The piper at the gates of dawn

ne zelis da ga svrstavas pod floyd-e? a pod sta tacno zelis da ga svrstas? Bez obzira na to sto je Syd autor vecine stvari na tom albumu, to je album Pink Floyd.
Zao mi je sto se See Emily Play nasla samo na americkom izdanju - to im je jedna od boljih stvari. Astronomy Domine i Flaming se jos izdvajaju...
Bike mi je oduvek bila bezveze. Sto se Syd-a tice, meni su The Madcap Laughs i Barrett bolji nego njegov rad sa Floyd-ima.To je samo moje misljenje... Nazalost, snimci koncerta pokazuju koliko je vec tada bolest kod njega uzela maha....

I steta sto nikad nisu snimili i objavili Have you got it yet - to bi bilo zanimljivo cuti
Svaki album Floyd-a je posebno muzicko iskustvo, tu se (donekle) slazem sa tobom.
 
Ova tema je otvorena za ljude koji vole ovaj album.Bitna mi je diskusija sa njima...I nebitno da li pored albuma pise pink floyd ,oni koji ga slusaju znaju koja je grupa u pitanju.Ne slazem se uopste sa tobom ali opet dobro ,to je tvoje misljenje,Ja licno mislim da je rana faza floyda sa Baretom velicanstvena i da je njihov prvenac remek delo.
 
U potpunosti se slazem da ovaj album ne moze bas da se svrsta pod album pink floyda. Naravno da to jeste album floyda, ali se dosta razlikuje od ostalih njihovih ostvarenja. Ipak je sve osim "Take Up Thy Stethoscope And Walk" napisao Syd. Inace je to moj omiljeni album i ne mogu da izdvojim jednu pesmu kao omiljenu. Svaki put preslusam ceo album (vise puta uglavnom). Pesmu Bike smatram najlepsom ljubavnom pesmom ikada, zato sto mi zvuci kao da je peva petogodisnji klinac zaljubljen do usiju. :) Naravno, to je samo moja interpretacija pesme...
A pored tog albuma slusam i ostale albume floyda (samo dok je Waters bio u bendu) i dosta klasicnog rocka, i mnogo mnogo ekstremnog metala. Ali posto ti verovatno trazis nesto slicno ovom albumu, mogu odma da ti kazem da neces naci. Bar ja nisam... Ovaj album je stvarno jedinstven i neponovljiv. Inace ima bend Voivod dobru obradu pesme Astronomy Domine.
Peace, brother! :)
 
Ovo mi je verovatno omiljeni album od Floyd-a, verovatno zbog uticaja Barrett-a.
Matilda Mother, Bike, Lucifer Sam, See Emily Play, Chapter 24... tako su genijalne...
Nekako mi uz ovaj album idu i singlovi koji su se pojavili pre nego sto se album
nasao u prodaji koji su takodje vrhunski, Arnold Layne, Apples and Oranges i Paintbox.
 
Slušao sam ga kad sam slušao sve od Pink Flojda, negdje između 18 i 24 godine, ali nije mi bio omiljen. Tada su mi omiljeni bili Meddle, Animals, Wish You Were Here, The Dark Side of the Moon. Danas (znače nekih 15 godina kasnije), povremeno slušam još samo Meddle, tačnije Echoes.
 

Back
Top