Ko to kaze ko to laze

mi smo pobedili u srpsko-bugarski rat
a u balkanski rat smo ratovali sa svima
5 zemje protiv nas

mi bi bili pobednici da ste ostali samo vi i grcka sa crnogorcima
ali rumunija i turska napali nas bukvalno sa ledgja

nemoj spamovati kompleksu.Tema nije Bugarska.
Ali u WWI Bugarska je angazovala 800 000 vojnika.Poslednji ste usli u rat,prvi ste ispali.Ako se udar Srbima u ledja dok vode borbe protiv kombinovano Nemacko -AU armija moze nazvati brilijnatnom taktikom,da onda ste vi brilijantni takticari, kada treba udariti nekoga sa ledja koji je sve efektive angazovao na drugom frontu.:klap:
Zbog zlocina kji ste pocinili po povlacenju srpske vojske zasluzili ste da kamen na kamenu neostane u Bugarskoj.Ako vec neznas za stid,nemoj biti toliko glup pa prodavati te velikobugarske floskule na ovoj temi.Nema ovde bilo sta da trazi sa prefiksom bugarski
Mozda da skoknes na pdf domacinstvo,proizvodnja sira i pecenje ajvara.
 
evo junastvo srpske vojske
9F93FAF7-AC46-42DE-BF57-A4FEEA355B73_mw800_mh600.jpg

Ovo ti sekica? A koji je tvoj sanduk? da te tamo udobno smestimo!
 
Ako misliš na Leo 2 A7+, završeno je terensko testiranje.Vremenom će svi A6 da budu pretvoreni u A7+.
Šta oće ovo Bugarće?

mislio sam na M84.Kada treba da budu podignuti na nivo M84AS i ustupljeni jedinicama.
Na linku pise prikazan je novi tenk M84AS, ali nisam naisao na podatak do kog vremenskog roka treba da bude zavrsena modernizacija postojecih.Obicno prikazu neko vozili ili sredstvo kao "novo",a onda se vade da nemaju sredstva da krenu u posao.Pise do kraja 2010,ali da nebude kao sa 29kama
 
:lol:

Ja tebi mogu samo da se smejem biseru, ti googlas, meni google ne treba, proveo sam 4 godine na skolovanju u ASC u Zadru, plus godine rata kasnije, komandovao sam artiljerijskim vatrenim vodom dok si ti mastao o tome.
Ova tema nije tu da se neko dokazuje koliko je pametan, kao sto ti, sigurno zbog kompleksa, sve vreme pokusavas, inace nije problem da pocnem ne samo o balistici, vec bas o svemu sto stoji u APG-u i TGR-u, tablicama gadjanja za pojedina orudja, radnjama na VP i zadacima racunackog odelenja u najsitnije detalje, koristenju nisanskih sprava, izracunavanju popravki tj korektura vatre, izracunavanje snopova, i mali milion drugih stvari da skratim, rekoh ti da svoje znanje i iskustvo nisam stekao na netu, a ti mi postavljas pitanje sa slikom jednog projektila? ha ha smesno, jadno

A sad nastavi da postavljas pitanja za decu ... "strucnjak" , ja se sigurno necu spustati tako nisko da TEBI odgovaram na pitanja iz te oblasti, nisi kompetentan.

2

Ne budali, pitao sam te čemu služi prsten, da imaš veze sa bilo kojom vojnom školom znao bi... pošto nisi možeš slobodno da utrneš.
A ti kada budeš imao pitanje , slobodno....
 
mislio sam na M84.Kada treba da budu podignuti na nivo M84AS i ustupljeni jedinicama.
Na linku pise prikazan je novi tenk M84AS, ali nisam naisao na podatak do kog vremenskog roka treba da bude zavrsena modernizacija postojecih.Obicno prikazu neko vozili ili sredstvo kao "novo",a onda se vade da nemaju sredstva da krenu u posao.Pise do kraja 2010,ali da nebude kao sa 29kama

Nije to realno za sada. I da krenu to bi dugo trajalo jel su kapaciteti mali, ako nešto bude od toga, to će modernizovati kuvajtske m-84, za naše se ni ne pominje takva mogućnost.

Inače cela modernizacija je COPY/PASTE....
I ovakve kakvi su sada , tenkove nema ko da održava, 90% t-72 je izbačeno iz stroja jer nezna niko da ih popravi, što se m-84 tiče, ne postoji niko u srbiji ko zna da objasni sve režime rada, prosto svi koji su projekat isterali do kraja, otišli su iz vojske i uhlebili se na drugim mestima, vojska je potpuno desetkovana.
 
Nije to realno za sada. I da krenu to bi dugo trajalo jel su kapaciteti mali, ako nešto bude od toga, to će modernizovati kuvajtske m-84, za naše se ni ne pominje takva mogućnost.

Inače cela modernizacija je COPY/PASTE....
I ovakve kakvi su sada , tenkove nema ko da održava, 90% t-72 je izbačeno iz stroja jer nezna niko da ih popravi, što se m-84 tiče, ne postoji niko u srbiji ko zna da objasni sve režime rada, prosto svi koji su projekat isterali do kraja, otišli su iz vojske i uhlebili se na drugim mestima, vojska je potpuno desetkovana.

