Kuda ide SPC ?

Doma goj

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
185
Na okupiranom Kosovu problem V. Artemije, zasto ?

Da li je problem V. Artemije, ili status Kosova ?

SPC po cjenu raskola cini ustupke okupatorima Kosova, zasto ?

Da li ce se po pitanju statusa Kosova SPC raskoliti ?
 
46.jpg
 
Moram. Ti i takvi kao ti brane episkope koji imaju nastrane sklonosti ka gej striperima i kradu od novca namenjenog gladnima. To uništava veru naroda u crkvu.
Takvi episkopi moraju da napuste položaje ili će narod da napusti crkvu.
Ti bi kao branilac vere trebao da znas da je greh lazno optuzi nekog ( pa bio to i episkop koji ti se iz politickih razloga ne dopada). Prikoci malo, spasi dusu! :mrgreen:
 
Зар дело ђавола није крађа од гладних и плаћање хомо-стрипера?

Aman čoveče i ja sam zato da se odstrane Episkopi koji su zastranili.
Ali sam protiv sadašnje generalne politike Crkve, odnosno približavanja Vatikanu i polaganog unijaćenja.
Blizu toga sam da pomislim da su nam potrebni Ziloti.
 
Aman čoveče i ja sam zato da se odstrane Episkopi koji su zastranili.
Ali sam protiv sadašnje generalne politike Crkve, odnosno približavanja Vatikanu i polaganog unijaćenja.
Blizu toga sam da pomislim da su nam potrebni Ziloti.

Nema unijaćenja, a ekumenizam je opšte hrišćanski pokret koji traje jako dugo. Ne smao da je pokret nego je zvanična politika svih crkava.
To što su se tek sada neki zainteresovali za rad crkve i šta se dešava je njihov problem.
Moja malenkost je sa tim upoznata odavno, godinama, a na jednostavan način- čitaj i slušaj šta se priča.

Dvadeset godina Srbi brljaju po politici i bave se politikanstvom kao nacionalnim sportom a crkve se sete kad im ponestane omiljene zabave.

Da, crkve će se ujediniti jednog dana. Kada- to još niko ne zna. Neće biti unijaćenja, ali će ponovo biti jedna crkva, kako i u kom obliku ne znam, ali znam da će pravoslavci biti ravnopravni sa katolicima.

Koraci ka ujedinjenju se odavno čine. Benedikt je napravio dobre poteze prema Rusiji i Srbiji, i sada Rusija čini poteze prema Vatikanu- uspostavili su pune diplomatkse odnose.

Poseta pape Srbiji je neizbežna- ne što mora nego mora da se stavi tačka na mržnju.
Ne možemo da mi krivimo Vatikan za nešto što su nam učinili ustaški sveštenici, a licemerno da idemo da letujemo u Hrvatsku i kupujemo njihove proizvode i igramo u "Jadranskim ligama".
Nije nas Vatikan bratimio sa Hrvatima nego naše vođe pa za genocid najbolje da tražimo od Karadjordjevića izvinjenje.

Nadam se da će papa doći u Srbiju a i znam da Hrvati to ne žele, jer će izgubiti svog saveznika kome je sada Srbiaj daleko preča nego nekakva Hrvatska.

Srbija mora da sačuva Kosovo i krene u neku budućnost.
 
Na okupiranom Kosovu problem V. Artemije, zasto ?

Da li je problem V. Artemije, ili status Kosova ?

SPC po cjenu raskola cini ustupke okupatorima Kosova, zasto ?

Da li ce se po pitanju statusa Kosova SPC raskoliti ?

У држави у којој све иде у суноврат није чудно да Црква или један њен део такође крене у истом правцу.
Надајмо се да ће СПЦ која је од постанка Српске државе била стуб јединства одолети искушењима на којима се налази.
 

Back
Top