studiranje u USA..

Poruka
17.135
Ajmo ovako to da srocimo:

Dakle, jesam ambiciozan tip tinejdzera koji bi voleo da se skoluje u inostranstvu (Americi) medjutim prilikom izbora svega toga nailazim na jednu moze se reci psihicku barikadu z:mrgreen:
U celoj prici oko skolovanja nailazim na problem novca medjutim gledajuci to da nemam novca da platim koledz koji mi se svidja postoji barikada u meni tipa ,Taj koledz ili nista drugo, i to me jako nervira. Trudim se da ne budem pomodarac i tako to, ali sve me vuce ka toj, verujem pogresnoj strani. Pocinjem da se plasim da sam koledz koji mi se svidja izabrao zbog njegove lokacije a ne njegovog stvarnog kvaliteta u predmetu koji obozavam. Istinski se trudim da kazem sebi da postoji puno koledza koju su i nekako priustivi(dostupni) a sa druge strane su jako dobri u ,mom predmetu, (hemiji) mozda ne kao i taj elitni ali opet dobri, ali nikako ne mogu da kazem sebi tako nesto i da mi to udje u glavu i okanem se razmisljanja o ovom prestiznom i meni nikako dostiznom koledzu.


SOS

:zima2:
 
bice dovoljno da se spustis na zemlju,pocnes da razmisljas racionalno i priznas sebi koje su tvoje (ne)mogucnosti. a ako budes iso na to sta oces a ne mozes razmisli samo kolko ces se smoriti kad shvatis da nema teorije da nadjes stipendiju a i ako je nadjes da nemas dovoljno jake preporuke da te tamo prime i odma ces da trazis neki normalan univerzitet :D
 
Pa ocekujem savet, zapravo ne ocekujem nista kao odgovor, samo ocekujem neki odgovor

OK... hajde da probam da dam savet sa odgovorom bez odgovora. z:)
Da probam da sumiram sta si rekao: Koledz koji hoces da upises ti je van budzeta, znaci da nije realno ostvariva opcija, jer ne mozes da ga priustis. Sto znaci da imas dve opcije medju kojima mozes da biras:
  1. Nadji neki drugi koledz koji ti je u budzetu, ili
  2. Odustani od ideje da nastavis skolovanje u inostranstvu.
Moje iskustvo je da "poznate" skole ne osiguravaju uspeh. Imati diplomu iz neke ivy league ustanove ne znaci da ces dobiti super znanje, mogucnost da biras posao i sve ostalo sta ocekujes nakon skolovanja. Koliko ces znanja (i kog kvaliteta) da dobijes tokom skolovanja zavisi od tebe - skola ti nudi osnovno, a ti sam moras da se potrudis da to "razvijes".

Mozda ti je druga perspektiva gledanja na situaciju da razmotris sta zelis da postignes nakon skolovanja - neki posao, nastavak skolovanja, ili ... ? Vidi da nadjes neke ljude koji su sada tu gde ti zelis da stignes nakon koledza i saznaj kako su oni tu stigli; npr. koji su oni koledz zavrsili.

Sta ces i kako ces - to mozes samo ti da odlucis, jer je tvoj zivot u pitanju. Niko sa foruma ne moze da ti da neki "prosvetljujuci" savet, jer ne znamo detalje situacije u kojoj si, a i da znamo - opet je to nesto sta sam moras da resis.
 
OK... hajde da probam da dam savet sa odgovorom bez odgovora. z:)
Da probam da sumiram sta si rekao: Koledz koji hoces da upises ti je van budzeta, znaci da nije realno ostvariva opcija, jer ne mozes da ga priustis. Sto znaci da imas dve opcije medju kojima mozes da biras:
  1. Nadji neki drugi koledz koji ti je u budzetu, ili
  2. Odustani od ideje da nastavis skolovanje u inostranstvu.
Moje iskustvo je da "poznate" skole ne osiguravaju uspeh. Imati diplomu iz neke ivy league ustanove ne znaci da ces dobiti super znanje, mogucnost da biras posao i sve ostalo sta ocekujes nakon skolovanja. Koliko ces znanja (i kog kvaliteta) da dobijes tokom skolovanja zavisi od tebe - skola ti nudi osnovno, a ti sam moras da se potrudis da to "razvijes".

Mozda ti je druga perspektiva gledanja na situaciju da razmotris sta zelis da postignes nakon skolovanja - neki posao, nastavak skolovanja, ili ... ? Vidi da nadjes neke ljude koji su sada tu gde ti zelis da stignes nakon koledza i saznaj kako su oni tu stigli; npr. koji su oni koledz zavrsili.

