Čopor

>NiNa<

Poznat
Poruka
9.784
Gregarni motiv se manifestuje težnjom za pripadanjem grupi kao i u želji da se od grupe bude prihvaćen.
E meni je ovaj nagon, za koji kažu mnogi psihijatri da je urodjen, uvek bio posebno interesantan.
Zato sto mislim da kod mene nije dovoljno razvijen. :)
Nije poenta teme da se sad svi kao slažete sa mnom, ili da me napadate kako je to nemoguće, da svi teže da pripadaju i budu prihvaćeni, nego vas pitam, šta vi mislite o svemu tome. koliko je taj nagon razvijen kod vas, u kojoj meri, i šta mislite, kakav utisak ostavljate na druge, da li vam je lako da se "uklopite" ili se dobro pomučite dok vas drugi, odredjena grupa sa kojom imate kontakta i interesa da vas primete i poštuju, ne prihvati?
Da li vas doživljavaju kao otvorene, pristupačne osobe ili zaziru od vas na početku?
Koliko vam je uopšte stalo do mišljenja koje imaju o vama, drugih ljudi?
 
Čoporativnost i horda je odlika današnjih međuljudskih odnosa...Ima malo pravih individualaca svi su članovi nekih čopora bilo malih bilo masovnijih.
 
Gregarni motiv se manifestuje težnjom za pripadanjem grupi kao i u želji da se od grupe bude prihvaćen.
E meni je ovaj nagon, za koji kažu mnogi psihijatri da je urodjen, uvek bio posebno interesantan.
Zato sto mislim da kod mene nije dovoljno razvijen. :)
Nije poenta teme da se sad svi kao slažete sa mnom, ili da me napadate kako je to nemoguće, da svi teže da pripadaju i budu prihvaćeni, nego vas pitam, šta vi mislite o svemu tome. koliko je taj nagon razvijen kod vas, u kojoj meri, i šta mislite, kakav utisak ostavljate na druge, da li vam je lako da se "uklopite" ili se dobro pomučite dok vas drugi, odredjena grupa sa kojom imate kontakta i interesa da vas primete i poštuju, ne prihvati?
Da li vas doživljavaju kao otvorene, pristupačne osobe ili zaziru od vas na početku?
Koliko vam je uopšte stalo do mišljenja koje imaju o vama, drugih ljudi?
Ne mogu da govorim u ime drugih.
Do mišljenja nekih mi je stalo do mišljenja nekih ne.
 
Gregarni motiv se manifestuje težnjom za pripadanjem grupi kao i u želji da se od grupe bude prihvaćen.
E meni je ovaj nagon, za koji kažu mnogi psihijatri da je urodjen, uvek bio posebno interesantan.
Zato sto mislim da kod mene nije dovoljno razvijen. :)
Nije poenta teme da se sad svi kao slažete sa mnom, ili da me napadate kako je to nemoguće, da svi teže da pripadaju i budu prihvaćeni, nego vas pitam, šta vi mislite o svemu tome. koliko je taj nagon razvijen kod vas, u kojoj meri, i šta mislite, kakav utisak ostavljate na druge, da li vam je lako da se "uklopite" ili se dobro pomučite dok vas drugi, odredjena grupa sa kojom imate kontakta i interesa da vas primete i poštuju, ne prihvati?
Da li vas doživljavaju kao otvorene, pristupačne osobe ili zaziru od vas na početku?
Koliko vam je uopšte stalo do mišljenja koje imaju o vama, drugih ljudi?

Naravno da volim da svi ljudi misle lepo o meni, ko to ne bi voleo?

I nemam predstavu kako me dozivljavaju drugi ljudi, da li kao otvorenu, ili zaziru od mene. To nikad nisam znala da procenim, jedino sto znam je da u sebi vidim vise mana nego vrlina.

Verovatno me ne vole neki/mnogi, sta reci...? Ali nemam zivaca da se bavim time zasto je to tako, niti da optuzujem sebe (mada odlicno znam kada sam pogresila).

Zivot jednostavno ide, i "nosi te", i ne mozes sve da iskontrolises.
 
Gregarni motiv se manifestuje težnjom za pripadanjem grupi kao i u želji da se od grupe bude prihvaćen.
E meni je ovaj nagon, za koji kažu mnogi psihijatri da je urodjen, uvek bio posebno interesantan.
Zato sto mislim da kod mene nije dovoljno razvijen. :)
Nije poenta teme da se sad svi kao slažete sa mnom, ili da me napadate kako je to nemoguće, da svi teže da pripadaju i budu prihvaćeni, nego vas pitam, šta vi mislite o svemu tome. koliko je taj nagon razvijen kod vas, u kojoj meri, i šta mislite, kakav utisak ostavljate na druge, da li vam je lako da se "uklopite" ili se dobro pomučite dok vas drugi, odredjena grupa sa kojom imate kontakta i interesa da vas primete i poštuju, ne prihvati?
Da li vas doživljavaju kao otvorene, pristupačne osobe ili zaziru od vas na početku?
Koliko vam je uopšte stalo do mišljenja koje imaju o vama, drugih ljudi?

