Ego na CD

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
Mozda je moguce da sve sto znam, osecam, secam se, mogu i ostalo sto je DEO MENE, prebacim na jedan CD....

Prakticno da tamo vremenom uskladistim sve sto nosim u mozgu.

Da li ce tada i ono "ja" u meni da predje na CD?

Gde se nalazi "ja" koje kaze: "Ja ovo hocu ili ovo necu, ovo mi se dopada, ono ne..."

Da li je to u mozgu? U kom delu? U koliko celija?
 
Teško da možeš.Ono što to ti pamtiš je informacija,a želje su tvoja razmišljanja na osnovu informacija i navika.A do podsvesti što upravlja čovekom i budnim svešću teško da možeš doći,ili da iskopaš nešto mnogo informacija odande.
 
Mozda kad bi postojao nacin da se elektromagnetni impulsi koji putuju izmedju neurona narezu na cd... Hmmm, glava bi morala direktno da bude povecana sa cd-driveom... Ali ipak mislim da nije moguce, cd je mnogo male memorije za tako nesto, mozda neki hard disk od 10TB...
 
Mozda je moguce da sve sto znam, osecam, secam se, mogu i ostalo sto je DEO MENE, prebacim na jedan CD....

Prakticno da tamo vremenom uskladistim sve sto nosim u mozgu.

Da li ce tada i ono "ja" u meni da predje na CD?

Gde se nalazi "ja" koje kaze: "Ja ovo hocu ili ovo necu, ovo mi se dopada, ono ne..."

Da li je to u mozgu? U kom delu? U koliko celija?

Ono ja koje hoće ovo i ono je u stvari OS. To da li koristiš Windovs, Linuks ili neki drugi operativni sistem određuje i to da li razmišljaš kao taliban ili kao majka Tereza. :mrgreen:
 
Mozda je moguce da sve sto znam, osecam, secam se, mogu i ostalo sto je DEO MENE, prebacim na jedan CD....
Prakticno da tamo vremenom uskladistim sve sto nosim u mozgu.
Da li ce tada i ono "ja" u meni da predje na CD?
Gde se nalazi "ja" koje kaze: "Ja ovo hocu ili ovo necu, ovo mi se dopada, ono ne..."
Da li je to u mozgu? U kom delu? U koliko celija?

Sta to treba preci na CD? Ja koje saznaje ili subjekt saznanja ili tacka sintetickog jeidnstva apercepcije ne nalazi se nigde u prostoru, to nije ekstenzivna vec intenzivna velicina sto znaci da nema oblik a samim tim nije u prostoru i nije u mogucnosti ljudskog saznanja. JA niko nikada nije opazio niti je moguce opaziti JA. To je kontradikcija. NJega spoznajemo intuicijom u samosvesti i nikako drugacije. JA nije opazljivo. Posto ono nije ekstenzivna velicina ne mozes istom traziti mesto i pitati "Gde je"? Sta to gde je? Ma koliko gledao oko sebe imaces posla samo sa objektima dok ce onaj ko gleda, ko posmatra objekte ili subjekat JA biti izvan posmatranja iz prostog razloga jer onaj ko posmtra nije posmtran niti moze biti. Kontradikcija..kapiras?

Posto su ovde uglavnom sirovi materijalisti koji nikada nisu culi za intenzivne velicine vec misle da je "objekt po sebi" koji oni vide primarna supstancija a ne obican opazaj u svesti subjekta, kao i o filozofskom problemu subjekta uopste, imaju na ovom mom blogu vise o tome:

Ko sam ja:
http://forum.krstarica.com/blog.php?b=4952
 
Ako gledas u mozak videces samo objekte ne i subjekat koji gleda. Ako gledasu svoje telo videces objekte takodje , opazaje ne i subjekat. Na sta god da pokazes prstom to ce biti objekat ne subjekat.

