovog meseca.

ja mislim da iran nema strucnjake i mogucnosti da sam razvije nuklearno oruziji....ono se uglavnom doprema iz rusije a nuklerana postrojenja sluze kao pokrice......a to znaju i ameri pa zato ih i ne naspadaju...tako ja mislim sto neznaci da je tacno...
a sto se tice americkog pokusaja da urusi drzavu odiznutra ja mislim da je to vec propalo jer su ameri pokusali kroz proteste opozicije i omladine da sruse vladu ali se ahmadinedzad odbranio i ostao na vlasti i za sada se cini sigurno po pitanju unutrasnjih nestabilnosti.....
 
Poslednja izmena:
Iran ima vazduhoplovstvo sacinjeno uglavnom od Americkih letelica i nesto ruskih tako da Ameri nece imati problema da im ometu radare posto poznaju tehniku i imaju iskustva.

Iranci bi bili ludi ako bi upotrebili vazduhoplovstvo upravo zbog toga sto ti kazes....popadali bi ko kruske.....ja bi na njihovom mjestu stekao avione i dobro pripremio PVO....ali ni tako se dugo nemoze izdrzati....u slucaju rata iran bi svakako izgubio jedino je pitanje vremena...
ali nadam se da nece doci do rata jer bi tada tri susjedne zemlje irak iran i afganistan bili pod americku kontrolu a to je veoma tesko.....tu bi ameri mogli da trpe velike gubitke tako da bi se morali vrlo brzo povuc....
 
ameri ce kako neko rece napasti sada ili nikada ... recimo i da imaju nuklearnu bojevu glavu sada iranci , nista im to ne znaci jer nemaju rakete nosace koje bi mogle da ugroze americku teritoriju.

Do nekih baza manje vise mogu da dobace ali ako gadjaju baze nece naneti veliku stetu amerikancima za razliku od recimo pogotka vasingtona ili slicno.. a ovi ce ih gadjati sigurno ako iran prvi gadja njih do cega nece doci.

A verujem da ameri lazu kao sto uvek lazu da iran ima ili pravi atomsku bombu samo zbog nafte.

Pa i da pravi sto da ne? Prosto ako ih ne diras nece ni oni tebe ali ameri protiv njih vode agresivnu politiku tako da bih voleo da iran ima nuklearke i rakete brze i velikog dometa samo zbog zastite njihovih interesa i pre svega bezbednosti.

Ua amerika(tj njihova politika) !
 
ameri ce kako neko rece napasti sada ili nikada ... recimo i da imaju nuklearnu bojevu glavu sada iranci , nista im to ne znaci jer nemaju rakete nosace koje bi mogle da ugroze americku teritoriju.

Do nekih baza manje vise mogu da dobace ali ako gadjaju baze nece naneti veliku stetu amerikancima za razliku od recimo pogotka vasingtona ili slicno.. a ovi ce ih gadjati sigurno ako iran prvi gadja njih do cega nece doci.

A verujem da ameri lazu kao sto uvek lazu da iran ima ili pravi atomsku bombu samo zbog nafte.

Pa i da pravi sto da ne? Prosto ako ih ne diras nece ni oni tebe ali ameri protiv njih vode agresivnu politiku tako da bih voleo da iran ima nuklearke i rakete brze i velikog dometa samo zbog zastite njihovih interesa i pre svega bezbednosti.

Ua amerika(tj njihova politika) !

sa ovim se potpuno slazem....
 
Do rata ce doci i to je napisano i kraj.

Iran ima nuklaerku i to se zna.
Iran ima dobar polozaj i to se zna.
Iran moze da raketira izrael i SAD sa nukaerkam koliko hoce,a oni njih ne mogu,a ako pokusiju potpisali su smrtnu kaznu,jer ce to ostiti barem jedan Rus,a onda pisi propalo ode sve u tri lepe.
Probude se operu zube sve na tenane,a onda se upale motori zagreje vozilo prodju koj stotinu metara stanu na ravnicu ubaci kordinate ubaci se kljuc okrene,i zvrcne Putin Obamu i kazemu :"Brate ****** ode ti amerika"posalju koju Satanu na ameriku posalju 2 satane na izrae i ozrce ceo izrale,pa zatim S. Koreja posalje 2-3 na Juznu,pa ameri posalju na S.Koreju pa to osete Kinezi,pa im ovi posalju koju,a onda i S koreja posalje koju i ode SAD u tri lepe,a onda se britanci pokurce pa posalju neku na Rusiju ili iran pa to rusi obore kod Hrvatske ili Madajrske i posalju im i tamo koju i plus malo i podmornice posalju da testiraju Bulavu i eto kratak epilog WWIII rat.
Zaboravili smo i Indiju i oni ce onako sa Rusima da deluju.
Neki kratak epolig WWIII,ali vrlo realan.
 
su47berkut, 3SR je već počeo i nije klasičan "pola sveta VS pola sveta" kao prethodna dva nego će biti više u slogu građanskih ratova i ratova "država vs država" pojedinačno. Isto ne verujem da će se ispaliti jedna atomska/nuklearna bomba. Iranci niti je imaju niti bi smeli, Amerikanci i Izraelci ne smeju a S.Korejce drže Kinezi pod kontrolom.

A napad na Iran pitanje je vremena i planiran je odavno a to će učiniti kao što su činili uvek do sada. Prvo državu rasture iznutra i posle samo udare bombama i dovrše posao.
 

Back
Top