Opsesivno kompulsivni.

Maggie.The.Cat

Domaćin
Poruka
3.008
Da li imate neku naviku, radnju koju ponavljate non-stop?

Npr, meni cela soba može da bude u haosu, ali radni sto mora da bude raspremljen, i to sledeći redosled: Sa leve strane stoje zvučnici i kutila sa olovkama, a sa desne sveska koja je poravnjana sa ivicom stola. Laptop je na sredini, i to tačno na sredini! Kad pijem kafu, šolja je sa desne strane (uvek ista šolja i kaščica)

Onda, kad radim kontrolni ili učim nešto, uvek u desnoj ruci imam hemijsku kojom škljocam u jednom istom ritmu.
 
Kao klinac sam imao par radnji i opsesivne misli.. Sve sam redjao po nekoj svojoj ludoj logici.. tipa sve mora da bude paralelno jedno sa drugim i pod pravim uglom itd...Tipa stalno nosim neke ogrlice i moram da ih nosim jer se ne osecam ok kad ih nemam... Razmisljao sam konstanto o radnjama koje se desavaju mehanicki a na koje mozemo da uticemo tipa...disanje, treptnje... svake veceri sam morao da operem pantalone bezobzira sto su bile ciste i tako dalje... jednostavno to uglavnom prodje naravno ne kod svih... jednostavno u potpunosti prihvatis da je to tako i da trenutno ne mozes nista protiv toga i ono nestane vremenom
 
Sto volim hipohondere sa umisljenim psihickim bolestima....
Ima moj ortak opsesivno kompulsivni poremecaj(prvo sam mu ga ja izvalio...a onda je otiso kod psihijatra gde mu je potvrdjen)...sta on radi...
sve oblaci po 2 puta..patike, carape,duks..sve...ako to ne u radi..ima jaku aneksioznost...
ili drugi trip da se probudi kasno uvece..i da mora da ode u dnevnu sobu i da promeni kanal.....
 
Imade tema.
Erm, imam neke tripere, koristim jednu posebnu olovku kad popunjavam/radim nešto bitno, thingies na policama moraju da budu jednako udaljene jedne od drugih, knjige ređam po brojevima, ako ih ima, ako ne, po veličini obavezno, ne znam više...
Kad sam bila mala bila sam jaaako opsesivno komplusivna, total freak, al' sam sad o'ladila. :lol:
 
Uf, imao ranije al' sada sva sreca vishe ne :D ... naime, nisam nikako mogao da istrpim polu-otvorena vrata... :lol: ... ozbiljno... otvorena i nekako, ali kada su onako... odshkrinuta, to mi je pravilo nenormalan stepen nervoze... ono, pochnem se znojiti i tresti, bukvalno... i tako sam ishao po kuci i opsesivno zatvarao vrata. :mrgreen: ... i nekako nisam ni primetio, prerastao sam taj 3p i sada vishe nemam nishta slichno... sada sam normalan, mislim bar po tom pitanju. :mrgreen:
 
Uf, gomilu. Kad se umivam, obavezno 2 puta pljusnem vodu, kad perem zube, 4 puta moram da ih isperem i obavezno popijem vodu posle toga, stripove redjam obavezno po broju i edicijama (jednom sam se strashno iznervirao shto sam dobio na poklon strip koji vec imam samo u drugoj ediciji :lol:) i dobijem napad panike kad iskrzam neku ivicu, kad idem da spavam moram da legnem tako da imam okrugao broj sati sna, mobilni mora da mi stoji u desnom dzhepu, a cigare u levom, farmerke uvek moraju da mi padaju preko patika, a ne da idu ispod jezika, po 58 puta proveravam da li sam zakljuchao vrata i da li navlaka za kljuchaonicu stoji ravno, knjige uvek redjam paraleno sa ivicom stola, a hemijske paralelno s knjigama, itd.
 
Uf, gomilu. Kad se umivam, obavezno 2 puta pljusnem vodu, kad perem zube, 4 puta moram da ih isperem i obavezno popijem vodu posle toga, stripove redjam obavezno po broju i edicijama (jednom sam se strashno iznervirao shto sam dobio na poklon strip koji vec imam samo u drugoj ediciji :lol:) i dobijem napad panike kad iskrzam neku ivicu, kad idem da spavam moram da legnem tako da imam okrugao broj sati sna, mobilni mora da mi stoji u desnom dzhepu, a cigare u levom, farmerke uvek moraju da mi padaju preko patika, a ne da idu ispod jezika, po 58 puta proveravam da li sam zakljuchao vrata i da li navlaka za kljuchaonicu stoji ravno, knjige uvek redjam paraleno sa ivicom stola, a hemijske paralelno s knjigama, itd.

Isto :lol:
Knige ređam po veličini.
Mleko stoji na prvoj polici u frižideru.
Pre spavanja se češljam tačno 25 puta.
I za kuhinjskim stolom sedim uvek na istoj stolici. Ako ne, onda ne mogu da jedem.

I mislim da ovo nije opsesivno kompulsivni poremećaj, već samo navike kojih ne želim da se oslobodim.
Niko ga ovde u stvari nema. Sve opisane radnje su čista navika.
Sem ako nemate simptome: ubrzan puls, nesvestica, napadi panike, znojenje, teško disanje...ukoliko ne ispunite jedan od rituala.
 
Uf, gomilu. Kad se umivam, obavezno 2 puta pljusnem vodu, kad perem zube, 4 puta moram da ih isperem i obavezno popijem vodu posle toga, stripove redjam obavezno po broju i edicijama (jednom sam se strashno iznervirao shto sam dobio na poklon strip koji vec imam samo u drugoj ediciji :lol:) i dobijem napad panike kad iskrzam neku ivicu, kad idem da spavam moram da legnem tako da imam okrugao broj sati sna, mobilni mora da mi stoji u desnom dzhepu, a cigare u levom, farmerke uvek moraju da mi padaju preko patika, a ne da idu ispod jezika, po 58 puta proveravam da li sam zakljuchao vrata i da li navlaka za kljuchaonicu stoji ravno, knjige uvek redjam paraleno sa ivicom stola, a hemijske paralelno s knjigama, itd.

samo ovo :)
 
Da,mrzim otvorena vrata,ne mogu podnijeti da ih gledam takvima.

Ako je ulica poplocana hodam samo po jednoj boji plocnika.


Kada pijem kafu,uvjek kada je promjesam,kasiku provucem kroz drzac,nikada je ne spustam na sto...Ima toga jos....

A da, sad me podseti, ako je ulica poplochana, moram da hodam tako da su mi stopala uvek na plochama, nikad na prostoru izmedju 2 ploche.
 

Back
Top