Sta ces i kako ces - to mozes samo ti da odlucis, jer je tvoj zivot u pitanju. Niko sa foruma ne moze da ti da neki "prosvetljujuci" savet, jer ne znamo detalje situacije u kojoj si, a i da znamo - opet je to nesto sta sam moras da resis.


Ovakav jedan savet mi je trebao


mr47_06.gif
 
Pozdrav svima.Ja sam 92. godiste,zavrsavam 3. razred srednje skole i imam odlican uspeh.Veoma sam zainteresovan za studiranje u USA,ali sam i veoma zbunjen,jer sam procitao toliko stvari na ovu temu,i nigde nije pisalo isto....Koji su uslovi za studiranje u USA?Toliko bih voleo da studiram tamo,jer sam veoma ambiciozan,ali to bi jedino bilo moguce uz stipendiju,razmisljao sam i o sportskom koledzu jer se bavim tenisom 3. godine.Ako vec postoji slicna tema,ja se izvinjavam,ali se nadam da ce mi neko pomoci da znam da li mogu da razmisljam o tome,ili da se ipak zadrzim na domacim faxovima.....
 
Upis studija u inostranstvu ti je manje/vise isti kao i upis studija kod nas, u smislu da treba naci Univerzitet koji te zanima i nudi program (smer) koji hoces da upises i kod njih se raspitaj koji su uslovi potrebni da bi upisao.
Pogledaj temu: http://forum.krstarica.com/threads/68980. Tu ces naci dosta informacija... izmedju ostalog i da u USA ne postoji nesto kao ministarstvo obrazovanja koje bi standardizovalo uslove/nacin upisa na fakultete, nego svaka drzava i svaki Univerzitet ima pravo da donosi svoje zakone i pravila. Zato moras naci Univerzitete koji te zanimaju, pa se tamo raspitaj sta bi ti trebalo za upis, stipendije i sl.

Dodatak:
Stipendiju ne mozes znati unapred da li ces dobiti... isto kao i bilo gde u svetu (pa i kod nas). Konkurises, pa ces na kraju konkursa saznati da li si je dobio ili ne. Ako dele 10 stipendija i 50 studenata konkurise, vrsice neko rangiranje i top 10 ce dobiti stipendiju, a ostali nece... sto ne znaci da onih 40 koji nisu dobili stipendiju ne ispunjavaju uslove, ali znaci da su na osnovu izvrsenog rangiranja ispod top 10 studenata.
 
Poslednja izmena:
Zdravo svima,

Zovem se Nemanja, i zaposlen sam u LZ Sportu. Mi se bavimo obezbedjivanjem sportskih stipendija na univerzitetima u Sjedinjenim Drzavama. LZ Sport postoji vec sedam godina, i poslali smo preko dvesta studenata-sportista iz Srbije, Francuske i Svajcarske. Ono sto nas izdvaja od ostalih agencija je potpuno profesionalni pristup u radu sa nasim klijentima.

Kao prvo, ne stupamo u uzajamnu saradnju dok se ne uverimo da potencijalni klijent ima zadovoljavajuci sportski nivo, na osnovu kog se moze obezbediti sportska stipendija. Sportski nivo utvrdjujemo na osnovu video snimka sa utakmica, ili ako je potrebno licnim prisustvom na utakmicama potencijalnih klijenata.

Ukoliko potencijalni klijent zadovolji sportske kriterijume, na licnom sastanku (uz obavezno prisustvo roditelja) predstavimo nasu viziju o tome koliku stipendiju klijent moze ocekivati.

Ugovor o saradnji se potpisuje ukoliko je potencijalnom klijentu i njegovim roditeljima nasa ponuda prihvatljiva. Nasa usluga kosta 2800 evra (1400 po potpisivanju ugovora, a 1400 nakon obezbedjene stipendije), s' tim sto ukoliko obezbedjena stipendije ne odgovara cilju postavljenom u razgovoru pre potpisivanja ugovora, ceo iznos se vraca klijentu, dakle klijent ne gubi nista.

Takodje bih hteo da kazem da sam i ja pre sest godina bio klijent ove agencije, i preko njih dobio fudbalsku stipendiju u Njujorku. Nakon sto sam diplomirao posle cetiri godine, zaposlio sam se u LZ Sportu, i danas radim sa ljudima koji su meni pomogli da provedem cetiri nezaboravne godine u Americi.

Ukoliko zelite da dobijete vise informacija, posetite nas sajt www.lzsport.com, ili me kontaktirajte na nemanja@lzsport.com

Pozdrav
 

Back
Top