Naravno, sada ce neko reci tacno je da ne mozemo opaziti JA ali to nije vazno. To JA je "epifenomen" obicna nuspojava objektivnog sveta koja izvire kao posledica delovanja objekata izmedju sebe. Kao posledica nervnih celija koje salju impulse itd.itd. ili vracamo se na taj nacin na stanoviste REALIZMA.
To bi bilo tako za glediste "zdravog razuma"da ne postoje znanja idealizma koja kazu da je to apsurd i da izvan svesti nema nikakvih objekata vec tkz.Stvar po sebi" i da je to neosporiva cinjenica a ne neka hipoteza.. I da svest pa i JA nije epifenomen objektivne realnosti vec obrnuto. Objektivna realnost je epifenomen toga sto intuicijom nalazimo u sebi a sto zovemo JA.
 
Ili neko ce reci. Opet to JA nije vazno. Jer JA nestaje a ostaje objektivan svet. Opet netacno. Suprotno je istina. Ja ostaje a nestaje objektivan svet. Izvan svesti znamo da sigurno nisu objekti , takodje znamo da sigurno nije ono sto zovete "NISTA" a sto je pseudopojam bez znacenja, vec nesto...izvan mogucnsoti sazanja ali NESTO I ma sta to bilo to je blisko onom sto u samosvesti zovemo JA.
 
Mozda je moguce da sve sto znam, osecam, secam se, mogu i ostalo sto je DEO MENE, prebacim na jedan CD....

Prakticno da tamo vremenom uskladistim sve sto nosim u mozgu.

Da li ce tada i ono "ja" u meni da predje na CD?

Gde se nalazi "ja" koje kaze: "Ja ovo hocu ili ovo necu, ovo mi se dopada, ono ne..."

Da li je to u mozgu? U kom delu? U koliko celija?

Ne mozes na CD, ali mozes u neki kristal....samo morao bi da budes carobnjak za to.
 
Mozda je moguce da sve sto znam, osecam, secam se, mogu i ostalo sto je DEO MENE, prebacim na jedan CD....

Prakticno da tamo vremenom uskladistim sve sto nosim u mozgu.

Da li ce tada i ono "ja" u meni da predje na CD?

Gde se nalazi "ja" koje kaze: "Ja ovo hocu ili ovo necu, ovo mi se dopada, ono ne..."

Da li je to u mozgu? U kom delu? U koliko celija?

Neverujem da može da stane na CD. Probaj pre na DVD, al' onaj дуал лејер.

Ima milion sf filmova na tu temu.
Kao tvoj život je RL, a staviš specijalnu kacigu i ubaciš disk i ideš u VR-u gde živiš nečiji život i osećaš osećanja nekog čiji si disk ubacio u drajv.Cool!
 
Ili neko ce reci. Opet to JA nije vazno. Jer JA nestaje a ostaje objektivan svet. Opet netacno. Suprotno je istina. Ja ostaje a nestaje objektivan svet. Izvan svesti znamo da sigurno nisu objekti , takodje znamo da sigurno nije ono sto zovete "NISTA" a sto je pseudopojam bez znacenja, vec nesto...izvan mogucnsoti sazanja ali NESTO I ma sta to bilo to je blisko onom sto u samosvesti zovemo JA.

Znaci, koliko sam razumeo, da van nas ne postoji nista i da je sve sto vidimo i dozivljavamo ustvari SAMO JEDAN PROGRAM, koji je u nama i koji nam je dat sa nastankom (rodjenjem)?

A ako je tako onda MORA postojati nacin da se on prebacuje sa mesta na mesto, iz osobe u osobu, samo treba tehnicki pronaci KAKO? :think:
 
Naravno da može. Samo budi strpljiv par vekova i to ćeš moći da uradiš u bilo kom net caffeu.

Par vekova bato moj?

Ko je pre jednog veka mogao misliti da cu se istovremano moci dopisivati sa zemljacima iz celog sveta?

Ili da cu bezzicnim telefonom moci iz kola da razgovaram sa bilo kojom zemljom na svetu?

Ta samo pre 150 godina u Americi su se kauboji ubijali u dvobojima na Divljem zapadu ...I jurili sa Indijancima.... A danas setaju po Marsu...

Jelene dete, ni vreme vise nije kao sto je nekada bilo...
 

Back
Top