ODBIJENA VIZA - STA SADA???

Ljudi!!! Pre par dana sam odbijen za americku vizu!! :( Iskreno,nisam ni imao mnogo sanse da je dobijem,posto nisam ni student niti radim...(zaveli su me pod 'artist'- sto i jesam)imao sam jaku garanciju koja me je na kraju 99% i kostala vize jer je prijatelj odande poslao garantno pismo za jos dve moje prijateljice pre toga...jedna je dobila (njoj je prvoj poslao...devojka student 4. godine na slikarstvu...jos jedan ispit joj je bio ostao,dobila glat)...E SAD!!! Ja sam gledao milion foruma i to...video puno nebuloznih slucajeva kako je neko dobio vizu iz drgog puta sa istim papirima i posle deset dana od podnetog prvog zahteva...ja sigurno planiram o5 da podnesem zahtev,kada cu upisati i fax i kada ce mi neko drugi poslati garanciju...to sam planirao za neka 2 meseca...sta mislite kakve su mi sanse i cemu da se nadam...NEMOJTE BITI PREVISE STROGI,POSTO MOJE SRCE TO NECE PODNETI..;) Ozbiljno...zivotni san mi je da posetim ameriku...A ONI TAMO U AMBASADI NECE DA MI DOZVOLEEE...:( Hvala
 
Ljudi!!! Pre par dana sam odbijen za americku vizu!! :( Iskreno,nisam ni imao mnogo sanse da je dobijem,posto nisam ni student niti radim...(zaveli su me pod 'artist'- sto i jesam)imao sam jaku garanciju koja me je na kraju 99% i kostala vize jer je prijatelj odande poslao garantno pismo za jos dve moje prijateljice pre toga...jedna je dobila (njoj je prvoj poslao...devojka student 4. godine na slikarstvu...jos jedan ispit joj je bio ostao,dobila glat)...E SAD!!! Ja sam gledao milion foruma i to...video puno nebuloznih slucajeva kako je neko dobio vizu iz drgog puta sa istim papirima i posle deset dana od podnetog prvog zahteva...ja sigurno planiram o5 da podnesem zahtev,kada cu upisati i fax i kada ce mi neko drugi poslati garanciju...to sam planirao za neka 2 meseca...sta mislite kakve su mi sanse i cemu da se nadam...NEMOJTE BITI PREVISE STROGI,POSTO MOJE SRCE TO NECE PODNETI..;) Ozbiljno...zivotni san mi je da posetim ameriku...A ONI TAMO U AMBASADI NECE DA MI DOZVOLEEE...:( Hvala

Prvo ne bih da te obeshrabrim ali drugo su zelje a drugo mogucnosti . I meni je zivotni san da imam villu od par miliona $ ali nece Srbija da mi da :( :D
moras biti uporan . Upisi fakultet, pokazi ozbiljnost, iz ovoga sto si rekao ti si bukvalno "igrao lutriju" , niti radis, niti studiras, NISTA ! Meni nije cudno sto su te odbili jer bi meni to delovalo u fazonu "Aham, ovaj je neozbiljan, ne radi, ne studira, sigurno zeli da radi kod nas na crno, epa ne moze" . Dakle vise truda :)
 
Ja sam 2 puta odbijan i odustao sam od ideje da posetim rodbinu u americi.
Imao sam sa njihove strane sve potrebne garancije, bankovne racune i sl.
Da li neko ima ideju koje su garancije potrebne da bi se sa sigurnoscu (ovo ne moze u potpunosti) prosao razgovor za vizu? Nisam student :)
 
Ja sam 2 puta odbijan i odustao sam od ideje da posetim rodbinu u americi.
Imao sam sa njihove strane sve potrebne garancije, bankovne racune i sl.
Da li neko ima ideju koje su garancije potrebne da bi se sa sigurnoscu (ovo ne moze u potpunosti) prosao razgovor za vizu? Nisam student :)

Pa ja mislim da ipak sve pociva na tim razgovorima :confused: Jer su svesni toga da se sa papirima lako potkratu malverzacije . :confused: Nikad nisam bio na tim razgovorima ali eto, to je ono sto bi meni kao obicnom smrtniku palo prvo na pamet . Jednostavno nisi ostavio dobar utisak na njih . Nervoza, pomuckivanje sve to moze da ima kaze da nesto krijes, i onda u fazonu "dzabe njemu sva ona papirologija kad sigurno krije nesto" i eto ...
 