1.Ovde je bitno konformiranje licnosti u vrsnjacku grupu.Sve sto je ono vece vrsnjacka grupa te bolje prihvata a ti poprimas odlike grupei gubis svoju individualnost.Na srecu osoba tada i nema (adolescent) izgradjeni identitet pa se trudi da ga pronadje pripadanjem raznim vrsnjackim grupama i subkulturama (primer metalci) u okviru glavne kulture

2.To je socijalni nagon i klasifikuje se ka teznja pripadanja svojoj vrsnjackoj grupi.
Dete je prvo u rukama roditelja upija njihov vrednosni sistem i formira svoj super ego.U adolescentnom periodu svoja interesovanja o nekim pojavama premesta na druge osobe/pojave/predmete.Tada prestaje egocentricna faza i dete shvata da se ne vrti ceo svet oko njega vec da je samo clan drustva,pa onda tezi da upadne u vrsnjacku grupu i trudi se da izbije na celo te grupe tj da je predvodi.

Ukoliko je vrsnjacka grupa ne prihvati dolazi do osujecenja trauma,i tinejdzer pribegava mehanizmima odbrane i formira ili se ukljucuje u neku sub kulturu.Sindrom mi smo posebni mi smo najpametniji mi smo ovo ono a ustvari to je samo racionalizacija tj odbrana psihe da ne bi poludeo jer ga je vrsnjacka grupa odbacila.Pravi primer su EMO subkultura.

da li vam je lako da se "uklopite" ili se dobro pomučite dok vas drugi, odredjena grupa sa kojom imate kontakta i interesa da vas primete i poštuju, ne prihvati

Ovo zavisi kakav si tip licnosti - introvertan(povucen) teze ovo ostvaruje ili Ektrovertan (komunikativan druzeljubiv)

A da li ce te neko postovati zavisi da li si autoritaran tip licnosti ili ne kao i od crta licnosti temperamenta i mnogih stvari

Ne moze se pisati globalno kao neki univerzalni savet za sve.Nismo svi isti.Ti svojim pitanjima kao da nas teras da ti gledamo u pasulj,bolje odi na astrologiju ovo je psihologija i ne moze da ti da tako definisane odgovore na neka generalizovana i uopstena pitanja
 
Hm...malo si promasio temu...i poentu.
A to je da pisete o sebi, niko nije ni trazio da generalizujes i dajes univerzalne savete, pogotovo meni, koja ga niti trazim niti bih ga trazila, sve i da mi treba, od tebe. :)
A te Frojdove fore sam mogla i sama da izguglam.

Nije poenta teme da se sad svi kao slažete sa mnom, ili da me napadate kako je to nemoguće, da svi teže da pripadaju i budu prihvaćeni, nego vas pitam, šta vi mislite o svemu tome. koliko je taj nagon razvijen kod vas, u kojoj meri, i šta mislite, kakav utisak ostavljate na druge, da li vam je lako da se "uklopite" ili se dobro pomučite dok vas drugi, odredjena grupa sa kojom imate kontakta i interesa da vas primete i poštuju, ne prihvati?
Da li vas doživljavaju kao otvorene, pristupačne osobe ili zaziru od vas na početku?
Koliko vam je uopšte stalo do mišljenja koje imaju o vama, drugih ljudi?

Evo, pokusala sam i da nacrtam...nadam se da ce sada biti lakse. :cmok:
 
Poslednja izmena:
Ali ti nas pitas da ti odgovorimo mnoge komplexne stvari za ciju vecinu nismo ni svesni jer smo subjektivni i pristrasni.......To bi morao neki psiho da nas testira pa da ti donesemo metodolosko statisticke,i psihometrijske rezultate.....A ovako je sve tracenje prazne slame....

A i nase iskustvo se ne moze koristiti kao savet tebi jer je svaki covek drugaciji...
 
Ali ti nas pitas da ti odgovorimo mnoge komplexne stvari za ciju vecinu nismo ni svesni jer smo subjektivni i pristrasni.......To bi morao neki psiho da nas testira pa da ti donesemo metodolosko statisticke,i psihometrijske rezultate.....A ovako je sve tracenje prazne slame....

A i nase iskustvo se ne moze koristiti kao savet tebi jer je svaki covek drugaciji...