Pa naravno da je copy/paste T-90S, treba mi da izmišljamo toplu vodu?
 
mislio sam na M84.Kada treba da budu podignuti na nivo M84AS i ustupljeni jedinicama.
Na linku pise prikazan je novi tenk M84AS, ali nisam naisao na podatak do kog vremenskog roka treba da bude zavrsena modernizacija postojecih.Obicno prikazu neko vozili ili sredstvo kao "novo",a onda se vade da nemaju sredstva da krenu u posao.Pise do kraja 2010,ali da nebude kao sa 29kama

Prvi je prikazan javnosti 2004 i tada je receno da u naouruzanje trebaju biti uvedeni za 6-7 godina, e sad ne secam se da li se mislilo da bi tada ceo proces trebao da bude zavrsen ili tek da pocne, ali tenk je tu i to je najvaznije.
 
Nismo pomenuli borbeno oklopno vozilo Lazar:

srpsko-brobeno-vozilo-lazar-01.jpg


Vozilo je svojim konceptom i tehničkim rešenjima prilagođeno savremenoj pešadiji i specijalnim jedinicama angažovanim u protivterorističkim operacijma i mirovnim misijama, sa akcentom na dejstva u urbanim sredinama.
Telo vozila je izrađeno od pancirnog čelika, uz mogućnost brzog montiranja dodatnog oklopa, koji pruža zastitu i od dejstva danas najrasprostranjenijeg ručnog bacača RPG-7.
Ukrcano odeljenje od 10 boraca smešteno je tako da su okrenuti prema velikim prozorima izrađenih od balističkog stakla i puškarnicama, što im omogućava odličnu preglednost i brzo dejstvo. Ergonomska sedišta pričvršćena su za krov vozila, što umanjuje efekat dejstva eksplozije ispod vozila. Unutrašnjost vozila je klimatizovana. Celokupno odeljenje kroz zadnja vrata može da se ukrca ili iskrca za samo 10 sekundi. Članovi posade su vozač, komandir i nišandžija.
„Lazar” je opremljen savremenom osmatračkom i komunikacionom opremom, GPS sistemom, CCD TV, termovizijskom kamerom, laserskim daljinomerom.
Najjednostavnije naoružanje je turela na krovu sa topom od 20 milimetara, mitraljezima kalibra 12,7 i 7,62 milimetara, automatskim bacačem granata kalibra 40 milimetara, a moguće su i druge kombinacije.
Na osnovu ovog modela planiran je razvoj čitave familije vozila različitih namena - komandnog, ambulantnog, kargo ili inženjerijskog vozila. Na zahtev kupca vozilo može biti i platforma naoružana minobacačem 120 milimetara, samohodno artiljerijsko oruđe 122/155 milimetara ili artiljerijsko- raketni PVO sistem i sl.

Maksimalna masa 28 tona
visina 2,45 metara
dužina 7,25 metara
širina 2,40 metara
motor 00-450 ks
maksimalna brzina 90 km na sat
autonomija 600 kilometara

* pogon na svih osam točkova (četiri osovine) omogućava savlađivanje nagiba do 60 stepeni, vertikalne prepreke visine 0,63 metara i rova širokog do dva metra. Gazom prelazi vodenu prepreku duboku do 1,3 metra.
 
Ljudi o cemu se to ovde prica, Bugarska i ratovi?

Bugarska vojska?

Pa oni Makedonce ne smeju krivo da pogledaju a porede se sa srpskom vojskom????

ha ha

eh , pa zna se kad je mocna srbija,kad napadne Sloveniju:) ali nazalost ni Slovence niste mogli pobediti
brate rekao sam ti
idi plasi makedonce,bosance i crnogorce i njima reci kolika ste vi to sila
vi davno ste ispali od kategoriju sa Bugarsku:mrgreen:


sa 15 komada Soko Orao i one jugoslovenske igracke sramota je da pricas o armiju;)
 
Poslednja izmena:
eh , pa zna se kad je mocna srbija,kad napadne Sloveniju:) ali nazalost ni Slovence niste mogli pobediti
brate rekao sam ti
idi plasi makedonce,bosance i crnogorce i njima reci kolika ste vi to sila
vi davno ste ispali od kategoriju sa Bugarsku:mrgreen:


sa 15 komada Soko Orao i one jugoslovenske igracke sramota je da pricas o armiju;)

Zasto mi da plasimo Makedonce? Makedonci narod vredan postovanja, nisu fasisticki guzoljubi i uvlakaci kao Bugari i Albanci, zato je Bugarska svaki put i dobila po pichki :mrgreen:
 
Zasto mi da plasimo Makedonce? Makedonci narod vredan postovanja, nisu fasisticki guzoljubi i uvlakaci kao Bugari i Albanci, zato je Bugarska svaki put i dobila po pichki :mrgreen:

:rotf: ako je tako
ako taj ''makedonski'' narod je toliko postovan od vas sta ste pretili u vreme 90'te da ako se odvoje ce da ih napadate?zasto niste hteli da ih priznate nekoliko godina kad su se odvojili?
jedan od razloga sto Bugarska ih prva priznala je da skrsimo mraz i zabrzamo proces raspada Jugoslavije i sa to srbije:mrgreen:


JNA armija je uzela sve od makedonske karaule
cak i stekere od zid je vadila


eto ti srpsko junatsvo


udri po makeodncima i slovencima
mada od Slovence ste ga dobile:rotf:
 

Back
Top