Ja sam 2 puta odbijan i odustao sam od ideje da posetim rodbinu u americi.
Imao sam sa njihove strane sve potrebne garancije, bankovne racune i sl.
Da li neko ima ideju koje su garancije potrebne da bi se sa sigurnoscu (ovo ne moze u potpunosti) prosao razgovor za vizu? Nisam student :)

Generalno, nadji ovde dobar posao, radi neko vreme & odobriti ce ti turisticku vizu bez problema. Naravno, pomaze ako imas nekretnine i vozilo na svoje ime.
Studente i ljude koji ovde nemaju posao generalno zezaju - i normalno, takvi najcesce zaborave da se vrate. :)
 
Ako ce da vas utesi moja majka je isto bila odbijena za americku turisticku vizu ovde u Norveskoj u americkoj ambasadi.

Ima Norvesku penziju i trebala je ici u Kaliforniju svome braticu u posetu koji je bio na samrti(sad je vec i pokojni) imao je rak.Sve moguce papire joj je poslao(bio je jedan od glavnih gradevinskih inzinjera u Kaliforniji) overeno od doktora da ima rak itd..i oni su je odbili uz obrazlozenje da ce ona tamo raditi...
Veze s vezom nema ej zena penzioner ni hodat maltene nemoze a kamoli da ce raditi ide u posetu braticu na samrti i dobije odbijenicu.
 
e drage moje..sad ste me ubile u pojam..ja pocetkom jula apliciram za kanadsku vizu.....kod rodjaka idem..na mesec,dva dana..on doalzi sada ovamo pa ce mi doneti sve dokumente....i ako treba ici ce sa mnom u ambasadu...da li ej to pametno?? pa sma mislila ako dobijem kanadsku vizu da tarzim opet za ameriku ali kao za floridu ili uopste bez pozivnog pisma jer ako dobijem kaandsku onda kao ocemo iz tornota na par dana do nyc...
al ne znam....jel ja sada treba da se udam ovde da bih dobial vizu..pa jesu oni normalno..mogu u svako dobar da se udam za nekog drugara kao zbog vize i onda se razvedem...
mutavi su...
ili da zavrsim fax??i sta cu onda??pa tek ond anemam veze sa srbijom jer posla nigde nema..a i ako ima,ima na odrejeno u nekim buticima sa 25 hiljada platom....ma ajde..to ej tek tronjavo...
i sta sada???

Cekaj,polako....
Nije sve tako crno.Odbili su te jer si na kraju studija i jer si potencijalna udavaca.
Klasika.
Evo nacina na koji sam ja posle odbijenice uspela da odem:
1-nikako ne cekaj da zavrsis i ponovo apliciras za vizu,tek je tad neces dobiti.
Odmah pokusaj,za nedelju dve.Sta menjas?Sebe,prvo.Uz sve sto si prilozila,moras odneti dokaz o vereniku ili dugogodisnjoj vezi(nadji nekoga ako nemas decka).Zamoli nekoga za pomoc,zajednicke fotografije,zajednicki racun.stan gde zivite,sve lepo fotografisi i odnesi.Moze i on da podje sa tobom.
2-prijatelj koji ti je poslao pismo,neka ponovi,ali da ti salju i on i njegova verenica(neka naglase da su vereni i posalju dokaz neki,fotografije,bilo sta)Jos bolje je ako te ona pozove licno.
3-uz index bi bilo dobro da prilozis raspored ispita koje imas na jesen,koje polazes ili ako je zapocet neki ispit pa da si se vec prijavila da izlazis na drugi deo.Bilo sta ,sto im je sigurnost da ces se vratiti.
Imas i dokaz o operaciji,sve lepo ovo sakupi i dopuni-i dobices je sigurno.
Veliki pozdrav
 