Koja je onda poenta bilo koje teme na ovom Forumu, kad sve sto pisemo, pisemo iz subjektivnog ugla?
Ne mora psiho da te testira,valjda si svestan, ili bar polusvestan, utiska koji ostavljas na druge.
Ponavljam, ne trazim savet. Citaj malo bolje ili zaobidji teme koje su tracenje prazne slame.
 
Gregarni motiv se manifestuje težnjom za pripadanjem grupi kao i u želji da se od grupe bude prihvaćen.
E meni je ovaj nagon, za koji kažu mnogi psihijatri da je urodjen, uvek bio posebno interesantan.
Zato sto mislim da kod mene nije dovoljno razvijen. :)
Nije poenta teme da se sad svi kao slažete sa mnom, ili da me napadate kako je to nemoguće, da svi teže da pripadaju i budu prihvaćeni, nego vas pitam, šta vi mislite o svemu tome. koliko je taj nagon razvijen kod vas, u kojoj meri, i šta mislite, kakav utisak ostavljate na druge, da li vam je lako da se "uklopite" ili se dobro pomučite dok vas drugi, odredjena grupa sa kojom imate kontakta i interesa da vas primete i poštuju, ne prihvati?
Da li vas doživljavaju kao otvorene, pristupačne osobe ili zaziru od vas na početku?
Koliko vam je uopšte stalo do mišljenja koje imaju o vama, drugih ljudi?

Tezak sam individualac i ne volim posebno grupe.Ako zelim mogu se lako uklopiti.Ne razmisljam puno o tome kakav utisak ostavljam na druge.Jer utisak mi nije bitan.
Kako me dozivljavaju? Zavisi.Zavisi puno i od mene,ali i od ljudi sa kojima komuniciram.
 
Evo, pokusala sam i da nacrtam...nadam se da ce sada biti lakse. :cmok:

Nerazvijen mi je taj osecaj, oduvek, nemam potrebu da pripadam nikakvoj gomili, niti da se poistovecujem. Ali veoma otvoren lako se uklopim gde zelim. Mada uopste mi nije stalo sta misli okolina.

Mogu sam sa sobom i dobro mi je, godine sam proveo bukvalno u samoci. Mislim toliko sam sebican da boli me dupe za bilo sta.

Ali egzistenciju vezujem za publiku (koja ipak je u mraku) i zbog toga socijalizujem se.
 
Stalo mi je do toga da me ljudi vole, i imam potrebu da budem prihvacena i voljena.
Sa druge strane, nisam spremna (nije da ne zelim,vec mi tesko polazi iza rukom) ni za kakve kompromise u medjuljudskim odnosma, tesko se prilagodjavam i nerado se menjam zarad drugih. Nisam fleksibilna. Tako da se to na kraju svede na "Ja zelim,ali ti se prilagodi" .
Sto znaci da i nisam bas pristupacna i druzeljubiva u klasicnom smislu reci.
Ne volim pripadanje grupi ako to podrazumeva bukvalnu identifikaciju sa grupom. I u okviru grupe, gradim individualni odnos sa pojedincima.

Ljudi me mogu doziveti na najrazlicitije nacine,u zavisnosti od mesta i okolnosti u kojima se srecemo.
U zavisnosti od vrste poznanstva.
Sklona sam da idem iz krajnosti u krajnost, pa sam od potpuno ekstrovertne osobe presla u introvertnu,da bi se zaustavila tu negde na sredini...Prilicno nezaiteresovana, zbog toga sto pokusavam da neutralisem uticaj drugih na sopstveni zivot, pre svega na emocije i odluke.
Pokusavam da izgradim visok nivo nezavisnosti i samostalnosti.

Stalo mi je do misljenja koji drugi ljudi imaju o meni. Tim putem cesto uvidim neke stvari koje sama ne primetim, neke sagledam iz drugog ugla, i dobijam povratne informacije o nacinu na koji delujem na ljude, o signalima koje saljem..i sl...
 
Koja je onda poenta bilo koje teme na ovom Forumu, kad sve sto pisemo, pisemo iz subjektivnog ugla?
Ne mora psiho da te testira,valjda si svestan, ili bar polusvestan, utiska koji ostavljas na druge.
Ponavljam, ne trazim savet. Citaj malo bolje ili zaobidji teme koje su tracenje prazne slame.

Pa sve teme i jestu tracenje prazne slame,zato sam juce i otvorio temu psiholoski problem ovog podforuma pa je zakljucali.....

