Домаћи пацијенти чекају док се странци лече

МАЧАК

Buduća legenda
Poruka
25.542
http://www.politika.rs/rubrike/Drustvo/Domaci-pacijenti-cekaju-dok-se-stranci-lece.sr.html
Домаћи пацијенти чекају док се странци лече
БЕОГРАД – Координаторка удружења „Доктори против корупције” Драгана Јовановић питала је министра здравља Томицу Милосављевића како је могуће да се у Институту за онкологију у Сремској Каменици лече инострани пацијенти, иако у Србији постоје листе чекања за домаће пацијенте оболеле од малигних болести.

Јовановићева, бивша градска секретарка за здравство, је на трибини посвећеној афери „Краба” рекла да је од од августа прошле године на том војвођанском институту лечено 450 иностраних пацијената, уз високе новчане надокнаде уместо домаћи пацијенти који имају право да се лече од малигних болести.

Милосављевић није директно коментарисао наводе Јовановићеве, али је колегиницу позвао да дође у ресорно министарство како би јој биле презентиране све информације о раду Института за онкологију у Сремској Каменици објашњавајући да од када је министар све увек ради по закону.

Он је рекао и да од када обавља дужност ресорног министра увек ради по закону и поштујући прописе објашњавајући да су од 2002. године уведене редовне и ванредне контроле стручности.

Ако игде има трагова кршења закона, они који су то учинили ће одговарати,
рекао је министар додајући да би било неозбиљно да на овом скупу одговара да ли је у том институту дошло до „недозвољеног допунског рада, ако га је било”.

Милосављевић је изразио очекивање и да ће бивша градска секретарка за здравство доћи у ресорно министарство и да се неће догодити да се не појави као у неким претходним случајевима.

Јовановићева је на трибини Удружења новинара Србије, посвећеној „афери Краба” навела и да су о том случају обавештени председник и премијер Србије као и министарство унутрашњих послова.

По њеним речима, војвођански институт лечи стране пацијенте уз одобрење министра здравља и у том случају се ради и о недозвољеном допунском раду.
.................................................................................................................................................
Пази министра...По закону...
Биће да је ово договорена размена пацијената....
Од наших у иностранство могу само привилеговани...као нпр ОН...
кад је ишао преко да му среде заноктице....
Е на има тога...450 странаца се лечи у нашим болницама
док пацијенти из Србије чекају на некој листи...
и на жалост, многи никада не дођу на ред.
:per: :per: :per:
 
A zato on u zadnje vreme izbegava da overava zdravstvene knjižice...ajde,ako te ne mrzi,nadji neki link,ovo treba da ide na više kanala ;)

ma mrzi me da trazim...pre nekoliko godina se pojavilo u javnosti samo jedan dan...po njegovoj ideji je kupljeno od para i RZZSO 20.000 pesmejkera....cene od 20.000 do 50.000 evra po komadu...zavisno od modela...navodno je trebalo da se smanje liste cekanja i da sve troskove preuzme zavod....medjutim ista vest kaze da se u srbiji ugradilo tek neki postotak...najveci broj ugradjen gradjanima bivsih republika SFRJ i tosve preko veze....ima ovde doktorapuno...nek me isprve ako sam nesto pogresio...ali takve stvari odlicno pamtim...
 
ma mrzi me da trazim...pre nekoliko godina se pojavilo u javnosti samo jedan dan...po njegovoj ideji je kupljeno od para i RZZSO 20.000 pesmejkera....cene od 20.000 do 50.000 evra po komadu...zavisno od modela...navodno je trebalo da se smanje liste cekanja i da sve troskove preuzme zavod....medjutim ista vest kaze da se u srbiji ugradilo tek neki postotak...najveci broj ugradjen gradjanima bivsih republika SFRJ i tosve preko veze....ima ovde doktorapuno...nek me isprve ako sam nesto pogresio...ali takve stvari odlicno pamtim...

Mogu da se kladim da je i tad rekao da je sve po zakonu...verujem i da jeste,sve su to njegovi u parlamentu na vreme ozakonili.
Íma možda ovde lekara puno,ali slabo nešto reaguju...alo budjenje!Položili ste zakletvu Hipokritu,a ne Poltronu!
 
Ministar se izvinio zbog nervoznih nastupa
Blic pre 10 sati | S. T.
Tomica Milosavljević, ministar zdravlja, izvinio se
juče predstavnicima medicinskih udruženja i
medija zbog svojih „nervoznih nastupa“ vezanim
za policijsku akciju „Kraba“ u kojoj su uhapšeni
lekari Instituta za onkologiju i radiologiju Srbije i
predstavnici farmaceutskih kuća zbog primanja i
davanja mita.
- Koristim ovu priliku da se lično izvinim za
pojedine sopstvene nervozne nastupe. Razlog tome
jeste to što sam čovek koji se istinski bori da se
popravi situacija u zdravstvu i u jednom trenutku
mi se činilo ne samo da to niko ne uvažava, nego
da ni ne želi da razume - kazao je ministar na
tribini „Afera kraba: Lekcija za novinare, lekare i
policiju“.

Posle onoga što su radili najtežim bolesnicima, normalan ministar,lekar bi doživeo nervni slom ,a ovaj je očigledno nervozan iz nekih ličnih razloga tipa:ala je ovo bilo blizu,ili, taman mi krenuo biznis...
 

Back
Top