Sve ovo mi je vec poznato,ja sam pre nego sto sam se preselila u USA,dva puta aplicirala da dobije turisticku vizu,da bih posetila decka,sada vec muza i naravno nisu mi dali.Ralog je logican,oni ne znaju da li ti tamo planiras da se udas da bi ostala i da tako zaobidjes legalan proces dobijanja verenicke,ili supruznicke ili ili tih ostalih familijarnih viza koji kosta deset puta vise nego sama aplikacija za turisticku vizu u BG ambasadi(veruj mi prosla sam obe varijante).Jedino me cudi politika Usa ambasade u Bgu.Kad sam prosle godine isla na razgovor za Green card,delili su turisticke vize i sakom i kapom,nema ko nije dobio,cak je jedna devojka koja je slagala da ima rodjake u USA a prijavila se za onu J-1 vizu dobila bez problema.Cini mi se da su oni ovo sada poostrili jer izdaju vizu na 10 godina.Moj ti je savet da ne bacas pare uzalud za turisticku,jer iako sledeceg puta apliciras pa kazes da ides kod neke familije,iako je nemas,oni vec imaju sve tvoje papire od prethodne aplikacije,pa da te ne iznenade.Moje papire su cuvali iz 2003.i 2005. pa sam se bas iznenadila kad sam ih videla.
 
Drug mi je bio odbijen za H2B vizu i bukvalno posle nedelju dana je opet aplicirao, i dobio. Znaci nema pravila.

Boja Purpura, ti si trebala da kazes da ti je taj prijatelj ozenjen i petoro dece da ima, sta oni znaju i mogu da provere u tom trenutku? NISTA.
 
Zdravo svima, Ja sam odbijen dva puta za turisticku vizu, od kad sam drugi put odbijen proslo je 9 meseci, status na fakultetu mi je maltene isti, sada hocu da pokusam ponovo, jel ima neko neki savet, sta jos od papira da im prilozim, i kakve su sanse da ce mi dati vizu?? unapred hvala!!!
 
Ja samo znam - ko god da je odbijen jednom za vizu- taj tesko da je ponovo dobije- sem ako se kako oni kazu nesto POSEBNO ne izmeni. A to je da si udat-ozenjen, da imas doooobar posao, da imas doooosta para, da imas decu,i da taj kod koga ides ima poooooooodobar finansiski i materijalni i stambeni status. A i da je proslo vise od minimum 2-3 god. Svaki skoriji odlazak u ambasadu- posle mesec-dva- šest- se smatraju kao apsolutno ne osnovane- za ponovno apliciranje za istu vizu. To sto se tice turisticke vize.
A sve devojke- momci koji su sa idneksom- nemaju razloga da traze turisticku vizu- jer mogu da preko studentskih organizacija odu- i cak sta vise i malo rade a i malo i zarade- ako imaju srece.
 
i ja mislim da garantno pismo umanjuje sanse. Logicno, puno vece sanse da bude odbijen ima neko ko vec ima nekog tamo da mu pomogne. A zasto odbijaju ljude pri kraju studija ? Mozda rezonuju ovako: AHA ovaj sada planira da uzme vizu dok jos studira, ali zna da ce viza vaziti i posle kad diplomira pa ce onda zbrisati !

Mislim da je najcvrsci garant deca i brak, pa posao, pa tek onda nekretnina. Mislim zasto bi nekretnina nekog vezivala, ona ce te cekati i za 50 godina. U tom smislu mislim i da je auto veca garancija...
 
Mislim da je sistem ocenjivanja mnogo kompleksniji od pukog nabrajanja dece, nekretnina, ispita i automobila. Mislim da je bitan ukupan "umetnicki dojam", tj. da ocenjivac nastoji da sagleda celokupnu sliku.