Znaci svi vasi postovi i teme nemaju NIKAKVE VEZE SA PSIHO VISE SU ZA SVASTARU PODFORUM ili tinejdzeri ili u najbolju ruku za filozofiju (mada bi to bila uvreda cak i za filozofiju jer filozofija je filozofiranje a ne tracenje prazne slame)

I da potreban je psiho da bi to rekao ti a i bilo ko moze samo da lupate ono sto mislite.Tako se radja zabluda 100%

,valjda si svestan, ili bar polusvestan, utiska koji ostavljas na druge.
Ti mozes da budes i svesna i polu i cetvrtinu i sestinu svesna pa i nesvesna ali to nema nikakve veze kakva je tvoja svest o necemu...Ko zna onaj kako te dozivljava.......A i taj sto te dozivljava i on ima predrasude stereotipije generalizacije i sl pa ni on nije psiho i ne moze da ti da tacan rezultat.....

Znaci nisi ti psiho nije on psiho + jos hiljadu faktora i eto ti SASVIM POGRESAN DOZIVLJAJ koji neko cak ne zna ni da ti interpretira kakav mu je to dozivljaj.....

Zato je tvoje PITANJE APSURDNO I NEMA TU STA DA SE ODGOVARA JER JE TRACENJE PRAZNE SLAME BUKVALNO....

Evo npr moga odgovora
" FGUyoouighaiwerugwiovegtsaebtvoire"

Ovaj zbir slucajno odkucanih slova nije nista manje naucno vredan kao odgovor na tvoje pitanje u odnosu ostalih,tj ostali odgovori su toliko "naucno znacajni i metodoloski kvalitetni " da su u rangu sa zbirom iznalupanih slova - "Yguiyguiygfwergwfuguiwgfisdfisdyfgreghgergrgergerger"

A ti vidim da si kolerik i da imas probleme sa autoritetima kao i prisustvi bunta i revolta....Jel tvoji roditelji imaju problema sa tobom?Pa naravno da imaju inace ovo ne bi bila tvoja dijagnoza,naravno da ces da kazes nemaju.....
 
Hm...malo si promasio temu...i poentu.
A to je da pisete o sebi, niko nije ni trazio da generalizujes i dajes univerzalne savete, pogotovo meni, koja ga niti trazim niti bih ga trazila, sve i da mi treba, od tebe. :)
A te Frojdove fore sam mogla i sama da izguglam.



Evo, pokusala sam i da nacrtam...nadam se da ce sada biti lakse. :cmok:
sad kada imam crtez meni lakse :D
dakle
uklapam se ko lego kockica :lol:
ako sam prihvacen to je obostrano jel delimo ista interesovanja (npr muzika)
stalo mi je da me prihvate jer onda znam da nisam marsovac i da "slican se slicnom raduje"
kvalitetno vreme sa kvalitetnim ljudima me ispunjava i obogacuje moj zivot
 
Koji frik. :lol:
Baš bih se osećala kao budala, da nastavim bilo kakvu polemiku sa tobom.

Mozda koji si ti frik???
Prerasti fazu egocentrizma.......Nisi ti uvek u pravu......A svi oni koji prkose tvom misljenju su FRIKOVI......

Sta sad treba da napisem Bravo jeste tako je sve si u pravu....

Onda bi napisao wow kako si pametan koji si strucnjak.......

a TI TI KLINKA SI MNOOOGO KOMPETENTNA DA KAZE KO JE FRIK A KO NE...

A ja jesam i evo kaze ti si frik!

Baš bih se osećala kao budala, da nastavim bilo kakvu polemiku sa tobom

Pa mozda se ti i osecas kao budala tj to i jesi pa zaboravis ali se prisetis kada prodiskutujes sa nekim kao sto sam ja ili bilo ko drugi.......:mrgreen:
 
Ovo je prvi deo epizode. Preporucujem da pogledate svih pet (nadovezuju se)
To je dosta jako u nama i deo je nase prirode. Mene je ova emisija sokirala (narocito onaj deo o pozaru) i otvorila mi je oci, zaista.
 
Ovo je prvi deo epizode. Preporucujem da pogledate svih pet (nadovezuju se)
To je dosta jako u nama i deo je nase prirode. Mene je ova emisija sokirala (narocito onaj deo o pozaru) i otvorila mi je oci, zaista.

Interesantno.
U osnovi je strah od samoce i odbacivanja, radije biramo da budemo sa bilo kim, nego sami.
Kod dece je to najprimetnije, u skolama. Formiranje grupica, odbacivanje dece koja se razlikuju na neki nacin, fizicki ili inteligencijom, zadirkivanje drugog deteta samo zato sto ga skoro svi vec zadirkuju, izbegavanje dece s kojima se niko ne druzi, jer ne zele da zbog druzenja sa tom decom i njih krenu da izbegavaju...
Smesno na neki nacin, koliko toga zajednickog imamo sa zivotinjama.
 

Back
Top