Prijedlozi lijepih imena za djevojcicu i djecaka

Уђем ја једном у ВИП и видим на ид картици неке раднице пише "Милунка". Рекао бих да има 30. година. Каже она: "Изволите".....рек'о:...."Зовеш се МИЛУНКА" !! Каже она са неком дозом увређености и љутине "Јесте" !! Ја јој кажем: "Хвала Богу да има још девојака које носе лепа српска имена. Тек онда је набацила осмех. А ја се мислим у себи: "Докле смо ми спали да се стидимо својих српских корена и традиције па макар се то односило и на мушка и на женска имена" ! Иначе.....да сам се у животу жениЈо и имо ђецу......дав'о би' им сљедећа имена. За мушкарце искључиво херцеговачка: ГРУЈО, БОЖО, ЈОКСО, РИСТО, ЛУКА, ТОМО, САВО, ТОДОР, ГОЈКО. Што се тиче женских имена, опет бих давао нека "Сељачка" као нпр. Радмила, Ђурђија, Смиља, Босиљка, Вишња, Љубица, Дивна. Иначе моје бабе су се звале, Петрија, Ратислава, Јагода, Дивна, Грозда, Миља, Станка. То по очевој линији а по мајчиној, Милина, Драгојла, Миленка, Даринка, Госпава. Ја лично не видим ништа лоше у свим овим именима. Замисли ону водитељку Мају Јапунџу што су јој ћерке "Близнад" и дала им имена "Тиа" и "Теа" !! Ко гођ да узмеш да зовеш пашчад у авлији да их на'раниш !!
 
Svako ime je dobro, osim onoga koje sadrži slovo "J" u sebi.

Sećam se kako su drugaricu Lidiju u Americi zvali Lajdajdža, dok nije shvatila da ih buni slovo "J". Kad je krenula da se potpisuje kao "Lydia", svi su znali da izgovore njeno ime pravilno.
Takođe, slovo "J" može da napravi sranje kad ga nema tamo gde se očekuje. Imam drugu poznanicu koja se zove Adriana, i ceo život je osuđena da njeno ime pišu kao "Adrijana", osim ako eksplicitno ne naglasi da je "Adriana bez J!". Jebеš takav život.

Slovo "J" je zlo.
 

Back
Top