Evo mog slucaja: moju prvu vizu sam dobio kad sam bio honorarno zaposlen, imao automobil na tudje ime, bez zene, bez dece, bez nekretnine, bez neke druge zncajnije imovine, ALI (veliko ali) sa pozivnim pismom uticajne organizacije (nije politika u pitanju). Na pitanje konzula (zene): "Sta je garancija da cete se vratiti", rekao sam "evo, ja Vam obecavam da cu se vratiti". Ta se zena nasmejala i lupila mi u pasos vizu na godinu dana sa vise ulazaka. Znam da u danasnje vreme ovo zvuci gotovo idilicno i bajkovito ali je to bilo mnogo pre 11. septembra.
 
Mislim da je sistem ocenjivanja mnogo kompleksniji od pukog nabrajanja dece, nekretnina, ispita i automobila. Mislim da je bitan ukupan "umetnicki dojam", tj. da ocenjivac nastoji da sagleda celokupnu sliku.

Evo mog slucaja: moju prvu vizu sam dobio kad sam bio honorarno zaposlen, imao automobil na tudje ime, bez zene, bez dece, bez nekretnine, bez neke druge zncajnije imovine, ALI (veliko ali) sa pozivnim pismom uticajne organizacije (nije politika u pitanju). Na pitanje konzula (zene): "Sta je garancija da cete se vratiti", rekao sam "evo, ja Vam obecavam da cu se vratiti". Ta se zena nasmejala i lupila mi u pasos vizu na godinu dana sa vise ulazaka. Znam da u danasnje vreme ovo zvuci gotovo idilicno i bajkovito ali je to bilo mnogo pre 11. septembra.

Tako je bilo i meni prvi put pa su mi dali vizu na godinu dana. (Vrlo slicna situacija samo nisam imao auto) :D Isto bas davno i pre 2001ve. Iskreno i na mene su se tada sazalili maltene :-) drugi put sam dobio vizu na 3 god a

od kako daju na 10 godina situacija je drugacija. Vrlo je bitno da NEMATE NIKOGA u US. Jer na to gledaju da ce ta osoba mozda moci da Vam pomogne da ostanete. Samo nemojte nositi garantno pismo i ako pitaju jel imate nekoga u US recite da nemate :) Mada treba da vodite racuna da sve upisuju u kompjuter :D
 
Kada sam ja bio 2000-te devojka je pokusala da dodje - garantno pismo(tada je trebalo a i sada se preporucuje) joj je napravila drugarica- sa veoma skromnim primanjima i stanom. Odbili su je glatko. Posle 6 meseci garantno pismo joj je napravila rodjaka sa veoma dobrim finansiskom statusom. Samo kuca je vredela u tom pismu 900 hiljada dolara- da ne pricam o ostalom. Promenila je bila i firmu- koja je imala veze sa americkom ambasadom- (ta firma je vrsila neke prevoze za ambasadu).
Kada je otisla na razgovor- samo su je pitali - Pa zasto niste prvi put dosli sa ovim papirima. I rekli joj da im je zao ali ne smeju da joj daju sada vizu jer imaju da su je odbili pre 6 meseci i da pokusa kasnije. Posle nije ni pokusavala. Po meni posao ovde, finansisko stanje i jedne i druge strane su veoma bitni. I u sustini sve ukupan utisak kod konzula.
 
ja opet kazem. Ne treba Vam nikakvo garantno pismo i to moze da oteza situaciju pogotovo ako idete kod nekoga ko moze finansijski da Vam pomogne!!
Na to se gleda ovako "aha on nema cvrste veze sa Srbijom a ima nekoga ko moze da mu pomogne u USA da ostane" ok odbicemo ga.

Sve sto Vam treba za turisticku vizu jeste:
- Da imate pasos pun viza (a ne prvo pa turisticki u US)
- da ste stalno zaposleni i da imate redovna primanja
- da posedujete nekretninu, auto na svoje ime
- pasosi roditelja...


to su jedine cvrste veze sa Srbijom ako imate barem nesto od toga nece Vas odbiti a svaka veza sa US je za odbijanje jer ako idete turisticki da obilazite New York sta ce Vama u opste "pomoc" od nekoga...nema nikakve logike..

