Papa nas poglavar definitivno

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ако се буде десило то спајање, требало би извршити убиства свих високо рангираних поглавара СПЦ, јер би у том случају они постали ватиканско, а самим тим и ђавоље оруђе. Тада они више не би били верски поглавари него ђавоље слуге.

ma dovoljno je da izadjes iz SPC ....

a oni neka sluze zajedno sa papinim fratrima ko ih sisa....
 
Primat papa ima od vajkana. I nikad se i nije osporavao u pravoslavlju.

Ali primas inter paris, prvu medju jednakima, a sto ti ja pricam ti si ucijo pravoslavlje u knjigama Dr. Seselja.

Ppin PRIMAT to jest Primus Inter Pares je oduvek poštovan samo što on to kroz istoriju nije hteo nego je hteo da bude GLAVNI i JEDINI- što nikako nije dolazilo niti sada dolazi u obzir.

Dakle po starešinstvu naslednik trona Sv Petra je uvek imao PRIMAT

ALI "PRIMAT" NE U SMISLU U KOM IMA U SVAKODNEVNOJ UPOTREBI U JEZIKU-
Primat ne u smislu PREMOĆI.
 
primat su jeretici tzv katolici izgubili onog momenta kad su otpali od crkve gospodnje i krenuli da menjaju bozija pravila po svom licnom nahodjenju.

priznavati primat jeretika pape a jos vise prinzavati PAPSKU NEPOGRESIVOST JESTE NAJVECA MOGUCA JERES

Jer na 1. Vatikanskom Koncilu 1873. godine usvojena je dogmatska odluka o nepogresivosti pape . A nas sveto pismo uci da su svi ljudi gresni, pa i taj papa, sto znaci da se priznavanjem papske nepogresivosti i primata negiraju osnove nase vere i papa uzdize u rang Gospoda koji je jedini zaista nepogresiv.

Taj 1 Vatikanski Koncil je srusen vec 2 Vatikanskog Koncila.

Tako da mozemo pricati vecno o starim stvarima.
 
Јасно, треба ујединити снаге против разних секти, сотона, материјализма, либерализма, педера, педофилије, индивидализма и сличних накарадних производа САД , али то не сме да удара на темеље СПЦ.

NIkako da ne sme...ali je cinjenica da ujedinjenjem sa bilo kojom drugom crkvom bila to ruska pravoslavna ili katolicka srpska crkva pocinje polako da se gubi..prosto mi smo saka jada od 7 mil ljudi...nemoj ocekivati da iko svati ozbiljno bilo tvoju crkvu,kulturu ili veru..prosto nije prirodno....


to je logicno samo za nekog ko nije Hriscanin

Za one koji jesu to je najveci moguci greh, odricanje od Gospoda i rusenje crkve gospodnje.

Ava Justin , navodno duhovni otac vecine sadasnjih vladika SPC je rekao da je katolicastvo svejeres a da je papa svejeretik.

Ujedinjenjem sa jereticima ti koji se ujedinjuju i sami postaju jeretici i otpadnici od crkve.

Ljudi ne razumeju da crkva nije SPC , crkva je jedna a SPC je samo jedna od pomesnih delova te svete jedne nedeljive i jedinstvene hriscanske crkve.

Navodno...
 
NIkako da ne sme...ali je cinjenica da ujedinjenjem sa bilo kojom drugom crkvom bila to ruska pravoslavna ili katolicka srpska crkva pocinje polako da se gubi..prosto mi smo saka jada od 7 mil ljudi...nemoj ocekivati da iko svati ozbiljno bilo tvoju crkvu,kulturu ili veru..prosto nije prirodno....




Navodno...

rekao sam navodno, zato sto oni proglasavju Avu Justina za svog dohovnog oca a ovamo sluze papi i ujedinjuju se sa svejereticima kako katolike naziva Ava Justin
 
po meni treba u narodu razobliciti ko su i kakvi su vukovi u jagnjecoj kozi irinej i ostale vladike verne papi .

tad ce narod da shvati da oni nisu pastiri boziji kako se predstavljaju vec nesto drugo mnogo gore.

ne pada sneg da pokrije breg - vec da svaka zverka pokaze svoj trag.
 
Pa sto se onda mesas u crkvene stvari???

zato sto lazni pastiri boziji ruse crkvu boziju i hule na Gospoda priznavanjem papinog primata nad Srbima.

Eto irinej je rekao ono sto ja pricam ovde . Javno priznao covek.

A vi i dalje pricate istu pricu.

Tihi je bio u pravu - Irinej zeli da ujedini katolike i SPC

a sobzirom da se sa njima mozes ujediniti jedino ako se potcinis papi - jasno je da zeli irinej da nas sve pokatolici
 
rekao sam navodno, zato sto oni proglasavju Avu Justina za svog dohovnog oca a ovamo sluze papi i ujedinjuju se sa svejereticima kako katolike naziva Ava Justin

Значи у случају уједињења, поред тога што би папа- био наш поглавар, преузели би све католичке обичаје, празнике, свеце, итд.

Ако наша црква оде тим путем, онда ја одо из те цркве. И сви би требали тако да учине, иступите из заједнице са ђаволом. Знамо шта је Ватикан.

Али ја ипак имам наде да се то неће десити. Преживеће СПЦ, даће Бог.
 
Poslednja izmena od moderatora:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top