Nikada ali nikada nemojte nositi garantno pismo nekoga iz US ako idete na turisticko putovanje. Ako idete na neku konferenciju ili neki biznis ok.

B1/B2 viza je i za turisticka ili biznis putovanja. Na ulazu vas uvek pitaju "pleasure or business" da bi znali koji pecat da vam udare B1 ili B2. Za turisticka putovanja se podrazumeva da ste vi "turista" i da ste puni para da mozete da potrosite na obilazak New Yorka ili tako nekog grada.

Provale li u ambasadi da ste nesto lagali zabranice Vam ulazak
Provale li da mozda idete da bi ste 'radili' u americi isto zabrana
Budete delovali kao da pojma nemate o turizmu isto zabrana...
 
Poslednja izmena:
A sta ja da kazem? Meni u USA zive roditelji i brat. Ja sam udata i zivim u Kanadi. Imam Permanent Resident u CA, htela sam zaista ici posetit roditelje, nikad nisam bila kod njih, zive u USA 15 godina i odbili su me. Ocigledno misle da cu ostaviti muza i legalan boravak u CA da bih zivela sa roditeljima na crno u USA. Zasto bih bila toliko glupa? Sta ce mi pruziti USA sto nije CA?
Ne bih vala tamo zivela ni da mi plate.
I necu vise aplicirati. Radje cu se strpiti da dobijem kanadsko drzavljanstvo....
 
Da. Bio je slucaj da je coveku (stariji covek) umro sin u USA (bas kad sam ja bio u Ambasadi) ali je ova na salteru posumnjala da taj covek ima jos nekoga u US osim sina.
I covek je toliko insistirao da mora da ide i da ide ali su ga ono samo odbili i cao.

Ne vredi jednostavno svako ko ima nekoga u US je potencijalna pretnja da ce ostati. Mnogi se nasi "trude" da nadju nekoga u US da im daju garantno pismo al to je potpuno pogresno.


edit: pogresno za njih u Ambasadi :D
 
Poslednja izmena:
A sta ja da kazem? Meni u USA zive roditelji i brat. Ja sam udata i zivim u Kanadi. Imam Permanent Resident u CA, htela sam zaista ici posetit roditelje, nikad nisam bila kod njih, zive u USA 15 godina i odbili su me. Ocigledno misle da cu ostaviti muza i legalan boravak u CA da bih zivela sa roditeljima na crno u USA. Zasto bih bila toliko glupa? Sta ce mi pruziti USA sto nije CA?
Ne bih vala tamo zivela ni da mi plate.
I necu vise aplicirati. Radje cu se strpiti da dobijem kanadsko drzavljanstvo....

koliko si puta aplicirala za USA vizu za tih zadnjih 15 godina?
 
Molim vas da mi odgovorite ako je neko bio u slicnoj situaciji kao ja sada. Prijavila sam se preko agencije da radim kao Au Pair u AMerici i nasla sam porodicu obavila razgovor ljudi su me odabrali da dodjem i radim kod njih,Znaci sve ide preko agencije poslali su mi papire zakazem razgovor za vizu odem u Ambasadu i ODBIJU ME.
Sada planiram ponovo da apliciram jos sljedece sedmice,iz agencije su me savjetovali da je najbolje da odma ponovo predam i cula sam se sa ovom porodicom iz Amerike i poslali su mi pismo podrske na engleskom i meni i za agenciju.Nisam student,ne radim..Sva moja porodica je tu znaci jedino to mi je garancija da nemam nikoga van granice. Cula sam da privilegiju imaju djevojke koje imaju momke i ja imam momka ali ne znam sta da radim sa njim .. za rukicu pa da ga povedem u ambasadu?!? MOLIM VAS da pomognete sa svojim primjerima i savjetima HVALA
 

Back
Top